Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214i]Wskaźnik poziomu paliwa szaleje
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214i]Wskaźnik poziomu paliwa szaleje
Autor Wiadomość
Alexa 




Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 70
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 13:47   [R214i]Wskaźnik poziomu paliwa szaleje

Od jakiegoś czasu zauważyłam, że szaleje mi wskaźnik poziomu paliwa.
Tankuję autko do pełna; po przejechaniu około 350-400km wskazówka spada do połowy wtedy wystarczy przejechać 70-80km i spada do czerwonego pola. Jednak ani razu od zakupu auta (w maju) nie zapaliła mi sie kontrolka paliwa.
Ostatnio w serwisie usłyszałam, że ten model nie miał takiej kontrolki montowanej-czy to możliwe?
Ile km robicie na jednym zbiorniku?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 13:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 13:50   

Alexa napisał/a:
Jednak ani razu od zakupu auta (w maju) nie zapaliła mi sie kontrolka paliwa.

Bo jej nie ma, o czym napisano w technicznym FAQ na stronie klubowej.

Wskaźnik poziomu paliwa działa swoim życiem. Przyzwyczaj się, że czasami to działanie jest irracjonalne. Wszystko jest OK.

Alexa napisał/a:
Ile km robicie na jednym zbiorniku?

Podczas jazdy po mieście tankowałem po przejechaniu ok. 450km. Zazwyczaj w zbiorniku pozostawało jeszcze ok. 10 litrów.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Alexa 




Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 70
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 14:01   

piter34 napisał/a:
Alexa napisał/a:
Jednak ani razu od zakupu auta (w maju) nie zapaliła mi sie kontrolka paliwa.

Bo jej nie ma, o czym napisano w technicznym FAQ na stronie klubowej.

Nie przeczytałam FAQa, zaraz to nadrobie. Swoją drogą troszkę to jest dziwne, że autko nie ma kontrolki :shock:

piter34 napisał/a:
Wskaźnik poziomu paliwa działa swoim życiem. Przyzwyczaj się, że czasami to działanie jest irracjonalne. Wszystko jest OK.

Coś już o tym wiem. Wystarczyło zostawić autko na noc na małej górce i paliwo cudownie sie rozmnożyło (wskaźnik nie spadł przez kolejne kilkadziesiąt km) :mrgreen:

piter34 napisał/a:
Alexa napisał/a:
Ile km robicie na jednym zbiorniku?

Podczas jazdy po mieście tankowałem po przejechaniu ok. 450km. Zazwyczaj w zbiorniku pozostawało jeszcze ok. 10 litrów.

Ojj to malutko, mnie wychodzi troszkę więcej. Chociaż to pewnie różnica w sposobie jazdy.

Myślałam, że tylko moje autko wariuje ale widzę, że to jest cecha charakterystyczna marki, ale mimo to uwielbiam mojego Roverka. Te autka mają w sobie COŚ.
Dzięki za pomoc :)
 
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 14:08   

U mnie gdy mam załóżmy prawie że rezerwę i zatankuję za 50zł, to nagle robi się pół baku :p A przecież bak ma podobno poj. 50l, to jest raczej nie możliwe że mam pół baku, tankując około 10l paliwa :)
 
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 14:22   

Tym wskaznikiem paliwa w ogole nie mozna sie sugerowac. Kiedys myslalem, ze jak jest czerwona kreska to jeszcze mam 10l. I faktycznie tak bylo. Ostatnio tylko 2mm spadlo ponizej czerwonej kreski, myslalem, ze mam jeszcze z 4-5l i auto mi stanelo pare kilometrow od domu ;)
 
 
Alexa 




Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 70
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 14:30   

Korczus napisał/a:
U mnie gdy mam załóżmy prawie że rezerwę i zatankuję za 50zł, to nagle robi się pół baku :p A przecież bak ma podobno poj. 50l, to jest raczej nie możliwe że mam pół baku, tankując około 10l paliwa :)

Mam dokładnie tak samo.
xtek napisał/a:
Tym wskaznikiem paliwa w ogole nie mozna sie sugerowac. Kiedys myslalem, ze jak jest czerwona kreska to jeszcze mam 10l. I faktycznie tak bylo. Ostatnio tylko 2mm spadlo ponizej czerwonej kreski, myslalem, ze mam jeszcze z 4-5l i auto mi stanelo pare kilometrow od domu ;)

Ja staram się tankować (chociaż 5l) jak wskazówka jest już na czerwonym polu.
 
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 14:31   

Taaa, ale ja nie tankuje na stacjach ;)
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 14:59   

Ja jak już widzę że wskazówka dosyć mocno leży, nawet nie jest na czerwonej kresce, ale leży, to tankuję :P Mam obawy że kiedyś mogę nie ruszyć. Gaz wyjeżdżam do końca, ale z beną jestem ostrożniejszy :)
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 15:17   

Alexa napisał/a:
Ojj to malutko, mnie wychodzi troszkę więcej. Chociaż to pewnie różnica w sposobie jazdy.

Różnica w większej mierze wynika z warunków drogowych. Odcinek 10km z domu do pracy może mi zająć nawet ok. 45 minut.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
coldmanns 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 428
Skąd: Katowice



Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 00:15   

Ja na pełnym zbiorniku robię ok 510km. i tankuje jak jest juz na czerwonym polu.
Co do braku lampki ostrzegawczej ... wiele aut nie ma jej i jest ok. Dzisiaj to w zasadzie polowa aut ma a polowa nie.
Co do zachowania wskaźnika poziomu paliwa to ... pływak który jest w baku znajduje się na jego tylnej ściance.
Bak ma nierównomierne kształty. Wynika z tego, że np. jak bak jest w kształcie trójkąta do góry nogami, to u góry jest więcej powierzchni niż na dole.
Przykład: napełniasz butelkę (po winie) wodą, to napełnia się równomiernie, a szyjka napełnia się szybciej.
Tak samo jest w baku. Nalejesz do pełna, to u góry jest większa powierzchnia, dlatego jedziesz więcej kilometrów a wskazówka wolniej opada (pływak), a im mniej masz paliwa, to coraz szybciej.
Masz rezerwe, to jak wlejesz 5l. to zbiornik w "pionie" napełni się do wyższego mniejsca i dlatego wskazówka tak ochoczo pnie się do góry, a jak masz pół baku, to musisz nalać więcej aby pływak podniósł się znacząco.
A dlaczego jak stoisz na górce, to masz więcej paliwa (jak bierzesz zakręty ostrzej to w zasadzie też) ... ano, weźmy jeszcze raz tą butelkę. Jak masz ją do połowy napełnioną i przechylisz ja np. tak z pionu (kąt 90st) do pozycji "pod kątem (np. 75 stopni), to na jednej ściance woda bardziej przykrywa powierzchnie a na drugiej mniej. W baku tak samo. Stojąc na górce, to po jednej stronie baku masz więcej paliwa a po drugiej mniej. I teraz zależy jak stoisz, ram może pokazywać zakłamanie - że więcej paliwa, a raz - że mniej.

Czasami jak stoisz na górce, to gdy ruszysz i wskaźnik pokazuja za wiele, i przez jakiś czas nie opada, znaczy tylko tyle że został w miejscu w którym spędził całą noc i dopiero podczas jazdy jak się "odklei" to pokazuje prawidłowo.

Pozdrawiam!
 
 
Alexa 




Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 70
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 14:17   

Dzięki za dokładne wyjaśnienie. Nigdy nie rozbierałam auta i szczerze mówiąc średnio się orientuję jak wygląda bak i w jakim jest kształcie.
Mam jeszcze pytanie, czy dałoby sie założyć w 214-tce kontrolkę rezerwy, np z innego modelu? W
iem, że brak kontrolki to urok tego modelu jednak nie ukrywam, że bardzo by mi sie taka kontrolka przydała.
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 14:20   

Alexa napisał/a:
... czy dałoby sie założyć w 214-tce kontrolkę rezerwy, np z innego modelu? Wiem, że brak kontrolki to urok tego modelu jednak nie ukrywam, że bardzo by mi sie taka kontrolka przydała

teoretycznie jest to oczywiście możliwe, ale nie wiem czy tego typu przeróbka ma w ogóle sens :/ ...
problemem może być dopasowanie odpowiedniego pływaka w zbiorniku, prowadzenie przewodu do deski i sama kontrolka ...
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 14:20   

Możliwe jest prawie wszystko, ale moim zdaniem z innego auta nie podejdzie. Można spróbować jakiś czujnik z zastosowań przemysłowych dołożyć :roll: Moim zdaniem gra nie warta świeczki, ale wybór należy do Ciebie ;) Ja bym sie po prostu nauczył cześciej spogladać na wskaźnik ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Alexa 




Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 70
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 14:32   

Mam to autko od niedawna i cały czas nie mogę się przyzwyczaić do braku kontrolki. Może z czasem do tego przywykne, jeśli nie to może w przyszłym roku spróbuję coś w nim założyć.
Brt napisał/a:
Ja bym sie po prostu nauczył cześciej spogladać na wskaźnik ;)

Patrzę na niego codziennie. Jak jest za nisko to staram się go zalewać przynajmniej za kilka złotych.
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 14:35   

Alexa napisał/a:
Brt napisał/a:
Ja bym sie po prostu nauczył cześciej spogladać na wskaźnik ;)

Patrzę na niego codziennie. Jak jest za nisko to staram się go zalewać przynajmniej za kilka złotych.

ja bym Ci jednak proponował bardziej zwracać uwagę na licznik przejechanych kilometrów ;) ...wskaźnik paliwa w R200 potrafi niekiedy bardziej niż "zaszaleć" :mrgreen:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Alexa 




Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 70
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 14:38   

Na km też patrze. Jak już zalewam bak to zeruje licznik km a potem na czuja jade 100 albo 200 i znowu shell. Gorzej jak zaleje pod korek bo wtedy czasem po 500 mam już kreche a bywa, że po 600 jest jeszcze ponad nią.
 
 
 
pepe88 



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 3
Skąd: Tychy



Wysłany: Sob Paź 04, 2008 13:32   ...

widze że to nie tylko mój problem ... ja przy rezerwie tankowałem i weszło mi 36 litrów paliwa i nie wiedziałem co jest grane .. a teraz przejechałem 200km i to wiekszosc w trasie i mam według wskaźnika paliwa połowe baku
 
 
 
swerd 




Dołączył: 05 Lis 2012
Posty: 3

Rover 200

Wysłany: Sro Gru 26, 2012 23:28   

podepnę się pod temat bo mam podobny problem a nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na forum

u mnie wskaźnik to w ogóle kosmos
pokazuje zero, zalewam 10 litrów i jest pełny

trochę pojeżdże (do 50 km) i spada na zero, potem nagle pokazuje polowe

czy to w ogole da sie zrobić, czy lepiej jak sobie odpuszczę?
jest to mega frustrujące, ale czy możliwe do zrobienia?

zaczalem sie obawiać czy może mi zbiornik nie przecieka? ale wymieniałem ostatnio olej, ogladałem auto od spodu i chyba by było cos widać?
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Czw Gru 27, 2012 01:20   

swerd napisał/a:
czy to w ogole da sie zrobić, czy lepiej jak sobie odpuszczę?
jest to mega frustrujące, ale czy możliwe do zrobienia?

ale co chcesz zrobic ?
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Gru 27, 2012 13:32   

swerd, to chyba będzie wina pływaka w baku. Trzeba go ściągnąć i wymienić na jakiś używany.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] Wskaznik poziomu paliwa
kalitus84 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Sty 10, 2011 21:34
kalitus84
Brak nowych postów [R214] Wskaźnik poziomu paliwa
thunderas Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Wto Mar 11, 2008 22:33
xROnx
Brak nowych postów [200Si] Wskaźnik poziomu paliwa
Artus2000 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 20 Sro Maj 23, 2007 17:45
Ant
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [kontorlka tc oraz wskaźnik poziomu paliwa]
Preston Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pią Lip 15, 2011 21:23
tronsek
Brak nowych postów [rover 214si] wskaznik poziomu paliwa
patryk1989 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Sob Paź 05, 2013 16:48
patryk1989



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink