Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Lampy soczewkowe
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Lampy soczewkowe
Autor Wiadomość
Andrz 



Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 37
Skąd: Piotrków Tryb/ Łódź



Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 11:11   

Jaki koszt takiej zabawy? Mnie strasznie korci wkomponowanie soczewki w lampę r600 :mrgreen:
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 11:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 11:28   

100zł od szkła bez gwarancji... Czyli albo pęknie albo nie.
Niedługo w mojej ofercie pojawią sie lampy soczewkowe do R600 :twisted:
 
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 21:56   

Bedzie kilka kompletow lamp soczewkowych do R600 niech zrobi sie cieplo i niech najdzie wiecej czasu :twisted:
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 11:00   

NEOSSS napisał/a:
Bedzie kilka kompletow lamp soczewkowych do R600 niech zrobi sie cieplo i niech najdzie wiecej czasu

Jak dla mnie najlepszy tuning lamp w R600 to byłby montaż spryskiwaczy - moje jak są czyste świecą idealnie, ale wystarczy odrobina kurzu i kupa - myślę, że to kwestia, że są takie pionowe i łatwo cały syf z drogi się na nich osadza...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 11:04   

Montaż spryskiwaczy powiadasz? Jak przyjdzie słoneczko i Roverek będzie nabłyszczotny, cyknę sesję i pokaże jak sie powinno montowac spryski od Octavii :mrgreen:
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 11:15   

niemas28 napisał/a:
zakładam soczewki ponieważ zakupiłem światła xenonowe 6000 k i najlepszy efekt bedzie właśnie po załozeniu soczewek przynajmniej słup światła będzie bardziej skupiony w soczewce, soczewka ma przysłone w środku wiec światło nie bedzie tak rozproszone

Zdajesz sobie oczywiście sprawę z tego, pomijając nawet to, że to nielegalne i w razie wypadku jeśli ktoś Ci zarzuci, że go oślepiłeś, to jesteś umoczony na maksa, to takie lampy mogą nieżle oślepiać innych kierowców, bo jakość i trwałość takich lamp jest raczej wątpliwa, a znaku homologacji, to już na pewno na nie nie dostaniesz.
Tematów o ksenonach było już dość, ale jak nie czytałeś, to może warto...
niemas28 napisał/a:
regulacja ma byc tak mnie zapewnia ,a dlaczego piszesz zaby nie buły zamontowane na stałe?

Wogóle to jak wpadłeś, że światła mogą byc bez regulacji?
Przecież jak zmienisz obciążenie auta, to będziesz oślepiał innych.

Domyślam się, że tym bardziej nie pomyślałeś o automatycznym poziomowaniu i czyszczeniu reflektorów? :beczy:
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 11:39   

Co wy tak obarczacie temat "xenonków" :mrgreen: ... Dużo podróżuje oczywiście w poszukiwaniu Roverków :twisted: i normalne światła po przesiadce z ojca Passata B5FL gdzie miałem oryginalnie xenony to dla mnie porażka, zatem wpadłem na pomysł kupna chińszczyzny za 200zł, przerobieniu lamp na soczewkowe - własnoręczne polerowanie szkła, wsadzenie soczewki oraz zrobienie otoczki w okół niej aby światło nie rozchodziło sie po całej lampie, umocowanie sprysków od Octavii, pompki podwójnej od Forda daje efekt "oryginalnych xenonów" gdzie uwieżcie ale nie rażę kierowców, chociaż poziomowanie mam ustawione na 1 bo nie wpadłem jeszcze na pomysł autopoziomowania(czujnik na tylnej osi+silniczek nie ma jak to wkomponować) Moim zdaniem taka kombinacja pozwala mi uzyskac efekt mojej lepszej widoczności nie oślepiając przy tym innych, barwa to 5000K oryginalne lampy maja od 4300K do 5000K. I jeżeli ktoś założy dokładane xenony z głową nie narażając innych na przykre konsekwencję to wasze sugestie sa nie na miejscu :roll: Wiem że oryginalne znaczy lepsze-bezpieczniejsze lecz oryginału nie ma i nie będzie, a jeżdżac na "zółtych" normalnych światłach w dodatku lampach od Anglików gdzie w Roverach spotykam się w 98% bardziej oślepia (w dodatku nic nie widzać jadąc za kierownicą) niż dokładane xenony Z GŁOWĄ !! !

Moim zdaniem ten kto nie zauważa różnicy w świetle xeononów a normalnych żarówek gdzie poprawia nam sie widoczność bez zagrażania innym nie powinnien sie wypowiadać, nie mówiąc o tych co zakładają xenony tylko aby barwa swiatła była niebieska a to że kierowca z naprzeciwka mu miga i trąbi a patrząc w lusterko zjeżdza na pobocze bo go oślepił tym bardziej powinnien skulic uszy i py.. :evil:
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 12:03   

NEOSSS napisał/a:
I jeżeli ktoś założy dokładane xenony z głową nie narażając innych na przykre konsekwencję to wasze sugestie sa nie na miejscu

O jakie sugestie Ci chodzi, bo nie rozumiem?
Co jest Twoim zdaniem nie na miejscu w przekonywaniu ludzi, że przepisy dotyczące wyposażenia obowiązkowego pojazdów mają sens?

I jak sprawdzisz, czy nie narażasz innych na przykre konsekwencje?
Bo Ci nie mrugają?
Dla mnie słaby argument - ja np. bardzo rzadko "mrugam", bo i tak 99% nie rozumie o co chodzi i zaczyna się rozglądać za Policją.

Dla mnie to trochę tak jak przekonywanie ludzi, że auto nie powinno gubić oleju - "ale co mnie to obchodzi, że moje auto gubi olej, przecież ja się na tym nie poślizgnę, a że tan za mną się poślizgnie, to co mnie to obchodzi"...

Z tego co piszesz, to rzeczywiście za swoje światła zabrałeś się "z głową", ale zobacz, że kolega niemias28, który zaczął ten temat, był mocno zaskoczony, że reflektory powinny mieć możliwość regulacji:
niemas28 napisał/a:
a dlaczego piszesz żeby nie były zamontowane na stałe?


Nie wiem jak Ty, ale nie chciałbym spotkać na dordze auta z takimi reflektorami (bo np. regulacja koszotwała 20 zł ekstra i "tujner" uznał, że nie to nie potrzebny wydatek, bo nie pomyślał, że przy zmianie obciążenia auta będzie oślepiał), nawet ze zwykłą żarówką, a co dopiero z palnikiem ksenonowym, który daje 2 do 3 razy więcej światła, niż zwykła żarówka, więc nie rozumiem, dlaczego uważasz, że moje uwagi są nie na miejscu.

A może chodziło o to, że przedstawiam możliwości odpowiedzialności karnej w przypadku wypadku?
Moim zdaniem warto uświadomić nieświadomych takich spraw ludzi, co im grozi - wtedy będą mieli wszystkie dane do podjęcia decyzji, bo dla mnie tłumaczenie "ja tak jeżdżę i nic mi się nie stało" jest w pewnym sensie wprowadzaniem ludzi w błąd.

Wyjaśnij proszę co Twoim zdaniem było nie na miejscu.
NEOSSS napisał/a:
Moim zdaniem ten kto nie zauważa różnicy w świetle xeononów a normalnych żarówek gdzie poprawia nam sie widoczność bez zagrażania innym nie powinnien sie wypowiadać,

Czy to aluzja do mnie?
Bo widzisz ja widzę różnicę i bardzo chętnie bym założył takie lampy, bo jeżdże sporo w nocy i wiem, że to pomaga, ale musiałbym założyć spryskiwacze, przebudować klosze i założyć samopoziomowanie, żeby nie oślepiać, a wykonanie tego profesjonalnie to 1/2 wartości mojego auta (bo jak sam wiesz nie ma gotowych zestawów do R600).
Natomiast wszystkie wątki na tym forum dotyczące "ksenonów" mówią o włożeniu chińskich palników za 200 zł, które mogą nawet nie trzymać kształtu źródła światła, a co dopiero jego parametrów i to bez żadnych dodatkowych inwestycji.
I moim zdaniem powiniennem się wypowiadać na taki temat, bo dotyczy on bezpośrednio mojego bezpieczeństwa na drodze.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 12:24   

podpisuje się pod powyższym.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 12:34   

tez sie podpisuje bo na razie wszystkie posty na temat xenonow mnie nie przekonały ( za dużo ale...) mimo ze chęcią bym założył :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 12:41   

Przepisów napewno nie spełniam ale nic na to poradzić nie mogę, poprawiłem swoja widocznośc zarazem nie pogorszając widoczności innych mijając mnie z naprzeciwka, zreszta zmusił mnie do tego fakt posiadania lamp UK i nie możliwość dostania EUR...

maciej napisał/a:
I jak sprawdzisz, czy nie narażasz innych na przykre konsekwencje?
Bo Ci nie mrugają?
Dla mnie słaby argument - ja np. bardzo rzadko "mrugam", bo i tak 99% nie rozumie o co chodzi i zaczyna się rozglądać za Policją.

Dla mnie to trochę tak jak przekonywanie ludzi, że auto nie powinno gubić oleju - "ale co mnie to obchodzi, że moje auto gubi olej, przecież ja się na tym nie poślizgnę, a że tan za mną się poślizgnie, to co mnie to obchodzi"...

Akurat to czy oślepiam innych sprawdzałem i na macie, i na przyrządzie oraz w realu i uwierz mi że jak się miniemy to napewno Cię nie oślepię :wink: A tak samo jak ważne jest moje bezpieczeństwo tak samo i równiez innych bo taki np. Jaś Kowalski jadący z naprzeciwka oslepiony moim światłem wieżdża we mnie czołowo, nie mam zapiętych pasów wali we mnie poduszka i potem leżę jak koniczynka z połamanym kręgosłupem :/

Zdania nie zmienie a wiec jesli ktoś chce zakładać pseudo "xenony" to TYLKO Z GŁOWĄ, innych wieszać za ja.. na suchej gałęzi :???:
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 12:51   

NEOSSS napisał/a:
Zdania nie zmienie a wiec jesli ktoś chce zakładać pseudo "xenony" to TYLKO Z GŁOWĄ, innych wieszać za ja.. na suchej gałęzi

No to się zgadzamy, więc nie wiem dlaczego pisałeś, że coś jest nie na miejscu... :)

Jeśli założy się wszystko jak powinno być to ja nie mam nic przeciwko, ale to albo duży własny wkład pracy albo potężne koszty, a na forum ciągle toczą się dyskusje "jak to zrobić po taniości" i z tym nie mogę się zgodzić, tak jak i Ty.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Kwi 17, 2008 17:34   

NEOSSS napisał/a:
nie mam zapiętych pasów wali we mnie poduszka i potem leżę jak koniczynka z połamanym kręgosłupem

...no to zapnij pasy.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
mariusz_last 



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 1
Skąd: Trzcianka



Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 13:28   

Szukam lamp soczewkowych do Rover 600 z homologacją.NEOSSS,
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 19:03   

Mariusz łast, zadne przerabiane lampy nei dostana homologacji a wiec nic oprocz oryginalu nie dostaniesz do 600
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 19:04   

Chyba, że w Niemczech, ale to już troche zachodu...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sro Paź 01, 2008 11:50   

Na Allegro pojawiła się 600 z soczewkami więc wklejam zdjęcia jak to wyglada bo u mnie jest identycznie :)
 
 
 
misiek_KR 




Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 94
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Paź 01, 2008 18:28   

Ja tam popieram neossa bo profesjonalnie do sprawy podszedł a nie tak jak większośc matołów co zakłada instalacje ksenonowe do fabrycznych lamp NIEsoczewkowych to dopiero rozprasza światło w każdą strone i chce mnie krew zalać jak coś takiego z naprzeciwka jedzie.
Jak sie zamontuje instalke ksenonową w soczewki i spoleruje szkła lamp i jeszcze zakłada spryskiwacze reflektorów nic kompletnie nie oślepia. Wtedy to wygląda i działa jakby fabryka zrobiła.
Taka samoróbka różni sie tylko od wszystkich fabrycznych instalacji ksenownowych montowanych w autach tym że nie ma samopoziomowania (a musi być jeśli fabrycznie jest ksenon), a samopoziomowanie polega w nich na tym że jak sie odpala auto to sie lampy ustawiają prawidłowo w stosunku do tego czy auto obciążone czy nie, a nie że na bieżąco dynamicznie jest to korygowane.
Czyli jak są lampy wyregulowane nie ma prawa oślepiać.
 
 
 
Narzond 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Suszec



Wysłany: Pon Paź 06, 2008 19:49   

Kolego NEOSS możesz opisać jak przerobiłeś lampy, jakich soczewek użyłeś??? jak je zamontowałeś na starym lustrze i jak to teraz nocą świeci???
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZR] Lampy soczewkowe
radzio9090 Tuning wizualny 8 Czw Lut 21, 2013 19:03
tuners
Brak nowych postów [Seria 400] Lampy soczewkowe
bizon Tuning wizualny 78 Sob Sty 14, 2012 14:24
truten23
Brak nowych postów [Rover 45/MG ZS] Lampy soczewkowe
Markzo Tuning wizualny 120 Pon Paź 26, 2015 14:35
barney79
Brak nowych postów lampy soczewkowe rover 420 sdi
niemas28 Tuning wizualny 37 Pią Gru 26, 2008 01:50
faecd
Brak nowych postów Xenony i lampy soczewkowe r400
Ad_ams Tuning wizualny 6 Pon Lis 17, 2008 11:55
Tomaszi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink