Forum Klubu ROVERki.pl :: [Jakie polecacie alufelgi do rovera 214 97r]
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Jakie polecacie alufelgi do rovera 214 97r]
Autor Wiadomość
rover214i 



Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 4
Skąd: nysa



Wysłany: Czw Paź 09, 2008 16:45   [Jakie polecacie alufelgi do rovera 214 97r]

Witam jak w temacie chciałbym zakupić alufelgi do mojego roverka jakie polacacie felgi nie duże tak aby fajnie wygladało autko pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Paź 09, 2008 16:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Czw Paź 09, 2008 18:07   

producent zaleca 15'' 185/55 twoj wybór jakie, ja mam takie właśnie fajna sprawa dużo lepiej wygląda niż na stalowkach 14''
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Paź 09, 2008 18:14   

Niepokrzywione i nieporysowane :)
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Czw Paź 09, 2008 18:33   

Zmien temat zgodnie z zasadami forum :evil:
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
FSEbola 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 208
Skąd: Włocławek

Rover 200

Wysłany: Czw Paź 09, 2008 20:15   Re: [Jakie polecacie alufelgi do rovera 214 97r]

rover214i napisał/a:
Witam jak w temacie chciałbym zakupić alufelgi do mojego roverka jakie polacacie felgi nie duże tak aby fajnie wygladało autko pozdrawiam


'15 ...na gumach 55/195 .....
ja osobiscie mam '15 BBS na gumach 60/195 - bardzo ladnie wypelniaja wneke,

tyle ze sa dwa ale ... :???:
pierwsze ale....: samochod teraz dosc wysoko stoi, co bardzo przeszkadza przy predkosci powyzej 140km/h ...wibracje powietrza pod podwoziem
drugie ale...: przy max.obciazeniu opony obcieraja o nadkola gdy amorki dobija do konca
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Paź 09, 2008 20:43   Re: [Jakie polecacie alufelgi do rovera 214 97r]

FSEbola napisał/a:
rover214i napisał/a:
Witam jak w temacie chciałbym zakupić alufelgi do mojego roverka jakie polacacie felgi nie duże tak aby fajnie wygladało autko pozdrawiam


'15 ...na gumach 55/195 .....
ja osobiscie mam '15 BBS na gumach 60/195 - bardzo ladnie wypelniaja wneke,

tyle ze sa dwa ale ... :???:
pierwsze ale....: samochod teraz dosc wysoko stoi, co bardzo przeszkadza przy predkosci powyzej 140km/h ...wibracje powietrza pod podwoziem
drugie ale...: przy max.obciazeniu opony obcieraja o nadkola gdy amorki dobija do konca

trzecie ale... auto więcej pali
czwarte ale...auto straciło na osiagach
piąte ale... na balonie 60 auto pływa na oponach

Proponuję pozostać przy standardowym rozmiarze 185/55R15 (opony są dość drogie) lub wybrać tańsze rozwiąnie (niekoniecznie gorsze) 195/50R15. Koła będą troszke mniejsze (niezauważlnie). Auto będzie precyzyjniensze w prowadzeniu ale straci odrobinę na komforcie. Utrata komfortu jest jednak do zaakceptowania.
W kwestii kół pelecałbym założenie trochę szerszych niż fabryczne (7 cali) z trochę mniejszym ET35-40. Dzięki temu z Roverka zrobi się taka, przyklejona do drogi "żaba". Znaczna poprawa jazdy w zakrętach.

Zapomniałem dodać, że w rozmiarze 195/50R15 w cenie 150-200zł./szt. kupisz nowe gumy z naprawdę z górnej półki.

Osobiście polacam Uniroyale RainSport II.
 
 
FSEbola 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 208
Skąd: Włocławek

Rover 200

Wysłany: Czw Paź 09, 2008 21:20   Re: [Jakie polecacie alufelgi do rovera 214 97r]

Tomi napisał/a:

trzecie ale... auto więcej pali

nie na tyle zeby bylo nad czym ubolewac
Tomi napisał/a:

czwarte ale...auto straciło na osiagach

w ktorym momencie ?? i mianowicie na ktorych osiagach ??
Tomi napisał/a:

piąte ale... na balonie 60 auto pływa na oponach

moglbys konkretniej uzasadnic to plywanie ??
..tylko podaj konkretno-praktyczne uzasadnienia swojej wypowiedzi ... bo domniewam ze jezdziles juz na oponach o takich rozmiarach i wrazenia dobrego nie odniosles.....
Ostatnio zmieniony przez FSEbola Czw Paź 09, 2008 21:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
farek 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 224
Skąd: Międzylesie



Wysłany: Czw Paź 09, 2008 21:25   

kolega Tomi widze ze zorientowany w temacie wiec moze mógłby pomóc moim temacie ? :))
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Paź 09, 2008 21:40   Re: [Jakie polecacie alufelgi do rovera 214 97r]

FSEbola napisał/a:
Tomi napisał/a:

czwarte ale...auto straciło na osiagach

w ktorym momencie ?? i mianowicie na ktorych osiagach ??


W każdym. Przy starcie, podczas wyprzedzania, itd., itd. Teoretycznie powinna być wyższa prędkość maksymalna (rzeczywista, bo na liczniku się nic nie zmieni :) ), jednak w praktyce, przy takich prędkościach opory powietrza, że utrata momentu obrotowego na kołach powoduje, że i prędkość maks. będzie niższa... Tu nie ma czarnej magii to po prostu fizyka... i własne doświadczenia :)

Mój R25 na takim balonie
http://www.roverki.pl/mod...3&orderby=dateD
http://www.roverki.pl/mod...2&orderby=dateD
Mój R25 na 195/50R15
http://www.roverki.pl/mod...8&orderby=dateD

FSEbola napisał/a:
Tomi napisał/a:

piąte ale... na balonie 60 auto pływa na oponach

moglbys konkretniej uzasadnic to plywanie ??


Po prostu z racji wyższego profilu (stosunek wysokości do szerokości) jest ona bardzie podatna na ugięcia boczne. Przez to jest bardziej komfortowa, ale negatywnie wpływa to na czucie drogi i precyzję prowadzenia. Jeśli porówna się ją do opony 195/50R15, która jest już oponą niskoprofikową, różnica jest duża i bardzo wyczuwalna.
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Czw Paź 09, 2008 21:41   

Potwierdzam trzecie i czwarte "ale".
Miałem na oryginalnych stalowych 14" oponki 175/65. Było wszystko cacy. Zachciało mi się alusów, wstawiłem 15" 195/50 et 28. Wyglądało zaje*** (zresztą widać w mojej fotce :)) ale palił ponad 1l więcej, do setki jakies 3-5 sek więcej, w ogóle jakiś oklapnięty był. Jak wywaliłem alu to dopiero odżył.
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Paź 09, 2008 21:47   

leszek95b napisał/a:
Potwierdzam trzecie i czwarte "ale".
Miałem na oryginalnych stalowych 14" oponki 175/65. Było wszystko cacy. Zachciało mi się alusów, wstawiłem 15" 195/50 et 28. Wyglądało zaje*** (zresztą widać w mojej fotce :)) ale palił ponad 1l więcej, do setki jakies 3-5 sek więcej, w ogóle jakiś oklapnięty był. Jak wywaliłem alu to dopiero odżył.

W Twoim przypadku było związane to tylko z większymi oporami toczenia. W przypadku wyższych opon różnica będzie jeszcze bardziej widoczna.

Optymalne koła zakłada producent i jest to 185/55R15. To najlepszy kompromis pomiędzy wyglądem, osiągami, spalaniem i komfortem.

[ Dodano: Czw Paź 09, 2008 21:48 ]
... ale nie pod względem ceny :)
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Czw Paź 09, 2008 21:52   

Ze względu na nieodpowiednie ET szarpało kierownicą w koleinach i mniej komfortowo się skręcało.
Co do oryginalnych rozmiarów to mam takie samo zdanie, najlepiej je stosować. Na stalówki 175/65 14" a na alu 185/55 15". Na lato kupuje alu - oczywiście orygianlne i do tego oponki o "oryginalnych" rozmiarach.
 
 
FSEbola 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 208
Skąd: Włocławek

Rover 200

Wysłany: Czw Paź 09, 2008 22:53   Re: [Jakie polecacie alufelgi do rovera 214 97r]

Tomi napisał/a:


W każdym. Przy starcie, podczas wyprzedzania, itd., itd.


hmm....nie odnosze takiego wrazenia zeby moje auto bylo slabsze ...moze dlatego ze nie staram sie wyskakiwac spod zielonego swiatla jak oparzony i scigac sie z kazdym kto stoi na pasie obok :) auto swoje przyspieszenie nadal ma i podejrzewam ze na wezszych oponach z racji tej ze samochod jest lekki kolo po prostu by boksowaly przy zrywniejszym starcie, w kazdym badz razie owa utrata o ktorej powiadasz nie jest dla mnie odczuwalna....

Tomi napisał/a:

Mój R25 na takim balonie
http://www.roverki.pl/mod...3&orderby=dateD
http://www.roverki.pl/mod...2&orderby=dateD


no faktycznie wyglada to dosc KARTOFLANIE jak prawdziwy balon <lol> u mnie tak nie jest moze dlatego ze moje felgi zapewne sa szersze bodajze '7 .felga z opona stanowi plaszczyzne..nie wyglada to tak jak kolo od traktora ze opony wyplywaja jak rozduchane


Tomi napisał/a:

piąte ale... na balonie 60 auto pływa na oponach

Po prostu z racji wyższego profilu (stosunek wysokości do szerokości) jest ona bardzie podatna na ugięcia boczne.


i tu sie z Toba nie zgodze... przynajmniej w przypadku felgi '7 ..oczywiscie jak ktos da opone 195 na felgie '5,5 to mozliwe ze wowczas bedzie borykal sie z objawami plywania ale mozesz uwiezyc ze nie w przypadku felgi '7

Tomi napisał/a:

Jeśli porówna się ją do opony 195/50R15, która jest już oponą niskoprofikową, różnica jest duża i bardzo wyczuwalna.


no wlasnie co do opony 50 na fledze '15 to juz Ci mowie co jest odczuwalne a co nie :) i czemu zrezygnowalem z takich opon ....

po pierwsze : zrzeraly mnie koszta prostowania felg..!!!... bo niestety opona 50 jest na tyle niska ze kazda jedna dziure przejzdzalem na feldze oczywiscie dla uprzedzenia cisnienie w oponach bylo odpowiednie (niestety polskie drogi jak kazdy dobrze wie sa takie ze omijajac jedna dziure wpadasz na drugaszczegolnie to odczujemy teraz jesienia i wiosna) .....

po drugie...: po dobiciu opony do felgi wskutek wpadniecia w dziure owa opona nadawala sie do wyrzucenia (pekniete wlokna-objaw bąbla) --kolejne koszta

po trzecie...: na oponach 50 bardziej dostaja amortyzatory po d....

po czwarte...: ... mozesz w czasie jazdy liczyc przez ile dziur wlasnie przejechales :) bo kazda jest odczuwalna

rozwiazaniem moga byc opony 55, ale ja zdecydowalem sie na 60 samochod wyglada na bardziej masywny ( nie KARTOFLANY) i jak wspomnialem ladnie wypelnione sa duze nadkola ..nie ma ponad 10cm przeswitu miedzy opona a krawedzia blotnika--co mnie sie nie podobalo..nie odczuwam utraty mocy moze dlatego ze wyzbylem sie juz charakteru rajdowca...co do zwiekszonego spalania to prawdopodobny wzrost jest na tyle smieszny ze nie warty uwagi ( ale uwaga..mowie tu tylko o dieslu), wrazenie ''zabiej'' przyczepnosci znacznie zauwazalne co moze rekompensowac wzrost zuzycia paliwa, jezeli ktos bardziej przejmuje sie zwiekszonym spalaniem zamiast zwiekszeniem przyczepnosci dla swojego bezpieczenstwa

Tomi napisał/a:

negatywnie wpływa to na czucie drogi i precyzję prowadzenia....


tu nie mam pojecia o czym mowisz...hmmm....

[ Dodano: Czw Paź 09, 2008 23:25 ]
Tomi napisał/a:


185/55R15 lub 195/50R15 koła będą troszke mniejsze (niezauważlnie).

niecaly 1 cm na srednicy
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pią Paź 10, 2008 00:25   Re: [Jakie polecacie alufelgi do rovera 214 97r]

FSEbola napisał/a:
Tomi napisał/a:


W każdym. Przy starcie, podczas wyprzedzania, itd., itd.


hmm....nie odnosze takiego wrazenia zeby moje auto bylo slabsze ...moze dlatego ze nie staram sie wyskakiwac spod zielonego swiatla jak oparzony i scigac sie z kazdym kto stoi na pasie obok :) auto swoje przyspieszenie nadal ma i podejrzewam ze na wezszych oponach z racji tej ze samochod jest lekki kolo po prostu by boksowaly przy zrywniejszym starcie, w kazdym badz razie owa utrata o ktorej powiadasz nie jest dla mnie odczuwalna....


Pomijam kwestia subiektywnych odczuć, bo z tymi trudno dyskutować, jednak wielokrotnie było to sprawdzone i potwierdzine... więc nie widzę tu pola do dyskusji. Albo zgodzisz się, że 2 + 2 = 4, albo czeka Cię Nobel za kolejną teorię względności.

FSEbola napisał/a:
Tomi napisał/a:

Mój R25 na takim balonie
http://www.roverki.pl/mod...3&orderby=dateD
http://www.roverki.pl/mod...2&orderby=dateD


no faktycznie wyglada to dosc KARTOFLANIE jak prawdziwy balon <lol> u mnie tak nie jest moze dlatego ze moje felgi zapewne sa szersze bodajze '7 .felga z opona stanowi plaszczyzne..nie wyglada to tak jak kolo od traktora ze opony wyplywaja jak rozduchane


Tu znowu mówisz o swoich subiektywnych odczuciach, ponieważ jest to felga 7-calowa i opona o identycznym rozmiarze... więc za bardzo różnic się wyglądzie nie może. Dla porównania ta sama falge z oponą o profilu 50

http://www.roverki.pl/mod...1&orderby=dateD
http://www.roverki.pl/mod...0&orderby=dateD
FSEbola napisał/a:
Tomi napisał/a:

piąte ale... na balonie 60 auto pływa na oponach

Po prostu z racji wyższego profilu (stosunek wysokości do szerokości) jest ona bardzie podatna na ugięcia boczne.


i tu sie z Toba nie zgodze... przynajmniej w przypadku felgi '7 ..oczywiscie jak ktos da opone 195 na felgie '5,5 to mozliwe ze wowczas bedzie borykal sie z objawami plywania ale mozesz uwiezyc ze nie w przypadku felgi '7


Znów podważasz coś co jest udowodnione. Większa poduszka więcej amortyzuje niż przenosi. Czy to również podważysz?

FSEbola napisał/a:
Tomi napisał/a:

Jeśli porówna się ją do opony 195/50R15, która jest już oponą niskoprofikową, różnica jest duża i bardzo wyczuwalna.


no wlasnie co do opony 50 na fledze '15 to juz Ci mowie co jest odczuwalne a co nie :) i czemu zrezygnowalem z takich opon ....

po pierwsze : zrzeraly mnie koszta prostowania felg..!!!... bo niestety opona 50 jest na tyle niska ze kazda jedna dziure przejzdzalem na feldze oczywiscie dla uprzedzenia cisnienie w oponach bylo odpowiednie (niestety polskie drogi jak kazdy dobrze wie sa takie ze omijajac jedna dziure wpadasz na drugaszczegolnie to odczujemy teraz jesienia i wiosna) .....


Od kiedy kupiłem pierwszego Roverka (a będzie to ładnych parę lat temu i parę Roverków), jeżdżę na felgach 7J15 z oponami 195/50R15. Przez te wszystkie lata jedynie raz prostowałem felgi, gdzy przez własną głupotę przeleciałem przez wysoki na 15-20 cm., nowy (z otrymi kantami) krawężnik z prędkością ok 100 km/h i wylądowałem w grządkach z kwiatami. niestety wtedy również opony poszły się ... , ponieważ 2 przeciąłem, a na pozostałych wyszły bąble...

[ Dodano: Pią Paź 10, 2008 00:34 ]
FSEbola napisał/a:


po drugie...: po dobiciu opony do felgi wskutek wpadniecia w dziure owa opona nadawala sie do wyrzucenia (pekniete wlokna-objaw bąbla) --kolejne koszta


Maciek wpadł ostatnio w dziurę na profilu chyba 60, i również opona poszła na śmietnik. To zależy od dziury a nie opony.

FSEbola napisał/a:
po trzecie...: na oponach 50 bardziej dostaja amortyzatory po d....


Jeżdżę tyle lat i tego niezauważyłem...

FSEbola napisał/a:
po czwarte...: ... mozesz w czasie jazdy liczyc przez ile dziur wlasnie przejechales :) bo kazda jest odczuwalna


ale czujesz po czym jedziesz. Dziury są odczuwalne, ale plomby od nich wypadają. Poza tym jest znów Twoje subiektywne odczucie. Przejedź się Citroenem na hydropneumatycznym zawieszeniu, to w każdym aucie są dziury odczuwalne

FSEbola napisał/a:
rozwiazaniem moga byc opony 55, ale ja zdecydowalem sie na 60 samochod wyglada na bardziej masywny ( nie KARTOFLANY)


Wybacz ale właśnie tak wygląda profil 60... kartoflanie

FSEbola napisał/a:
i jak wspomnialem ladnie wypelnione sa duze nadkola


tak ładnie wypałnie, że aż obciera...

FSEbola napisał/a:
nie odczuwam utraty mocy moze dlatego ze wyzbylem sie juz charakteru rajdowca.


Nie trzeba mieć charakter rajdowca, aby na trasie wyprzedzić ciężarówkę

FSEbola napisał/a:
Tomi napisał/a:

negatywnie wpływa to na czucie drogi i precyzję prowadzenia....


tu nie mam pojecia o czym mowisz...hmmm....


Może właśnie dlatego tak piszesz.

[ Dodano: Pią Paź 10, 2008 00:58 ]
A tu jeszcze raz te same felgi (po renowacji u Sachara) z nowymi oponami (oczywiście 195/50R15)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R220 SDi 99r] Jakie przeguby polecacie?
mbombka Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Mar 26, 2008 11:27
mbombka
Brak nowych postów [Rover 200] Jakie łożyska polecacie na przód ?
robsson78 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Nie Mar 27, 2016 18:00
robsson78
Brak nowych postów [220SD '97] jakie tarcze hamulcowe + klocki--co polecacie
FSEbola Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Paź 25, 2007 22:53
MaReK
Brak nowych postów [R2xx] Alufelgi 16" - jakie opony?
Zamiana stalówek na alufelgi
rbl Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 24 Sro Wrz 23, 2009 12:07
truten23
Brak nowych postów [R200] Jakie nakrętki do alufelgi Honda
Berg Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Czw Mar 03, 2011 20:14
Berg



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink