Forum Klubu ROVERki.pl :: [Freelander] Pompa paliwa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Freelander] Pompa paliwa

Jak wymontować pompę paliwa
Autor Wiadomość
malutka 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 16
Skąd: warmińsko mazurskie



Wysłany: Czw Paź 23, 2008 06:48   [Freelander] Pompa paliwa
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1999

Proszę o porady jak wymontować pompę paliwa czy trzeba ją przekręcić czy też podwadzić jakoś wystające elementy plastikowe
czy pompa demontuje się z metalowym kołnierzem
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Gru 18, 2010 19:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Paź 23, 2008 06:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Mariusz418 




Pomógł: 33 razy
Dołączył: 26 Gru 2004
Posty: 371
Skąd: Warszawa,



Wysłany: Czw Paź 23, 2008 07:36   

WITAM
ZŁÓŻ FOTELE TYLNE POTEM PODNIEŚ WYKŁADZINĘ POD PRAWYM FOTELEM TYLNYM ODKRĘĆ WKRĘTY Z CZARNEJ KLAPKI POTEM WYPNIJ PRZEWODY NASTĘPNIE ODKRĘĆ NAKRĘTKĘ <BIAŁA >UŻYWAJĄC ŚRUBOKRĘTA I MŁOTKA I CYK WKŁAD DO GÓRY


POZDRAWIAM
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Cze 11, 2012 14:25   

Mariusz
czy w TD4 jest tak samo.
Zatankowałem jakiegoś lipnego paliwa, auto jedzie jak by miało hamulec zaciągnięty.
Jak to wyciągnąć, czy jak to wyjmę to będę w stanie wyssać tam paliwo.
Podobno jest tam jakieś sitko na czerpaku :?:
Możesz powiedzieć jak to rozebrać.
Założę się ze przez 10 lat nikt tam nie zaglądał i może być masę syfu.
Na markecie maja takie ręczne pompki do ściągania płynów.
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 15:22   

Nie wiem jak w TD4, ale w R75 odłączyłbym przewód paliwowy od filtra i po przekręceniu kluczyka pompa sama wypompowałaby paliwo… Bo po co ją wyciągać jak działa, tylko paliwo nie to?
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Cze 11, 2012 16:12   

No ok a nie zapowietrzy się na końcówce.
Poza tym jak zaciągnie ten cały syf z samego spodu zbiornika może nie być wesoło.
Wyciągnąć chciałem by oczyścić zbiornik z syfu i wyczyścić sitko na pompie w zbiorniku.
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 18:44   

Jak nie będziesz próbował odpalić silnika to nic nie zapowietrzy, a Common Rail odpowietrza się sam bez żadnego problemu. Jeżeli są dwie pompki w TD4(bo nie wiem), to lepiej wtedy po obu pompach rozłączyć wężyk. Co do syfów to siateczka tam dość gęsta i wielkiego syfu nie zassie, a małe i tak pływają i zasysają się przy jeździe autem. Tylko nie fakt że problem masz od paliwa - może być i coś innego.. Jakie w ogóle są objawy?
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Cze 11, 2012 22:05   

Wszystko jasne to na bank paliwo.
Zalałem za 100zł Shell V-Power'a
Dolałem tez STP do czyszczenia wtrysków i go ostro przegoniłem.
Kichał prychał nagle obroty się przywiesiły i duuuuummmm buuchhhhhhh czarna chmura za mną.
A teraz idzie bardzo dobrze.
Musiał być syf w paliwie ewidentnie.
Pociągnąłem go na 3 pod czerwone pole 2000 obrotów i w palnik do czerwonego.
Jest coraz lepiej.
Jak wróciłem do domu to go przegazowałem pod blokiem i w spalinach czuć było zapach jakby rozpuszczalnika.
Od dziś tylko stacje Shell bo tam swój człowiek jest i wiem czy mają dobre ew. Neste.
Zamówiłem sobie nowy filtr paliwa (w sumie 2 zimy stary przelatał)
Trzeba będzie paliwo wypalić i zmienić filtr.
 
 
Mortan 



Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 9



Wysłany: Sro Cze 13, 2012 10:27   

Proszę o pomoc. Też mam problem związany z pompą paliwa. Pompa nie pracuje ponieważ nie dostaje napięcia z kostki. Dodatkowo nie działa pływak. Wydaje mi się, że dostaje on za małe napięcie (6 V), ponieważ po wymontowaniu pompy i ręcznym przesunięciu pływaka w najwyższe położenie, wskaźnik poziomu paliwa pokazuje ponad połowę zbiornika. Natomiast po ustawieniu pływaka w połowie, wskaźnik paliwa opada maksymalnie w dół.
Na bezpieczniku 19, od pompy paliwa, w skrzynce pod kierownicą, napięcia nie ma. Natomiast na bezpieczniku 3 w skrzynce pod maską jest.
:???:

Freelander 1999, 1.8 B + lpg
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Cze 13, 2012 11:29   

Bezpiecznik 6 w kabinie odpowiada za pracę przekaźnika pompy paliwa który to po zadziałaniu podaje napięcie na bezpiecznik 19. sprawdzałeś przekaźnik pompy paliwa? jest w komorze silnika pod skrzynka bezpieczników. W jego obudowie jest jeszcze przekaźnik rozrusznika, sondy lambda i przekaźnik główny.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Mortan 



Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 9



Wysłany: Sro Cze 13, 2012 18:53   

Dzięki za odp.
Bezpiecznik 6. jest pod napięciem 12 V, bezpiecznik 19. - 0 V...

Pod skrzynką bezpieczników pod maską, mam dwie inne skrzynki:



Nie wiem, czy w środku są przekaźniki, bo skrzynki są zaklejone.
Z bezpiecznika 6. prąd idzie bezpośrednio na bezpiecznik 19, czy przez przekaźnik, lub coś innego? Na tej drodze mam zanik prądu.
Jak ewentualnie powienienem sprawdzić czy przekaźnik działa?
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Cze 13, 2012 22:22   

z bezp.6 idzie napięcie na cewke przekaźnika i jak on zadziała to poda napięcie na bezp.19.
To są skrzynki przekaźników, jedna ta co ja opisałem wyżej a druga od wentylatorów pod maską. Zobacz w której cykają przekaźniki "na dotyk alboo słuch" po przekręceniu kluczyka, to będzie ta co cie interesuje. Skrzynki nie są zamienne miedzy sobą. Trza namierzyć do której dochodzi napięcie z bezpiecznika 6 i którym kablem idzie na bezp.19. nie podpowiem ci teraz bo nie mam rave pod reką.

[ Dodano: Sro Cze 13, 2012 22:22 ]
te skrzynki idzie rozebrać, ciężko bo ciężko ale idzie i można coś tam w środku zdiagnozować
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Mortan 



Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 9



Wysłany: Czw Cze 14, 2012 15:01   

Dzięki sknerko za pomoc! Pompa już działa, okazało się, że brązowo-zielony przewód który doprowadza napięcie do przekaźników, zerwał się.

Nadal jeszcze nie wiem co z pływakiem. Na zielono-czarnym przewodzie jest napięcie 6,5 V, po podłączeniu wtyczki do pompy (tym samym do pływaka), napięcie na przewodzie zmienia się na 4,6 V, benzyny jest około 1/3 zbiornika. Wcześniej, gdy wyjąłem pompę i przesuwałem ręcznie pływakiem wskazówka na kokpicie działała, po maksymalnym wychyleniu pływaka szła w górę, za połowę. Jednak przy drobnych wychyleniach nie reagowała... :/
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Cze 14, 2012 15:58   

Ten wskaźnik paliwa jak i inne w reszcie Roverków żyje swoim życiem. U mnie zaobserwowałem że jak jest auto zimne to pokazuje mniej w zbiorniku a jak sie rozgrzeje to "dotankowuje" troszeczkę :lol: w biegu oczywiście. spróbuj zatankować do pełna i wyjeździć u mnie jak kupiłem auto to tez jakieś bzdury pokazywał ale zatankowałem przeresetowałem kompy odłączając akumulator i zaczął współpracować.
A swoja droga jak już miałeś pompę w rękach to filtr paliwa wymieniałeś? bo ja miałem jeszcze fabryczny po 160kkm był mega zaszlamiony.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Cze 14, 2012 16:30   

Freelander ma to do siebie że ma bardzo niedokładny ten wskaźnik. i należy go traktować bardziej orientacyjnie.
U mnie jak zatankuję do pełna to dopiero po 150km wskazówka się ruszy.
A to już 10l w baku mniej. Ale opada nagle.
Jest to norma.
Najlepszy sposób to po prostu zerowanie licznika co tankowanie i porównanie poziomu wskazówki z tym co na liczniku.
Co do samych przekaźników to pojawił się chwilę temu na otomoto.pl rozbitek na części.
Z doświadczenia wiem że to najlepsze i najtańsze źródło części.
http://allegro.pl/show_item.php?item=2411171878
 
 
Mortan 



Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 9



Wysłany: Czw Cze 14, 2012 18:37   

OK, zatankuje do pełna i zrobię restet.

U mnie przy pompie paliwa nie było filtra, domyślam się, że jest gdzieś pod prawym tylnym nadkolem. Jutro będę szukał. Dodatkowo, co mnie zdziwiło, odpływ paliwa przy pompie mam zaślepiony, ale podobno tak może być.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Cze 15, 2012 11:17   

Mortan napisał/a:
U mnie przy pompie paliwa nie było filtra, domyślam się, że jest gdzieś pod prawym tylnym nadkolem. Jutro będę szukał.

Filtr jest w pompie w środku.
Mortan napisał/a:
Dodatkowo, co mnie zdziwiło, odpływ paliwa przy pompie mam zaślepiony, ale podobno tak może być.
To nie odpływ a wejscie powrotu paliwa które w 1.8 jest zaślepione bo nie mamy powrotu paliwa z silnika.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Mortan 



Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 9



Wysłany: Pią Cze 15, 2012 20:47   

Cytat:
Filtr jest w pompie w środku.


Rozbierałem całą tą skrzynkę na części, u mnie nie ma. Myślę, że mogę mieć nieoryginalną pompę - mam amatorsko zrobione przejście z wtyczki kwadratowej na prostokątną, która wchodzi na pompę, dodatkowo brak filtra paliwa.
Na razie pompa działa, więc wstawię na wężyk filtr przepływowy i powinno być ok!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [Freelander] Pompa paliwa
miron Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 3 Pią Kwi 13, 2007 13:02
piter34
Brak nowych postów [Freelander] Pompa paliwa
Nie pracuje pompa paliwa
malutka Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 3 Nie Lis 06, 2011 12:09
pj77



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink