Forum Klubu ROVERki.pl :: [R ALL] Spryskiwacze przedniej szyby - rozpylanie mgiełki
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 12:45
[R ALL] Spryskiwacze przedniej szyby - rozpylanie mgiełki
Autor Wiadomość
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Lis 13, 2008 14:21   

Raz się żyje !! Skuszę się na takie spryskiwacze, a co tam :mrgreen: Koszt niewielki, a ASO Citroena mam niedaleko. BTW, w życiu nie myślałem, że będę miał kiedykolwiek do czynienia z tą marką :rotfl: Jak kupię i założę, to opiszę jak się u mnie sprawują...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lis 13, 2008 14:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Czw Lis 13, 2008 14:34   

ja juz sie dawno skusilem, ale juz ponad tydzien czekam bo w serwisie cytryny nie maja. Potem bede cudowal aby podniesc wysokosc psikania (moze jakas pasujaca pompka o wiekszej mocy)
 
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Lis 13, 2008 15:28   

ASO obdzwonione - są :wink: Koszt 12,22PLN za szt. Jutro jadę odebrać :>
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Lis 13, 2008 15:30   

czekam na fotki i wrazenia :mrg:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Lis 13, 2008 15:39   

Aha i przypomniało mi się :wink: Czy można zastosować zaworek zwrotny typowo akwarystyczny czy potrzebny jest jakiś specjalny?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Czw Lis 13, 2008 16:29   

mozna :) ja tez mam akwarystyczny (2szt. w paczce za cale 4 zeta)
 
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Lis 13, 2008 17:46   

Mam właśnie bardzo podobny, więc już parę (dosłownie) złotych do przodu :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Lis 13, 2008 18:40   

Witam, mam pytanie bo na allegro piszą np ze pasują również do R200 :?:

Bo kurcze moje tak do niczego już rozpylają na szybe ze bym chętnie wymienił żeby mi cala szybę moczyło. :mrgreen:

[ Dodano: Pią Lis 14, 2008 12:15 ]
No wyczytałem z angielskiego forum ze tez pasują do modeli RF wiec już dziś sobie je zamówiłem u Peugeota bo było najtaniej.

W Citroenie chcieli 5,20€/stk. a w Peugeota 4,40€/stk. wiec w pon będę miał :lol:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Lis 14, 2008 16:47   

Zdobyłem dziś w cytryniastym ASO spryskiwacze :mrgreen: Koszt, tak jak ktoś pisał wcześniej 24,48PLN za parę. Dziś jest zdecydowanie za zimno (grabieją ręce), więc montaż pewnie będzie miał miejsce w weekend. Poniżej wrzucam fotki, jakby ktoś chciał ocenić "na oko" czy będą pasowały.
Okazało się również, że spryskiwacze powinienem dać radę wymienić, bez większych przeróbek. Trójnik, złączki i wężyki zostaną te same. Wrzucę tylko zaworek zwrotny przed trójnikiem.

[ Dodano: Nie Lis 16, 2008 11:01 ]
Właśnie założyłem spryskiwacze. Instalacja banalna - czas: może 15 min. max. Będzie jeszcze drobna poprawka bo spryskiwacze "strzelają" na wysokość połowy (no, nieco ponad) szyby :mrgreen: Wyjaśniło się już, że do 400/45/ZS pasują idealnie. Nie siedzą tak mocno jak oryginały, ale nadzwyczaj stabilnie :twisted: Może w najbliższym czasie Ley założy u siebie do R200, więc będzie pewność czy pasują czy nie. Poniżej zdjęcia z efektów modernizacji :grin:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Lis 17, 2008 17:10   

Ja dziś moje dostałem i zamontowałem sobie :mrgreen:

Ale jestem bardzo zawiedziony :evil: Bo pryskają tylko za ledwie trochę poniżej polowy szyby a nie da sie ich regulować bo próbowałem :shock:

tutaj jest filmik jak to wygląda w czasie postoju :evil:
http://www.youtube.com/watch?v=mmfFCoRA2V8

Ale w czasie jazdy przy 70km/h nie jest lepiej :cry: Jedynie co w sumie jest ok to ze pryska na cala szerokość szyby wiec wycieraczka bierze cala mokra smugę do góry. nie wiem pojeżdżę tak z tym chwile i może znów wymienię na oryginalny.

A tu parę zdjęć:


_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Lis 17, 2008 17:46   

No to u mnie pryskają zdecydowanie wyżej. Mam już na to sposób - podkładki :mrgreen: Potrzebne będą takie, które podniosą lekko przednią część spryskiwacza. Ostatecznie powinny wystarczyć podkładki o max. grubości 1-2 mm. Zeszlifuję połowę, żeby front był wyżej, a tył niżej. Powinno to poprawić kąt strzału o naście cm. Jak zdobędę podkładki i zamontuję i będzie OK, to opiszę co i jak :wink:
Spryskiwacze pryskają zdecydowanie inną mgiełką niż ta z np. Renault Espace. Tam po pierwszym pryśnięciu szyba wygląda, jakby została potraktowana (cała) płynem do mycia okien w atomizerze - robi się na chwilę cała matowa. Szczerze mówiąc spodziewałem się tutaj podobnego efektu. Jest trochę inny, ale i tak jestem zadowolony, bo płyn rozprowadzany jest na całe wycieraczki (na całej ich długości) i dalej na resztę szyby. Tak jak pisałem wcześniej, trzeba nad spryskiwaczami jeszcze trochę popracować :grin: Myślę, że efekt końcowy będzie w pełni zadowalający.
Orientuje się ktoś czy w ASO Rovera/Hondy występują oryginalne spryskiwacze typu mgiełka :?:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Lis 17, 2008 17:53   

Jeszcze od Saab 9³ pasuja do Rovera i maja dobry effekt ale sa drogie az 40€ kosztuja :neutral:

No moze poprubuje jeszcze z podkladka, bo jak by zamontowali to wyjscie gdzie pryska na gorze a nie na dole to by bylo ok.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pon Lis 17, 2008 18:26   

Mixtated napisał/a:
Spryskiwacze pryskają zdecydowanie inną mgiełką niż ta z np. Renault Espace. Tam po pierwszym pryśnięciu szyba wygląda, jakby została potraktowana (cała) płynem do mycia okien w atomizerze - robi się na chwilę cała matowa. Szczerze mówiąc spodziewałem się tutaj podobnego efektu. Jest trochę inny

Zauważ, że silniczek w Espace ma moc prawie jak w kosiarce; robi wielkie ciśnienie, a Roverowski tylko wyje, nie robiąc ciśnienia. Ja widzę jak spryskuje szyby Volvo S60 i też robi się matowa cała szyba. Jednak w Roverze po dotknięciu wajhy moczy mi CAŁĄ szybę (bez podkładek) i wygląda to jakby zadziałał właśnie atomizer ale ze słabym cisnieniem, czyli nie mam mgły, a malutkie kropelki (to nawet lepiej, bo jak szyba matowieje, to przez sekundę nic nie widzę w Volviaku). W porównaniu do tego co było (było jakby pies sikał w 4 miejsca na śniegu) to jest rewelacja. Cała szyba zmoczona po dotknięciu wajhy, zanim wycieraczki ruszą. I o to chodziło. A silniczka na mocniejszy nie będę wymieniał :razz:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Pon Lis 17, 2008 19:46   

Ten spryskiwacz od cytryny raczej daje plaszcz wodny a nie typowa mgielke, choc tez go bede zakladal. Mysle jeszcze nad podniesieniem cisnienia i tu pytanie czy lepiej:
1. Kupic jakas pompke ktora by dawala wieksze cisnienie (jaka pasuje bez przerobek?)
2. Dolozyc (mam sedana) druga orginalna pompke i polaczyc poprzez trojnik (dwie beda dawaly na przednie spryski). W tej wersji jest troszke rzezbienia bo trzeba wyrezac otwor w zbiorniczku.
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Lis 17, 2008 19:54   

Nie rozumiem tego czemu u mnie tak słabo to pryska :sad: Ta angielskim forum ludzie maja tez w 220 i są zadowolenia i mówią ze normalnie pryska jak trzeba powyżej polowy. Założę jeszcze zawór jedno kierunkowy bo mam możne to coś da.chyba ze wężyki trzeba wymienić.

Popróbuje jeszcze z tym.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Wto Lis 18, 2008 14:07   

Właśnie wróciłem z montażu i zarazem demontażu. Jak dla mnie porażka, pryskają poniżej połowy i to na postoju. Nawet nie chcę sprawdzać jak to pryska podczas jazdy z prędkością powiedzmy 100km/h. Jak kupię mocniejszą pompkę która bez przeróbek będzie pasowała zamiast tej to wtedy wymienię, ale to i tak trzeba by pokombinować z kątem spryskiwacza. Na razie odpuszczam.
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Lis 18, 2008 16:14   

No ja dziś tez po testowałem sobie od nowa i jednak jak się trochę je na podkładce jak kolega pisał o 1mm do góry podniesie to już pryska jak trzeba. Niestety zamiast podkładki użyłem wykałaczkę ale daje dobry efekt. :mrgreen:

Moj cały asortyment podkładek został w Polsce. :cry:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Lis 18, 2008 16:50   

Remi55, polecam łatki do opon/dętek :mrgreen: Ja kroję właśnie rowerowe, bo takie miałem pod ręką. W miarę gruba guma i da się ładnie wycinać...
Efekt docelowy ma być taki jak na zdjęciu tu:
spryskiwacze na aletanio
...nie chcę go tu wrzucać bo jest zdecydowanie za duże... :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Wto Lis 18, 2008 18:57   

aiwer napisał/a:
Właśnie wróciłem z montażu i zarazem demontażu. Jak dla mnie porażka, pryskają poniżej połowy i to na postoju.

Mam tak samo, do laski wrocily stare spryskiwacze. Nowe daja troszeczke ponad wycieraczke i to jeszcze na starej podkladce. Jedyne wyjscie to pompka o dobrym cisnieniu.
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Lis 18, 2008 19:21   

Mixtated napisał/a:
Remi55, polecam łatki do opon/dętek :mrgreen: Ja kroję właśnie rowerowe, bo takie miałem pod ręką. W miarę gruba guma i da się ładnie wycinać...
Efekt docelowy ma być taki jak na zdjęciu tu:
spryskiwacze na aletanio
...nie chcę go tu wrzucać bo jest zdecydowanie za duże... :wink:


hehe.. no tez dobry pomysł. Moim zdaniem z podkładka będzie juz dobrze i pryskało jak ma być. Wiec napisz jak tam efekt końcowy lub jakieś zdjęcia wstaw :grin:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R All] Podgrzewane spryskiwacze.
SyntaX Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 16 Wto Paź 12, 2010 22:51
Gość
Brak nowych postów [R all] radio . szyby
yagher Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 7 Pią Sie 29, 2008 19:02
yagher
Brak nowych postów [wszystkie] Parujące szyby !!!
walka na całego
mikelusss Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 55 Sob Sie 07, 2010 08:22
Tomassso
Brak nowych postów [wszystkie] Rozmazywanie szyby
magnat43 Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 11 Sro Lis 07, 2007 16:59
KRYS
Brak nowych postów [all] mechanizm szyby elektrycznej
flori_n Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 10 Wto Maj 15, 2007 21:12
flori_n



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink