Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45/MG ZS] Luźny drążek zmiany biegów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45/MG ZS] Luźny drążek zmiany biegów
Autor Wiadomość
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Lis 07, 2008 11:34   [R45/MG ZS] Luźny drążek zmiany biegów

Witam
Mam u siebie następujący problem - luźno latającą dźwignię zmiany biegów. Poszukałem trochę i znalazłem ten artykuł:
Klekotanie dźwigni zmiany biegów
Nie znalazłem tam informacji, jakimi dokładnie śrubami należy zastąpić wycięte/wybite nity? Przed zabraniem się do pracy, chcę zgromadzić wszystkie części, które będą potrzebne.
Chciałem kupić oryginalną część, ale na Allegro w używkach/rozbitkach nic nie ma, w paru warsztatach ze strony klubowej również, a oryginał hondowski (o ile będzie pasował) kosztuje bagatela 330PLN i trzeba na niego czekać parę dni :roll:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lip 19, 2010 22:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lis 07, 2008 11:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Lis 07, 2008 11:42   

Mixtated napisał/a:
Nie znalazłem tam informacji, jakimi dokładnie śrubami należy zastąpić wycięte/wybite nity? Przed zabraniem się do pracy, chcę zgromadzić wszystkie części, które będą potrzebne.

Śruba M8, długości niestety nie pamietam. Planuję niedługo zrobić update tego artykułu, bo wprowadziłem zmiany "konstrukcyjne" mam nadzieję że ostatecznie rozwiązujące problem hałasowania i luzu :ok: Po długim weekendzie postaram się zaktualizować temat.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Lis 07, 2008 11:55   

Długość jest już mniej istotna. Mam zamiar kupić śruby trochę dłuższe niż "zalecane". Dla pewności zrobię kontrę nakrętkami :twisted:
Możesz napisać, choćby w skrócie jakie zmiany obecnego patentu planujesz? :?: Nie chciałbym urobić się nadaremnie w ten weekend :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Lis 07, 2008 17:19   

fotki na szybko, opis będzie na stronie po powrocie ;) śruba to M8 x 60/70 Nakrętki te spawane to M10 i rozwiercone wiertłem fi10. Wężyk o srednicy wewnetrznej 8mm (dokładnie to 2 kawałki wężyka o długości ok 8-9mm założone są na śrubę na wysokości obu wspawanych nakrętek)

EDIT:

Artykuł uzupełniony i fotki już są z opisem w artykule:
http://roverki.pl/index.p...ow-w-dieslu-sdi
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Lis 07, 2008 18:50   

Dzięki :hurra: Właśnie myślałem o podobnym rozwiązaniu. Pomysł bardzo dobry, w praktyce okaże się na na ile skuteczny i na jak długo wystarczy :wink: Luz na lewarku to niestety bolączka większości Roverków, ale zawsze można samemu poprawić fabrykę :grin:
Jutro o ile pogoda dopisze (a chociaż się nie pogorszy) zawalczę u siebie. Wszystkie sukcesy, jak również wpadki postaram się opisać...

[ Dodano: Pią Lis 07, 2008 20:35 ]
Aaa...zapomniałem...Jaka jest +/- średnica otworów w tulejkach przegubu krzyżakowego?

[ Dodano: Wto Lis 11, 2008 18:51 ]
Krótkie podsumowanie długiego weekendu w kwestii usuwania problemu: Śruba przy dźwigni zmiany biegów odkręcona. Poległem na wybijaniu sworznia, aby wyciągnąć drążek... Chyba bez kanału (czytaj mechanika) się nie obejdzie... :sad: Opcja krawężnik + podnośnik nie sprawdziła się. Nie ma miejsca, żeby porządnie p%^#@^%&ć młotkiem :twisted:

Aha i wydaje mi się, że u mnie luz występujący na dźwigni zmiany biegów nie jest spowodowany luzem na krzyżaku. Po odkręceniu śruby i odpięciu drążka miałem wrażenie, że dźwignia zbyt luźno lata, tj. uporczywy luz jest w miejscu "styku" z podłogą. Jest to możliwe?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lis 12, 2008 23:37   

No bez kanału to cięężko :| I warto się przyłozyc do tego sworznia, żeby go nie zniszczyć, bo później może być kolejnym miejscem luzu na drazku ;) A co do drążka i luzu przy podlodze, to chyba raczej nie jest to możliwe :hmm: Art będzie niebawem :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Lis 13, 2008 01:11   

To pozostaje mi poczekać do chwili ukazania się Twojego tutoriala lub nakręcić mechanika na podjęcie się naprawy "na patencie", bo jak pisałem wcześniej z częściami jest problem - raz z ceną, dwa z dostępnością :sad:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
kamax_19 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 503
Skąd: Ostrów Wlkp

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 18, 2008 21:27   

Mam taki sam problem z mojim Rovekiem i mam Pytanie. Czy ten problem z luźnym lewarkiem moze być przez wyrobioną jakaś gume??
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Lis 18, 2008 21:49   

kamax a czytałes ten artykuł podany wyżej ?? jak nei wejdziesz pod auto to się nie dowiesz co jest przyczyną u Ciebie ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
kamax_19 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 503
Skąd: Ostrów Wlkp

Rover 200

Wysłany: Sro Lis 19, 2008 17:34   

Byłem pod autem ale ze mnie mechanik jak z ....... trąba. Na tych popychaczach są u mnie luzy ale i ta guma co jest na tym drążku która wchodzi do środka samochodu jest sparuszała. I się zastanawiam czy to moze nyć przez tą gumę.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lis 19, 2008 18:00   

guma to tylko osłona, a wczesniej jest przegub, tylko jeszcze się nie spotkałem z przypadkiem zużycia tego przegubu. Popraw drązek wg wskazówek z artykułu, a napewno poprawi się jego praca. Możliwe jest zużycie gumy od tego drążka przytrzymującego, ale wtedy drazek raczej miałby luz w kierunku góra-dół a nie na boki.
Będąc w kanale powinno Ci sie udać zlokalizowac wszystkie miejsca luzu ;) trzeba ten pręt pomiędzy skrzynią a drązkiem lekko ruszac na wszystkie strony i wyjdzie co jest nie tak :ok: powodzenia :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
kamax_19 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 503
Skąd: Ostrów Wlkp

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 22, 2008 10:54   

No właśnie jak byłem ostatnio na kanale to ten popychacz miał luzy. Dzisiaj będę dzisiaj z tym działał jak zrobie to napisze:D:D Dzięki za informacje.

[ Dodano: Sob Lis 22, 2008 18:19 ]
Problem rozwiązany!! :mrgreen: :mrgreen: Już drążek jest stabilny zrobiłem podobnie jak w artykule ale na tym krzyżaku zamiast takich plastikowych tulejek dałem taki wąż gumowy zbrojony drutem i wbiłem go prasą w krzyżi jest ok zero luzu:D:D Dzięki za pomoc!! :ok: :lol:
 
 
 
maras83 




Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 117
Skąd: Sokolnik/Poznań



Wysłany: Pon Lut 16, 2009 00:11   

Brt, Ty jako autor artykułu na ten temat pewnie odpowiesz mi na pytanie. Jakiego rodzaju jest to dźwięk? Bo w moim R slychac dzwięk przypominający klekot, a nie jest to dzwiek pochodzacy z pracy ukladu wtryskowego. Klekot slychac na biegu jałowym, zwlaszcza w pewnej odleglosci od samochodu, ma taka sama czestotliwosc, jak klekot silnika. Czy takie są wlasnie objawy tego problemy??

[ Dodano: Pon Lut 16, 2009 00:11 ]
Aha, na zimnym silniku 1 i 2 nie wchodza zbyt lekko
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Lut 16, 2009 09:32   

maras83 napisał/a:
Klekot slychac na biegu jałowym, zwlaszcza w pewnej odleglosci od samochodu, ma taka sama czestotliwosc, jak klekot silnika. Czy takie są wlasnie objawy tego problemy??

a czy jak złapiesz drążek to zmienia się ten dźwiek lub ustaje ?? jeśli tak, to na bank drążek, jeśli nic sie nie zmienia to szukałbym w innym miejscu tego hałasu :roll:

maras83 napisał/a:
Aha, na zimnym silniku 1 i 2 nie wchodza zbyt lekko

jaki masz olej w skrzyni ??
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
maras83 




Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 117
Skąd: Sokolnik/Poznań



Wysłany: Pon Lut 16, 2009 11:37   

A czy słyszałeś, żeby kiedy w serii l stukały popychacze? możliwe,że ma coś z ciśnieniem oleju, sprężynka od zaworu nadmiarowego pompy oleju jest zbyt długa w porównaniu do danych z rave, dzisiaj bede wymieniał cały zestaw. Ten mój klekot przypomina dźwięk starego diesla na pośrednim wtrysku np mercedesa beczki, nie jest to głośne, przy silniku tego nie słychać, głownie slyszalne jest w pewnej odleglosci. prawdopodobnie cichnie po porządnym nagrzaniu silnika, ale nie sprawdzałem tej prawidlowosci, wiec pewnosci nie mam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
funfel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Kwi 2006
Posty: 323
Skąd: eeyy



Wysłany: Nie Mar 15, 2009 17:09   

To ja sie dopisze tutaj:
Dzisiaj jadąc sobie do panny, tak kolo 130km/h uslyszalem taki odglos jak by jakas rura sie zapchala i cisnienie powietrza to przepchalo, albo zrobila sie dziura w przewodzie od IC, nie wiem jak to wytlumaczyc.. obroty spradly do 800-900? ( tak jak by byl na luzie) mimo ze byl na 5 biegu i pedal w podlodze. Zatrzymalem sie wylaczylem, popatrzylem na przewody od IC bo nic innego mi nie przyszlo do glowy, ale nic ciekawego nie zobaczylem. Udalo sie odpalic i pojechalem dalej juz z mniejsza predkoscia;]
A wracajac, uslyszalem taki maly zgrzyt ze skrzyni biegow, jak by bieg chcial wyskoczyc.. i zauwazylem ze jak jest na jakims biegu to sa straszne luzy, nie slychac zeby sie telepał, ale reka to mozna nim wywijać.
Trzyba go w koncu oddac do jakiegos mechaniora:/

P.S. ide czyścić felunie:)
 
 
seniorfrederic 



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 4
Skąd: Słupsk



Wysłany: Nie Lip 18, 2010 22:58   

Witam.
Czy ktos moze udostepnic mi ten opis, poniewaz wskazany link nie dziala.
Dziekuje
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pon Lip 19, 2010 09:39   

seniorfrederic napisał/a:
Witam.
Czy ktos moze udostepnic mi ten opis, poniewaz wskazany link nie dziala.
Dziekuje


...mówisz i masz ;) :

http://roverki.pl/index.p...ow-w-dieslu-sdi
 
 
seniorfrederic 



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 4
Skąd: Słupsk



Wysłany: Pon Lip 19, 2010 22:56   

Serdecznie dziekuje za odpowiedz. Szczerze mowiac to watpilem, ze ktos odpowie, a tu niespodzianka:) Jest tylko jeden maly problem. Ja mam 1,8benzynka i co pamietam to wyglada to chyba troszke inaczej. W moim MG dzwignia nie puka tylko lata jak w jakims starym starze. Mam go 4lata i bylo inaczej. Tam tez jest taki krzyzak i chyba tam powstal luz. Czy sposob naprawy bedzie taki sam jak na zalaczonym linku?
Dziekuje
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Lip 19, 2010 23:01   

seniorfrederic napisał/a:
Czy sposob naprawy bedzie taki sam jak na zalaczonym linku?

tak, bo skrzynia biegów PG1 jest taka sama :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [416] luźny drążek zmiany biegów(nie wchodzą biegi)
Koziol93 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sro Lut 20, 2013 21:45
Koziol93
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R45] drążek zmiany biegów
zibi0358 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Wto Lip 10, 2012 14:46
leszczu
Brak nowych postów [45 400 zs] Drążek zmiany biegow/ jak to wybic??
borek88 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 15 Sob Cze 25, 2011 17:02
borek88
Brak nowych postów [r 400] drążek zmiany biegów problem
podki Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pią Lis 09, 2012 17:04
sledziu
Brak nowych postów [R420 2.0di 97r] Luzny lewarek biegów
grisza144 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Wto Paź 05, 2010 15:05
pdasiek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink