Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Jak wyciągnąć radio z dużą nawigacją
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: apples
Pią Paź 19, 2012 18:29
[R75] Jak wyciągnąć radio z dużą nawigacją
Autor Wiadomość
teskatlipoka 



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 28
Skąd: Nowa Sól



Wysłany: Pon Lis 17, 2008 12:14   [R75] Jak wyciągnąć radio z dużą nawigacją
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: 2001

Jak wyciągnąć radio z dużym wyświetlaczem LCD od nawigacji. Sposób na zwykłego kaseciaka znalazłem ale w tym przypadku jest chyba inaczej. Górny daszek zdjęty, śrubki od radia, dwie w narożnikach też są odkręcone, radio wygląda na luźne ale kiedy ciągnę do siebie to gdzieś wyraźnie blokuje. POMOCY!!!
pozdrawiam
Krzysztof
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Gru 11, 2010 11:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lis 17, 2008 12:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Lis 17, 2008 18:01   

na na dole powinieneś mieć 2 szczeliny na haczyki czy jak tam to sie zwie :) Napewno kojarzysz o co mi chodzi, cienkie płaskie blaszki :) Myślę że to Ci blokuje choć ręki nie dam sobie uciąć :P
 
 
 
teskatlipoka 



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 28
Skąd: Nowa Sól



Wysłany: Pon Lis 17, 2008 23:12   

Jeśli myślisz o takich szczelinak jak widać w kaseciakach to niestety nic takiego nie ma. Miałem kiedyś R75 TDi właśni z takim zwykłym radio-magnetofonem i faktycznie tam były szczelinki, w które wystarczyło włożyć np. pilniczki do paznokci i radio wyskakiwało.
W tym przypadku kompletnie nic nie widać.
 
 
 
Siwus181 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 132
Skąd: Tuitam



Wysłany: Wto Lis 18, 2008 00:08   

Nie widać ale właśnie po blokach tam cuś trzyma. Musisz włożyć tam, z obydwu stron, coś cienkiego i niełamliwego, np. kartę kredytową. Gdy uda Ci się wcisnąć te "pstryczki" w środku to na pewno poczujesz.
Przy okazji, jeśli już wyciągniesz radio, daj znać czy masz z tyłu taką białą skrzyneczkę/pudełko nie wiem jak to nazwać.
Będzie napisane "Module *********".
Nie mam pojęcia co to jest... i nikt nie odpowiedział na to w moim temacie, może teraz się uda.
 
 
teskatlipoka 



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 28
Skąd: Nowa Sól



Wysłany: Wto Lis 18, 2008 23:04   

Chętnie bym sprawdził tą białą skrzyneczkę ale, niestety, kombinuję na różne sposoby i nie potrafię tego zrobić. Wszystko jest tak ciasno spasowane że chyba z boku nic się nie wkłada, może z dou lub z góry.
A może jest możliwość dostania się do radia z innej strony, może da się ściągnąć jakąś osłonę, gdzieś z boku?
Bez konkretnej i pewnej wskazówki nie zrobię tego a coś połamać to zawsze zdążę.
Pozdrawiam
Krzysztof
 
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 18, 2008 23:37   

Tak się skład że akurat mam wszystkie elementy tego zestawu"na wierzchu"bo jestem przed montażem tego u siebie w aucie,więc wrzucam fotki na których widać że po bokach,w dolnej części są ruchome blaszki które zaskakują po włożeniu tego panelu w swoje miejsce,także można wnioskować po tym,iż chcąc wyjąć ten panel trzeba włożyć coś cienkiego w oba dolne boki żeby te blaszki odhaczyć.Tyle mogę pomóc :grin:
 
 
teskatlipoka 



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 28
Skąd: Nowa Sól



Wysłany: Sro Lis 19, 2008 17:27   

Dzięki za zdjęcia, bezpośrednio nie pomogły ale widząc typ zaczepów oświeciło mnie i znalazłem sposób na wyciągnięcie radia.
Sprawa jest bardzo prosta czyli co należy zrobić aby wyciągnąć radio z dużą nawigacją:
- zdejmujemy czarną osłonkę, która znajduje się po daszkiem.
- odkręcamy daszek i ściągamy go ciągnąc do siebie.
- po ściągnięciu daszku pojawiają się w narożnikach śrubki od radia, w narożnikach, odkręcamy je.
- ściągamy przednią osłonę panela klimatyzacji, jest na zatrzaskach i wystarczy delikatnie podważyć z każdej strony, bezproblemowo się ściąga.
- sterownik jest przykręcony 4 śrubkami, które łatwo odkręcamy i wyciągamy sterownik ciągnąc do siebie, zero problemów.
- wkładamy rękę pod radio w narożnikach od spodu i szukamy blaszek (zaczepów), łatwo je zlokalizować i aby zwolnić radio z zaczepów wciskamy blaszki w kierunku radia. Prosta spawa.
- po zwolnieniu zaczepów radio będzie można wyciągnąć, mogą sprawić troszkę kłopotu górne zaczepy (te pod daszkiem), ale wystarczy delikatnie podważyć miękką ramkę kokpitu i wszystko wychodzi.

Dziękuję wszystkim za pomoc i mam nadzieję że w przyszłości te wskazówki komuś się przydadzą.
Pozdrawiam
Krzysztof :hura:
 
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 28, 2009 20:51   

:grin:
A jest jeszcze prostszy sposób wymontowania tego radia.Wyciągamy jedną z tych dwóch czarnych gałeczek(tę bliżej środka) i ukaże się nam otworek,w który jak zaglądniemy to widać śrubkę,wkładamy cieńszy śrubokręt,przekręcamy i rónocześnie ciągniemy radio do siebie.
To jest specjalnie do tego skonstruowany mechanizm! Przekręcając tę srubkę,ciągnie ona obie blaszki do środka,co umożliwia wyciągnięcie radia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów Transmiter mp3 i radio alpine z duzą nawigacją
jarek73 Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Sob Mar 14, 2009 20:06
jarek73
Brak nowych postów Radio symphony duża nawigacja duży problem. R75
Ludwik88888 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Sro Wrz 27, 2017 14:53
Ludwik88888
Brak nowych postów [R75] Duża nawigacja. Jak działa?
Arthurro Car-audio, nawigacje, radia CB 64 Sro Paź 15, 2008 21:44
tsuch
Brak nowych postów [R75] Jak wyciągnąc radio ?
szmigiers Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Sob Wrz 19, 2009 17:57
marynabiala



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink