Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Problem z dynamiką, plus kilka innych usterek
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Problem z dynamiką, plus kilka innych usterek
Autor Wiadomość
avonhouse 



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 2
Skąd: Preston, UK



Wysłany: Czw Lis 20, 2008 15:59   [R45] Problem z dynamiką, plus kilka innych usterek
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 2000

Witam,
To mój pierwszy post na forum ROVERkowiczów.

Jeżdżę Roverem 45 z silnikiem 1.6 16v z 2000 r. od września 2007. Jak do tej pory wszystko było w porządku. Właśnie przekroczyłem magiczny punkt 100 tys. kilometrów (rozrząd zmieniony). Dodam, ze mieszkam w Anglii.
Ostatnio pojawiło się kilka rzeczy, które mnie niepokoją. Zdecydowałem się zasięgnąć informacji najpierw tutaj, a dopiero potem pojechać do serwisu – techniczny angielski jest dużo trudniejszy od potocznego.
- kontrolka ABS nie zapala się przy włączaniu silnika i ABS nie działa
- kontrolka poduszek powietrznych świeci się bez przerwy
- wilgoć dookoła wlewu oleju
- czasem szarpie przy ruszaniu
- szarpie, gdy puszczam pedał gazu (od 1 do 3 biegu)
- i najważniejszy problem – czasami samochód jest „przymulony”. Rusza ciężko, z dużym wyciem (na wysokich obrotach), porusza się ociężale, brak mu dynamiki. Ruszając wtedy, często jakby przytyka go, szarpie i potem rusza. Myślałem, że to kwestia paliwa, wiec zatankowałem lepszą benzynę. Różnica jest, ale to ciągle nie to. Czasami, natomiast, nagle wszystko jest ok. Auto pełne dynamiki, rusza leciutko i śmiga jak rakieta. Nie mam pojęcia czego to kwestia, czy przewodów, czy filtrów, świec…

Jeśli ktoś byłby w stanie poradzić, będę wdzięczny. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lut 28, 2011 21:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lis 20, 2008 15:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalq1 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 45
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Lis 20, 2008 20:59   

W piewszej kolejności sprawdz układ zapłonowy (szarpania i tym podobne). Co do świecących poduszek najprawdopodobniej jest to wina żółtych złączek pod fotelami(kiepski styk lub przerwa). Co do abs-u ciężko powiedziec sprawdz bezpieczniki, przeczyść wtyczkę na kompie abs pod maską i sptawdż czujniki abs-u czy nie uszkodzone, co do kontrolki to może spalona żaróweczka na desce i nie świeci. Wilgoci dookoła wlewu oleju nie rozumiem sprecyzuj o jaką wilgoć chodzi??
 
 
 
avonhouse 



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 2
Skąd: Preston, UK



Wysłany: Pią Lis 21, 2008 08:23   

Faktycznie trochę nieczytelnie opisałem problem - chodzi o olej, który przedostaje się przez kurek - filtr przecieka? Wcześniej na forum spotkałem się z określeniem "pocenie się silnika", pomysłałem, że to to. Nie bardzo znam się na samochodach, ot podstawowe rzeczy i tyle.

styki sprawdzę jutro, jak będzie jasno. W międzyczasie próbowałem pobawić się bezpiecznikami, pod kolumną kierownicy, żeby sprawdzić, czy przypadkiem ten od ABS'u się nie spalił. I ABS dalej nie działa, a do tego zgasło mi podświetlenie deski rozdzielczej (dokładnie tylko tego pola gdzie wyświetla się pzebieg) Cóż, będę grzebał dalej.

Co do układu zapłonowego- nie bardzo wiem gdzie to jest i jak mam to sprawdzić. Mógłbys opisac w przybliżeniu, czego mam szukać?

Pytanie - czy zapchane filtry mogą doprowadzić do takiego działania, jak powyższym poście? Dodam, że w sierpniu samochód był na przeglądzie i po wyjeździe z serwisu śmigał jak rakieta, mimo, że przedtem ten problem szarpania i mułowatości tez się pojawiał. Z czasem znów zaczął się dławić. Np dwa dni temu, wioząc 3 pasażerów ruszałem z prawie 2500 obrotami, a dziś po zostawieniu posta na forum, jak ręką odjął, no problemos. (czasem próbuje go przegazować, kilka razy porządnie do 4-5 tysięcy - czasem pomaga, ale nie wiem czy to jest powód)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420D] Kilka usterek
log Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Nie Maj 05, 2013 21:18
Marcin1642
Brak nowych postów [R416] Kilka usterek i dziwne szumy
misiekns Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Nie Cze 29, 2008 17:49
artfrik
Brak nowych postów [45] Usterek kilka - czyli przygody z moją 45'tką
rada_ck Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pon Lip 22, 2019 22:48
Maciej92
Brak nowych postów [R420] Kilka drobnych usterek - elektrycznych??
Zablokowane drzwi, niedziałające głośniki i ogrzewanie szyby tylnej
energy7 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Sob Gru 29, 2007 19:45
Brt
Brak nowych postów [R45] Spryskiwacz,pasy i kilka innych drobiazgów
makusz8 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sro Maj 07, 2008 09:07
PTE



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink