Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Jak zamontować webasto
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Jak zamontować webasto

czyli webasto come back proba druga
Autor Wiadomość
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Sob Lis 29, 2008 23:09   [R75] Jak zamontować webasto
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Jak zamontowac webasto do Roverka w ktorym nie bylo zamontowane fabrycznie albo ktos je celowo usunal?
Szukalem wczesniej pomocy ale przez tydzien nikt sie nie odezwal. Od tamtego czasu sporo sie zmienilo. Mam juz webasto oryginal od R75 i... urwany krociec od pompy wodnej. Nie wiem co dalej bo nie moge "odpalic" RAVE na obsr... notebook'u z WinVista. Moze jutro skoncze kompa z Cwelkiem 900 MHz to ruszy. Ale do rzeczy:
1. Jak sprawdzic czy piecyk zostal zdemontowany czy fabrycznie nie bylo?
2. Czytalem ze powinno byc THERMO TOP C a ja mam Z - czy to przeszkadza?
3. Czego brakuje w moim zestawie? (fotki)
4. Gdzie najlepiej dokupic brakujace czesci (allegro? sklep? ktos z forum moze miec? albo klubowicz?
5. Od czego zaczac?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lis 22, 2010 14:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 29, 2008 23:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Lis 29, 2008 23:48   

w Viscie przestaw datę na dajmy na to rok 2000, powienno pomóc :)
Co do oznaczenia to sam pisałes że masz oryginalne z rovera więc czy C czy Z chyba nie robi różnicy :)
Co do podpięcia to wydaje mi się że jak oryginalnie nie było webasta to bedziesz potrzebował jakieś trójniki żeby wpiąć sie w układ chłodzenia i paliwowy no i do tego układ który załączy webasto przy odpowiedniej temperaturze.
Na tym moja wiedza się kończy, powodzenie :)
 
 
 
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Nie Lis 30, 2008 00:18   

Daty nie chce przestawiac bo to komp mojej kobiety i cos zle dziala (na pewno messenger)
Krociec racze sam naprawie, nie wiem tylko co bylo przykrecone (widac na zdjeciu DSCF4030 slad po urzadzeniu) w tym miejscu.
Czy nie powinno byc jakiegos tlumika? Pompka paliwa? Jest oddzielna czy z tej glownej bierze paliwo?
Dam-Kam napisał/a:

Na tym moja wiedza się kończy, powodzenie :)

Dzieki za dobre slowo. Podobno wiara czyni cuda. :-)

A wyglada to tak wiec mysle ze trojnik do "wody" jest zbedny.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Lis 30, 2008 01:07   

jak nie przestawisz daty, to RAVE nie zaskoczy :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Nie Lis 30, 2008 01:40   

sTERYD napisał/a:
jak nie przestawisz daty, to RAVE nie zaskoczy :/


Jutro na innym kompie ustawie date na 2002 i "odpale" RAVE, nie chce w tym kompie "grzebac".
Ciekawe czy w RAVE znajde wszystkie odpowiedzi na moje pytania :-(
Podobno webasto w "anglikach" seryjnie montowano do 2002 roku, pozniej tylko na zamowienie.
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Lis 30, 2008 09:34   

rave chyba odpali poniżej 2001r ale nie jestem pewien... Te węże gdzie normalnie powinno być webasto wygladają jak jelita :P
Tłumika nie trzeba, masz rurę wydechową. Mi się wydaje że to jest miejsce do przymocowania webasta.

[ Dodano: Nie Lis 30, 2008 19:37 ]
jeszcze jedna rzecz, zdjęcia które obiecałem zamieścić na dobrą sprawę nic nie przedstawiają oprócz węża nachodzącego na pompę wody. I jeszcze co do podejrzeń o ununięcie webasta - myślę że jednak nikt go nie usunął bo go tam nie było :) No chyba że ktoś zadał sobie tyle trudu żeby usunąć nawet kable z niezbędą elektroniką ;) sądzę że właśnie to sprawi największą trudność. Znaleźć/dorobić wiązki i skołować czujnik temperatury...
 
 
 
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Pią Gru 12, 2008 21:52   

Nie moge znalezc pompki do webasto.
Nie wiem dokladnie w ktorym miejscu powinno byc. Nie mam kanalu zeby od dolu popatrzec.
Bylem na szrocie ale nie umialem pokazac ktora to czesc. Rover jest bez kol, wlasciwie to lezy na ziemi. Cos zabudowanego bylo po lewej stronie nadkola (patrzac od strony tylnego prawego kola ale nie wiem czy to pompka.
Czy musi byc od R75? A w innym Rover nie ma? Czy od innych samochodow nie moze byc?
I jeszcze ten czujnik temperatury. Czy to ten sam ktory mierzy temp. otoczenia czy jakis dodatkowy?
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Gru 12, 2008 22:45   

przy prawym tylnym nadkolu (kole) po lewej stronie czyli za jest chłodnica paliwa. Czujnik temp. webasto ma swój osobny stąd też czasami ta rozbieżność że na wyświtlaczu pokazuje 6st.C a webasto już działa ;) Co do pompki to w weekend byłem w domu i byłem na kanale (odpływy w innym temacie) i popatrzyłem za ta pompką ale też jej nie widziałem... Zastanawiam się czy to czasami nie jest ta pompka zwykła paliwa co jest w baku (pod siedzeniem) tylko że pompka przy aku już dalej nie podaje a przed nią jest trójnik i idzie paliwo do webasto. Ale to tylko domysły :/
 
 
 
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Pią Gru 12, 2008 23:21   

No to teraz zupelnie zbiles mnie z tropu. Trojnik w komorze silnika?
To co to jest?
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Gru 12, 2008 23:44   

no ja nie twierdze że jest trójnik tylko tak sobie tłumaczę. Jeśli nie widać pompki a gdzieś musi być to może jest to właśnie pompka paliwa oryginalna... no ale widzę że jednak nie i znalazłeś pompkę webasto więc moje przypuszczenia okazały sie pudłem :/ Teraz wiedząc jak wyglada pompka można jej szukać choć mi nic podobnego nie rzuciłe sie w oczy
 
 
 
gustav.pl 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Gru 13, 2008 05:43   Re: [R75 CDT '03] Jak zamontowac webasto

Mombrey napisał/a:
Nie wiem co dalej bo nie moge "odpalic" RAVE na obsr... notebook'u z WinVista. ?

Ja mam notebook'a z Vistą i bez problemów odpaliłem RAVE. Przy pierwszym wejściu(nawet bez zmiany daty) wyskoczy Ci spis zawartości? (nie wiem jak to nazwać) RAVE. Będzie tam min. króciutka instrukcja postępowania w dok. tekstowym pt: "przeczytaj to".
Pozdrawiam. :smile:
ps.
Nie wiem czy były jakieś inne wersje, ale mówimy o RAVE_nowy.......
_________________
rover forever
 
 
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Sob Gru 13, 2008 10:03   

Rave "odpalilem" ale tam jest, ze pompka jest z tylu przy zbiorniku. Wrak z ktorego chce wyjac jest bez kol i od strony kola prawego nic nie moge dojrzec. Nie mam pewnosci czy mam pompke bo jest taka mozliwosc ze mam. Nie mam jak, sprawdzic bo nie moge sie wsunac pod samochod (chyba za gruby jestem) Jezeli by byla to powinien jakis wezyk dochodzic do komory silnika ale nie widze lub zle patrze. No i jeszcze czujnki temperatury - w zderzaku. W zderzaku jak bym webasto zamontowal to moze bym znalazl ale czujnik? Zebym chociaz mial kanal :cry:
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pią Gru 18, 2009 23:39   

i jak idzie ci ten montaż webasto? ja chce w swoim mieć:-D ale jakoś zebrać się ogarnąć wszystko:-D tyle planów a tak mało kasy i czasu:-)
 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 19, 2010 20:41   

temat umarł .. czy jest ktoś kto załozył WEBASTO do R75 ? zastanawiam sie czy bawic sie w oryginał pobrrany z uzywek czy moze kupic nowe webasto z montazem
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 19, 2010 21:03   

maryba, jaki masz silnikw 75? do CDT podejdzie bez problemu, do benzyny nie wiem...

[ Dodano: Wto Paź 19, 2010 21:03 ]
tak dla potomności, to we wszystkich CDT(i) przynajmniej w tych przed liftem fabrycznie powinny być webasta jako dopalacze :D
Jeśli nie ma to ktoś wymontował, ale kabelki, kostki i rurki do chłodnicy pozostały. Szukać przed akumulatorem.
Przy silnikach benzynowych webasto było za dopłatą w pełnej opcji jako ogrzewanie postojowe, ale tu będzie już trudniej zamontować tak, jak w oryginale.

Z tego, co ustaliłem, websato do diesla to Thermo Top Z/C sterowane analogwo, nie przez CAN
U dealera firmy Webasto powiedzieli mi, że były różne konfiguracje dla różnych marek samochodów, dlatego wydaje mi się, że najlepiej jest szukać od rovera 75 właśnie, chociaż na zdrowy rozum jak analogowe to analogowe, czyli nie zależne od komputera samochodu i działające samodzielnie, więc powinno podejść np. od Opla, BMW, czy busów. Trzeba się rozpatrzeć w temacie i porównać parametry jeśli chce się dokładać od innych marek.
Nowe kosztuje około 3500zł
 
 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 19, 2010 21:15   

kris-tofer napisał/a:
maryba, jaki masz silnikw 75? do CDT podejdzie bez problemu, do benzyny nie wiem...

[ Dodano: Wto Paź 19, 2010 21:03 ]
tak dla potomności, to we wszystkich CDT(i) przynajmniej w tych przed liftem fabrycznie powinny być webasta jako dopalacze :D
Jeśli nie ma to ktoś wymontował, ale kabelki, kostki i rurki do chłodnicy pozostały. Szukać przed akumulatorem.
Przy silnikach benzynowych webasto było za dopłatą w pełnej opcji jako ogrzewanie postojowe, ale tu będzie już trudniej zamontować tak, jak w oryginale.

Z tego, co ustaliłem, websato do diesla to Thermo Top Z/C sterowane analogwo, nie przez CAN
U dealera firmy Webasto powiedzieli mi, że były różne konfiguracje dla różnych marek samochodów, dlatego wydaje mi się, że najlepiej jest szukać od rovera 75 właśnie, chociaż na zdrowy rozum jak analogowe to analogowe, czyli nie zależne od komputera samochodu i działające samodzielnie, więc powinno podejść np. od Opla, BMW, czy busów. Trzeba się rozpatrzeć w temacie i porównać parametry jeśli chce się dokładać od innych marek.
Nowe kosztuje około 3500zł


Mam CDT - ale po lifcie .. czyli i dobrze i niedobrze ... muszę zacząc sie rozgladac.. na ta zime pewnie nie zdąże -ale moze warto juz zbierac graty co by w przyszłym roku działac ...

Kris.. dzięki bardzo
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 19, 2010 22:39   

maryba, daj fotki z pod maski, szczególnie przy akumulatorze, to powiem Ci czy masz instalację :)
 
 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 19, 2010 22:48   

kris-tofer napisał/a:
maryba, daj fotki z pod maski, szczególnie przy akumulatorze, to powiem Ci czy masz instalację :)

jutro polecę ..chyba ze w niedziele sie wkoncu wybiorę na bemowo
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 19, 2010 22:53   

maryba, no to dawaj na bemowo, będzie lepiej i na żywo pogadamy o tym webasto, ja się jeszcze dowiem szczegółów w Twojej sprawie.
 
 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 19, 2010 22:58   

no to jestesmy umówieni :) ...zakładaj temat .. PEREZ tym razem nie bedzie pierwszy :) ihihih
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Jak zamontować magnetyzer
Gość Rover serii 75, MG ZT 8 Nie Lip 13, 2008 10:09
soboc
Brak nowych postów [R75] Listwy progowe srebrne - jak zamontować?
thomassonss Rover serii 75, MG ZT 11 Sob Sty 25, 2020 14:49
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] Webasto
sysekp Rover serii 75, MG ZT 169 Sro Lut 05, 2020 09:10
dawidd
Brak nowych postów [R75] WEBASTO
lexus99 Rover serii 75, MG ZT 11 Nie Gru 28, 2008 09:21
edward25
Brak nowych postów [R75] Webasto
brak efektów wizualnych
gustav.pl Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Gru 08, 2008 16:27
Rowan



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink