Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 214Si ] Silnik bierze olej, co może byc przyczyną??
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 214Si ] Silnik bierze olej, co może byc przyczyną??
Autor Wiadomość
neonksc 



Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 10
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Gru 11, 2008 22:33   [Rover 214Si ] Silnik bierze olej, co może byc przyczyną??

Witam.
Mój rover 214 Si 1998r ostatnimi czasy został zaatakowany przez bardzo nie lubianą przez roverzystów awarie uszczelki pod głowicą. Nie zastanawiając się długo oddałem auto do znajomego mechanika który podjął się naprawy. Po zdjęciu głowicy okazało się że poza uszczelką popalone sa uszczelniacze zaworowe, niektóre zawory są do wymiany i jakieś tam szyny sa do wymiany(wybaczcie określenie ale nie znam się bardzo na mechanice), że akurat miałem zapas gotówki to zrobiłem to wszystko czyli właściwie kompletną regeneracje głowicy czyli szlif głowicy zaworów wymiana uszczelniaczy i tych szyn. Odebrałem auto, zostawiłem spory plik pieniędzy. Gdy jechałem samochodem do domu to zauważyłem że auto nadal kopci i to wcale nie mniej niż przed naprawą ale tego dnia było dosyć zimno i auto stało 5 dni u mechanika więc stwierdziłem że musi przepalić wilgoć z wydechu. Następnego dnia miałem parę załatwień na mieście więc zatankowałem auto do pełna i w drogę, Gdy silnik był zimny to auto kopciło znacznie, gdy się rozgrzało to przestawało więc myślę sobie że mój wniosek o wilgoci w wydechu jest trafny, jednak gdy spojrzałem że z baku uciekła mi połowa paliwa a zrobiłem na tym baku 100km i spojrzałem na bagnet a na nim gdy odbierałem auto poziom oleju był pod max (na samej górze tego pola z X) a teraz ledwo na samym koniuszku jest ślad oleju. I tu moje pytanie czym może być spowodowany taki ubytek oleju?? Myślę o pierścieniach, jeżeli tak to jaki był by mniej więcej koszt naprawy?? Dodam że nie ma żadnego ubytku płynu chłodniczego i nie ma w nim oleju oraz w oleju nie ma śladów płynu chłodzącego ani też cappuccino na korku od wlewu oleju.
Z góry dzięki za pomoc.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 11, 2008 22:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
TARADAJA 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 210
Skąd: Stobno k/Kalisza



Wysłany: Czw Gru 11, 2008 22:44   

A jak autko chodzi?Masz jakieś zastrzeżenia do jego pracy tj.przyspieszenie, praca na wolnych obrotach :roll:
 
 
 
pietro 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Czw Gru 11, 2008 22:51   

auto odczekało chwile na równej poziomej nawierzchni zanim sprawdziłeś poziom oleju ?
wiem że błahostka ale różnie bywa ;)
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Czw Gru 11, 2008 22:55   

nad czym ty sie zastanawiasz jesli przed naparwa bylo ok z tym to odrazu do mechanika i niech szuka przyczyna cos zle zlozyl albo popsul ;]
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
neonksc 



Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 10
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Gru 11, 2008 23:21   

TARADAJA, Co do pracy na wolnych obrotach to nie ma zastrzeżeń pracuje ładnie, równo i cicho. Co do przyśpieszenia to od 3ys w gorę jest ok ale jeżeli jest powiedzmy 1,9tys i naciskam gaz to auto trochę szarpie i czuć jakby dziurę w obrotach, ale nie wiem czy to po prostu nie jest norma spowodowana niskim momentem obrotowym bo zdarza się to powiedzmy jak jadę na 2 i mam 20km/h na godzinę albo na 3 i 40 km/h.

pietro, Oczywiście że odczekałem:)

zapal, Przed naprawą też znikał olej ale myślałem że to przez wyciek ponieważ był wyciek z pod aparatu zapłonowego i miałem uszkodzona miskę olejową, ale i tak pojadę do tego mechanika żeby sprawdzić czy czasem nie ma jakichś innych wycieków.
 
 
 
TARADAJA 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 210
Skąd: Stobno k/Kalisza



Wysłany: Czw Gru 11, 2008 23:47   

Skoro zapłaciłeś sporo kasy to czym prędzej jedz do gośćia :evil: i pokaż mu co się dzieje!
Niestety zmartwie cię gdyż tak duży ubytek oleju i kopcenie światczy o zużyciu układu tłokowo-korbowego :sad: Sam to przerabiałem tylko że robiłem cały remont sam! A czasami nie pluje ci z układu wydechowego olejem? Spójrz na tylny zderzak :shock: A jaki jest kolor dymu ?? ??
 
 
 
neonksc 



Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 10
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Gru 12, 2008 00:00   

TARADAJA,
Dym jest jasny, biały wygląda tak jak w samochodach na gaz które się w zimie odpala, nie są tego dymu jakieś zatrważające ilości, na zderzaku nie ma śladu oleju choć sama końcówka wydechu jest na samiutkim końcu czarna a reszta srebrniuteńka.
P.S.
Ile kosztuje taka zabawa (remont silnika)??
 
 
 
TARADAJA 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 210
Skąd: Stobno k/Kalisza



Wysłany: Pią Gru 12, 2008 00:06   

Sporo około 1500zł po rabatach bez roboty;) Mleczny dym świadczy o znacznym spalaniu oleju ale martwi mnie fakt iż jak pisałeś "wcieło" gdzieś pół zbiornika paliwa a piszesz ża auto chodzi normalnie :/ Troche to dziwne? A jakim olejem masz zalany silnik?
 
 
 
neonksc 



Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 10
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Gru 12, 2008 00:12   

jest jeszcze opcja że może jest uszkodzony pływak w baku lub wskaźnik paliwa więc odwiedzę jeszcze stacje i zobaczymy co wyjdzie. Nie jest to taki typowy mleczny dym, jest to taki troszkę gęściejszy dym niż normalnie o tej porze roku występuje w większości samochodów. Nie wiem czy to istotne ale może, mianowicie auto dosyć długo wchodzi na normalna temperaturę pracy, trzeba zrobić ok5-8km i czasem gdy już wejdzie na normalna temperaturę gdy włączę ogrzewanie to temperatura potrafi spaść.
 
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Pią Gru 12, 2008 07:59   

neonksc napisał/a:
Nie jest to taki typowy mleczny dym(...)


Bardziej niebieski?
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
neonksc 



Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 10
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Gru 12, 2008 09:28   

Nie, niebieski. Kolor ma taki jak ten który wydobywa się z rur wydechowych większości samochodów o tej porze roku z tym że jest trochę gęściejszy i jest go trochę więcej.
 
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Pią Gru 12, 2008 15:14   

Jeśli silnik nie dymi jak Syrenka, to taki ubytek oleju może być spowodowany przedostawaniem się jego poza silnik (przecieki).
Jeśli silnik dymi (a nie ma prawa) - to olej przedostaje się przede wszystkim, przez pierścienie tłokowe, może też przez uszczelniacze zaworowe (ale już mniej) no i jak HGF było, to i przez uszczelkę głowicy.

Jak znam życie i podejście tych szpecjalistów, to HGF jest zrypany tak samo, jak był.

Czyli poszła kaska w błoto. A już boli.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
neonksc 



Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 10
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Gru 12, 2008 22:13   

Uszczelka i plan głowicy zrobiony jest fachowo, jestem tego pewien. Człowiek który planował głowice jest jednym z lepszych w branży w Krakowie.
A co do samego samochodu. Stał całą noc więc na pewno ostygł i cały olej na pewno spłyną do miski. Postawiłem auto na płaskim bez odpalania go i sprawdziłem poziom i potwierdził się pierwszy pomiar czyli że oleju ubyło. Jednak po sprawdzeniu stanu oleju gdy odpaliłem samochód ku mojemu zdziwieniu nie zaobserwowałem żadnego kopcenia na wolnych obrotach i na zimnym silniku jednak na obrotach koło 3tys zobaczyłem chmurkę niebieskiego dymu za autem. Taka sama sytuacja powtarza się na ciepłym silniku, na wolnych obrotach nic a jak się mu przywali to zostawia chmurkę za sobą. Więc raczej pewne jest to że silnik bierze olej, teraz mam do was pytanie jakie pierścienie kupić?? możecie coś polecić żebym jakiegoś badziewia nie kupił.
 
 
 
marllin 




Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 6
Skąd: Ciechocinek-Koźle



Wysłany: Pon Gru 15, 2008 21:48   kpocenie i spalanie

Witam wszystkich mam podobny problem jak kolega wymieniłem silnik z 1.4 8V na 1.4 16V , silnik ma kopa i to ładnego ale mam problem i proszę was o pomoc przy 120 km/h spala mi około 7 l. ale przy 170 wziął już prawie 11 l . Zauważyłem też że mam okopconą końcówkę tłumika na czarno i jak jest zimny silnik to lekko kopci na niebiesko i czuć spaliny . Nie potrafię na chwile obecną sprawdzić poziomu oleju bo złamał mi się bagnet i czekam na nowy. Proszę o pomoc i info ile taka rzecz może kosztować czy lepiej wymienić silnik na inny?

[ Dodano: Pon Gru 15, 2008 21:59 ]
Zapomniałem dodać że silnik trochę głośniej chodzi powiedział bym że praca silnika przypomina jak by był na ropę a nie na benzynę . Może trzeba zrobić regulacje zaworów .
 
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Pon Gru 15, 2008 22:05   

marllin,

sluchaj co do spalania to normalne :) przy 120 7 l bo wtedy masz obroty do ok 3 tys czyli poptymalne

a jak ty walisz 170 to obroty pewnie kolo 5 tys to iwesz ma cos jesc to paliwo ...
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
marllin 




Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 6
Skąd: Ciechocinek-Koźle



Wysłany: Pon Gru 15, 2008 22:20   

Dzięki za info odnośnie spalania, a co do kopcenia i klekotania to możesz coś powiedzieć ?
 
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 15, 2008 22:32   

marllin napisał/a:
a co do kopcenia


Uszczelka pod głowicą, sprawdziłbym ją na Twoim miejscu dokładnie.
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Pon Gru 15, 2008 22:40   

marllin napisał/a:
zimny silnik to lekko kopci na niebiesko i czuć spaliny



pewnie uszczelniacze zaworow do wymiany, moj tez po postoju przez chwile puszcza dyma, ale w koncu uszczelniacze maja 12 lat
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
marllin 




Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 6
Skąd: Ciechocinek-Koźle



Wysłany: Pon Gru 15, 2008 22:47   

Mam jeszcze pytanie jaki jest koszt wymiany uszczelki i uszczelniaczy zaworów ?
 
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Pon Gru 15, 2008 23:00   

Ja opiszę coś podobnego na przykładzie OPLA Astry 1.6 8v.
Jak była robiona uszczelka pod głowicą to blok silnika był skrobany z resztek tejże uszczelki.Nikt nie wpadł na to,aby napchać szmat do cylindrów,żeby ten syf z uszczelki tam nie wpadł.
Po złożeniu silnik normalnie chodził.Ale...
Po jakiś 300 kilometrach z max. na bagnecie oleju zrobił sie min.
Porysowane gładzie cylindrów.Delikatnie ale czuć je było pod paznokciem.
Nie pamiętam czy silnik kopcił.Nie zwróciłem uwagi.
Ponowna rozbiórka z wymianą pierścieni włącznie.
Przy okazji panewki-tak na zaś.


Najlepszy patent na szlif cylindrów-butelka z Piwa T..kie 0.65 litra wsadzona we frotową skarpetę. Całość owinięta papierem wodnym.
Efekt?
Od 3 lat i około 60000 km silnik nie wziął ani grama oleju.
Wymiana oleju co 10000km.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [R220sdi] Cieknący olej - co może być przyczyną.
Fargo80 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Nie Lip 12, 2009 12:30
Fargo80
Brak nowych postów [R214]Ogrzewanie/termostat a może inna przyczyna
Misiorka Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Czw Sty 20, 2011 20:51
domel101
Brak nowych postów [R25] Bierze olej poszukuję mechanika Rzeszów
aradiruk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Nie Sie 26, 2018 14:31
aradiruk
Brak nowych postów [R200 214 Si] Kopci z rury i bierze olej
kwasniotki Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Wto Lut 04, 2014 12:14
kwasniotki



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink