Forum Klubu ROVERki.pl :: Co kto zrozumiał i co z tego wynikło (z wątku o EMO)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Co kto zrozumiał i co z tego wynikło (z wątku o EMO)

Wydzielony off z wątku o Emo
Autor Wiadomość
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Wto Gru 23, 2008 17:43   Co kto zrozumiał i co z tego wynikło (z wątku o EMO)

Thef...to bym zrozumiał ale to nie zostało napisane. Zostało napisane tak, ze kazdy motocyklista to taki sam głupek - to jest obrażanie dośc licznej grupy ludzi.
Napisała wyraxnie, ze jak bedziesz miał wypadek na motocyklu...w odniesieniu do mojego tekstu o rencie dla kogoś kto dopuszcza się samookaleczenia uwazając, ze to jest cool.
Ciekawe w takim razie co by się rozpetało gdybym napisał to ja...w innym kontekscie...np. ze osoba jak ta z pierwszego linka jest dla mnie jest równie głupia jak ktoś kto w godzinach szczytu po warszawie przemieszcza się samochodem i to przez centrum...bo to głupota taka sama jak jazda na motocyklu wg. zouzy...nie uważacie??
Ostatnio zmieniony przez maciej Sro Gru 31, 2008 16:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Gru 23, 2008 17:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
magneto 




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Wto Gru 23, 2008 23:39   

Ja odebrałem to tak samo jak Thrillco.
zouza napisał/a:
Thrillco jak skoczysz do wody, będziesz miał wypadek na motorze, itd. i


to jest skierowane do konkretnej osoby a nie jak probuje to wytłumaczyć Thef

thef napisał/a:
Myślę, że Zouzie chodziło o wypadek na motorze spowodowany przez brawurę (np. motocyklista, który cały czas jeździ na krawędzi szaleństwa) i skok na główkę nie znając głębokości i ukształtowania dna


gdyby to bylo tak od razu napisane teraz nie byloby problemu.

[ Dodano: Wto Gru 23, 2008 23:46 ]
Kolejne niedomowienie to
zouza napisał/a:
Może magneto ma rację odstrzelić albo gazować


przeczytaj jeszcze raz wszystkie moje wypowiedzi w tym wątku i pokaż mi gdzie tak napisalem.to Ty wyszlaś z taką koncepcją
 
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Gru 24, 2008 00:08   

magneto napisał/a:
to jest skierowane do konkretnej osoby a nie jak probuje to wytłumaczyć Thef
Akurat to jest ironiczne pytanie retoryczne w odpowiedzi na post Thrillco i nie ma wydźwięku takiego, że akurat Thrillco miałby to zrobić. To wynika z prowadzonego dialogu. Ale rozumiem, że sama wypowiedź Zouzy mogła zostać zrozumiana dosłownie, dlatego napisałem co moim zdaniem miała na myśli, bo na to wskazywał cały kontekst.

magneto napisał/a:
to jest skierowane do konkretnej osoby a nie jak probuje to wytłumaczyć Thef
:
thef napisał/a:
Myślę, że Zouzie chodziło o wypadek na motorze spowodowany przez brawurę (np. motocyklista, który cały czas jeździ na krawędzi szaleństwa) i skok na główkę nie znając głębokości i ukształtowania dna.

magneto napisał/a:
gdyby to bylo tak od razu napisane teraz nie byloby problemu.

Trochę nie rozumiem tego ciągu. Źle tłumaczę wypowiedź Zouzy (choć sama napisała potem, że o to jej chodziło), ale jakby ona napisała dokładnie tak jak ja to by było dobrze?
 
 
magneto 




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Sro Gru 24, 2008 00:46   

thef napisał/a:
Źle tłumaczę wypowiedź Zouzy (choć sama napisała potem, że o to jej chodziło), ale jakby ona napisała dokładnie tak jak ja to by było dobrze?

dobrze tlumaczysz i dlatego napisałem że gdyby tak napisala od razu to teraz by nie było tego tłumaczenia.
zouza napisał/a:
thef, wiesz, że Thrillco, zawsze rozumie wszystko na swój sposób

gdyby było jasno napisane co ma się na myśli to nie było by możliwości interpretowania tego w inny sposób
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Gru 24, 2008 01:32   

zouza napisał/a:
Thrillco jak skoczysz do wody, będziesz miał wypadek na motorze, itd. i złamiesz kręgosłup to wg ciebie tez nie powinieneś dostać renty? ( w końcu to z własnej głupoty)

Musze przyznac, ze to akurat jest zdanie zle sforumowane ;)
Tez zrozumialem to jak Thrlliuś.

Jak skocze do wody (co mi sie zdarza, po sprawdzeniu okolicznosci) lub bede jechal samochodem i bede wyprzedzal i zle ocenie odleglosc, a wypadek uszkodzi moje zdrowie na zawsze, to na pewno nie z glupoty :) Do tych dwoch wymienionych wyzej czynnosci staram sie podchodzic z rozwaga, ale czasami moze cos poprostu nie wyjsc. Blad ludzki.

W zdaniu zabraklo wlasnie tego co napisal thefosław. Chodzi o tzw. Kamikaze.

zouza napisał/a:
thef, wiesz, że Thrillco, zawsze rozumie wszystko na swój sposób i kontynuowanie dyskusji nie ma sensu bo skończy się jak poprzedni temat.

Niezgodze sie z ta regułą. Ja wiem, ze nie chcialas nikogo obrazic ani nie to bylo celem pisania tego tekstu, ale ja rowniez gdybym nie znal calosci wyatku, a odniosl sie do tych slow moglbym sobie zle pomyslec ;)
Thrillco napisał/a:
jak ktoś kto w godzinach szczytu po warszawie przemieszcza się samochodem i to przez centrum...bo to głupota taka sama jak jazda na motocyklu wg. zouzy...nie uważacie??

To nie glupota, to walka o przetrwanie ;D
Ja tak nie uwazam. To co podales to daleko posuniete porownanie.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Sro Gru 24, 2008 09:33   

MaReK napisał/a:
Ja tak nie uwazam. To co podales to daleko posuniete porownanie.
podobne wrecz, zwierciadlane MaReK jak porównanie Zouzy osoby samookaleczającej się do motocyklisty. Dodam do tego, ze owa wypowiedx była skierowana imiennie więc to ,że jeżdżę lub będę jeździł motocyklem automatycznie czyni ze mnie głupka...no ślicznie. Zakonczone docinką mało wybredną na temat tego co ja widze i w jaki sposób...no ale widzę, ze prawie wszystko jest ok wg. Zouzy przynajmniej. Ona może...ja nie.
i co teraz...zaczynamy od nowa, czy doczekam się kolejnych przeprosin, które niczego nie zmieniają w odniesieniu do mojej osoby...słowa padły i ciągle tam sa w formie trwałego zapisu.
ktos jeszcze chce mi powiedzieć cos fajnego przed wigilią...dawajcie dawajcie...nie zostało wiele czasu zeby mi doj...ć.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 24, 2008 09:37   

No cóż ja zrozumiałem to jak Thef i Zouza. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Sro Gru 24, 2008 09:40   

Maciej nie chodziło o Ciebie - Ty swoje powiedziałes z nawiązką, nic dodawac nie musisz.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 24, 2008 10:05   

Thrillco napisał/a:
Maciej nie chodziło o Ciebie - Ty swoje powiedziałes z nawiązką, nic dodawac nie musisz.

Wiem, ale chodziło mi o to, że w tym wypadku, jeśli zouza mówi o głupocie i podaje przykład skoku do wody i motocykla, to raczej można zakładać, że chodzi jej o skakanie na nieznaną wodę, czy świrowanie na motorze, a nie o normalnych ludzi, bo ten wątek nie jest o tym, co ogół uważa za normalne, tylko o odchyleniach.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sro Gru 24, 2008 12:37   

Atmosfera iście świąteczna :roll: . Tak samo, jak kilka innych osób zrozumiałam wypowiedź zouzy, tak jak powinna być zrozumiana, czyli krytykę i potępienie "straceńców", a nie atak na wszystkich motocyklistów oraz amatorów skoków do wody. Niestety z wypowiedzi kolegi Thrillco, można wywnioskować, iż lubi on być męczennikiem i nawet gdyby życzyć mu "wesołych świąt", doszuka się w tym obelgi...
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Gru 24, 2008 14:02   

A co maja do tego swieta ;D ?
Po co na sile byc milym i udawac usmiechnietego?
Czlowiek powinien byc zyczliwy przez caly rok, a nie tylko w swieta ;)
Ludzie zbyt wiele oczekuja w swieta od innych i potem sie niepotrzebnie rozczarowuja.

Jak czytalem to zdanie, to niestety ale jeszcze raz powtorze, ze zrozumialem to jako ze ja bym mial wypadek z wlasnej glupoty... Oczywiscie znam zouze i wiem, ze nikogo nie chcialaby w ten sposob obrazic i pisala o tych "wariatach", niemniej zdanie jej powinno byc napisane jak zaproponowal pozniej thefulec ;)

kasjopea napisał/a:
nawet gdyby życzyć mu "wesołych świąt", doszuka się w tym obelgi...

W nikektorych sytuacjach, gdy brzmi to ironicznie, mogloby to byc pewnego rodzaju przytkiem ;)

Proponuje na najblizszy Ogolnopolski zlot zabrac kilka wydrukowanych (niezrozumianych) tekstow i przedyskutowac przy piwie ;)
Na koniec zrobimy z tego raport i oglosimy na forum ;)

Pozdrawiam i nie objadajcie sie za bardzo :)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Gru 24, 2008 14:07   

ja na nastepnym zlocie nie pije *
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
*piwa :rotfl:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 24, 2008 14:33   

Cytat:
ja na nastepnym zlocie nie pije *


A ja myślałem, że:
.
.
.
.
.
.
* mniej! ;) :D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Gru 24, 2008 14:35   

bo zeby bylo wiecej to moze byc problem techniczny ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Sro Gru 24, 2008 14:39   

zouza napisał/a:
Thrillco jak skoczysz do wody, będziesz miał wypadek na motorze, itd. i złamiesz kręgosłup to wg ciebie tez nie powinieneś dostać renty?
Wg. tego Kasjo to ja jestem tym głupkiem i stracencem tylko dlatego, ze np jezdże na motocyklu i moge miec na nim wypadek...podobnie jak jadąc samochodem, w autobusie, pociągiem. Wg. tego czytając tekst ze zrozumieniem (dosłownym a nie frywolną i wygodna dla danej sytuacji interpretacją) to ze wychodze w ogóle z domu czyni ze mnie głupka takiego jak kretynka tnąca się dla frajdy...ale nie...to ja jestem nienormalny. Qwa ludzie...pobudka, ktoś mi tu zarzucał hipokryzje - a co to tu teraz jest??

[ Dodano: Sro Gru 24, 2008 14:41 ]
zouza napisał/a:
thef, wiesz, że Thrillco, zawsze rozumie wszystko na swój sposób i kontynuowanie dyskusji nie ma sensu bo skończy się jak poprzedni temat. Jakoś nikt inny nie miał problemu ze zrozumieniem tego co napisałam.
pwoem więcej - tu jestd dowód na to, ze Zouza doskonale wie w jakim oddźwięku napisała wczesniejszy tekst i jaki może on wywrzeć efekt...i uznała, ze poprawienie siebie nie jest konieczne. jest to więc działanie z premedytacja. usprawiedliwione jedynie ksywką. Ale jeśli tak ma być...ok...moge zacząć pokazywac jak bardzo potrafię byc złośliwy.

[ Dodano: Sro Gru 24, 2008 14:44 ]
kasjopea napisał/a:
Thrillco, można wywnioskować, iż lubi on być męczennikiem i nawet gdyby życzyć mu "wesołych świąt", doszuka się w tym obelgi...
to w jakim kontekscie napisałaś można niestety tak odebrać.
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Gru 24, 2008 14:49   

thrillco przemow ludzkim glosem .. odpusc sobie , bo to juz nudne . spiski, szyderstwa, zlosliwosci. tyle zlego ci ludzie robia na tym forum , w tym klubie? ... to po co sie meczyc ?

zaczelismy wesolo OT z maciejem a Ty znow wracasz do jakichs nieporozumien, po co ?

thrillco jak tak ciagle bedziesz szukal zwady o kazde slowo to przylgnie do ciebie taka lata na stale, a po co ? pisanie zawsze jest pozbawione pewnych emocji, usmiechu , mrugniecia okiem, po to sa emotki zeby troche to ulatwic. imho zouza napisala jak napisala - nieprecyzyjnie- ale doszukiwanie sie w tym zlej woli jest ... LOL zla wola :D

wiec proponuje odpuscic temat :D
i cytat : "bo w kazdym z nas jest wariat " tylko tzreba sie z nim zaprzyjaznic ;)

;) ;) ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sro Gru 24, 2008 14:50   

Thrillco, naprawdę doszukujesz się we wszystkim drugiego dna i snujesz teorie spiskowe. Zupełnie bez sensu. Dlaczego od samego początku wychodzisz z założenia, że wszyscy tutaj nie mają nic lepszego do roboty, niż jechanie po Tobie? Poza tym przykre, że nie znając nas, w taki sposób nas oceniasz.
A ja Tobie naprawdę życzę wesołych świąt :grin:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 24, 2008 14:50   

Czy nie jest Ci ciężko żyć tak w ciągłym przeświadczeniu, że ktoś Cię obraża i atakuje?

Wystarczy tylko trochę dobrej woli i okazuje się, że wszystko da się zinterpretować pozytywniej.

Ok, rozumiem, że oburzyłeś się na motor, bo brakowało słowa "szalejąc" przed "na motorze", bo akurat tu wszystko interpretujesz dosłownie, ale jeśli chciałbyś spojrzeć na to odrobinę pozytywniej, to patrząc na samą sytuację skoku do wody (pomijająć motor):
zouza napisał/a:
Thrillco jak skoczysz do wody (...) i złamiesz kręgosłup to wg ciebie tez nie powinieneś dostać renty?

I już sytuacja staje się jaśniejsza, bo jak inaczej złamać kręgosłup skacząc do wody, jak wykazując się totalną głupotą?

I patrząc na to w ten sposób, można pomyśleć, że cała wypowiedź zouzy dotyczyła "głupoty"...

Wystarczy po prostu trochę bardziej ufać w to, że ludzie są dobrzy i nie atakują innych "z założenia".

A może to tylko ja jestem takim optymistycznym głupkiem i też mi się żadna renta nie należy? ;)

Cytat:
Proponuję kolegom moderatorom wywalać tego typu linki, jeśli ktoś ma ochotę oglądać taki shit z powodzeniem sam znajdzie go w internecie, na tym forum może nieopatrznie "naciąć" (nawet zwrot mi się trafił odpowiedni ;) ) się na to jakiś dzieciak i po co?

Nie będziemy wywalać - już to przedyskutowaliśmy - nie jesteśmy "cenzorami internetu", a w wątku jest ostrzeżenie, że jest bardzo drastyczny i krążąc po internecie zawsze można na coś takiego wpaść, a tu jest ostrzeżenie - każdy ma prawo decydować sam, czy chce wejść, czy nie.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Sro Gru 24, 2008 15:51   

no to z historii internetu przykładzik. dziecko jakiegoś nadwrażliwca (kogoś mojego pokroju - tak wielu z was sobie to wyczyta pewnie) trafiło na tego typu lub gorsze zdjęcia, pokazało tatusiowi i tatus wytoczył proces administratorom forum publicznego, bo to oni odpowiadają za tresci pojawiające się na tymze forum, które tematycznie nijak nie jest oznaczone jako "dozwolone od lat 18" i sprawe wygrał - odszkodowanie, lepiej nie wiedzieć jakie. takie scenariusze śa srednio realne w naszym kraju ale...nigdy nie mów nigdy a na zimne lepij dmuchac i wykazywac się równą nadwrażliwoscią.

maciej - słowo pisane na forum można edytowac by dopisac niedopowiedziane, lub usunąć powiedziane za dużo lub w sposób niewłasciwy. Zouza tego nie zrobiła do tego personalizując i nazywając w ten sposób mnie głupkiem za to ze mam motocyklowe sympatie...nie umiem do tego nic ani dodac ani ując - czytam tak jak jest napisane.

Ale tak to jest - kiedy gro forumowe wyolbrzymia moje wypowiedzi i odbiera je jako adresowane do wszystkich to ja jestem ten zły. kiedy ja odbieram coś zaadresowane do mnie to...jestem zły...ja albo czegoś tu nie rozumiem albo nie wciskaj mi prosze kitu, bo zwyczajnie pitolisz.

jesli miałbym się czegoś na siłę doszkiewac to uznałbym, ze olano moje zyczenia bo ktoś załozył osobny temat i "zapomniał" je tam przenieść.
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Gru 24, 2008 16:03   

bosz ... nawet w swieta ludzie sobie siana nie daja O_o
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów maciej vs. Mayson i co z tego wynikło
Wydzielone z wątku o prawie jazdy AM
maciej Offtopic 34 Sro Sty 27, 2010 19:04
maciej
Brak nowych postów OT z watku włacznik podgrzewanych lusterek
dzikson27 Offtopic 4 Czw Mar 26, 2009 22:48
AndrewS
Brak nowych postów Kolejna dyskusja OT o służbach - z wątku o ITD
Mombrey Offtopic 68 Pon Mar 09, 2009 18:01
Gość
Brak nowych postów Off-topic z wątku o parkowniu R75 w Fifth Gear
maciekmpl Offtopic 37 Sro Sty 21, 2009 18:11
Gość
Brak nowych postów Fotoradar - komentarze do fotki z wątku 'Pokaż siebie'
Paul Offtopic 81 Nie Lut 08, 2009 17:44
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink