Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Jaki przepływomierz?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Jaki przepływomierz?

"wkład" czy z puszką?
Autor Wiadomość
Kizashi 




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 221
Skąd: pod W-wą



  Wysłany: Pią Sty 02, 2009 21:31   [R75] Jaki przepływomierz?
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam,
Od kilku tygodni mam roverka 75 cdt, więc i kłopot murowany :???:
Właśnie okazało się, że przepływka jest do wymiany. Zastanawiam się tylko, czy trzeba wymianiąc całość z puszką, czy wystarczy ten "wkład". Pytam, bo napierw szukałem zamiennika, ale Rowan ostrzegł mnie (dzięki!), bym nie czepiał się zamiennika.
Dzwonię do mechanika (swój gość z rodzinki), a on mnie namawia na kupno tego "wkładu". kuzyn poleca mi go, że to jest dobrej firmy pierburg (robią graty dla meśka m.in) kosztuje toto w Intercarsie 470 zł, a więc 200 mniej niż Bosch...
Zgłupiałem do reszty. Piękny ten rowerek, ale jak poczytałem to forum, jestem przerażony ilością awarii w tych wozach :bezradny:
_________________
Był 75 CDT tourer, potem 75 CDTi limuzyna, potem Mazda Premacy DiTD, a teraz oldschool = R45 sedan iTD...
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Gru 10, 2010 23:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sty 02, 2009 21:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Sty 02, 2009 21:37   

Kizashi napisał/a:
Piękny ten rowerek, ale jak poczytałem to forum, jestem przerażony ilością awarii w tych wozach


eeeetam ;) dbaj o niego, a będzie Cię grzecznie woził ;) jakbyś wszedł na forum innych marek, to też byś był przerazony ilością awarii ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Kizashi 




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 221
Skąd: pod W-wą



Wysłany: Pią Sty 02, 2009 21:45   

Może masz rację, ale o jakich markach mówisz?
Ja do tej pory wierzyłem tylko w japońce (ale te made in japan-japan) i miałem świadomość, że większość niemieckich trzyma poziom.
A poza tym.... Włoskie bywają ładne, francuskie bezpieczne, amerykańskie - wielkie itp :mrgreen:
Moja nieodżałowana suzi miała raz ciągiem 44.000 bez usterki najmniejszej, a była już wówczas pow. 200.000.
Ale teraz zbierało jej się. W najbliższych miesiącach robiłbym 4 amorki, sprężyny, przekładnię i ogólnie był już wytłuczony... :sad:
_________________
Był 75 CDT tourer, potem 75 CDTi limuzyna, potem Mazda Premacy DiTD, a teraz oldschool = R45 sedan iTD...
 
 
argail 




Pomógł: 34 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 02, 2009 22:00   

Kizashi napisał/a:
Zgłupiałem do reszty. Piękny ten rowerek, ale jak poczytałem to forum, jestem przerażony ilością awarii w tych wozach

Jak każdy samochód - musisz wziąć pod uwagę, iż na forum nikt Ci nie napisze "nie popsuła mi się skrzynia" czy też "przepływomierz mi działa" - tu piszą ludzie którzy mają jakiś problem z samochodem.
Ja osobiście musiałem wymienić tylko przepływomierz - teraz wziąłem się za webasto ...
Osobiście uważam, iż ten samochód o wiele lepiej jeździ bez przepływomierza niż nawet ze sprawnym, ale ... lubię jak wszystko działa ;)
Samochód nie jest ani bardziej ani mniej awaryjny od innych w swojej klasie - popatrz na fora bwm czy VW czy inne - jest dokładnie to samo .... Każdy samochód ma swoje problemy - w jednych rozsypuje się układ kierowniczy (audi) w innych zawieszenie (VW) a w Roverach leci sprzęgło ;)))
Przepływomierz jest bolączką wspólną dla większości marek ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
tommsz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 169
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Sty 02, 2009 22:01   

Ja kupiłem przepływomierz Boscha. Jest w komplecie razem z obudową, ale ja wymieniłem sam czujnik, bo łatwiej i szybciej.
_________________
Tomek
 
 
 
Kizashi 




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 221
Skąd: pod W-wą



Wysłany: Pią Sty 02, 2009 22:07   

Webasto też mi nie działa, ale nie wiem - może gdzieś się je włącza, a ja nie umiem. A ogrzewanie zaczyna działać jako tako po 10-15 km ;-( .
To jest taka puszka bez osobnego akumulatora, więc jakaś prosta/ tania opcja - chyba nie fabryczne to jest.
Taaa. Wiem, że przepływka w dieslach to standard.
Co do awaryjności - sprawdzałem Dekrę i ADAC - wyszło na to, że R75 jest na ok. 80-100 pozycji na 150 samochodów - gorzej od passata, lepiej od octavii, tak mniej więcej. No, ale ADAC pisał, że diesle poprawiają te statystkę, a benzyniaki pogarszają. Więc tragedii nie ma.
Jak w sygnaturce - miałem kupić Mazdę 6 (marka słynna z nizawodności), ale zabrakło mi tk 10 koło na zadbany egzemplarz, a tego R75 kupiłem dość tanio, mimo tej przepływki i webasto... Masz pojęcie, ile za niego dałem? To jest 2003/2004, 59.000 km. Welur nie skóra, wersja wyposażenia chyba średnia (saloon?)...

[ Dodano: Pią Sty 02, 2009 22:11 ]
tommsz,
Ja się nie znam - czy to zwykle pada właśnie ten czujnik? Czy akurat u Ciebie była awaria tego elementu?
_________________
Był 75 CDT tourer, potem 75 CDTi limuzyna, potem Mazda Premacy DiTD, a teraz oldschool = R45 sedan iTD...
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Pią Sty 02, 2009 22:14   

Kizashi napisał/a:
pierburg
dobra firma, ale niech kuzyn sprawdzi dobrze czy daje również odczyt temperatury. Na angielskim forum R piszą, że nie można użyć tego przepływomierza w R75 jako zamiennika boscha z tego powodu, że bosch odczytuje również temperaturę a pierburg nie. Nie sprawdzałem i nie drążyłem dalej tematu. Poza tym u nich była cała seria zamienników z xparts, które później wyrzucali. Nie spotkałem się z opisem dobrego, dłużej działającego zamiennika.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
Ostatnio zmieniony przez henryk Pią Sty 02, 2009 22:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Sty 02, 2009 22:16   

Kizashi napisał/a:
Webasto też mi nie działa, ale nie wiem - może gdzieś się je włącza, a ja nie umiem.

http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#55 ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Kizashi 




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 221
Skąd: pod W-wą



Wysłany: Pią Sty 02, 2009 22:31   

henryk_w,
OK - dzięki za info. W taki razie nie będę kombinował, tylko sprawdzę, czy znajdę tańszą metę niż Rowan, ale pewnie nie...

[ Dodano: Pią Sty 02, 2009 22:35 ]
Brt,
Dzięi Brt, przeczytałem, ale dla mnie to zbyt specjalistyczna wiedza. Bezpiecznik sprawdzę, spróbuję też odpiąć zasilanie ://
_________________
Był 75 CDT tourer, potem 75 CDTi limuzyna, potem Mazda Premacy DiTD, a teraz oldschool = R45 sedan iTD...
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sob Sty 03, 2009 10:35   

Kizashi, tak jest. Trzeba kupić Bosch oryginał. Bo w CDT tak jak piszą koledzy jest odczyt temp. dodatkowy. Wygląda na to, że w modelach po lifcie (CDTi) wyeliminowano ten problem wstawiając czujnik temp. w rurę gumową między EGR a intercoolerem. Tyle, że nie wiem czy stosowano jakieś inne przepływomierze czy te same.
 
 
 
Kizashi 




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 221
Skąd: pod W-wą



Wysłany: Sob Sty 03, 2009 15:30   

Rowan,
Przeszukałem w necie dokładnie (mam wprawę po suzuki :wink: ) i twoja meta najtańsza - już zamówiłem. W dodatku dostawę będę miał gratis, bo to jest W-wa, a ja tam pracuje, więc podrzucą mi do firmy :mrgreen:
A na allegro zamówiłem filtr kabinowy astra (włoski) za 32 + 10 zł wysyłka i preparat do odgrzybiania klimy, bo najwygodniej jedno z drugim razem załatwić.
Rowan, gdzie mam kliknąć "pomógł"???

I jeszcze ciekawostka dla każdego, kto właśnie kupił auto i przerejestrował. Skąd koledzy bierzecie / kupujecie ramki pod rejestracje?
_________________
Był 75 CDT tourer, potem 75 CDTi limuzyna, potem Mazda Premacy DiTD, a teraz oldschool = R45 sedan iTD...
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sob Sty 03, 2009 15:40   

Kizashi napisał/a:
preparat do odgrzybiania klimy,

To jak będziesz odgrzybiał to pamiętaj, aby wykręcić i wysunąć moduł światel, bo jak go zalejesz to może być różnie.

Kizashi napisał/a:
Rowan, gdzie mam kliknąć "pomógł"???

Pod którymś moim postem :wink:
 
 
 
Kizashi 




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 221
Skąd: pod W-wą



Wysłany: Sob Sty 03, 2009 15:52   

Rowan,
I znowu pomógł!
Nie widziałem wcześniej tego znaczka pod niczym postem. Teraz już kumam...
Dzięki
_________________
Był 75 CDT tourer, potem 75 CDTi limuzyna, potem Mazda Premacy DiTD, a teraz oldschool = R45 sedan iTD...
 
 
argail 




Pomógł: 34 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 03, 2009 15:54   

Kizashi napisał/a:
I jeszcze ciekawostka dla każdego, kto właśnie kupił auto i przerejestrował. Skąd koledzy bierzecie / kupujecie ramki pod rejestracje?

Z urzędu miejskiego po rejestracji (1,5 za sztukę) ;))
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Kizashi 




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 221
Skąd: pod W-wą



Wysłany: Sob Sty 03, 2009 16:29   

argail,
O, to nie wiedziałem - ja mam darmowe z napisem Land Rover. Zasada jest taka, że zachodzisz do salonu / aso i w dziale z częściami, mówisz, że chciałeś "kupić" podkładki, żeby mieć zgodne z marką. Wtedy oni Ci je dają gratis, bo przecież reklamujesz wtedy ich salon (adres jest na ramce). No, a ty masz markowe (land rover to oczywiście ponad-markowe) ramki...
_________________
Był 75 CDT tourer, potem 75 CDTi limuzyna, potem Mazda Premacy DiTD, a teraz oldschool = R45 sedan iTD...
 
 
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Nie Sty 04, 2009 13:42   

Musze stwierdzi, ze R75 jest wspanialy i bezawaryjny!!! Czytajac posty bardzo sie obawailem czy uda i sie dojechac do Polski i jeszcze wrocic. Od konca pazdziernika Roverkiem przejechalismy 8000 km i... nic sie nie zepsulo. Sprzeglo chodzi ciezko jak w koparce ale nic nie cieknie. Musze wymienic przeplywke i wybralem wlsnie Pierburg.
Na pewnie nie nadaje sie 7.22684.07.0 bo sprawdzalem ale 7.22684.09.0 jest zalecany rzez Pierburg do r75 CDT/CDTi
Tu jest opis produktow Pierburg
http://www.autotechnik24....8/lang,english/
Za okolo miesiac wymienie (sam wklad) to napisze co i jak.
Ostatnio zmieniony przez Mombrey Nie Sty 04, 2009 17:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kizashi 




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 221
Skąd: pod W-wą



Wysłany: Nie Sty 04, 2009 15:09   

Mombrey,
Dokładnie ten nr katalogowy brałem pod uwagę.
Tańszy od Boscha o 300 zł.
_________________
Był 75 CDT tourer, potem 75 CDTi limuzyna, potem Mazda Premacy DiTD, a teraz oldschool = R45 sedan iTD...
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Nie Sty 04, 2009 16:00   

Kizashi, ja bym jednak nie ryzykował.
 
 
 
Kizashi 




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 221
Skąd: pod W-wą



Wysłany: Nie Sty 04, 2009 17:45   

Rowan,
Teraz piszę w czasie przeszłym, bo zamówiłem zgodnie z Twoją radą. Nie mniej pierburg to dobra firma, a gdyby część nie pasowała, można zwrócić.
_________________
Był 75 CDT tourer, potem 75 CDTi limuzyna, potem Mazda Premacy DiTD, a teraz oldschool = R45 sedan iTD...
 
 
phuss 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 393
Skąd: KUJ-POM



Wysłany: Pon Sty 05, 2009 00:40   

Podpinam się pod temat.
Skoro ja mam cdti to jaką ja mam przepływkę w razie coś kupić????
_________________
szkoda mi go będzie
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75 Tourer ASB] Jaki Przepływomierz?
toni52 Rover serii 75, MG ZT 14 Sro Lip 06, 2016 07:11
toni52
Brak nowych postów [R75] Przepływomierz,jaki wybrać?
MiReK Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Lip 27, 2008 08:41
jacek82
Brak nowych postów [R75] Przepływomierz
Wroblo Rover serii 75, MG ZT 16 Wto Sie 13, 2013 12:58
sqiddy25
Brak nowych postów [R75] Przepływomierz
darekkojak1 Rover serii 75, MG ZT 9 Czw Wrz 12, 2013 19:36
0L0
Brak nowych postów [R75] Przepływomierz
Miras31 Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Sie 31, 2009 10:59
dukat11



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink