Forum Klubu ROVERki.pl :: [r200] pilot
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r200] pilot
Autor Wiadomość
mientus 



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 7
Skąd: Ostrowiec Św



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 19:16   [r200] pilot

Witam, mam problem z pilotem. Na poczatku wyszstko bylo fajnie ok, ale prezz niechcacu ułamałem gumke od switcha do otwierania drzwi, wiec dzisiaj postanowalilem ze kupie sobie switha w elektroniku wymienie stary i bedzie ok. Wiec rozebralem pilot i z otwartego pilota wcisnalem otwieranie i wsyzstko bylo ok, wsadzilem pilot do kieszeni, lecz niestety gdy wysiadlem pilot juz nie dzialal, nie da sie nic zrobic nie zamknac ani odblokowac, totalnie nic. :/ Plytka nie jest peknieta w srodku tez wszystko wydaje sie ok. Mam niestety tylko jednego pilota i pytanie co moge z tym fantem zrobic ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 19, 2009 19:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
timer 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 143
Skąd: okolice Krakowa



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 19:23   

może bateria Ci sie wysuneła jak miałeś pilota otwartego w kieszeni i przez chwilkę nie miałeś zasilania może wystarczy go zsynchronizować .Synchronizacja polega na tym że 4 razy trzeba kliknąć na pilocie otwieranie a później zamykanie lub na odwrót .Jak sie zsynchronizuje to usłyszysz to przez otworzenie bądz zamknięcie drzwi wiecej jest na tech forum na ten temat
 
 
 
BetJar 
Klubowicz





Pomógł: 22 razy
Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 626
Skąd: Gliwice



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 19:25   

Wymień switha i zsynchronizuj pilota http://www.roverki.pl/article.php?sid=307
_________________
ɹɐɾʇǝq ɯɐıʍɐɹpzod
nie ma za co- kliknij POMÓGŁ
R420 Di'97,był
R111 LSi'96,był
R420 Di'97,był
R75 CDT+'02,jest
MG TF '04,jest
 
 
mientus 



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 7
Skąd: Ostrowiec Św



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 19:33   

timer napisał/a:
może bateria Ci sie wysuneła jak miałeś pilota otwartego w kieszeni i przez chwilkę nie miałeś zasilania może wystarczy go zsynchronizować .Synchronizacja polega na tym że 4 razy trzeba kliknąć na pilocie otwieranie a później zamykanie lub na odwrót .Jak sie zsynchronizuje to usłyszysz to przez otworzenie bądz zamknięcie drzwi wiecej jest na tech forum na ten temat



Niestety nic bo jak wyszedlem od elektronika to nie dzialalo wiec kupilem tez baterie i klikalem kilka razy otwieranie az raz zalapalo przyjechalem do domu i teraz nic, nie lapie wogole, synchronizacja nie pomaga dalej nic.


No wlasnie zmienilem switha ale synchronizacja nie dziala.



Uffff dzieki dopiero po otworzeniu dzwi, zadzialala synchronizacja wczesniej nie chcialo. Dzieki wielkie !! ! :D :D
Ostatnio zmieniony przez mientus Pon Sty 19, 2009 19:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
BetJar 
Klubowicz





Pomógł: 22 razy
Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 626
Skąd: Gliwice



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 19:39   

mientus napisał/a:
No wlasnie zmienilem switha ale synchronizacja nie dziala.

Instrukcję czytałeś? rozładowałeś pilota punkt 3-ci.
_________________
ɹɐɾʇǝq ɯɐıʍɐɹpzod
nie ma za co- kliknij POMÓGŁ
R420 Di'97,był
R111 LSi'96,był
R420 Di'97,był
R75 CDT+'02,jest
MG TF '04,jest
 
 
timer 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 143
Skąd: okolice Krakowa



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 19:43   

hmmm jak raz załapał to powinna zadziałać synchronizacja masz możliwość sprawdzenia napięcia na baterii może bateria felerna
 
 
 
mientus 



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 7
Skąd: Ostrowiec Św



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 19:46   

timer napisał/a:
hmmm jak raz załapał to powinna zadziałać synchronizacja masz możliwość sprawdzenia napięcia na baterii może bateria felerna


Uffff dzieki dopiero po otworzeniu dzwi, zadzialala synchronizacja wczesniej nie chcialo. Dzieki wielkie ! :D
 
 
BetJar 
Klubowicz





Pomógł: 22 razy
Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 626
Skąd: Gliwice



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 19:51   

mientus napisał/a:
Dzieki wielkie !

No to kliknij "pomógł"
_________________
ɹɐɾʇǝq ɯɐıʍɐɹpzod
nie ma za co- kliknij POMÓGŁ
R420 Di'97,był
R111 LSi'96,był
R420 Di'97,był
R75 CDT+'02,jest
MG TF '04,jest
 
 
pool 



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 3
Skąd: Tyrone



Wysłany: Wto Sty 20, 2009 22:55   

Witam, pierwszy raz jestem "pisakiem" tutaj :wink: Normalnie was zazwyczaj "czytuje". Klaniam sie zatem nisko :mrgreen:

Przejdzmy do mojego problemu z pilotem. Mam dwa piloty. Jeden przestal dzialac jakis czas temu - odlutowana obejma na baterie i oderwany jeden switch. Rzucilem go w kat i uzywalem drugiego. Po paru miesiacach i ten zaczal szwankowac. Wymienilem baterie. Zsynchronizowalem. Dzialal tydzien, moze dwa. Od tego czasu staram sie resynchronizowac regularnie, ale coraz gorzej z tym. Dzisaj kolejny raz wymienilem baterie na nowa i nie moglem go zsynchronizowac. Musialem wyjac cala plytke z pilota na zewnatrz, zeby zalapal. Zsynchronizowal sie, ale nadal nie dzial w obudowie (musialem przynajmniej jedna czesc podniesc, aby bylo widac elektronike). Trzymal pare godzin i znowu sie rozjechal. Wkurzylem sie i polutowalem starego, ale ten niestety nie dziala wcale.

Teraz moje pytania:
- jak to naprawic,
- czy mozliwe jest, ze pilot traci zasieg wraz z wiekiem (transciver siada?),
- czy mozna je jakos odnowic (piloty)?

Najlepiej by bylo odlaczyc cala ta centralke Lucasa, ale nie moge sie do niej dostac. Myslalem tez, aby podac na kostke +12v udajac, ze kluczyk jest nadal w stacyjce. Dzieki temu nie musial bym immobilizera wylaczac za kazdym razem. Mam serdecznie dosyc walki z pilotami. Niestety Rover zrazil mnie do siebie. A mialem ochote na jakas 25-ke :/

Pozdrawiam
Marcin - pool
 
 
mientus 



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 7
Skąd: Ostrowiec Św



Wysłany: Wto Sty 20, 2009 23:02   

pool napisał/a:
Witam, pierwszy raz jestem "pisakiem" tutaj :wink: Normalnie was zazwyczaj "czytuje". Klaniam sie zatem nisko :mrgreen:

Przejdzmy do mojego problemu z pilotem. Mam dwa piloty. Jeden przestal dzialac jakis czas temu - odlutowana obejma na baterie i oderwany jeden switch. Rzucilem go w kat i uzywalem drugiego. Po paru miesiacach i ten zaczal szwankowac. Wymienilem baterie. Zsynchronizowalem. Dzialal tydzien, moze dwa. Od tego czasu staram sie resynchronizowac regularnie, ale coraz gorzej z tym. Dzisaj kolejny raz wymienilem baterie na nowa i nie moglem go zsynchronizowac. Musialem wyjac cala plytke z pilota na zewnatrz, zeby zalapal. Zsynchronizowal sie, ale nadal nie dzial w obudowie (musialem przynajmniej jedna czesc podniesc, aby bylo widac elektronike). Trzymal pare godzin i znowu sie rozjechal. Wkurzylem sie i polutowalem starego, ale ten niestety nie dziala wcale.

Teraz moje pytania:
- jak to naprawic,
- czy mozliwe jest, ze pilot traci zasieg wraz z wiekiem (transciver siada?),
- czy mozna je jakos odnowic (piloty)?

Najlepiej by bylo odlaczyc cala ta centralke Lucasa, ale nie moge sie do niej dostac. Myslalem tez, aby podac na kostke +12v udajac, ze kluczyk jest nadal w stacyjce. Dzieki temu nie musial bym immobilizera wylaczac za kazdym razem. Mam serdecznie dosyc walki z pilotami. Niestety Rover zrazil mnie do siebie. A mialem ochote na jakas 25-ke :/

Pozdrawiam
Marcin - pool


Mozesz ostatecznie wylaczyc immobilajzer calkowicie kluczykiem, wpisujac 4 cyfrowy kod za pomoca stacyjki, jest napisane na forum albo na stronce glownej roverki. Z tego co widzialem jest jeszcze mozliwosc kupna na allegro pilota + zzaprogramowaniem:
Kod:
http://www.allegro.pl/item514902231_rover_200_214_216_220_25_pilot_programowanie.html
 
 
pool 



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 3
Skąd: Tyrone



Wysłany: Wto Sty 20, 2009 23:37   

mientus napisał/a:

Mozesz ostatecznie wylaczyc immobilajzer calkowicie kluczykiem, wpisujac 4 cyfrowy kod za pomoca stacyjki, jest napisane na forum albo na stronce glownej roverki. Z tego co widzialem jest jeszcze mozliwosc kupna na allegro pilota + zzaprogramowaniem:
Kod:
http://www.allegro.pl/item514902231_rover_200_214_216_220_25_pilot_programowanie.html


Chodzi zapewne o wylaczenie immo przekrecajac kluczykiem w drzwiach. Sam przyznasz, ze jest to uciazliwy sposob uruchamiania samochodu podczas codziennego jezdzenia. :beczy: Dlatego chce sie pozbyc immobilisera raz na zawsze, albo dorobic pilota. Tylko nie jestem pewny czy nie jest to jednak wina centralki w samochodzie. Dlaczego oba piloty naraz odmawiaja posluszenstwa? Dlaczego po zsynchornizowaniu pilot tak szybko sie rozsynchornizowywuje? Postepuje wg procedury podanej w FAQ na stronie glownej Klubu. :bezradny:

Pozdrawiam
 
 
mientus 



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 7
Skąd: Ostrowiec Św



Wysłany: Sro Sty 21, 2009 00:12   

To moze poprostu calkowicie wylacz immobilajzer. Dowiedz sie kto w okolicy potrafi dostac sie do komputerka i to zrobic i bedziesz mial klopot z glowy. A tak to albo sprobowac wymienic pilot z tej aukcji na allegro a jak nie to cos z centralka ? Ale bardziej bym chyba na centralke stawial skoro oby dwa piloty przestaly dzialac.
 
 
pool 



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 3
Skąd: Tyrone



  Wysłany: Sro Sty 21, 2009 22:15   

W tym sek ze nie tak latwo odlaczyc ten immobilizer. :???:

Dzieiki i pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 ,99r] Pilot
Lewis Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 24 Wto Cze 02, 2009 22:51
tjomek
Brak nowych postów [R200 2.0 SDi 99r.] - Immo, pilot itp.
MaReK Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Wto Lip 15, 2008 11:17
Brt
Brak nowych postów [R200 98r] Zepsuty pilot
Sebas84 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 13 Sro Wrz 19, 2007 15:37
piter34
Brak nowych postów [R200-1,4is 98r]pilot od alarmu
[r200-1,4is 98r]pilot od alarmu
seba197719 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sob Sty 03, 2009 22:04
timer



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink