Forum Klubu ROVERki.pl :: [ R25, 1.4, 103 km, 00r.] Ach znowu wydatek - opony.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ R25, 1.4, 103 km, 00r.] Ach znowu wydatek - opony.
Autor Wiadomość
Ronnix 



Dołączył: 25 Lis 2005
Posty: 26
Skąd: Carrick-On-Shannon



Wysłany: Sro Lut 04, 2009 20:41   [ R25, 1.4, 103 km, 00r.] Ach znowu wydatek - opony.

Witam, mam parę pytań dotyczących ogumienia dla mojego potwora:) Na pierwszy rzut pytanie o ścieralność opon, a mianowicie w zeszłym roku zakupiłem komplet nowych pirelli p zero nero w rozmiarze 205/45/R16, po kilku opiniach oraz testach sądziłem, że są to w miarę dobre oponki i tym większe moje zdziwienie gdy zauważyłem w jak kiepskim stanie są tylko przednie oponki zaledwie po powiedzmy 14 miesiącach użytkowania. Tzn, jeździ się na nich naprawdę nieźle, znakomicie trzymają się drogi, ale żeby takie oponki były do wymiany po roku?? :shock: zaznaczam, że cały rok jeżdżę na letnich z racji mojego miejsca zamieszkania (irl) i nie jestem wariatem drogowym, więc nie winił bym raczej stylu jazdy. nie pokonuję też dużych dystansów. Jak to jest z tą ścieralnością? czy takie oponki powinny się tak szybko zużyć? czy może szukać przyczyny gdzie indziej? Anyway, muszę zmienić te oponki i tu moje pytanie czy mogę na przód założyć rozmiar 195/45/R16 a z tyłu zostawić 205/45/R16 i czy nie spowoduje to żadnych niechcianych efektów wpływających na bezpieczeństwo jazdy? oponki które teraz mam wydają mi się trochę za głośne, czy jak zmienię na 195/45/R16 (lub też 195/50/R16) będzie odczuwalna różnica w szumieniu? i czy może orientuje się ktoś jak wygląda komfort jazdy (głośność) oraz ścieralność oponek Uniroyal Rainsport 2???
Z góry dzięki za wszystkie porady.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 04, 2009 20:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Sro Lut 04, 2009 21:04   

ja jezdzilem cale lato (8mc) na uniroyal rain tyre - glosnonsc jak to w R200 ale bez dodatkowych decybeli, a scieralnosc? praktycznie nie zauwazylem zuzycia (choc przejechalem na nich tylko 10tys km). rozmiar 185/55/R15
 
 
gpredki 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 423
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Czw Lut 05, 2009 00:46   

Te opony to jedne z najszybciej sie scierajacych. Cos za cos. Jak guma dobrze klei to nie wytrzyma duzo.
 
 
wwekol 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 202
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Lut 05, 2009 01:18   

jezeli chodzi o scieralnosc to polecam Michelin ENERGY SAVER 185/60R14 ponad 10 tys i praktycznie nic, ale jezeli chodzi o hamowanie i ruszenie ostrzejsze to wogole nie trzymają sie nawierzchni. Ostrzejsze ruszenie odrazu pisk i to przy moim silniku i nie wspomnę o mokrej nawierzchni :evil: nigdy wiecej michelinow teraz bede polował na BF Goodrich albo moze tansze Daytony
_________________
1,1 mały ale wariat;-) (2 mandaty za prędkość ;-Di jedna stłuczka (szajse);-)
 
 
 
Ronnix 



Dołączył: 25 Lis 2005
Posty: 26
Skąd: Carrick-On-Shannon



Wysłany: Czw Lut 05, 2009 01:34   

gpredki napisał/a:
Te opony to jedne z najszybciej sie scierajacych. Cos za cos. Jak guma dobrze klei to nie wytrzyma duzo.


No ale żeby opony tej marki tak krótko wytrzymały? :shock: :shock: :shock: jeżeli tak tzn, że stosunek ceny do jakości jest zdecydowanie za wysoki! dodam że w tym czasie nie przejechałem nawet 15 tys km!!!!!
 
 
 
Yassu
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lut 05, 2009 01:54   

Ja mam u siebie Nokian-y i3 rozmiar 175/65/R14 nie szaleję na drogach, ale dość duże dystanse pokonuje ok.30tys na rok i nadal są prawie jak nówki :D
Jeśli miałbym wybierać na Twoim miejscu zwróciłbym uwagę na kilka firm takich jak:
Nokian ;)
Yokohama
Toyo
Uniroyal
ewentualnie Pirelli i Michelin ale na pewno dużo droższe od w/w ;)
 
 
gpredki 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 423
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Czw Lut 05, 2009 10:42   

Ronnix napisał/a:
gpredki napisał/a:
Te opony to jedne z najszybciej sie scierajacych. Cos za cos. Jak guma dobrze klei to nie wytrzyma duzo.


No ale żeby opony tej marki tak krótko wytrzymały? :shock: :shock: :shock: jeżeli tak tzn, że stosunek ceny do jakości jest zdecydowanie za wysoki! dodam że w tym czasie nie przejechałem nawet 15 tys km!!!!!


Ale co marka? Kupiles sportowe opony, takie ktore szly na pierwszy montaz do np. Ferrari. Przy takich gumach nie ma kompromisu. Maja trzymac, nikt nie patrzy na scieralnosc. Chcesz cos co dluzej wytrzyma? Kup opony do normlanej a nie sportowej jazdy.
 
 
Ronnix 



Dołączył: 25 Lis 2005
Posty: 26
Skąd: Carrick-On-Shannon



Wysłany: Czw Lut 05, 2009 12:45   

[/quote]Ale co marka? Kupiles sportowe opony, takie ktore szly na pierwszy montaz do np. Ferrari. Przy takich gumach nie ma kompromisu. Maja trzymac, nikt nie patrzy na scieralnosc. Chcesz cos co dluzej wytrzyma? Kup opony do normlanej a nie sportowej jazdy.[/quote]

Nie jestem wielkim znawcą ogumienia samochodowego dlatego przy kupnie tych opon kierowałem się głownie opiniami użytkowników, jak również dostępnością w moim miejscu zamieszkania. \w takim razie według Ciebie takie oponki przy sportowym stylu jazdy są do wymiany po pół roku tudzież 7 tys km??? :shock: ja rozumiem, że sportowe opony będą szybciej się ścierać ale wydaje mi się że trochę to przesada. tym bardziej przy oponach dobrej firmy i dosyć wysokiej ceny można oczekiwać trochę więcej.
Proszę jeszcze mi doradzić a propos tych rozmiarów. czy nie będzie problemów jak na przód założę 195??
dzięki za wszystkie wskazówki.
Pozdrowienia dla wszystkich Roverkowiczów
 
 
 
Stacho 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 233
Skąd: Leżajsk



Wysłany: Czw Lut 05, 2009 13:17   [R45 1,4 16V, 2001r]

Witam,
Jak założysz oponę szerokości 195, to będzie węższa od 205 o 10mm, a i średnica nieco mniejsza - o 9mm. Nie powinno być problemu z prowadzeniem auta przy nieco różnych rozmiarach opon na osiach, choć rozumiem, że traktujesz to przejściowo i po zużyciu 205-tek, na tył założysz takie jak będziesz miał na przodzie.
Dla ułatwienia doboru rozmiaru opon, masz adres z którego mozesz skorzystać,

http://www.opony.com.pl/m...enniki_opon.asp

Pozdr......
 
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Czw Lut 05, 2009 13:20   

Dla przykładu podam że moje Nokian Z G2 starły się 1mm po przejechaniu 8tyś km w mieście. Nie wiem czy to dużo ale oponki są naprawdę godne polecenia, bardzo ciche i dosłownie kleją się do asfaltu. Jeszcze przed zamianą na zimówki (WR G2) testowałem też je w kopnym śniegu i radziły sobie dużo lepiej niż wielosezonowe M+S w innym wozie.

tutaj fotka, po lewej stronie Z G2 (po 8tyś km) , a po prawej nówka WR G2:
 
 
gpredki 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 423
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Czw Lut 05, 2009 13:28   

Ronnix napisał/a:
Ale co marka? Kupiles sportowe opony, takie ktore szly na pierwszy montaz do np. Ferrari. Przy takich gumach nie ma kompromisu. Maja trzymac, nikt nie patrzy na scieralnosc. Chcesz cos co dluzej wytrzyma? Kup opony do normlanej a nie sportowej jazdy.


Nie jestem wielkim znawcą ogumienia samochodowego dlatego przy kupnie tych opon kierowałem się głownie opiniami użytkowników, jak również dostępnością w moim miejscu zamieszkania. \w takim razie według Ciebie takie oponki przy sportowym stylu jazdy są do wymiany po pół roku tudzież 7 tys km??? :shock: ja rozumiem, że sportowe opony będą szybciej się ścierać ale wydaje mi się że trochę to przesada. tym bardziej przy oponach dobrej firmy i dosyć wysokiej ceny można oczekiwać trochę więcej.



Dla Ciebie wyznacznikiem tego czy opona jest dobra czy nie jest jej scieralnosc. Ok, kazdy ocenia po swojemu. W rozmiarach ktore chcesz kupic ciezko bedzie o opone ktora wolno sie sciera. Skoro nie masz duzych wymagan to moze Barum bravuris ?
Ostatnio zmieniony przez Brt Czw Lut 05, 2009 13:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZR 160] znowu sonda lambda
Kolec Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Sob Maj 30, 2020 06:25
dawidd
Brak nowych postów [R 200 1.4 8V 99'] Znowu układ chłodzenia:/
ash Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Wto Sty 22, 2008 18:35
AndrewS
Brak nowych postów [R220 SD 96r.] znowu sprzęgło?
Lukasz00 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sob Maj 01, 2010 16:36
Lukasz00
Brak nowych postów [R200 98r] SRS - znowu świeci
ywis Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Pią Gru 19, 2008 20:18
Paul
Brak nowych postów [R200] Znowu wieszają się obroty
rafal506 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Sob Lut 11, 2012 17:10
robsson78



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink