Forum Klubu ROVERki.pl :: pomoc przy wyborze laptopa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
pomoc przy wyborze laptopa
Autor Wiadomość
KRYS 




Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 766
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Sob Lut 28, 2009 14:50   pomoc przy wyborze laptopa

Witam i proszę o pomoc ekspertów.

Chcę kupic laptopa który głównie będzie mi służył do przeglądania i ściągania plików z neta, oglądania zdjęc, zgrywania na cd/dvd, amatorskiej obróbki filmów z kamery,
oraz by poradził sobie z odtwarzaniem filmów w HD.

Jaki procesor ile ram i co jeszcze musi posiadac komp by wydac jak najmniej pieniążków i byc zadowolonym.

Pozdrawiam
_________________
http://www.fundacja-smolenia.org/
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lut 28, 2009 14:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Stone 




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 55
Skąd: Pyrlandia

Rover 25

Wysłany: Sob Lut 28, 2009 19:23   

Trzeba powiedzieć ze nie masz zbyt wygórowanych wymagań!
Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, jednak z własnego doświadczenia wiem ze najważniejszym parametrem jest pamięć RAM.
Jeśli jest to laptop który działa na Viscie (Vista) to obowiązkowo powyżej 2GB!
Z tego co wiem to Vista sama do obsługi własnych aplikacji korzysta z 1,5 GB więc te 500MB pozostałe to raczej kiepskie rozwiązanie!
Chyba ze wrzucisz Win wtedy będzie ok
Polecam aktualny KOMPUTER ŚWIAT cena 5,5 a jest w nim artykuł "Optymalny wybór" właśnie o laptopach, jaki kupić żeby nie przepłacić!
I zapewne uzyskasz wiele rzetelnych i fachowych informacji, nie mówiąc ze płytka z programami gratis :lol: :twisted:
_________________
http://www.ifp.pl/ „Uczyć się, lecz nie myśleć, to bezużyteczne. Lecz myśleć, a nie uczyć się, to niebezpieczne.” - Konfucjusz
 
 
Tempest 




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Nie Mar 01, 2009 10:25   

szczerze mówiąc to łatwiej byłoby doradzić jakbyś podał w jakim przedziale cenowym chcesz się poruszać
akurat pracuję w firmie, która m.in. sprzedaje notebooki, więc mógłbym ci coś doradzić, ale jeśli się okaże, że podam model za tani lub za drogi to też nie do końca będzie fajnie
jutro jak będę w robocie to oblookam kilka modeli i zapodam modele
jakaś konkretna firma cię interesuje (jakiejś unikać)? no i do jakiej kwoty?
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Nie Mar 01, 2009 11:03   

ja mam celerona m430 + 1,5 gb ram. Postawilem xp+sp3 i spokojnie moge ogladac filmy w HD ( 1080pi kopresowane h264), bardzo milo mi sie pracuje w photoshopie cs3.

także wszystko co teraz jest na rynku powinno spelnic twoje oczekiwania, i postawil by w tym przypadku na cene/promocje.

Co do visty to ja bym sie w nia nie pakowal... ostatnio stawialem xp+sp3 na c2quad i 3gb ram. Powiem, ze tak komfortowej jazdy na kompie nie widzialem od dawna... mozna powiedziec normalnie formula 1 :) wczesniej komp ten byl na vista ultimate i prazka...
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
jarek73 




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 68
Skąd: Gorzów Wielkopolski



Wysłany: Nie Mar 01, 2009 12:17   

Ja powiem tak - to nie jest dobry czas na kupowanie notebooków. Ich ceny w stosunku do konfiguracji są bardzo zawyżone z uwagi na wysoki kurs euro. Kupuję bardzo dużo sprzętu elektronicznego zarówno pc-y jak i notki. Aktualnie wycofałem się z transkacji bo o ile kupiłem dobrą maszynę za 2500 tys o tyle taraz za nią muszę dać 3500 i to przy dobrych wiatrach. Warto się wstrzymać, bo za cenę 2500 tys w ubiegłym roku, gdy dystrybutorzy czyścili magazyny ze starych dostaw można było dostać naprawdę dobrze skonfigurowane maszyny, teraz za cene 2500 dostajesz laptopy z najnizszej półki.
_________________
jarek
 
 
jasiu87
[Usunięty]






Wysłany: Nie Mar 01, 2009 12:27   

KRYS, :D ważne jest ile masz do wydania wszystko zależny od gotówki :) zgłoś się do mnie to postaram się ci załatwić bez vatu ;)
 
 
KRYS 




Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 766
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Nie Mar 01, 2009 13:31   

he he dzieki koledzy z GW.

Nie potrzebny mi komp z górnej półki bo i tak nie wykorzystam jego możliwości.

A kupowac armate by zabic muche ?

Może powinienem zadac inaczej pytanie " ile trzeba szykowac pieniązków na notebooka spełniającego powyższe wymagania i nic pozatym, jakimi parametrami kierowac się szukając na aukcjach"


jarku73 bardzo słuszna uwaga i dla tego biorę rónież pod uwagę uzywane modele
_________________
http://www.fundacja-smolenia.org/
 
 
 
jasiu87
[Usunięty]






Wysłany: Nie Mar 01, 2009 13:51   

MOJA PROPOZYCJA

:D optymalna cena :) super jakość :D
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Nie Mar 01, 2009 23:47   

wg mnie przegieciem jest wydawanie wiecej niz 1800zl na lapka :)

moze cos takiego :

http://allegro.pl/item562..._gwarancja.html

16:9, klawiatura numeryczna :) ogolnie bardzo przyjemny
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Tempest 




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Pon Mar 02, 2009 09:11   

przegięciem to jest kupowanie po taniości Acer'a :razz:
i posiada on bardzo dziwną matrycę "15,6" - jeszcze się z taką prawdę mówiąc nie spotkałem (możliwe, że z rynku poza Europą)
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
yoonior 



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 125
Skąd: Krak-uff



Wysłany: Pon Mar 02, 2009 09:17   Re: pomoc przy wyborze laptopa

KRYS napisał/a:
Chcę kupic laptopa który głównie będzie mi służył do przeglądania i ściągania plików z neta, oglądania zdjęc, zgrywania na cd/dvd, amatorskiej obróbki filmów z kamery, oraz by poradził sobie z odtwarzaniem filmów w HD.


Polecam lekturę serwisu Benchmark.plwww.benchmark.pl. Rzetelne i niezależne recenzje sprzętu komputerowego, poradniki.

Ostatnio mieli duży przegląd laptopów "TOP-10 Notebooki - luty 2009" w kilku przedziałach cenowych. Polecam.
- Notebooki do 1500 złotych
- Kategoria od 1500 do 2500 złotych
- Kategoria od 2500 do 4000 złotych
- Kategoria powyżej 4000 złotych

Link: http://www.benchmark.pl/t..._2009-1616.html
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pon Mar 02, 2009 09:26   

Ja ciekawostkę podam, że ostatnio znalazłem w piwnicy jakąś stara gazetę sprzed chyba 5 czy 6 lat, a tam reklama na pół strony: laptop HP, 128 RAM, 10GB HDD, DVD-Romx4 i jeszcze inne "wypasy" za jedyne 8999zł !! :D Kurcze, a ludzie narzekają ;)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Mar 02, 2009 10:20   

Tempest napisał/a:
przegięciem to jest kupowanie po taniości Acer'a :razz:
i posiada on bardzo dziwną matrycę "15,6" - jeszcze się z taką prawdę mówiąc nie spotkałem (możliwe, że z rynku poza Europą)


Nie wiem co masz do acer'a... uzywam travelmate 2492 od 2,5 roku, tak intensywnie ze nie ktore laptopy rozlecialy by sie na pol... Wytrzymal upadek z biurka i wszystko dziala. Narzeczona ma extense 5520 od2 lat i byla jedna awaria ale przyjechal kurier zabral do czech i po tygodniu zapókał z powrotem ioddał działającego lapka.

Co do podanego przezemnie w linku to przyszla szwagierka kupila takiego w MM właśnie ten 15,6 z klawiatura numeryczna. Optycznie wyglada jak 17cali a uzytkuje sie go bardzo przyjemnie. Lezy u mnie jeszcze stary acer travelmate 4500 ktory czeka na nowy dysk bo po 5 latach uzytkowania padl...

Sam jestem w stanie obalić "mity" o acerze, nie z tego powodu ze mam jednego i dobrze dziala ale na codzien czesto gesto mam z nimi doczynienia.

Wszystkie lapki są mniej wiecej na jednym poziomie. Brat ma budzetowego HP a znajoma kupila Toshibe budzetowa. Wszystko jeden pies poza wyglądem.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
adddams
[Usunięty]






Wysłany: Pon Mar 02, 2009 10:36   

Tutaj przyznam rację Jarkowi73, ceny noteooków są ostatnio kosmicznie zawyżone, a to przez kursy walut. Jeśli chcesz mieć szerszy ogląd czy nie przepłacasz, proponuję skorzystać z wyszukiwarki www.skapiec.pl Tam przy każdym produkcie jaki jest na stronie masz załączony wykres ze zmianą cen :grin: na nim można sprawdzić ile wzrosła cena w ostatnim okresie czasu. Jak na dłoni widać, czy promocja z której chcemy skorzystać to zwykła ściema czy prawdziw okazja.
Ale do rzeczy :mrgreen:
Co do obsługi internetu, ściągania plików, zdjęć, zgrywania cd/dvd - to praktycznie każdy laptop sobie z tym poradzi.
Gorzej wygląda sprawa odtwarzania filmów HD, tutaj ważna jest karta graficzna i rozdzielczość jaką oferuje. Dobór karty zależy od tego czy chcesz oglądać filmy na laptopie, czy np. podpiąć go do telewizora i używać jako odtwarzacza.
W pierwszym wypadku, zwróć uwagę na jakość monitora w laptopie, jaką ma rozdzielczość (HD ma zwykle 1680x1050 albo 1920x1080) jaka jest matryca i czy odpowiada Ci jakość obrazu.
W drugim wypadku należy zwrócić uwagę na to jaką ma rozdzielczość Twój telewizor i w jaki sposób można do niego podłączyć laptopa ( HDMI, D-sub, DVI, S-video) i poszukać laptopa z takim samym złączem, ważne jest też żeby laptop obsługiwał rozdzielczość telewizora jako drugiego monitora.
Co do obróbki video - to im lepszy sprzęt, tym lepiej :grin:
Aha i najważniejsze: zapomnij o Viscie, ten system rozłoży nawet najlepszy komputer!
A od siebie mogę dodać, że zamierzam też niedługo kupić laptopa i zdecydowałem się na lenovo. Polecam szczególnie notebooki tej firmy z matowymi matrycami :mrgreen:
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Mar 02, 2009 10:56   

Może ja coś napisze bo co nieco znam się na temacie z branży IT ponad 6 lat :)

KRYS napisałeś że: będzie mi służył do przeglądania i ściągania plików z neta, oglądania zdjęc, zgrywania na cd/dvd, amatorskiej obróbki filmów z kamery,
oraz by poradził sobie z odtwarzaniem filmów w HD.

ktoś podsumował że są to małe wymagania? Wprost przeciwnie jeżeli chcesz zajmować się obróbką zdjęć lub filmów i to jeszcze w standardzie HD to na początek potrzebujesz porządną matryce wiec nie patrząc na inne parametry koszt rośnie do min. 3500pln w przypadku HP matryca WSXGA + (1680x1050) jeżeli interesuje cie faktyczne Full (1920x1080) WUXGA i cena koło 6000pln to tak na początek... wiadomo ze w tej cenie masz już porządny Core 2 Duo lub w droższej opcji Core 2 Quad dużo pamięci itd.. nie będziemy już się wgłębiali w szczegóły na pewno ten sprzęt pociągnie spokojnie kilka aplikacji do foto i filmu na raz w przeciwieństwie do celerona, amd lub okrojonego dual cora...

Podsumowując zacznij od znalezienia notka o dobrej matrycy nie koniecznie HP bo są dość drogie za czym idzie oczywiście jakość, jednakże może uda ci znaleźć coś u konkurencji w bardziej przyjaznych pieniążkach :)

ACER ASPIRE 5535G-622G25N "Dlatego jest wyposażony w wyświetlacz LCD Acer CineCrystal o przekątnej 15,6”, rozdzielczości HD (1366 x 786 pikseli)" Tempest dziwiłeś się skąd taka dziwna matryca a no po to żeby miał HD Ready sztucznie zwiększyli rozmiar matrycy żeby na sile wepchać tam większą rozdzielczość (tylko ze obraz będzie nienaturalnie porozciągany)

TOSHIBA A300D-155

"Matryca (opis): Typ : Toshiba TruBrite® WXGA TFT display Rozdzielczość wewnętrzna : 1280 x 800 "

Maks. parametry zewnętrznych trybów wideo Maks. rozdzielczość : 2048 x 1536
Maks. liczba kolorów : 4.3 mld
Maks. częstotliwość odświeżania : 85 Hz
Rozdzielczość bez przeplotu przy maks. częstotliwości odświeżania : 1600 x 1200
ExpressCard TAK
Wewnętrzne tryby wideo: Rozdzielczość : 1280 x 800
Maksymalna liczba kolorów : 16.7 mln

masło maślane... notek mimo ze ma wyjcie HDMI nie jest w stanie obsłużyć nawet HD Ready mimo ze grafika jest w stanie obsłużyć do 2048x1536 matryca obsłuży jedynie 1280x800. Po co podawać takie dane i mylić ludzie bez sensu.

KRYS staraj się powoli i dokładnie czytać opisy uważając na takie kruczki :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Mar 02, 2009 11:08   

Cytat:
TOSHIBA A300D-155

"Matryca (opis): Typ : Toshiba TruBrite® WXGA TFT display Rozdzielczość wewnętrzna : 1280 x 800 "

Maks. parametry zewnętrznych trybów wideo Maks. rozdzielczość : 2048 x 1536
Maks. liczba kolorów : 4.3 mld
Maks. częstotliwość odświeżania : 85 Hz
Rozdzielczość bez przeplotu przy maks. częstotliwości odświeżania : 1600 x 1200
ExpressCard TAK
Wewnętrzne tryby wideo: Rozdzielczość : 1280 x 800
Maksymalna liczba kolorów : 16.7 mln


pierwszy bold wskazuje ze obluguje full hd na wyjsiu hdmi... poza tym dobryziom troche przeginasz... Lubie tu na forum popadanie ze skrajnosci w skrajnosc...

Amatorsko zajmuje sie photoshopem i jakos nie potrzebuje niewiadomo jakiej matrycy... Tak naprawde powinno sie tu miec dobrego crt a nie lcd :) zamiasty wydawac 6tys na laptopa lepiej juz kupic laptopa za 1400zl w promocji a za reszte zlozyc kompa stacjonarnego do pracy...
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Mar 02, 2009 11:30   

michone napisał/a:


pierwszy bold wskazuje ze obluguje full hd na wyjsiu hdmi... poza tym dobryziom troche przeginasz... Lubie tu na forum popadanie ze skrajnosci w skrajnosc...


no właśnie na HDMI czyli musisz sobie podłączyć zewnętrzny odbiornik po co komu w notku zewnętrzny odbiornik, po to mam notka żeby na nim pracować i oglądać, zaprzecza to idei notebooka :) Czy ja wiem czy skrajność jak dobrze poszuka to powinien znaleźć jakiegoś z przyzwoita matryca kolo 2-2,5k ( nie koniecznie nowego)

michone napisał/a:
Amatorsko zajmuje sie photoshopem i jakos nie potrzebuje niewiadomo jakiej matrycy... Tak naprawde powinno sie tu miec dobrego crt a nie lcd :) zamiasty wydawac 6tys na laptopa lepiej juz kupic laptopa za 1400zl w promocji a za reszte zlozyc kompa stacjonarnego do pracy...


i tak i nie... zależny na ile profesjonalnie ktoś się zajmuje tematem... faktycznie dobry grafik nie podejdzie do sprzetu który ma matryce LCD chyba ze to właśnie WUXGA -
LCD Dream Color matryca podświetlana diodami RGB, 1MILIARD kolorów, pokrycie palety barw w normie NTSC 133% prawdziwa czarna czerń...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Mar 02, 2009 12:05   

dobryziom napisał/a:

i tak i nie... zależny na ile profesjonalnie ktoś się zajmuje tematem... faktycznie dobry grafik nie podejdzie do sprzetu który ma matryce LCD chyba ze to właśnie WUXGA -
LCD Dream Color matryca podświetlana diodami RGB, 1MILIARD kolorów, pokrycie palety barw w normie NTSC 133% prawdziwa czarna czerń...


niby tak ale profesjonalny grafik nie siądzie Ci bez quadro czy firegl taka prawda. Tam juz troche inne priorytety są. No ale my mowimy a amatorskim podejsciu :) .

Jeśli chodzi o używki to mam sceptyczne podejście jesli chodzi o lapki, chyba ze od zaufanej osoby :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Mar 02, 2009 12:13   

michone napisał/a:
niby tak ale profesjonalny grafik nie siądzie Ci bez quadro czy firegl taka prawda. Tam juz troche inne priorytety są. No ale my mowimy a amatorskim podejsciu :) .


dlatego w HP Elitebook 8530w oraz 8730w o ktorych mówiłem oprócz bardzo dobrej matrycy wsadzane są wyłącznie nvidia Quadro FX770 lub FX2700 :) ale cóż chyba kolega nie potrzebuje aż tak profesjonalnego "drogiego" podejścia.

michone napisał/a:
Jeśli chodzi o używki to mam sceptyczne podejście jesli chodzi o lapki, chyba ze od zaufanej osoby :)


to tak jak z kupnem dobrego Roverka :)

KRYS mu masz modele w kolejności cenowej z lepsza matryca WSXGA + wybieraj :)

http://www.ceneo.pl/;004c...11634-32864.htm
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
marcin8c 




Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Mar 02, 2009 23:46   

no to moze z troche innej przegrodki cenowej ale jezeli kolega chce laptopa do grafiki to uzywany (bo nowe to warte wiecej niz roverki niektore) macbook pro. akurat do grafiki to apple wie jak podejsc i co jest potrzebne. w koncu wiekszosc reklam w tv jest robionych wlasnie na makach (wiekszosc reklam snikersa, reklamy citroena te z robotem, sprita to co koles wpada w boisko do kosza a tam basen i mnostwo innych)
_________________
O_o
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Kupno laptopa, potrzebna pomoc
Markzo Offtopic 10 Pon Paź 03, 2011 12:28
piterazim
Brak nowych postów Format laptopa...zonk...potrzebna pomoc...
Markzo Offtopic 15 Pią Cze 05, 2009 20:48
michone
Brak nowych postów Reset hasła w biosie laptopa potrzebna pomoc!!
sknerko Offtopic 20 Pią Mar 30, 2012 15:34
sknerko
Brak nowych postów Pomoc w wyborze nawigacji
Pawkaz Offtopic 4 Sro Maj 04, 2011 13:39
maniaq
Brak nowych postów Pomoc w wyborze fotelika
maniu48 Offtopic 6 Wto Cze 09, 2015 23:12
Satyavan



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink