Forum Klubu ROVERki.pl :: Kupno laptopa, potrzebna pomoc
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno laptopa, potrzebna pomoc
Autor Wiadomość
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 00:13   Kupno laptopa, potrzebna pomoc

Heja!

Jak w temacie, chcę kupić lapka. 2800zl max, nie chciałbym tej kwoty przekroczyć. Na czym mi zależy i do czego to to. Mają dobrze śmigać obecne i jakieś przyszłe programy CAD - inventor catia autocad itd, wsszelkiej masci fotoszopy :) mile widziana dobra matryca i solidna obudowa. Zakupu chcę dokonać jak najszybciej, nawet dziś, w rzeszowie. Łaziłem dziś trochę i takie mam propozycje:

1) Samsung RF511 (zeto rzeszów)
-15,6cala
-intel core i5-2410M 2,3ghz
-8gb ram ddr3,
-dysk 640gb,
-grafika nvidia geforce gt540M 1024MB.
-cena 2790zl.

2)Samsung RF511 (vobis)
-15,6cala
-intel core i5-2410M 2,3ghz
-6gb ram ddr3,
-dysk 640gb,
-grafika nvidia geforce gt540M 2048MB.
-cena 2790zl.

3)Samsung RF511 (vobis)
-15,6cala
-intel core i5-2410M 2,3ghz
-4gb ram ddr3,
-dysk 500gb,
-grafika nvidia geforce gt540M 1048MB.
-monitor z funkcja tv 21,5cala full hd + 4GB ramu (łącznie będzie 8gb)
-cena 2999zł.

4) Asus X73SV-TY241V (media markt rzeszów)
-17,3cala led hd+
-intel core i5-2410M 2,53ghz
-6gb ram ddr3,
-dysk 750gb,
-grafika nvidia geforce gt540M 1024MB.
-aluminiowa obudowa
-cena 2599zl.

5) Samsung NP-RC530-S02PL (euro rtv agd)
-Intel® Core™ i7 2630QM 2 GHz
-15,6 cala
-4 GB RAM
-dysk 500 GB
-grafika GeForce GT540M 1024mb
-gratis drukarka
-2799zł

Prosiłbym o porade, który wybrać? a może jakiś inny? tylko, że te mam na miejscu od ręki ;) a zdaje sobie sprawe, ze za chwilke i tak ten sprzet bedzie po prostu za słaby ;) najbardziej przekonuje mnie numer 2, a Was? pomooocy :D
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 00:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kruszan 




Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 00:19   

odpowiem tak na szybko, zwróć uwagę na matrycę - bo typ numer 1 lub 2 to tylko WXGA 1366×768, a jeśli zależy Ci na dobrej matrycy to ta nią na pewno nie jest...

ogólnie obecnie dają wszystko tylko nie matrycę, kiedyś komp za 1500miał taką, ale za 2,5 miał lepszą, koło 3,5 było już WSXGA, a obecnie wszystkie niemalże laptopy mają ten syf... dla grafika jest to istotny element komputera :)
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
borsi 




Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 11:54   

samsung ...przypominasz sobie w ogóle żeby samsung był jakimś potentatem na rynku ?
Watpie.
Zawsze moim zdaniem
CENA jakość to ASUS.
Pozdrawiam,
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
henryk 



Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 17:37   

Markzo napisał/a:
zdaje sobie sprawe, ze za chwilke i tak ten sprzet bedzie po prostu za słaby
nie wiem czy już po zawodach, jeżeli nie to:
1. do CAD'a żadna wielkość monitora nie jest za duża, stąd skreśliłbym 15"
2. Inventor, Catia (tych nie znam), autocad z przyległościami (jeżeli ma mieć 3D) to już dzisiaj podane przez Ciebie specyfikacje do zastosowań profesjonalnych to absolutne minimum przyzwoitej pracy w 3D
3. rozdzielczość matrycy dla zastosowań CAD nie ma (moim zdaniem) zasadniczego znaczenia. Do opracowań wyjściowych można zadać dowolną rozdzielczość, a wtedy: procesor, procesor i jeszcze raz procesor + "trochę" RAM
4. Sprawdź wymagania dla obecnych wersji na stronie Autodesku - podają minimum (z lekkim zapasem) oraz optimum.
5. W mojej ocenie marek również postawiłem na ASUS jako dobry stosunek cena/jakość/wydajność
6. W obecnej sytuacji sugerowałbym coś prostszego do celów treningowych / edukacyjnych. Do bardziej zaawansowanego CAD żadna powyższa konfiguracja specjalnie się nie nadaje. Z podanych typów wyżej brałbym 17" ASUS, i5 + 6GB RAM.
i7 jest wydajnym procesorem ale nie z 4GB RAM i matrycą 15". Na 17" w układzie panoramicznym i tak mało miejsca zostaje do pracy po odliczeniu wszystkich pasków, ikon i gdżetów.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 20:07   Re: Kupno laptopa, potrzebna pomoc

Markzo napisał/a:
Heja!
Mają dobrze śmigać obecne i jakieś przyszłe programy CAD - inventor catia autocad itd, wsszelkiej masci fotoszopy :) mile widziana dobra matryca i solidna obudowa.


do tych zastosowań żaden z nich ze względu na grafikę... nawet najbardziej wypasiona grafika do gier będzie padaczką do takich zastosowań... musisz szukać jakiegoś modelu z nvidia quadro lub ATI Fire Pro wiec pozostaje na dobra sprawę HP oraz Dell ja oczywiście polecam tego pierwszego ze względu na prace :) ale raczej nie zmieści sie to w twoim budżecie :/

[ Dodano: Pią Wrz 30, 2011 20:07 ]
borsi napisał/a:
samsung ...przypominasz sobie w ogóle żeby samsung był jakimś potentatem na rynku ?
Watpie.


obecnie na pierwszym miejscu na rynku pod względem sprzedażny notebooków... niestety :(
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
haszczyc 



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 20:36   

jeśli zakupisz coś z serii HP poczytaj sobie na internecie o serwisie HP... jednym słowem masakra sam miałem i dalej mam staruszka HP NX 7400 mało co już używany bo ma swoje lata, jeśli chodzi o jakość wykonania wziąłbym na twoim miejscu SONY wiem wiem płaci się więcej za firmę ale jakość wykonania obudowy moim zdaniem o wiele lepsza.. ale to moja subiektywna opinia ze względu że obecnie jestem użytkownikiem SONY, serwisu nie ma w Polsce Sony ale wysyłka do Frankfurtu trwa migiem padł mi dysk przyjechał kurier w Poniedziałek w Czwartek miałem laptopa z powrotem SONY wysłało go z Frankfurtu lotnicza przesyłka więc wszystko ekspresowo
 
 
practicator 




Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 20:53   

co mogę powiedzieć z doświadczenia - procek - szukaj i7 - wystarczy taki jak jest w 5. Samsungu.
4 rdzenie/8 wątków przy cięższych projektach potrafią znacznie skrócić "przerwy na kawę"
RAM - 4 GB powinny spokojnie wystarczyć pod win7, jest to bardzo elastyczny pod tym względem system
dysk - 500 GB czy 1000 GB - nie ma za bardzo różnicy, i tak 90% osób nie zapcha go całego zanim go nie zechcą sprzedać... chyba że się składuje na nim filmy/gry
karta graficzna - lepiej nVidia, aczkolwiek cudów nie będzie - mobilne karty graf. najchętniej współpracują z grami - przy grafice/obróbce filmów strasznie tracą na wydajności.

Ja bym sugerował po swojemu - zastanów się czy na pewno potrzebujesz do tego celu laptopa? Dobra byłoby 17", ale to przecież kawał ciężkiego komputera - mało mobilny, baterie też długo nie ciągną, modele bardziej biurkowe.

Może wystarczy Ci komputer stacjonarny? Za 2800, można złożyć bardzo solidną maszynę, która będzie dużo wydajniejsza niż laptop, z większym ekranem. I przynajmniej człowiek jest zmuszony do siedzenia w wygodnym fotelu w spokoju, zamiast wylegiwać się bezproduktywnie przed telewizorem z laptopem na kolanach ;)
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 01, 2011 00:12   

i po ptokach ;)
kupione:
"3)Samsung RF511 (vobis)
-15,6cala
-intel core i5-2410M 2,3ghz
-4gb ram ddr3,
-dysk 500gb,
-grafika nvidia geforce gt540M 1048MB.
-monitor z funkcja tv 21,5cala full hd + 4GB ramu (łącznie będzie 8gb)
-cena 2999zł.
"
jak narazie probuje to wsio ogarnac, bo przesiadam sie z p4 2.8ghz 1,5gb geforce fx5200 128mb :) jak narazie jest calkiem ok, zobaczymy za pare chwil jak odpale moje zabawki cad ;) ale z tym monitorkiem powinno sie milo dzialac :) pozdrowki :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Sob Paź 01, 2011 17:52   

haszczyc napisał/a:
jeśli zakupisz coś z serii HP poczytaj sobie na internecie o serwisie HP... jednym słowem masakra sam miałem i dalej mam staruszka HP NX 7400 mało co już używany bo ma swoje lata, jeśli chodzi o jakość wykonania wziąłbym na twoim miejscu SONY wiem wiem płaci się więcej za firmę ale jakość wykonania obudowy moim zdaniem o wiele lepsza.. ale to moja subiektywna opinia ze względu że obecnie jestem użytkownikiem SONY, serwisu nie ma w Polsce Sony ale wysyłka do Frankfurtu trwa migiem padł mi dysk przyjechał kurier w Poniedziałek w Czwartek miałem laptopa z powrotem SONY wysłało go z Frankfurtu lotnicza przesyłka więc wszystko ekspresowo


z tego co wiem to według najlepszego źródła branżowego CRM, HP ma najlepszy serwis w Polsce i klienci to potwierdzają... wiec nie wiem o jakich problemach piszesz kolego :) model o którym piszesz to faktycznie staruszek ile ma 4-5lat? co do Sony faktycznie jakoś wykonania BDB ale w wysokich modelach jednak oprócz tego i designu nic ich nie wyróżnia na rynku...

[ Dodano: Sob Paź 01, 2011 17:50 ]
practicator napisał/a:
co mogę powiedzieć z doświadczenia - procek - szukaj i7 - wystarczy taki jak jest w 5. Samsungu.
4 rdzenie/8 wątków przy cięższych projektach potrafią znacznie skrócić "przerwy na kawę"


sprawdziłeś czy Autocad wykorzystuje więcej niż 2 rdzenie? :)

practicator napisał/a:

RAM - 4 GB powinny spokojnie wystarczyć pod win7, jest to bardzo elastyczny pod tym względem system


pod system tak a gdzie ram dla programów do tego bardzo RAMżernych :)


practicator napisał/a:

dysk - 500 GB czy 1000 GB - nie ma za bardzo różnicy, i tak 90% osób nie zapcha go całego zanim go nie zechcą sprzedać... chyba że się składuje na nim filmy/gry


teraz do Cad'u lub grafiki stosuje sie dyski SSD lub dyski SAS w Raid dla większej wydajności ale w notku... pozostaje SSD

practicator napisał/a:

karta graficzna - lepiej nVidia, aczkolwiek cudów nie będzie - mobilne karty graf. najchętniej współpracują z grami - przy grafice/obróbce filmów strasznie tracą na wydajności.


dokładnie tak jak nie ma dedykowanej nvidi quadro lub ATI Fire Pro to możesz zapomnieć o wydajności grafiki na notku...

[ Dodano: Sob Paź 01, 2011 17:52 ]
Markzo napisał/a:
i po ptokach ;)
kupione:
"3)Samsung RF511 (vobis)
-15,6cala
-intel core i5-2410M 2,3ghz
-4gb ram ddr3,
-dysk 500gb,
-grafika nvidia geforce gt540M 1048MB.
-monitor z funkcja tv 21,5cala full hd + 4GB ramu (łącznie będzie 8gb)
-cena 2999zł.
"


jakoś słabo to widzę lepiej było zainwestować w stacjonarkę :( monitor zapewne nie IPS?
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
keczu 




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Nie Paź 02, 2011 14:30   

Mialem juz dwa Samsungi ,Toshibe,HP, zona ma Acera i z zadnym z tych komputerow nie mialem problemu ,poza tym tylko z w Acerze bateria szybko padla. Ostatnio kopilem Sony (6m-cy temu) . Cena z kosmosu 914€ :roll:
zepsul sie po dwoch tygodniach ,oszalala klawiatura. Wrocil z serwisu ,ok dzialal, faktycznie obudowa jakosc pierwsa klasa. Support jesli chodzi o opragramowanie do du..y bo na nowe sterowniki do karty graficznej musialem czekac miesiac bo ekran wariowal. Spoko na stronie producenta karty graficznej byly juz aktualne ,ale sony musi je przerobic pod swoj sprzet zeby chyba bardziej prestizowo bylo. :shock: Glosniki masakra jakosciowa. Moja Toshiba grala swietnie jak na wbudowane glosniki, a tu lipa. Ok kupilem dodatkowe takie male glosniki zasilane z USB bo to mi wystarczy do grania lub sluchania cicho muzyki, ale tu kolejny problem bo "luksusowy" Sony robi takie zaklucenia (chyba wentylator) ze sie nie da tego sluchac. Wiec sprzedalem go za pol ceny zony siostrze (wczesniej miala mojego HP) jej sie podoba bo fajnie wyglada. Nie pisze tu nic o detalach technicznych bo srednio sie na tym znam tylko o ogolnej jakosci . Mam kolege co pracuje w jednej z najwiekszych sieci marketow IRL/UK z komputerami itd. i to co wraca na gwarancje nie wyglada tak jak utarte opinie o danej marce. Teraz mam Samsunga i jest oki. Pozdr.
 
 
piterazim 




Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 168
Skąd: Leszno

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 03, 2011 12:28   

W pracy używamy tylko laptopów HP jak do biura pasują, bo chodzi o niezawodność i długą gwarancję. Został nam się jeszcze jeden Asus, ale jakość wykonania pozostawia dużo do życzenia. Brat i kuzynka mają Toshiby wszystko OK, ale jakość obrazu jest marna, chyba toshiba nie umie zrobić dobrych wyświetlaczy - takie jest moje subiektywne zdanie. Osobiście kończę zbieranie funduszy na Samsunga RC 730-SP01 zastanawiałem się nad RF711, ale w zasadzie różnią się portami USB 3.0 i ceną oczywiście
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Format laptopa...zonk...potrzebna pomoc...
Markzo Offtopic 15 Pią Cze 05, 2009 20:48
michone
Brak nowych postów Reset hasła w biosie laptopa potrzebna pomoc!!
sknerko Offtopic 20 Pią Mar 30, 2012 15:34
sknerko
Brak nowych postów pomoc przy wyborze laptopa
KRYS Offtopic 27 Nie Mar 08, 2009 17:59
Azazel85
Brak nowych postów potrzebna pomoc w laptopuni...
lenovo i kto mi ukradł bluetooth'a?
xROnx Offtopic 5 Nie Maj 24, 2009 21:10
truten23
Brak nowych postów 25.05.2010 - potrzebna pomoc.
Dydo Offtopic 4 Czw Maj 13, 2010 18:32
Dydo



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink