Forum Klubu ROVERki.pl :: [All] Renowacja skóry
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[All] Renowacja skóry
Autor Wiadomość
FatMatic 




Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 120
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 400

  Wysłany: Pon Lis 07, 2011 00:43   [All] Renowacja skóry

Witam !!

Mam fotele od v-teca i w paru miejscach mają przetarcia, pęknięcia w części skórzanej, Widziałem na YouTube film jak goście właśnie radzili sobie z takim problemem za pomocą specyfików dostępnych na allegro

Film jak i specyfiki są tego samego gościa, jak dla mnie efekt rewelacyjny ale mam pytanko czy ktoś już miał styczność z czymś takim ??
Zestaw z allegro to buteleczki 150 ml co /podobno/ wystarcza na 2 fotele lub kanapę.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lis 07, 2011 00:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
gacek 



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 100
Skąd: Lubsko



Wysłany: Pon Lis 07, 2011 10:17   

FatMatic, widziałem firmę która przyjeżdża do ciebie i robi takie coś na miejscu ale chcieli chyba za 2 przednie fotele z 400zł ;/
PS jakbys robil to czekam, ze porobisz fotki jak ci wyszlo przed i po oraz jaki koszt calkowity byl, poniewaz swoja skore rowniez bym odswiezyl.
pozdrawiam
 
 
FatMatic 




Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 120
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 07, 2011 17:59   

jednak skusze się na ten produkt i porobie zdjęcia przed i po :)

P.S jak mi sie uda i bedzie super efekt to sam założę firemkę konkurencyjną za 350 PLN :)
 
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Lis 07, 2011 23:22   

jeżeli nie masz popękanych,a tylko są odbarwione to możesz pomalować tylko lakierem wodnym- tylko też trzeba umieć :wink:
 
 
 
FatMatic 




Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 120
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 400

Wysłany: Wto Lis 08, 2011 07:38   

właśnie że jest popękana... i pasuje mi ją lekko szlifnąć tą gompeczką :) na weekendzie się zabiorę w ciepełku do tego :)
 
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Wto Lis 08, 2011 07:39   

czekam niecierpliwie na efekty :)

proszę o fotorelację jak przed i po, krop po kroku bo to najważniejsze aby ocenić, zabieram sie za renowacje i zabieram, ale jak Ci wyjdzie elegancko to wchodzę w to :)
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 08, 2011 12:14   

jeszcze tak robią, że można mydłem bez detergentów porobić te popękania, w te szczeliny i później na to lakier wodny
 
 
 
mORGAN 



Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 45
Skąd: Bolewice

MG ZS

Wysłany: Wto Lis 08, 2011 16:10   

A jakie specyfiki dokładnie chcesz kupić?
 
 
FatMatic 




Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 120
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 400

Wysłany: Czw Lis 10, 2011 15:35   

kruszan, po długim weekendzie sie za to zabiore.

Harry, też słyszałem ale szału po tym nie ma, bo to namaczasz skóre która się naciąga a lakier ją łaczy i skurcza (tak to wyglada na chłopski rozum)

mORGAN, myślałem nad COLOURLOCK co jest na allegro i na YT ale 60 zł za 150 ml jak na moje fotele to za duzo i myślałem nad Urad N2 za 40 zł i tutaj mnie wiem czy zaufać filmikowi czy zaryzykować z czymś nowym. Różnią się ilością specyfików w zestawie.

Tutaj daje Wam pole do popisu :) jaki chcecie abym wypróbował ??
 
 
 
mORGAN 



Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 45
Skąd: Bolewice

MG ZS

Wysłany: Nie Lis 13, 2011 15:48   

Możesz wrzucić zdjęcia uszkodzonych miejsc?
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Nie Lis 13, 2011 21:56   

FatMatic, ja się szykuję do zamówienia produktów firmy Gliptone.
Koledzy z forum Jaguara polecali tu i tu. Niestety, mimo że mam w Poznaniu dystrybutora, to znacznie taniej wychodzi ebay... Jeśli masz dostęp do tych środków, to myślę, że warto spróbować :)
_________________
It's all right...
 
 
 
FatMatic 




Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 120
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 14, 2011 23:56   

wild_weasel, fajnie to wygląda ale ja nie mam dużo tego przetarcia zresztą na prośbę mORGAN'a, jutro podrzucę fotke po 15, wracając, ja mam skórka + welur więc wystarczy tylko boczek siedziska przepucować bo na tych zdjęciach co dałeś to jak już odnawiać to całość a u mnie nie ma takiej potrzeby :) popękaną skórkę mam na powierzchni 30x40 mm więc nie opłaca mi się zabawa w drogie specyfiki :) ale bardzo Ci dziękuje za zainteresowanie i podesłane artykuły
 
 
 
gacek 



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 100
Skąd: Lubsko



Wysłany: Sro Lis 16, 2011 12:50   

wild_weasel napisał/a:
FatMatic, ja się szykuję do zamówienia produktów firmy Gliptone.
Koledzy z forum Jaguara polecali tu i tu

Jaki zestaw chcesz kupić, oraz ile on wyniesie?
PS liczę na wstawienie fotek przed i po:)
 
 
FatMatic 




Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 120
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 400

Wysłany: Czw Wrz 11, 2014 14:16   

Minęły prawie 2 lata :) i znalazłem czas na kontynuację renowacji foteli :P :)
Już się chwalę rezultatem:


Przed nałożeniem szpachli:




po nałożeniu szpachli:



po 1 warstwie farby:



po 2 warstwie farby:



po 3 warstwie farby:



po nałożeniu 3 warstw lakieru jako efekt końcowy:


Mogę jeszcze natrzeć kremem NIVEA dla większego połysku ale fotele nie są pierwszej młodości więc zostawiam to tak jak jest :D
Jutro kolej na fotel kierowcy, teraz wiem na co zwrócić uwagę i ile szpachli nałożyć.
Jak na HOME-MADE to efekt jest satysfakcjonujący :)
 
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Wrz 11, 2014 17:58   

jaką szpachle użyłeś do tego ?
 
 
 
FatMatic 




Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 120
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 400

Wysłany: Czw Wrz 11, 2014 19:08   

Firmy RENOSKÓR

Na allegrogo pełno tego jest i lakiery i farbki też można kupić u jednej osoby. Jako odtłuszczacz używałem Acetonu i bezyny ekstrakcyjnej ale aceton za bardzo wysusza więc zostałem przy benzynie
 
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Czw Wrz 11, 2014 19:17   

FatMatic napisał/a:
teraz wiem na co zwrócić uwagę i ile szpachli nałożyć.
To może opisz troszkę dokładniej co i jak :błagam: bo sam się też powoi przymierzam do odnowienia skóry.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
FatMatic 




Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 120
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 400

Wysłany: Czw Wrz 11, 2014 20:16   

Powiem tak... oglądałem mnustwo filmików i czytałem mase instrukcji ale każda skóra, pęknięcie czy wytarcie jest inne.
- Na początek oczywiście oczyszczenie powierzchni z zabrudzeń czyli woda + mydło.
- Miejsce mojej operacji przetarłem papierem ściernym od 300 do 600 (tak wszyscy podają ja otarłem się 500 i miałem już dość, żeby trochę ją zmatowić postawiłem na 400) Najwięcej schodzi z wyrównaniem powierzchni popękanej, wszystkie wystające fragmenty skóry starłem na równo i odtłuściłem benzynką.
- Nakładanie szpachli? doświadczalnie... w zależności od gęstości szpachli i głębokości ubytków, ja wolałem 2 razy nakładać a cieniej niż raz z wiadra i dłużej czekać aż wyschnie (między warstwami oczywiście lekki mat papierem ściernym 350) nie da się nałożyć szpachli tak aby ta nie znalazła się na "dobrej / gładkiej" powierzchni skóry więc TU UWAGA !! zminimalizować szpachle poza załamaniami do minimum bo ciężko się ściera (ruszył ją tylko papier 350)
- Co do farby i lakieru to tu nakładałem je gąbką do naczyń (fotele mam welur + skóra i jej powierzchnia jest różna dlatego gąbkę przeciąłem na 3 części. 2-ch użyłem do lakieru bo farba przestaje brudzić dopiero przy 3-ciej warstwie lakieru.

Warstwy:
szpachla - 1-2
farba - 3-4
lakier - 3-4

Między warstwami farby i lakieru powinno być ok 1-2 h przerwy ( "powinno" u mnie max 30 minut przy suszarce i efekt taki sam) Różne dane - różny sposób, w praniu sami zobaczycie.

P.S
Ze względu na dużą wilgotność bo od 3 dni ciągle pada, pomagałem sobie suszarką do włosów ale opalarka ustawiona na minim temperaturę też da rade :)

A tu efekty fotela kierowcy :) tylko na boczku (zdjęciu 1) była użyta szpachla, na pozostałych wyłącznie farba i lakier.

PRZED

PO


PRZED

PO


PRZED

PO


PRZED

PO
Ostatnio zmieniony przez FatMatic Nie Wrz 14, 2014 14:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Pią Wrz 12, 2014 21:00   

Ciekaw jestem jak z wytrzymałością tego środka, czy pod wpływem tarcia oraz różnych temperatur nie zacznie się kruszyć itp.
Jeśli rozpęknie się w tym samym miejscu tylko głębiej to będzie widać białe ?
 
 
FatMatic 




Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 120
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 400

Wysłany: Pią Wrz 12, 2014 22:22   

Powiem tak. Po wyschnieciu i zamontowaniu foteli w aucie, "pougniatalm" pod roznymi katami skore i nzachowuje sie jak jedna calosc. Jak sie zepsuje to przy takich groszowych kosztach mozna co 2 miesiace regenerowac. Ale teraz bede zwracal uwage na powloke lakieru. Bo na tym ostatnim fotelu polozylem nie 4 a 5 warstw lakieru i co najdziwniejsze nie widac przejscia faby miedzy rodzimyym kolorem juz po 2 warstwie lakieru wiec nie ma co sie przejmowac i mozna regenerowac tylko kawalek skory.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [ALL] lakierowanie skóry
domellooo Tuning wizualny 9 Pon Wrz 20, 2010 02:16
domellooo
Brak nowych postów [mgf/tf] Nowe wnętrze : skóry,malowanie elementów plastikowy
Maxiking Tuning wizualny 19 Wto Wrz 06, 2011 07:31
Gość
Brak nowych postów Renowacja Felg
MarioNH Tuning wizualny 12 Pon Maj 11, 2009 17:38
michone
Brak nowych postów [ALL] Renowacja dywaników
kezmanq Tuning wizualny 10 Wto Paź 01, 2013 14:43
tomi_zog
Brak nowych postów [ALL R i MG] Renowacja i malowanie felg
maniaq Tuning wizualny 50 Pią Gru 11, 2009 16:15
niuton



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink