Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem ze sprzęgłem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem ze sprzęgłem
Autor Wiadomość
immortalll
[Usunięty]






Wysłany: Wto Mar 17, 2009 16:29   [R75] Problem ze sprzęgłem
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Witam, przekopałem forum i nie znalazłem mego przypadku więc uprzejmie proszę o poradę:
miałem problem ze sprzęgłem, wymieniłem pompkę sprzęgła w moim roverku (diesel), nie pomogło więc potem wysprzęglik, jakiś czas było dobrze, ale teraz sprzegło co jakiś czas 'wpada' mi w podłogę, gdy wyciągnę i podpompuję to działa dobrze, po jakims czasie znów zostaje przy podłodze [proces nie postepuje, czyli bardziej się nie psuje]. Gdy miałem uszkodzoną pompkę sprzęgła to płyn uciekał a sprzęgło stawało się miękkie. Teraz płyn nie ucieka (zachowuje się jakby było go zbyt mało!) niestety odpowietrzenie i powtórne napełnienie nie pomaga.
Czy to znaczy ze powinienem wymienić pompkę sprzęgła raz jeszcze?
Słyszałem ze wymiana pompki przy zepsutym wyprzęgniku powoduje ze wymieniona pompka w eksploatacji ulega uszkodzeniu, czy tak?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Gru 09, 2010 21:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 17, 2009 16:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
se7en86 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 357
Skąd: Siedlce



Wysłany: Wto Mar 17, 2009 16:53   

Objawy na źle odpowietrzony układ. Sprawdź czy napewno dobrze masz ten układ odpowietrzony. Ewentualnie powtórz procedurę. Jeżeli pompka jest sucha, wysprzęglik nowy, to tylko to może być przyczyną.
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Mar 17, 2009 16:55   

teraz prawdopodobnie padła Ci "druga" strona pompki. Puszcza Ci uszczelka wewnątrz pompki. Uszkodzony wysprzęglik nie psuje pompki. Teraz jak masz starą pompkę to możesz podmienić tamtą uszczelkę (prawdopodobnie będzie dobra) i sprawdzić co się będzie działo :)

[ Dodano: Wto Mar 17, 2009 16:56 ]
No albo zaworek zwrotny czy jak to tam się nazywa. Zamiast trzymać puszcza płyn do zbiorniczka.
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Mar 17, 2009 17:32   

immortalll, tak jest. Dokładnie tak jak pisze Dam-Kam. Objawy typowe na przepuszczanie albo przez zaworek, albo obok uszczelki. Nic z tym nie zrobisz, nie było jeszcze na tyle mocnego, aby to naprawić. :wink:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
alter6 




Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 101

Rover 200

Wysłany: Wto Mar 17, 2009 19:27   

aa może pomogą reperaturki do pompki sprzęgła tam przy samym pedale sprzęgła w środku przylukaj czy przypadkiem nie ma tam cienia od wyciekającego płynu. Po wymianie powinno być ok miałem tak u siebie w swoim R620i i pomogło
powodzenia
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Mar 17, 2009 20:03   

wyciekający płyn byłby jakby puszczał oring pierwszy, uszczelniający a nie wewnętrzny... nie ma to jak "dobra" roverowska pompka :???:
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Mar 17, 2009 20:21   

Dam-Kam, jak ja się cieszę, że już nie ma jej u mnie w samochodzie. Wczoraj zauważyłem, że w bagażniku jeszcze strzykawka jeździła :mrgreen:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Wto Mar 17, 2009 23:55   

immortalll napisał/a:
Słyszałem ze wymiana pompki przy zepsutym wyprzęgniku powoduje ze wymieniona pompka w eksploatacji ulega uszkodzeniu, czy tak?
Też tak słyszałem i czytałem, nie podzielam tej opinii. Wydaje mi się, że połączone hydrauliką pomka i wysprzęglik nie mają na siebie żadnego niszczącego wpływu. Kolega mechanik twierdził natomiast, że z wysprzęglikiem należy wymienić sprzęgło bo wysprzęglik szybko znowu padnie. Ale to tylko informacyjnie piszę i nie zamierzam bronić tej tezy. Ja posłuchałem.
immortalll, tak na zdrowy rozum wydaje mi się to co piszesz niemożliwe, tzn. żeby płynu ubywało i nie było wycieków. Proponuję sprawdzić ponownie dokładnie wysprzęglik. Uszczelkę - kapturek w pompce sprzęgła masz założoną? Śruba odpowietrzania dobrze dokręcona?
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
songo30 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 26
Skąd: poznań



  Wysłany: Sob Kwi 11, 2009 17:03   

I co było z tym sprzęgłem??? Bo u mnie są podobne objawy. Pół roku temu wymieniłem wysprzęglik, a tu dwa dni temu pedał wpadł mi w podłogę, i teraz nie wiem co robić. wywaliłem aku i szukałem jakiegoś wycieku ale nic nie znalazłem. Sprawdziłem czy jest płyn w pompce, było sycho. Po dolaniu gdzieś zaginą. Teraz moje autko stoi, a ja ciągle myśle co to jest i gdzie jest ten pły który dolałem. A tak w ogóle to ten cały układ w d..ę można komuś wsadzić. Zastanawiam się nad pompką od BMW.
 
 
 
ADI-CZESCI 




Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 7
Skąd: wawa

MG ZT

Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 17:22   Re: [R75] problem ze sprzegłem

immortalll napisał/a:
Witam, przekopałem forum i nie znalazłem mego przypadku więc uprzejmie proszę o poradę:
miałem problem ze sprzęgłem, wymieniłem pompkę sprzęgła w moim roverku (diesel), nie pomogło więc potem wysprzęglik, jakiś czas było dobrze, ale teraz sprzegło co jakiś czas 'wpada' mi w podłogę, gdy wyciągnę i podpompuję to działa dobrze, po jakims czasie znów zostaje przy podłodze [proces nie postepuje, czyli bardziej się nie psuje]. Gdy miałem uszkodzoną pompkę sprzęgła to płyn uciekał a sprzęgło stawało się miękkie. Teraz płyn nie ucieka (zachowuje się jakby było go zbyt mało!) niestety odpowietrzenie i powtórne napełnienie nie pomaga.
Czy to znaczy ze powinienem wymienić pompkę sprzęgła raz jeszcze?
Słyszałem ze wymiana pompki przy zepsutym wyprzęgniku powoduje ze wymieniona pompka w eksploatacji ulega uszkodzeniu, czy tak?

Witam
ja mam podobny przypadek tylko ze u mnie pompka byla wymieniana w styczniu w tym roku a wysprzeglik w marcu i działało naprawde dobrze tylko tydzień a teraz tak jak u ciebie co jakis czas sprzegło wpada w podłoge jak wyciągne i podpompuje to jest ok na jakis czas i napewno nie mam zadnych wycieków wszystko sprzwdzałem 2 razy i nie wiem co dalej może ktos ma jeszcze jakis pomysł?
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 17:25   

asterix27, padła pompka.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
PiotrasM 



Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 19
Skąd: GŁOWACZÓW

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 17:40   

Rowan o co chodzi z ta strzykawka, znalazlem jedna w schowku, widze ze ma to cos wspolnego z problemem ale nie wiem co :)

no i jak dlugo mozna tak jezdzic "na sile" wrzucajac biegi, czeka mnie jutro dluuuuga wyprawa ;/
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 17:46   

PiotrasM, nie jeździj wrzucając na siłę. Strzykawką się dolewa płyn do pompki sprzęgła, znajdziesz ją nad pedałem sprzęgła jak ściągniesz osłony nad nogami pod kierownicą. Jest tam pompka z nabudowanym na niej zbiorniczkiem, odkręcasz biały korek, wyjmujesz gumę, dolewasz, wkładasz gumę, zakręcasz wciskasz kilka razy sprzęgło i git, jeździsz jakis czas bez problemów.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
PiotrasM 



Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 19
Skąd: GŁOWACZÓW

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 17:53   

dzieki wielkie Rowan :) ostatnie pytanko co dolac tzn jaki plyn ta strzykawka? zaraz zabieram sie do pracy :)
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 18:10   

PiotrasM, Dot3
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
se7en86 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 357
Skąd: Siedlce



Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 18:45   

To chyba każdy ma tą strzykawkę :) Ja osobiście w bagażniku wożę cały zestaw
- klucze do wysprzęglika, żeby odpowietrzyć.
- Strzykawka
- rurka
- oczywiście płyn
- śrubokręty, żeby łatwiej odkręcić zbiorniczek od pompki ;)
 
 
 
PiotrasM 



Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 19
Skąd: GŁOWACZÓW

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 20:04   

Chyba się udało :) , ciezko dostac sie do tego zbiorniczka, no i po odkreceniu nie trafilem na zadna gume, (w sumie w chwili kiedy pojawila sie szczelinka zaczalem uzupelnianie), w kazdym razie po zlozeniu wszystkiego w jedna calosc, biegi wrzuca sie z latwoscia

zastosowana dawka- 1 spora strzykawka , na jak dlugo powinien starczyc taki zabieg?


Rowan jeszcze raz dzieki za wyrozumialość i porady.
 
 
 
se7en86 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 357
Skąd: Siedlce



Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 21:39   

Piotras, jak to nie trafiłeś na gumę ? Powinna być w środku zbiorniczka, jest tak jak by w kształcie litery V, dość spora. Jeżeli jej nie masz, to płyn wyleci i znowu problem będzie. U mnie po odpowietrzeniu i dolaniu sprzęgło chodzi od sierpnia.
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 07:50   

se7en86 napisał/a:
U mnie po odpowietrzeniu i dolaniu sprzęgło chodzi od sierpnia.

Ja takiego szzęścia nie miałem, najpierw ubywało płynu - padł wysprzęglik, po pół roku padła pompka.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
PiotrasM 



Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 19
Skąd: GŁOWACZÓW

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 13:36   

a jak przeprowadzic to cale odpowietrzanie?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZT] Problem ze sprzęgłem
Sintraa Rover serii 75, MG ZT 7 Pon Kwi 19, 2021 09:42
Arczibald
Brak nowych postów [R75] Problem ze sprzęgłem
Eros Rover serii 75, MG ZT 9 Pią Kwi 17, 2015 23:16
thorgalxxx
Brak nowych postów [R75] Problem ze sprzęgłem
Kilers Rover serii 75, MG ZT 12 Sob Sty 11, 2020 20:28
huberto8
Brak nowych postów [R75] Problem ze sprzęgłem?
gagatek Rover serii 75, MG ZT 11 Pon Sie 09, 2010 11:33
gagatek
Brak nowych postów [R75] Problem ze sprzęgłem
Ravager Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Lip 22, 2013 17:16
Snookie



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink