Forum Klubu ROVERki.pl :: [R all] Pokrowce na fotele i skora na boczki
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R all] Pokrowce na fotele i skora na boczki

czy warto ?
Autor Wiadomość
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

  Wysłany: Pią Mar 27, 2009 14:45   [R all] Pokrowce na fotele i skora na boczki

Witam,
mam pytanie co sadzicie o takich pokrowcach an fotele :wink: :?:

http://allegro.pl/show_item.php?item=581985219

Wiem ze można kupić za ~800zl cały komplet foteli pól-skora do Roverka ale nie ma tyle kasy :bezradny: :cry: Mam do tej pory takie pokrowce za 40zl ale po dwóch latach już sobie wyglądają obtarto :neutral: Wiec szukam jakiejś alternatywy do 200zl


Drugie pytanie czy taka sztuczna skora - skaj się na da na boczki do drzwi, bo jak juz w jednym temacie pisałem mi odpada ten materiał i widać ta żółta gąbkę i chciałem to zrobić teraz na tej sztucznej skrocze i nie wiem gdzie kupić a na allegro jest takie coś:

http://allegro.pl/item584...icerka_hit.html
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Mar 27, 2009 14:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Pią Mar 27, 2009 15:38   

Miałam kiedyś podobne pokrowce w Twingo. To co najbardziej mnie wkurzało, że odstawały od siedzeń. Robiła się taka poduszka powietrzna pomiędzy siedzeniami a pokrowcem. Jak się usiadło to oczywiście ta przestrzeń znikała ale wystarczyło położyć coś obok na siedzeniu i oprzeć o oparcie i już było widać, że to pokrowiec.

"Gruby materiał o wyglądzie skóry z powierzchnią zewnętrzną w kształcie drobnego trykotu zapewniający maksymalny komfort."

Jeśli to ten sam materiał jaki był u mnie - a wygląda na ten sam - to nie był zbyt przyjemny w dotyku i z trwałością też było kiepsko.

Może tapicer obszyłby Ci za jakieś godziwe pieniądze? Kiedyś mój ojciec robił nowe poszycie na jeden fotel i zapłacił za wszystko 120 zł z materiałem. Materiał gatunkowo dobry, trwały i przyjemny w użytkowaniu. No i ładnie było wyprofilowane - wszystko elegancko przylegało. Trochę to drożej niż Twój budżet, ale o połowę taniej niż wymiana siedzeń. No i masz nówkę!

[ Dodano: Pią Mar 27, 2009 15:42 ]
Co do sztucznej skóry to jest strasznie nietrwała, ale na te wszywki w drzwiach - moim zdaniem - się nadaje, bo tego się praktycznie nie dotyka. Pozostaje tylko kwestia doboru kolorystyki do tapicerki siedzeń....
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pią Mar 27, 2009 16:25   

Dziękuje za odpowiedz :razz: Jednak sobie chyba dam spokój z tym i kupie jakieś materiałowe. Ja np tylna kanapę oraz oparcie wyciągnąłem całkiem i sobie przymocowałem te pokrowce tak za ładnie przylegają i są napięte, bo na tych gumkach to nic to nie trzymało i się przesuwało. Z przodu mi się niestety nie chciało i sie to teraz jak pisałem już wytarło :neutral:

No to jak do boczków będzie ok to sobie zamówię materiał :wink:

Pojadę jeszcze w takim razie w Rzeszowie do tapicera się spytać :mrgreen:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Pią Mar 27, 2009 18:33   

Panowie jak ja widze w jakimś aucie pokrowce to jestem chory !! I jak ktos jeszcze powie mi ze to po to zeby nie ubrudzić siedzen to juz mam go za szuszfola co siada do auta w brudnych rzeczach... :) Takie jest moje zdanie :)
Pozdrawiam Firq
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pią Mar 27, 2009 19:13   

Firq napisał/a:
Panowie


Pani i Panowie :razz:

Firq napisał/a:
I jak ktos jeszcze powie mi ze to po to zeby nie ubrudzić siedzen to juz mam go za szuszfola


hehe.. również i moje zdanie, ale niestety o to u mnie chodzi tylko mi się ten szary kolor nie podoba :mad: :cry:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Pią Mar 27, 2009 22:04   

Remi55 napisał/a:
mi się ten szary kolor nie podoba

No właśnie dlatego miałam pokrowce w Twingo. Tam jest powalająca kolorystyka.... :rotfl3:

Firq napisał/a:
jak ja widze w jakimś aucie pokrowce to jestem chory

Cóż. Na wygląd, klimat auta składają się nie tylko pokrowce. Jeśli są dopasowane i z dobrych materiałów to potrafią oszukać każde oko. A poza tym każdy lubi co innego. De gustibus non est disputandum....
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Nie Mar 29, 2009 13:13   

Remi55, Zatem Koleżanko Polecam Kupić nowe środki do swojego R siedzenia kanapy ewentualnie boczki koszt wiekszy niż pokrowce ale coś za coś :))
Poprostu nienawidze pokrowców w żadnym wydaniu :))
Ja do lata tego roku obszywam mojego R Skórą w zaprzyjaźnionej firmie :)) Bo tez mi sie znudziły te środki :))
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pon Mar 30, 2009 20:36   

Firq, dla jasnosci

Remi55, - chłopak
namiko, - kobitka :*

koło każdego nick'u masz znaczek z płci to co masz u siebie, oznacza chłopczyka a skierowany krzyżyk w dół oznacza kobitke :mrgreen: :lol:
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 19:14   

Chciałem dodać tylko ze zrobiłem w końcu sobie te boczki w aucie na czarna skore :razz:

O to wynik :wink:





[ Dodano: Sro Cze 03, 2009 19:28 ]
Aha, jeszcze dodam ze ten klej jest super do takich rzeczy, smaruje się co się chce kleić czeka się 20min az będzie suchy i potem sie elementy mocno ściska i w ciągu sek klei jak bomba :mrgreen:

_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Sro Cze 03, 2009 20:02   

Remi55, bardzo fajnie to wygląda! :brawa: A pattex wiadomo... Przyklei nawet faceta z krzesłem do sufitu. :wink:
A co z fotelami? Zamierzasz coś?
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 20:13   

namiko napisał/a:
A co z fotelami? Zamierzasz coś?


Wywaliłem pokrowce :mrgreen: Nie na razie nic nie będę robił, jak będę miał pieniądze na zbycie to kupie sobie fotele pół skora z MG ZR :smile: :mrgreen:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Sro Cze 03, 2009 20:25   

Remi55 napisał/a:
Wywaliłem pokrowce

Słusznie. Ale jak Ci się trafi skórka z R200 to też przemyśl. Wiem, że się narażę wielu osobom, ale mnie te z MG średnio się podobają. Bo ten materiał w środku jakieś takie kolory ma zazwyczaj..... Takie pszenno-buraczane. Ale to kwestia gustu. Wszyscy chcą mieć te fotele z MG, więc się pewnie nie znam. :razz:
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 23:03   

ja też poluję na skórkę do mojego R : >> obojętnie czy z R200 czy z MG ZR byle była nie za droga bo na razie to albo ceny z kosmosu albo koniec polski znalałem niedawno 1 aukcję za 400 PLN + wysyłka 100 PLN to mi po telefonie Pan powiedział że już sie sprzedało : (

mnie się boczki drzwi marzą od R25 :)
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Cze 04, 2009 00:09   

namiko napisał/a:
Takie pszenno-buraczane
:rotfl: :lol:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
kharry 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 367
Skąd: Szczecin / Goleniów

Rover 25

Wysłany: Nie Sie 02, 2009 23:42   

Remi55 napisał/a:
Aha, jeszcze dodam ze ten klej jest super do takich rzeczy, smaruje się co się chce kleić czeka się 20min az będzie suchy i potem sie elementy mocno ściska i w ciągu sek klei jak bomba

a jakbym chciał plastikową półkę w boczku do niego przykleić, bo mi zaczep odpadł, to też da rade? ;)
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 03, 2009 00:57   

ja mam pół-skórki z mojej coupetki wyjęte, środek materiał a boczki w czarnej skórce ;) nie wiem, czy będzie pasowała kanapa na tył, ale do wersji 3d może czasem podejść :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
jaro12 




Pomógł: 13 razy
Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 348
Skąd: Jarosław/Bachórz

Rover 200

Wysłany: Pon Sie 03, 2009 16:43   

memphisto napisał/a:
ja też poluję na skórkę do mojego R : >> obojętnie czy z R200 czy z MG ZR byle była nie za droga bo na razie to albo ceny z kosmosu albo koniec polski znalałem niedawno 1 aukcję za 400 PLN + wysyłka 100 PLN to mi po telefonie Pan powiedział że już sie sprzedało : (


Ja mam skórkę beżową w swoim R214 i powiem tak: Wygląda elegancko. W zimie ciepło w cztery litery, w lecie trasa 10 km i wszystko na człowieku mokre. Markzo po ostatniej niedzieli może potwierdzić ;) . Ale ogólnie nie zamieniłbym teraz na żaden welur albo jakies pół skóry. Jest ekstra tak jak jest
_________________
Jeśli w czymkolwiek pomogłem to wystarczy kliknąć "Pomógł" Wdzięczność gwarantowana
 
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 03, 2009 16:48   

jaro12 napisał/a:
memphisto napisał/a:
ja też poluję na skórkę do mojego R : >> obojętnie czy z R200 czy z MG ZR byle była nie za droga bo na razie to albo ceny z kosmosu albo koniec polski znalałem niedawno 1 aukcję za 400 PLN + wysyłka 100 PLN to mi po telefonie Pan powiedział że już sie sprzedało : (


Ja mam skórkę beżową w swoim R214 i powiem tak: Wygląda elegancko.

Również nie zamieniłbym na nic innego. Eleganco i wygodnie. Do mycia wystarczy cif (mleczko) i jak nowe. :mrgreen:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 03, 2009 17:20   

że tak powiem, sprzedaje fotele + kanapa + nakładka podłokietnika, czarne pół-skóry. Raczej do wersji 3d - składane przednie fotele :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Robertus74 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 317
Skąd: Podkarpacie



Wysłany: Sro Maj 09, 2012 19:34   

Remigiusz napisał/a:
Chciałem dodać tylko ze zrobiłem w końcu sobie te boczki w aucie na czarna skore :razz:
O to wynik :wink:

Szkoda, że linki już nieaktywne. Możesz odświeżyć?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [220SDi] Pokrowce skórzane czy fotele
Exilled Tuning wizualny 5 Wto Mar 31, 2015 11:09
Exilled
Brak nowych postów [R200 214SI 1998]pokrowce skóropodobne na fotele i kanape...
donell Tuning wizualny 13 Wto Mar 10, 2009 18:18
Remigiusz
Brak nowych postów [R75] Podsufitka, fotele, boczki
PressionLife Tuning wizualny 2 Pon Lut 12, 2018 01:44
martinsc
Brak nowych postów Kanapa i fotele + boczki z rovera 25 do 214
marek181 Tuning wizualny 6 Czw Gru 23, 2010 00:01
memphisto
Brak nowych postów [R200] Pokrowce.
kynski Tuning wizualny 2 Sro Mar 30, 2011 16:24
Remigiusz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink