Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 214i] Kilka pytań
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 214i] Kilka pytań
Autor Wiadomość
Dydo 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 18:31   [Rover 214i] Kilka pytań

Witam.
Mam kilka pytań odnośnie Roverka. Jestem posiadaczem wersji 214i z 96r z silnikiem 1.4 o mocy 75KM + lpg. Ale przejdźmy do pytań..

1. Gdy wciskam pedał sprzęgła, wrzucam jedynkę i puszczam to odrazu auto rusza do przodu, tzn. dosłownie troszeczkę puszcze i już rusza a nie powinno tak być. Co jest przyczyną tego ? Dodam, że już dwukrotnie podciągałem linkę i gdzieś na 1,5 miesiąca było okej, teraz znowu tak się dzieje. Czy do wymiany jest sprzęgło ? Jeśli tak, to jaki jest koszt owego sprzęgła ?

2. Na dniach będę wymieniał olej, acz nie wiem jaki był wcześniej lany. Jaki będzie najlepszy ? Syntetyk, pół syntetyk ? Przebieg autka to 145 tys.

3. Na dniach będę także wymieniał pompę wspomagania. Zalecany jest jakiś specjalny płyn określonej firmy czy jaki wleje taki będzie ?

4. Wybitą mam tuleje stabilizatora. I teraz rodzi się kolejne pytanie. Wymieniać cały stabilizator czy tylko tuleje ? Bo jak będę wymieniał to odrazu obydwie tuleje/stabilizatory.

5. Ile kosztuje linka od ręcznego do tego modelu Roverka ?

To by było na tyle z mojej strony. Czekam z niecierpliwością na jakieś odpowiedzi.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 18:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 18:44   

1. Prawdopodobnie konczy sie sprzeglo. Ponoc firmy MAPA sa tanie i dobre. Koszt wymiany zalezy od mechanika.

2. Polsyneteyk 10W40 dobrej jakosci

3,4,5 wszystko znajdziesz tutaj - http://www.tomateam.pl/sklep/index.php
 
 
Dydo 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 19:16   

Dzięki za odpowiedzi i za podanie adresu do tego sklepu. Już złożyłem zamówienie :)
 
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 20:43   

ash napisał/a:
1. Prawdopodobnie konczy sie sprzeglo. Ponoc firmy MAPA sa tanie i dobre. Koszt wymiany zalezy od mechanika.

2. Polsyneteyk 10W40 dobrej jakosci

3,4,5 wszystko znajdziesz tutaj - http://www.tomateam.pl/sklep/index.php


Zakładałem MAPĘ w moim Poldoroverze w lipcu zeszłego roku. Przez ten czas przejechałem jakieś około 15 kkm. Chodzi świetnie, nic się nie ślizga, bierze OK, wbrew plotkom, nie "telepie" silnikiem, co świadczyłoby o odśrodkowym niewyrównoważeniu sprzęgła przez producenta (są wyrównoważane, bo widać było wiercenia na korpusie docisku).
Mam tylko problemik taki, że jak silnik się nagrzeje do normalnej temp (90), podczas jazdy spada temp. niestety do ok. ponad 70 stopni, termostat walnięty mam, wiem, nie przejmuję się, to słychać terkotanie, zdaje się, pierścień łożyska wyciskowego za mocno "jeździ" po gnieździe sprężyny talerzowej sprzęgła - na pewno za mocno dociągnąłem linkę sprzęgła (w zasadzie na maxa ją skróciłem) albo może któryś z palców spręzyny sprzęgła jest za twardy tudzież kilka za miekkie, co powoduje "terkotanie". Ale nie mam jak tego sprawdzić.
MAPA - jak na swoją cenę - dałem 150 PLN za komplet tarcza - docisk - łożysko wyciskowe - jest OK.

Olej wlewam pełen syntetyk 5W40. Lotosa konkretnie. Jest nieco za rzadki dla tego silnika, gdy mi się w lato nagrzeje i stoję na wolnych obrotach i depnę mocno w gaz - to słychać przez chwilkę pukanie. Zdaje się, łożyska ślizgowe korbowodów. Albo rozrząd.
Normalnie powinno się lać półsyntetyka 10W40 - tak zostało to przewidziane przez producenta tego silnika. Jakoże oleju nie zmieniłem w silniku od lipca 2007 i przejechałem na obecnym oleju już 35 kkm, to myślę, że owe stukanie wynika z tego, że się ów olej totalnie już przedestylował w silniku. Oczywiście, jeżdżę tylko i wyłącznie na gazie, układ paliwowy padł definitywnie w jesień 2008.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
Dydo 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 10:37   

W takim razie w Maju przyjdzie mi wymienić sprzęgło. Jak mus to mus, oczekuję komfortowej jazdy a nie męczenia się ze sprzęgłem bóg wie ile. Co do oleju to zaleje Castrolem 10W40. Filtr już zamówiłem, dziś jadę po pompę wspomagania, więc na dniach mogę wymieniać. Jeszcze głosniczki dokupie na tył od gościa, bo u siebie nie mam i tylko z przodu grają :/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [R214i] Rover 214 kilka pytań
Sierzant Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Wto Sie 25, 2015 12:29
Sierzant
Brak nowych postów [R200, 2.0 sDi] Kilka pytań po kupnie rover'a
User88 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Czw Lut 26, 2009 11:15
User88
Brak nowych postów [R200SDi 99r] nowy rover,kilka pytań
spalanie,car audio, wszystko co na początek najważniejsze
rover200 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Nie Kwi 06, 2008 15:44
Brt
Brak nowych postów [Rover 214si] Kilka pytań już po kupnie roverka
kzfr Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 28 Pon Paź 29, 2012 15:23
kzfr



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink