Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 all] zamek centralny niedziala
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 all] zamek centralny niedziala
Autor Wiadomość
wesyl 



Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 21
Skąd: z zaroga



Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 19:08   [R200 all] zamek centralny niedziala

Dzis podczas jazdy zobaczylem ze klima niedziala, w domu wyniemilem bezpiecznik i po wymianie jak otwieralem z pilota auto to centralka niereagowala juz na to, oczywiscie auto raz mryga kierunkami, wylancza alarm i slychac jakis przekaznik (pod kierownica) gratiss wlaczalo mi klime :shock: :shock: na dana chwile uporalem sie z tym i niewlacza mi juz klimy(okazalo sie ze bylo przebicie w bagazniku na kostce;/ ) ale centralka dalej zero reakcji, przy zamykaniu auta, slychac przekaznik, wlacza sie alarm ale centralka niereaguje i jak mrugal kierunkami to teraz zereo zycia. Natomiast jesli wcisne rygiel w drzwiach kierowcy to znowu slychac przekaznik pod kierownica jakis ale zadne drzwi sie niezamykaja. Ktos moze mial cos podobnego? poprostu moja centralka na dana chwile umarla. Bezpieczniki sprawdzalem te pod kierownica oraz pod maska. Mam podejrzenie ze sie mogl spalic styk od tego przelacznika co sie przelacza pod kierownica, ale slychac pstrykanie
Ostatnio zmieniony przez wesyl Pią Kwi 24, 2009 19:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 19:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 19:33   

a sprawdzałeś wiązkę tylnej klapy?
 
 
wesyl 



Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 21
Skąd: z zaroga



Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 19:48   

leszek95b napisał/a:
a sprawdzałeś wiązkę tylnej klapy?



sprawdzalem silnik dziala, prad do zamka niedochodzi, sadze ze problem jest wlasnie w przekazniku, ktory przy zwarciu wlaczal mi klime zamiast zamka i mimo ze pstryka to sie styki w nim wypalily. Przekaznik jest gdzies pod kierownica ale dokladnie niewiem ktory to jest mogl by ktos mi wskazac go? przegladam wlasnie Rave ale nic takiego niewidze;/
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 23:04   

wesyl napisał/a:
sprawdzalem silnik dziala, prad do zamka niedochodzi


jaki silnik kolego?

napisz, czy sprawdzałeś wiązkę tylnej klapy, bo to w zasadzie podstawowe pytanie.
 
 
wesyl 



Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 21
Skąd: z zaroga



Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 23:18   

leszek95b napisał/a:
wesyl napisał/a:
sprawdzalem silnik dziala, prad do zamka niedochodzi


jaki silnik kolego?

napisz, czy sprawdzałeś wiązkę tylnej klapy, bo to w zasadzie podstawowe pytanie.


chodzilo mi o silownik klapy bagaznika od centralki
niesprawdzalem wiazki do tylniej klapy, nie widzialem takiej mozliwosci, kable ida po sam przod bez wtyczek i sie chowaja kolo dmuchawy. problem jest z calym zamkiem centralnym nie tylko z klapa, sprawdzilem jedynie opor na kablach idacych do silniczka klapy bylo cos kolo 5ohmow(tak samo jak na silowniku jesli dobrze pamietam).
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 23:23   

nie mniej jednak, polecam sprawdzenie tej wiązki, zajmie Ci to jakieś 5 minut,a może rozwiąże problem w Twoim aucie :ok:
 
 
wesyl 



Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 21
Skąd: z zaroga



Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 23:26   

leszek95b napisał/a:
nie mniej jednak, polecam sprawdzenie tej wiązki, zajmie Ci to jakieś 5 minut,a może rozwiąże problem w Twoim aucie :ok:


hm ale masz na mysli tylko ten kawalek wiazki od silownika klapy do wtyczki(ktora dzis wyleciala) w bagazniku czy dalej jeszcze? jelsi dalej to gdzie proponujesz sie wpiac na pomiar?
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 23:41   

wesyl napisał/a:
wpiac na pomiar

pomiar "na oko" polegający na ocenie instalacji między karoserią a klapą.

wesyl napisał/a:
masz na mysli tylko ten kawalek wiazki od silownika klapy do wtyczki(ktora dzis wyleciala) w bagazniku czy dalej jeszcze?


chodzi o instalację w tym odcinku pomiędzy karoserią a klapą, w takiej gumowej rurkowej harmonijce :)
 
 
wesyl 



Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 21
Skąd: z zaroga



Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 23:47   

leszek95b napisał/a:
wesyl napisał/a:
wpiac na pomiar

pomiar "na oko" polegający na ocenie instalacji między karoserią a klapą.

wesyl napisał/a:
masz na mysli tylko ten kawalek wiazki od silownika klapy do wtyczki(ktora dzis wyleciala) w bagazniku czy dalej jeszcze?


chodzi o instalację w tym odcinku pomiędzy karoserią a klapą, w takiej gumowej rurkowej harmonijce :)


oczywiscie przegladnelem ten kawalek i jest ok, zadnych naruszen niewidac. Hm a moze wiesz ktory przekaznik odpowiada za centralny zamek? wiem ze jest kolo bezpiecznikow w nogach kierowcy ale niemoglem go dzis zlokalizowac, jutro chyba bede musial odkrecic te bezpieczniki i obczaic, bo w rave nic nie znalazlem na ten temat;/ a mam dziwne wrazenie ze to przekaznik niedomaga mimo jego kstrykania.

[ Dodano: Sob Kwi 25, 2009 11:31 ]
Dobra juz po problemie.

Info dla kogos kto bedzie mial taki problem:
Okazalo sie ze jak zwieral mi z wycieraczka to po rozdzieleniu centralnego od wycieraczki tylniej (zarazem klimy bo na jednym bezpieczniku są) to tak jak sadzilem ze popalil sie przekaznik. Duzo sie niemylilem poniewaz w centralce centralnego zamka pod kolumna kierownica na plytce sa 2 przekazniki i od jednego sie popalily sciezki wiec zostala plytka wyciagnieta polutowana i all juz ladnie smiga;]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [r220sd97] niedziala autoalarm ,centralny i immobilizer
xmen38 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Wto Lut 02, 2010 20:21
kowal205
Brak nowych postów [R200] Zamek drzwi kierowcy i centralny zamek ciągle pracuje
cyklopuss Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sob Maj 12, 2012 13:12
cyklopuss
Brak nowych postów [R200 97r]Centralny zamek
Gucjan Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sob Paź 30, 2010 15:14
sek099
Brak nowych postów [R200] Centralny zamek
amarant89 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Sob Lut 18, 2012 19:06
czort



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink