Forum Klubu ROVERki.pl :: Glosniki graja tak jakby byl subem.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Glosniki graja tak jakby byl subem.
Autor Wiadomość
camensky 



Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 27
Skąd: WE / LU



Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 12:36   Glosniki graja tak jakby byl subem.

Mam wzmacniacz Alpine 3547, radio Pioneer DEH-5100R z wyjsciem na wzmacniacz. Przez chinche podlaczylem wzmacniacz, od wzmacniacza kable glosnikowe do Helix DB w przednich drzwiach, kabel remote wpialem do kostki. I teraz: glosniki graja tylko po wlaczeniu opcji w radiu Suboower, wlasciwie to nie graja a bucza - sygnal ewidentnie na suba. Nie mam instrukcji bo to stare radio, grzebalem cos w ustawieniach ale nic nie moge zrobic. Albo buczy albo cisza. W czym problem?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 12:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 12:53   

Te wyjście na wzmacniacz to wyjście na dodatkowy subwoofer. Reasumując stworzone jest do podłączenia subwoofera. Zdaje się jednak, ze możesz wyłączyć filtr dolnoprzepustowy na tym wyjściu jeśli tak to wyłącz, jeśli nie to niestety trzeba będzie zostawić helixy na wbudowanym wzmaku...

Pozdro
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
camensky 



Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 27
Skąd: WE / LU



Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 13:04   

O !@!$#! I nie ma mozliwosc podlaczenia przez wzmacniacz? A ja sie tyle z kablami mordowalem :D To juz moze radio lepiej zmienie :)
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 13:08   

Pisałem, że nie jestem pewny. Zobacz może na stronie producenta za jakimś manualem albo coś, to rozwiąże wątpliwości. Ale wydaje mi się, że właśnie tak to będzie wyglądało.

[ Dodano: Nie Kwi 26, 2009 12:11 ]
Ewentualnie możesz dokupić takiego cudo co to zamienia sygnał wysokonapięciowy w niskonapięciowy. Umożliwi Ci to podłączenie wyjść głośnikowych z radia do wejścia w Alpince. Ale zanim to zrobisz to lepiej niech ktoś inny się wypowie bo głowy nie daję, że to radio ma tylko wyjście na subka :)
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
pietro 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 17:53   

http://www.service.pionee..._DEH-P5100R.pdf

instrukcja ;)

piszą tak:
When you do not want sound in the Subwoofer output frequency range output from the
front or rear speakers, switch the High Pass Filter ON. Only higher frequencies than those
in the selected range are output from the front and rear speakers.

także musisz zmienić w ustawieniach, helixy mają zakres pracy od 60 Hz więc dobrze by było tyle ustawić, żeby ich nie męczyć ;)
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 19:39   

jak jest z galka to wcisnij ja na pare sekund i wlaczy sie dodatkowe menu i tam zmiena ustawienia filtrow. Pozdrawiam
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
camensky 



Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 27
Skąd: WE / LU



Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 00:24   

Co do HPF to nic nie daje, jakbym nie ustawil. Z galka sprobuje, brzmi ciekawie :) Pozdrawiam.
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 02:51   

Cytat:
instrukcja ;)

piszą tak:
When you do not want sound in the Subwoofer output frequency range output from the
front or rear speakers, switch the High Pass Filter ON. Only higher frequencies than those
in the selected range are output from the front and rear speakers.


Dobrze byłoby jeszcze takową instrukcję odczytać poprawnie. Niestety ale trochę to sobie źle przetłumaczyłeś bo to co tu piszą nie ma niewiele wspólnego z problemem.

"Jeżeli nie chcesz super niskich częstotliwości na wyjściu głośników przednich bądź tylnych, włącz high pass filter. Tylko wyższe częstotliwości niż ta wybrana będą produkowane przez głośniki przednie i tylne."

Czyli mowa cały czas o wyjściach głośnikowych nie chinch.


Cytat:
także musisz zmienić w ustawieniach, helixy mają zakres pracy od 60 Hz więc dobrze by było tyle ustawić, żeby ich nie męczyć ;)


Nie bardzo...60hz to nie zakres pracy a f3 ( bądź f6 ale z reguły to pierwsze ). Nie znaczy to, że pracują od 60Hz w górę tylko, że przy 60Hz grają 3db ( 2 razy ) ciszej niż przy 1000Hz ( czyli ich SPL ). Te głośniki przenoszą i 1Hz tyle, że z beznadziejną sprawnością ( głośnością )...

Boże broń bez dodatkowego suba ciąć im zakres częstotliwości od 60Hz :wink:

camensky

Zajrzałem do instrukcji i interesuje Cię strona nr. 40 dokładniej sekcja Non Fading Output.

Generalnie ustaw non fading output na ON wtedy sygnał poleci na chinche ale ominie filtr dolnoprzepustowy - czyli pójdzie całe pasmo.

Naciśnij przycisk Audio potem wybierz non fading output on/off. Między on/off wybierasz strzałkami góra dół. Acha żeby to zadziałało subwoofer output musi być wcześniej włączony.

Czyli jednak da się :)
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
camensky 



Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 27
Skąd: WE / LU



Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 12:19   

Nie wiem jak to mozliwe, ale nie ma u mnie takiej opcji. Wszystkie pozostale pod przyciskiem 'Audio' sa, a tej nie :)
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 14:12   

A zajrzałeś do manuala :) ? Jest tam opisane dlaczego nie ma takiej opcji i co zrobić aby była. Sup się na stronach od 38 do 47.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
camensky 



Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 27
Skąd: WE / LU



Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 19:46   

Ok, sorry, faktycznie trzeba bylo zajrzec. Niestety wszystko co robi ten NON FAD to jest wycinacie niskich tonow, ale dalej ida same niskie. Moze ja czegos nie kumam, albo co gorsza znowu czegos nie doczytalem ale nie wiem jak to ustawic zeby z RCA szedl normalny sygnal.
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 21:02   

Nie widziałem tego radyjka ale jestem pewny że na 100 da się. Zaraz do manuala zajrzę i może coś wykombinuję.

Coś tu nie gra. Non Fad... nie jest od tego. Ustaw subwoofer na “S/W CTL:EXT”, wtedy gdy Non Fading ustawisz ON będzie z chinczów leciał cały sygnał nie pocięty filtrem.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
camensky 



Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 27
Skąd: WE / LU



Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 23:00   

Wydaje mi sie ze tak probowalem i wtedy przy zmniejszaniu poziomu Non Fading te basy sie wyciszaly, ale nic innego nie bylo :) Jutro sprobuje jeszcze raz. Dzieki za zainteresowanie tym tematem :) Pozdrawiam.

[ Dodano: Wto Maj 19, 2009 21:21 ]
Dlugo sie tym nie zajmowalem bo nie bylo mnie w PL itd. Ale k... nijak nie dziala :) Chetnie bym gdzies podjechal zeby mi to ustawili (bo tez mi sie wydaje, ze powinno sie dac, skoro tyle opcji jest), tylko gdzie? Moze w autoryzowanym serwisie? Albo do jakiegos zakladu CA? Tyle mozliwosci juz probowalem, ze mi rece opadaja :) Ma ktos jakis pomysl, gdzie beda wiedziec jak to ustawic?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZR] Głośniki nie grają
zigis1 Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Pon Lis 21, 2016 00:41
longer86
Brak nowych postów [mg zr] glosniki
xtomekx Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Pią Wrz 19, 2008 15:23
rodi_
Brak nowych postów Glosniki 6x9
bula21 Car-audio, nawigacje, radia CB 24 Sob Mar 22, 2008 13:13
muzyczny_rover
Brak nowych postów [r416] Glosniki
LookMyWay Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Pon Sie 06, 2012 22:34
LookMyWay
Brak nowych postów [R600] Glosniki
Gość Car-audio, nawigacje, radia CB 38 Pią Kwi 06, 2007 15:54
Intruz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink