Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] POCHYLENIE KÓŁ TYŁ
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] POCHYLENIE KÓŁ TYŁ
Autor Wiadomość
pawelk91 



Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 12
Skąd: Dębica



Wysłany: Wto Maj 12, 2009 14:52   [R75] POCHYLENIE KÓŁ TYŁ
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam wszystkich klubowiczów mam mojego ROVERKA [75 cdt 2000 r] od niedawna i zauważyłem, że koła tylne są pochylone to znaczy tak to wygląda jak by się rozkraczył i w związku z tym mam pytanie czy można regulować kąty pochylenia pionowego koła tył.Byłem na szarpakach i mechanik powiedział że zawieszenie jest w bardzo dobrym stanie.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Gru 09, 2010 18:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 12, 2009 14:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
se7en86 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 357
Skąd: Siedlce



Wysłany: Wto Maj 12, 2009 23:23   

Wydaje mi się, że taka opcja chyba istnieje, bo koła na belce nie są. Po za tym nie powinno czegoś takiego być. Dzisiaj miałem przyjemność jechać za moim roverkiem innym samochodem i podziwiać go od tyłu i czegoś takiego u mnie nie zauważyłem, żeby koła były pochylone.
 
 
 
pawelk91 



Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 12
Skąd: Dębica



Wysłany: Sro Maj 13, 2009 08:53   

Dzięki za odpowiedz ale dlatego pytam o to ponieważ miałem alfę 166 i tam za pochylenie kół odpowiadała tulejka pływająca na zwrotnicy jeśli była wybita to koła były pochylone a jeśli sprawna to koła stały pionowo i zastanawiam się czy w ROVERKU jest to samo rozwiązanie.Dzięki za odpowiedz i czekam na dalsze posty może ktoś miał taki problem.
 
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Sro Maj 13, 2009 14:43   

Powiem tak - większość nowych samochodów ma właśnie tak pochylone tylne koła - zwróć uwagę np. na BMW, gdzie jest to bardzo widoczne. Nasze Roverki 75 także tak mają.
Jeżeli wydaje Ci się że pochylenie jest za duże jedź na ustawienie geometerii to przekonasz się czy jest OK.

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
pawelk91 



Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 12
Skąd: Dębica



Wysłany: Sro Maj 13, 2009 14:50   

Dzięki za odpowiedz właśnie tak zrobię jak radzisz pojadę na sprawdzenie geometrii i wtedy będę miał pewność , ale chciał bym się dowiedzieć czy jest możliwość regulacji pochylenia
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Maj 13, 2009 18:28   

Marian_K napisał/a:
Nasze Roverki 75 także tak mają.


pochylenie tylnego koła ( bez obciążenia auta ) jest ujemne - 0.52 st. , ale z tolerancją plus minus 0.75 st.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Czw Maj 14, 2009 00:44   

U mnie w R400 też są pochylone w ten sam sposób co u kolegi pawelk91, nie jest to tak duże pochylenie żeby się martwić ale widać jak się kucnie za samochodem, po oponach zresztą też, od wew. strony bardziej wytarte.
 
 
 
pawelk91 



Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 12
Skąd: Dębica



Wysłany: Czw Maj 14, 2009 10:00   

U mnie właśnie jest takie pochylenie jak u SeniorA więc jest chyba wszystko w normie a na oponach nie widać większego zużycia od wewnątrz, geometria wyjaśni czy jest ok,ale mam pytanie czy ktoś wie , jest właściwie regulacja pochylenia czy nie.Pozdrawiam
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Maj 14, 2009 16:00   

pawelk91 napisał/a:
jest właściwie regulacja pochylenia czy nie.
wiem , że teoretycznie nie ma,ale w R75 jest zawieszenie BMW tzw. ''Z-oś'' i niektóre firmy tuningowe dokonują zmiany kąta pochylenia przez zakładanie krótszych sprężyn, czyli praktycznie można wpłynąć na kąt długością sprężyny.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
pawelk91 



Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 12
Skąd: Dębica



Wysłany: Czw Maj 14, 2009 16:03   

Dzięki za odpowiedź tego właśnie szukałem. Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink