Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wkładki filtra powietrza od K&N
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wkładki filtra powietrza od K&N
Autor Wiadomość
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Maj 19, 2009 22:30   [R75] Wkładki filtra powietrza od K&N

Witam,
Chciałbym się dopytać czy miał ktoś do czynienia w wkładkami filtra powietrza z firmy K&N. Na stronie głównej chwalą się m.in.:
:arrow: Wysokim przepływem powietrza przy doskonałym filtrowaniu
:arrow: Konstrukcją zwiększającą moc i przyśpieszenie
:arrow: Łatwym myciem i przeznaczeniem do wielokrotnego użycia
:arrow: Koniecznością czyszczenia dopiero po przejechaniu do 80 000 km (50 000 mil), zależnie od warunków eksploatacji.
Nie ukrywam, że mi najbardziej zależy na zwiększonym przepływie powietrza bo będąc po chipie mam nadzieję, że spowoduje to że silnik będzie mógł się lepiej zaciągnąć świeżym powietrzem :)
Jakie są wasze opinie o tych filtrach ?? Warto się trochę wykosztować i mieć jakiś pozytywny efekt ??

[ Dodano: Sro Maj 20, 2009 23:31 ]
dzięki za rady i cenne uwagi, widzę że rozpisaliście się... ;) a ja już kaskę na PayPal'a przelałem i czekam na zaksięgowanie i kupuję filtr :) Jak nic nie da to przynajmniej kupię raz i potem będę tylko czyścił :lol:
Ostatnio zmieniony przez apples Nie Cze 12, 2011 21:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 19, 2009 22:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Maj 27, 2009 22:26   

Dam-Kam napisał/a:
Chciałbym się dopytać czy miał ktoś do czynienia w wkładkami filtra powietrza z firmy K&N.

Dam-Kam,nie miałem ,ale przytoczę opinię dziennikarza pisma motoryzacyjnego :
'' zamontowany w Corolli 1.4 faktycznie poprawił nieco osiągi silnika.Co ciekawe, przyrost mocy oraz momentu obrotowego był równy w całym zakresie prędkości obrotowej. Musimy was jednak zmartwić: zmian nie zauważymy w codziennej eksploatacji. Przyrosty mocy mieszczą się w granicach błędu pomiaru i wynoszą : przyrost mocy 1.8 KM oraz momentu 3.3 Nm. Czy warto ? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. Ja wybrałem filtr seryjny "
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Maj 28, 2009 01:47   

mam i nie narzekam :P tylko musze kupic olejek i preparat do czyszczenia bo juz sie zasyfil i auto zdecydowanie zmulilo :/
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Czw Maj 28, 2009 09:19   Re: [R75 CDT(i)] Wkładki filtra powietrza od K&N

Dam-Kam ja testowałem wkładkę K&N teraz z konieczności większej przepływności założyłem stożek Fujita.

* doskonały przepływ i filtrowanie - prawda seryjny filtr nie wiem jak w R75 ale w R220 to padaka jedyne co w nim dobrego to pewność ze nie przepuści żadnego pyłka bo ciężko mu nawet przepuszczać powietrze. Po założeniu k&N dolot ożył.

* konstrukcja zwiększająca moc i przyspieszenie - nie podam żadnych danych bo nie mam ale szybkość i przepustowość zwiększyła sie o dobre 80% wiec silnik na pewno to odczuje.

* Łatwe mycie i przeznaczeniem do wielokrotnego użycia - zgadza sie przy odpowiednim traktowaniu filtr można użyć kilkakrotnie bez pogorszenie jego działania.

* Koniecznością czyszczenia dopiero po przejechaniu do 80 000 km (50 000 mil), zależnie od warunków eksploatacji. - ściema :) przecież wiadomo ze im więcej na nim brudu tym jego przepustowość gorsza wiec najlepiej czyścić jak jest taka potrzeba.
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Maj 28, 2009 15:45   

SeniorA też to czytałem :)

michone, jakby nie było też będę musiał się zaopatrzeć ;)

dobryziom - o taką odpowiedź mi chodziło :) Co do R75 i jego oryginalnego filtra to jest pewnie podobnie jak w Twoim oryginalnym. Jest filtr a na to jeszcze osłona. Czyścić napewno czyści ale ciekawe jak bardzo dławi dolot.
Powiedz mi jeszcze jedną rzecz, zauważyłem, że BOOST spadł mi z 1,3bara do ~1,15 przy czym nie czuję różnicy w mocy czy przyśpieszeniu (ale to pewnie dlatego, że to powoli spada). Nie kopci mi też na czarno. Czy właśnie to, że wraz z kolejnymi km przybywa syfu na filtrze może spowodować taki spadek ??
 
 
 
Konrad_Zr160
[Usunięty]






Wysłany: Czw Maj 28, 2009 15:54   

Moje spostrzezenia, ale ze stozka K&N zdecydowanie lepsze pasmo od 4500 do odcinki - nieco jakby gorszy dol 2500-4500. Filtry wkladkowe tego typu napewno nie pogorsza a poprawia przeplyw jak koledzy podaja. Dodatkowo dodajmy, jaki test nie widzialem filtrowania - K&N zawsze dobry, przyzwoity sredni poziom i nie nalezy sie tej firmy bac. Pozdr.
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Czw Maj 28, 2009 19:50   

Dam-Kam, kup, załóż i sprawdź a potem dokladnie opisz czy to cos dało, bo jesli tak to tez takie cuś kupie :]
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Maj 28, 2009 19:59   

mnie dziwi tylko jedno - zamówiłem filtr w piątek a we wtorek dostałem awizo z poczty (tzn. do domu przyszło bo ja w Krk jestem). Czasami jak w na allegro coś zamówię to idzie tydzień albo i więcej a tu taka niespodzianka :) Jutro wieczorem będę w domu i w sobotę z rana zakładam. Napisze co i jak :)
 
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Czw Maj 28, 2009 20:45   

dobrze dobrze, dokladnie obadaj jak sie auto zachowuje, czy czuć choc jaką kolwiek roznice w zbieraniu sie i w pracy silnika.

Ten link to podales na samym poczatku, czy ty kupiles ten filtr z numerem seryjnym E-2653 ??

Wszedlem na strone producenta http://www.knfilters.com/ i wpisalem zeby mi wyszukalo filtry do R75 2.0 i znalazło dwa, jeden ten E-2653 a drugi zupelnie inny, o innym kształcie, no ja wiem jak wyglada kształt filtra powietrza w r75 ale tamten drugi to zupelnie cos innego, do czego on moze byc ? http://www.knfilters.com/search/appsearch.aspx ten z numerem seryjnym 33-2890
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Maj 28, 2009 21:33   

w wyszukiwarce podajesz tylko pojemność bez oznaczenie czy to ON czy Pb więc ten drugi to zapewne do Pb :) choć na pierwszy rzut oka kształtem przypomina przeciwpyłkowy
 
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Czw Maj 28, 2009 21:47   

no dobra ale nie odpowiedziales mi, ty kupiles ten : E-2653 ?
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Maj 28, 2009 21:51   

no tak, ja kupiłem E-2653 bo jak sam pisałeś
nitta napisał/a:
wiem jak wyglada kształt filtra powietrza w r75 ale tamten drugi to zupelnie cos innego
:smile:
 
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Sob Cze 06, 2009 19:35   

no Dam-Kam, cos się ociągasz z opiniami na temat tego filtra, nie załozyłes jeszcze? Jesli załozyles to napisz czy jakiekolwiek odczuwalne zmiany w mocy, moze w pracy/dzwieku silnika ? napisz cos
 
 
dudus87 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 161
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Cze 06, 2009 19:54   

u mnie ta wkładka jest, po zmianie z seryjnego filtra nie odczułem wiekszej roznicy, może delikatnie wzmocniła sie góra, lecz myślę ze jest to placebo. Warto kupić ze względu na jej żywotność, jakość wykonania i myślę że jest zaleta tej wkładki. Sama nie da na pewno lepszych osiągów, jak ktos chce jakas zmiane to lepiej zalożyć stożek - będzie fajniej mruczał. U mnie jest zmieniony wydech i część dolotu dlatego wydaje się mocniajsza góra, ale to trzeba by bylo na hamowni sprawdzic, zapene jak ktos juz tutaj pisał, różnice w granicy błędu pomiaru.
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Cze 06, 2009 20:46   

mam założone od tygodnia. Więc tak, założyłem filtr i silnik jest ciut żywszy, pewnie głównie powyżej 3000obr. Ale lepsze jest to, że zatankowałem Shall'a V-Power Diesel z GTL (polecono mi) i o ile do tego byłem nastawiony sceptycznie to tu się miło zaskoczyłem. Silnik jest jeszcze bardziej żywszy ale najlepsze jest to że nie rzuca sa mną chmary dymu !! Jak prszedtem dałem gazu (mocno) to było widać czarną sadzę, teraz jak depnę jest tak z 80% mniej dymu :)

Powiem tak - źle się złożyło bo praktycznie w tym samym momencie tankowałem i założyłem filtr. Zatankoałem 50km wcześniej i bezpośrednio po zatankowaniu nie czułem różnicy. Po założeniu filtra w jeździe miejskiej też zero różnicy ale w trasie do Krk z każdym km silnik jakby nabierał wigoru. Jak to paliwo jest tak dobre jak piszą to ma mi oczyścić układ z syfów a poza tym liczbę cetonową ma powyżej 55 (zwykły ON 51) a ona decyduje o pełności spalania mieszanki. Większa liczba cetonowa, lepsze spalanie, mniej sadzy :)
Więc nie wiem na ile to zasługa filtra a na ile paliwa ale wiem jedno - pozostaję przy Shell'u a filtr i tak jest super :D

A zapomniej nie zapomniałem choć chciałbym... dobryziom, postanowiłem rurkę od BOOST podpiąć pod rurę od intercoolera przed kolektorem by zobaczyć czy będzie podciśnienie. Efekt taki że podciśnienia nie ma ale za to trójnik wpadł mi do intercoolera :/ Więc suma sumarum zrobiłem to kosztem połamania wszystkich uchwytów intercoolera, pocięcia oringu uszczelniającego i straconego czasu. A do Krk przyjechałem o silikonie i drucie :roll: Na wakacjach czeka mnie wymontowanie intercoolera, poklejenie uchwytów, dokupienie oringu i złożenie tego w spokoju bez pośpiechu od nowa :evil: Aha, wskaźnik BOOST zachowuje się całkiem inaczej, lepiej reaguje na dodanie gazu, wskazówka chodzi szybciej i zatzymuje się przy 1,3bara :)

[ Dodano: Sob Cze 06, 2009 21:00 ]
bym zapomniał, w zestawie do filtra jest naklejka informacyjna na obudowę żeby czasami mechanicy nie wymienili choć swoją drogą który mechanik u mnie zna angielski... :czyta: oraz naklejka do naklejenia na samochód jak kto chce. Ja sobię nakleiłem :)
 
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Cze 08, 2009 10:02   

Dam-Kam napisał/a:
A zapomniej nie zapomniałem choć chciałbym... dobryziom, postanowiłem rurkę od BOOST podpiąć pod rurę od intercoolera przed kolektorem by zobaczyć czy będzie podciśnienie. Efekt taki że podciśnienia nie ma ale za to trójnik wpadł mi do intercoolera :/ Więc suma sumarum zrobiłem to kosztem połamania wszystkich uchwytów intercoolera, pocięcia oringu uszczelniającego i straconego czasu. A do Krk przyjechałem o silikonie i drucie :roll: Na wakacjach czeka mnie wymontowanie intercoolera, poklejenie uchwytów, dokupienie oringu i złożenie tego w spokoju bez pośpiechu od nowa :evil: Aha, wskaźnik BOOST zachowuje się całkiem inaczej, lepiej reaguje na dodanie gazu, wskazówka chodzi szybciej i zatzymuje się przy 1,3bara :)


nie bardzo zrozumiałem ocb z tym IC napiszesz wolniej :)

PS wkładka daje dobre efekty wyłącznie przy doprowadzeniu do niej porządnego dolotu powietrza :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Cze 08, 2009 15:11   

to z ic to jest mało ważne, chodzi o to że przez nieuwagę narobiłem sobie problemów i roboty.

dobryziom napisał/a:
wkładka daje dobre efekty wyłącznie przy doprowadzeniu do niej porządnego dolotu powietrza
pewnie tak ale lepsze jest to że to paliwo jest rewelacyjne. Praktycznie 3/4 baku już wyjeździłem i np. dziś jak depnąłem tak że normalnie byłoby czarno to nie było nic w lusterku widać :) Jak wrócę do domu posadzę brata za kierownicą niech się przejedzie a ja popatrzę bo nie chce mi się wierzyc :lol:
 
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Wto Cze 23, 2009 16:46   

ja sie tak wciąz zastanawiam Dam-Kam, nad tym K&N, bo nie jest to mały wydatek jak na filterek powietrza. Jedna rzecz mnie ciekawi, bo nie ma tego dokladnie opisane na stronie producenta, mianowicie jak czesto nalezy myć i nasączac tym specjalnym żelem ten filtr ? Wiem tylko ze ten filtr ma niby 1600000 km gwarancji, ale to z myciami oczywiscie włącznie, ale nigdzie nie pisze mniejwiecej jak czesto trzeba go myc. Dam-Kam, jak mozesz to zerknij do instrukcji czy cos tam pisze. Bo jesli trzeba go myc mniejwiecej tak czesto jak sie zmnienia tradycyjny papierowy filtr powietrza to sie oplaca go kupic. A jesli sie trzeba bawic z myciem powiedzmy mniejwiecej co dwa miechy to porażka, to nie dosc ze sie placi kupe kasy za filtr to jeszcze kupuje sie za to od cholere kłopotu. A przeciez trzeba tez doliczyc koszty kupna Recharger Filter Care Service Kit (specjalny płyn do mycia i pielęgnacji filtra) bo rozumie że tego nie ma w komplecie z filtrem co Dam-Kam, ?
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Cze 23, 2009 16:55   

seryjny filtr wymienia się co 8, 10, 12, 15tys. km zależnie od modelu i preferencji użytkownika. Filtr sportowy ma tą zaletę ze czyści się go kiedy tego po prostu wymaga otwierasz puszkę i widzisz ze jest straszny syf i czyścisz :) może to być co 5tys a może i 15tys. zależny od użytkowania oraz miejsca użytkowania samochodu :)

PS K&N nie dokłada eksploatacji do czyszczenia.
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Wto Cze 23, 2009 17:10   

dobryziom napisał/a:
seryjny filtr wymienia się co 8, 10, 12, 15tys. km zależnie od modelu i preferencji użytkownika. Filtr sportowy ma tą zaletę ze czyści się go kiedy tego po prostu wymaga otwierasz puszkę i widzisz ze jest straszny syf i czyścisz :) może to być co 5tys a może i 15tys. zależny od użytkowania oraz miejsca użytkowania samochodu :)


mialem na mysli ze zakladamy ze uzywamy ten filtr k&n w podobnych warunkach co filtr papierowy i wtedy jak czesto go trzeba myc jesli na filtrze papierowym np. moge zrobic 10 tys km.

dobryziom napisał/a:
PS K&N nie dokłada eksploatacji do czyszczenia.


hm ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Obudowa filtra powietrza
dodatkowy dolot?
funfel Tuning mechaniczny 6 Sro Maj 20, 2009 06:31
funfel
Brak nowych postów [R200] Obudowa filtra powietrza
leszczu Tuning mechaniczny 13 Pią Gru 07, 2012 08:10
Markzo
Brak nowych postów [R420]SDi wkladka filtra powietrza K&N
gacek Tuning mechaniczny 18 Sro Cze 05, 2013 19:11
kadzaf
Brak nowych postów [620SDI] doprowadzenie powietrza do filtra
funfel Tuning mechaniczny 7 Pon Sie 13, 2007 16:58
srbenda
Brak nowych postów [R75] Adapter filtra oleju
szpynior Tuning mechaniczny 2 Wto Maj 07, 2013 20:12
szpynior



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink