Forum Klubu ROVERki.pl :: Film dajacy duzo do myslenia ;/ [DRASTYCZNE] UWAGA !!!!!!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Film dajacy duzo do myslenia ;/ [DRASTYCZNE] UWAGA !!!!!!
Autor Wiadomość
Bidi
[Usunięty]






Wysłany: Sob Cze 20, 2009 21:54   Film dajacy duzo do myslenia ;/ [DRASTYCZNE] UWAGA !!!!!!

jak to obejrzalem to jakos duzo mi dalo do myslenia, tragedia moim zdaniem

http://fishki.net/comment.php?id=51951
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Cze 20, 2009 21:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
staf 




Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 20, 2009 22:04   

Jestem przerażony tym co zobaczyłem. Ten samochód płonął nie na pustyni tylko w centrum miasta....nikt nie próbował gasić...szok.
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
magneto 




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Sob Cze 20, 2009 22:15   

masakra
 
 
 
Jugol 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Sob Cze 20, 2009 22:31   

staf napisał/a:
Jestem przerażony tym co zobaczyłem. Ten samochód płonął nie na pustyni tylko w centrum miasta....nikt nie próbował gasić...szok.


....a efekt taki jak na pustyni, jeden koleś tel.nawet to kręcił, ale nikt, k....a nikt nie gasił- szok!!!
 
 
McGAJveR 




Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 294
Skąd: Norraby - Konin

Rover 600

Wysłany: Sob Cze 20, 2009 22:38   

Pozostawię to bez komentarza...
Wstrząs...
_________________
http://e-stacja-rna.pl
Tylko muzyka Niezależnych Artystów.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Cze 21, 2009 01:16   

Nie wiem ilu ich tam bylo, ale ten co siedzial z tylu zmarl chyba na skutek wypadku a nie spalenia. Dobrze, ze ktos wybil szybe przednia zeby mogl sie drugi wydostac.

Ale faktycznie. 5 min. i nawet jednej gasnicy ;/
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
krzych 




Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 163
Skąd: Poznan-Irl



Wysłany: Nie Cze 21, 2009 02:20   

!@!$# SAME DEBILE sorry ale nie wytrzymałem,kur... szok
 
 
McGAJveR 




Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 294
Skąd: Norraby - Konin

Rover 600

Wysłany: Nie Cze 21, 2009 08:45   

krzych napisał/a:
*k#$#* SAME DEBILE sorry ale nie wytrzymałem,kur... szok


Nie należę do typu ludzi Herosów...
Zdarzyło mi się raz być świadkiem dość poważnego "dzwonu", który rozegrał się na moich oczach... Do samochodu poszkodowanego dopadłem pierwszy !! Na szczęście nie było pożaru, choć tego nie mogłem być pewien...
Sytuacja wyglądała w ten sposób, że Fiat panda "pomykał" 60tką prawym pasem. Kierowcy Avii, który jechał lewym pasem nie w porę przypomniało się, że ma skręcić w prawo. Nie upewniwszy się czy prawy pas jest wolny rozpoczął manewr skrętu przecinając Fiacikowi drogę. Rozegrało się to na tyle szybko, że kierowca pandy nie miał szans...
Wbił się pomiędzy przednie , a tylne koło Avii, która "pociągnęła go jeszcze około 2,5 m wjeżdżając niemal swoim tylnym kołem na maskę pandy.
Zaraz za mną dobiegło kilku ludzi, a dwóch z nich pomogło mi wydostać kierowcę Fiacika ze środka. Mimo, że wyglądało to masakrycznie, poszkodowanemu kierowcy (poza kilkoma skaleczeniami i otarciami nic się na szczęście nie stało...
Jedno wiem na pewno...
Nie byłem wtedy i nie będę nigdy biernie stał i przyglądał się z boku...
Na pewno podjąłbym (i kiedyś i w przyszłości) jakąś próbę ratowania człowieka w takiej sytuacji... Inaczej sumienie nie dało by mi spokojnie żyć...
_________________
http://e-stacja-rna.pl
Tylko muzyka Niezależnych Artystów.
 
 
 
mcteusz 



Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Nie Cze 21, 2009 08:57   

Nie wiem czy czytaliście tekst, ale jeśli dobrze rozumiem rosyjski, w środku było 5 osób.... Wydaje mi się, że przynajmniej 2 z nich mogły usmażyć się żywcem..... Straszne.... Tyle samochodów- tyle gaśnic dookoła- tyle gapiów.... i taka tragedia....
_________________
Hasła są jak majtki. Nie zostawiaj ich w miejscu, w którym inni mogą je zobaczyć, zmieniaj je regularnie ...i lepiej nikomu nie pożyczaj.
 
 
filo 




Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Nie Cze 21, 2009 09:08   

MaReK napisał/a:
Dobrze, ze ktos wybil szybe przednia zeby mogl sie drugi wydostac.


Był kierowca to i pasażer musiał być z przodu skoro z tyłu był co najmniej jeden człowiek...
 
 
tetryk 



Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Nie Cze 21, 2009 09:15   

mcteusz napisał/a:
tyle gaśnic dookoła
-kilogramowa gaśnica (i nawet gdyby ich było 20) to jest w samochodzie raczej dla dobrego samopoczucia kierowcy....niż dla faktycznej ochrony...-jak nie wierzysz to zapytaj jakiegokolwiek strażaka.....
jak się pali paliwo ,guma i tworzywa to "amatorskie " gaśnice są bezużyteczne.....
wierz mi choćby tych gasnic było 20 - nie ugasiliby tego pożaru....
p.s.
pamiętam szkolenie z lotniska i nasz pytanie co robić jak się będzie palić samolot-odpowiedż strażak straży lotniskowej-"spier...ć panowie,sp...ć...." :mrgreen:
 
 
filo 




Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Nie Cze 21, 2009 09:17   

Można skopiować teks i wrzucić np.w GoogleTłumacz.
Wychodzą lekkie brednie ale :


"Nie upić za kierownicą!

Na pięciu rano propahav stronie trawnik, jeep Koreański «Rekston», w którym pięć osób, w opętańczy prędkości rozbił się o słup. Czterech zabitych, kierowca przeżył i jest już w intensywnej opieki z 45% oparzeń ciała.

Kierowca z jeepa i został ukarany grzywną 26 razy!

Cudowny, kierowca uciekł Siergiej Druzhinin do 26 razy, które są podejmowane za naruszenia ruchu drogowego.

- On nie ma prawa do kierowania samochodem - powiedział do promowania ruchu inspektor policji ATC Perm Tatiana Hudeeva. - 3 lutego tego roku odmówiono prawa do 19 miesięcy dla kierowcy podczas pijany. Ogólnie rzecz biorąc, w 2006 roku został ukarany grzywną 26 razy. 18 z nich - dla różnych prędkości, jak również nie Starcie pasa bezpieczeństwa.

Zgodnie z ruchem policji, często Druzhinin ojciec wziął samochód bez pytania. W grudniu 2007, jego ojciec napisał nawet oświadczenie o porwanie na bardzo Ssang Young Rexton. «Porywacze» był jego syn, Siergiej.

- Badanie alkoholu nie potwierdziło, że kierowca jeepa był pijany, - kontynuował inspektor.

- W kierowcy w postępowaniu karnym na podstawie artykułu 264 Kodeksu Karnego - naruszenie przepisów ruchu drogowego, w wyniku czego śmierć dwóch lub więcej osób - powiedział starszy badacza za szczególnie istotne dla głównego postępowania w departamencie Perm Territory GUVD Igor Zemtsov. - Teraz jest avtotehnicheskaya badania. Kierowca sam powiedział, że nie pamięta momentu wypadku i nie wiem dlaczego to się stało."

[ Dodano: Nie Cze 21, 2009 09:22 ]
tetryk napisał/a:
-kilogramowa gaśnica (i nawet gdyby ich było 20) to jest w samochodzie raczej dla dobrego samopoczucia kierowcy....niż dla faktycznej ochrony...-jak nie wierzysz to zapytaj jakiegokolwiek strażaka.....
jak się pali paliwo ,guma i tworzywa to "amatorskie " gaśnice są bezużyteczne.....


Częściowo się zgodzę ale umiejętnie użytą gaśnicą proszkową 1kg można ugasić pożar w zarodku,np jak widzisz,że zaczyna ci się coś kopcić pod maską.

Ale nie auto...
 
 
Prezes89 




Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 41
Skąd: Z gór



Wysłany: Nie Cze 21, 2009 09:37   

I tak dobrze, że uratowali chociaż jednego. Reszty nie mieli szans wyciągnąć, ogień rozprzestrzeniał się przecież błyskawicznie...
Ostatnio zmieniony przez Prezes89 Nie Cze 21, 2009 09:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tetryk 



Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Nie Cze 21, 2009 09:37   

filo napisał/a:
Częściowo się zgodzę ale umiejętnie użytą gaśnicą proszkową 1kg można ugasić pożar w zarodku,np jak widzisz,że zaczyna ci się coś kopcić pod maską.
-tak pod warunkiem że ktoś nie otworzy maski "na ościez"-a tak zrobi 80% nieświadomych kierowców......
 
 
filo 




Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Nie Cze 21, 2009 09:48   

tetryk napisał/a:
-tak pod warunkiem że ktoś nie otworzy maski "na ościez"-a tak zrobi 80% nieświadomych kierowców......


Zapomniałem tego dopisać (ze względu na zawód jest to dla mnie oczywiste-a i tak otwieramy "na oścież"-2,5 kubika wody w zapasie :cool: ).

Prezes89 napisał/a:
ogień rozprzestrzeniał się przecież błyskawicznie...


A to paliły się "tylko" plastiki-w aucie musiało być bardzo mało paliwa albo minimalny wyciek...
 
 
tetryk 



Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Nie Cze 21, 2009 09:49   

zawsze miałem "szacun" dla "fajermanów" :mrgreen:

[ Dodano: Nie Cze 21, 2009 09:51 ]
filo napisał/a:
A to paliły się "tylko" plastiki-w aucie musiało być bardzo mało paliwa albo minimalny wyciek...
-jak to był rexton to pewnie w dieslu-ropa chyba nie płonie tak spektakularnie jak benzyna -ale mogę sie mylić....
pamietam doświadczenie z naftą lotniczą-można było w niej gasić zapałkę :mrgreen:
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Nie Cze 21, 2009 09:58   

Filmik dobry!!! :shock: Pokazuje co się dzieje z ludźmi gdy są świadkami a nie wiedzą co zrobić. Totalna bezradność. Co do gaśnic... ZTCW u Ruskich nie ma obowiązku posiadania gaśnicy podobnie jak w większości krajów europy zach.
Z innej strony. Byłem świadkiem bezdzwonowego zapalenia się auta i na gaszenie poszło 7 gaśnic samochodowych bez efektu. Dopiero jak dojechała straż to ugasili.

tetryk napisał/a:
ropa chyba nie płonie tak spektakularnie jak benzyna

Ropa pali się bardziej spektakularnie ale dopiero jak osiągnie odpowiednią temperaturę. Ropy zapałką nie zapalisz a benzynę tak.
Ostatnio zmieniony przez TomC Nie Cze 21, 2009 10:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
filo 




Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Nie Cze 21, 2009 09:58   

tetryk napisał/a:
ropa chyba nie płonie tak spektakularnie jak benzyna

Ma wyższą temperaturę zapłonu...

W benzynie też zgasisz zapałkę.A przy pożarze samochodu lepiej jak jest pełen bak niż pusty-opary benzyny mają niższą temperaturę zapłonu...

[ Dodano: Nie Cze 21, 2009 10:01 ]
TomC napisał/a:
u Ruskich nie ma obowiązku posiadania gaśnicy


Wogóle "ruski" to dziwny kraj-ostatnio był reportaż w TV o pieszych i przejściach dla nich w Rosji-przechodzenie przez drogę=walka o życie (tak w skrócie...)
 
 
tetryk 



Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Nie Cze 21, 2009 10:04   

samo życie w Rosji jest "walką"....
 
 
mcteusz 



Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Nie Cze 21, 2009 10:29   

tetryk napisał/a:
mcteusz napisał/a:
tyle gaśnic dookoła
-kilogramowa gaśnica (i nawet gdyby ich było 20) to jest w samochodzie raczej dla dobrego samopoczucia kierowcy....niż dla faktycznej ochrony...-jak nie wierzysz to zapytaj jakiegokolwiek strażaka.....
jak się pali paliwo ,guma i tworzywa to "amatorskie " gaśnice są bezużyteczne.....
wierz mi choćby tych gasnic było 20 - nie ugasiliby tego pożaru....
p.s.
pamiętam szkolenie z lotniska i nasz pytanie co robić jak się będzie palić samolot-odpowiedż strażak straży lotniskowej-"spier...ć panowie,sp...ć...." :mrgreen:

tetryk, nie sugeruję, że gaśnicami ugasili by ten pożar całkowicie, ale.... w momencie gdy typek z kamerą wychodził ze swojego auta pożar nie był tak duży. 3-5 gaśnic na przygaszenie i szybka próba wyciągnięcia ludzi z auta... Nie twierdzę też, że na pewno by się udało, ale nikt nawet nie próbował....
Ile czasu minęło zanim się ktoś domyślił żeby wybić przednią szybę i pomóc kierowcy? Przecież pierwsze półtory minuty filmu to pasywne oglądanie.... a ile można by w tym czasie zrobić.... Dobry strażak po drabince przenośnej (nie wiem jak to się fachowo nazywa) w 20 sekund wejdzie na 2 piętro... To zwykły człowiek w przeciągu minuty chyba mógłby coś zrobić???
_________________
Hasła są jak majtki. Nie zostawiaj ich w miejscu, w którym inni mogą je zobaczyć, zmieniaj je regularnie ...i lepiej nikomu nie pożyczaj.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [UWAGA DRASTYCZNE] Rozlozylo mnie to na lopatki MASAKRA
Emo - Bardzo drastyczne zdjęcia!!!
kamil_luczak Offtopic 50 Pon Sty 05, 2009 02:45
~Mateusz
Brak nowych postów Opuszczona fabryka Rovera - uwaga drastyczne zdjęcia
xROnx Offtopic 21 Czw Lip 26, 2012 13:46
sobrus
Brak nowych postów [film] a mg I b (n MG)
Gość Offtopic 11 Sob Gru 27, 2008 19:37
MaReK
Brak nowych postów Mój pierwszy film...
Rowan Offtopic 39 Sro Kwi 22, 2009 13:34
Dam-Kam
Brak nowych postów Nadchodzi film dla dorosłych w 3D
xROnx Offtopic 15 Pią Sty 30, 2009 22:58
AndrewS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink