Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.4i 98r] Problem z hałasującymi drzwiami - pomocy!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 1.4i 98r] Problem z hałasującymi drzwiami - pomocy!
Autor Wiadomość
MarcinBDG 



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 7
Skąd: Bydgoszcz



  Wysłany: Wto Cze 23, 2009 21:46   [R200 1.4i 98r] Problem z hałasującymi drzwiami - pomocy!

Mam Roverka 214, 4 drzwi. generalnie auto spoko, ale pewna rzecz doprowadza mnie do szału :/ Mianowicie przy ruszaniu i hamowaniu w drzwiach od strony pasażera(od kierowcy też, ale w mniejszym stopniu) słychać głośne głuche metaliczne "cyknięcie" jakbyście przypuśćmy śrubokrętem uderzali w blachę :/ Rozkręciłem drzwi, wszystko po dokręcałem, zdjąłem ogranicznik na jakiś czas i to samo(jestem pewien na 100% że to nic w co jest w drzwiach). Po manewrowałem z ustawieniem zamka, no niby troszkę rzadziej strzela ale jednak, a drzwiami trzeba teraz trzaskać jak w maluchu :/ Ma ktoś podobny problem? :neutral:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 23, 2009 21:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
jasiu87
[Usunięty]






Wysłany: Wto Cze 23, 2009 21:57   

hmmm a może coś w zamku, sprawdzałeś ? albo ten drut od centralnego jest luźno i stuka.
 
 
MarcinBDG 



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 7
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Wto Cze 23, 2009 22:05   

drut od centrali zaparłem gąbka, ogólnie na próbę wypełniłem drzwi gąbkami żeby nic nie miało prawa się tam ruszyć... zamka nie rozkręcałem, nie mam też na podmiankę... Wiesz, to się dzieje kiedy przyspieszam i potem gdy hamuje jakby odbijało w drugą stronę, to ma na pewno związek ze zmiennymi naprężeniami nadwozia. Dziury itp. objawów nie stwierdziłem...
 
 
jasiu87
[Usunięty]






Wysłany: Wto Cze 23, 2009 22:17   

ciii, zaraz okaże się że był składany z dwóch innych :P
a tak na serio to może coś do magnesów głośników się przyczepiło ? wiem że to głupie ale innego pomysłu nie mam :)
 
 
MarcinBDG 



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 7
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Wto Cze 23, 2009 22:22   

nie nie był składany ;) jest bezwypadek nawet, chociaz wiem to się już prawie nie zdarza :) nie magnesy sa czyste... Wkurzam się bo wsiadasz z kims do auta, wiesz ładne, zadbane, a tu Ci coś strzela w drzwiach i przypał robi :/ Tak jak pisałeś może to być zamek, albo śruby w zawiasach, ale nie mam tego jak sprawdzić... jakbym wiedział, że 100% któraś z tych rzeczy to poprostu je wymienie, a nie chce kasy wyrzucac w błoto...
 
 
b0b3k 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 210
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Wto Cze 23, 2009 22:26   

zdejmij tapicerke posadź kogoś na fotelu pasazera, zrob rundke po wybojach i niech ta osoba szuka przyczyny :)
 
 
MarcinBDG 



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 7
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Wto Cze 23, 2009 22:31   

też już było :P nadzieja tylko w tym forum, że ktoś też coś takiego miał i poradził sobie ;) bo ja już pomysłów nie mam...
 
 
arturky 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 254
Skąd: Białystok



Wysłany: Wto Cze 23, 2009 23:17   

MarcinBDG, otwórz drzwi i sprawdź czy nie ma luzu na zawiasie / mocowaniu. Kolejna sprawa wersja samochodu 3d/5drzwiowa szyby regulowane elektrycznie czy mechanicznie?
Ja bym zrobił jak proponowali wyżej Koledzy, zdejmujesz boczek (7 śrubek), odkręcasz głośnik (3śrubki), zdejmujesz folię ochronną i przejazd po "kocich łbach" :-)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
lineumaciel 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 360
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Sro Cze 24, 2009 14:21   Re: [R200 1.4i 98r] Problem z hałasującymi drzwiami - pomocy

Mam to samo po prawej stronie, jak wjadę w jaką nie równość to wyraźnie słychać stuknięcie drzwi. Wyregulowałem zamki oraz kabłonek na ramie.... no i du..

Jedyne co zostało mi do sprawdzenia to trzpienie na zawiasach być może tam jest jakiś luz.
Jak obadam dam znać co i jak.



MarcinBDG napisał/a:
Mam Roverka 214, 4 drzwi. generalnie auto spoko, ale pewna rzecz doprowadza mnie do szału :/ Mianowicie przy ruszaniu i hamowaniu w drzwiach od strony pasażera(od kierowcy też, ale w mniejszym stopniu) słychać głośne głuche metaliczne "cyknięcie" jakbyście przypuśćmy śrubokrętem uderzali w blachę :/ Rozkręciłem drzwi, wszystko po dokręcałem, zdjąłem ogranicznik na jakiś czas i to samo(jestem pewien na 100% że to nic w co jest w drzwiach). Po manewrowałem z ustawieniem zamka, no niby troszkę rzadziej strzela ale jednak, a drzwiami trzeba teraz trzaskać jak w maluchu :/ Ma ktoś podobny problem? :neutral:
_________________
pozdrawiam ;-)
 
 
 
Peti 



Dołączył: 29 Mar 2004
Posty: 10
Skąd: Jarosław



  Wysłany: Sro Cze 24, 2009 14:42   

Połóż oparcie tylnej kanapy i sprawdź, czy też stuka. Jeśli nie, to wnioski wyciągnij sam.
 
 
lineumaciel 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 360
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Sro Cze 24, 2009 14:49   

Peti napisał/a:
Połóż oparcie tylnej kanapy i sprawdź, czy też stuka. Jeśli nie, to wnioski wyciągnij sam.


?
_________________
pozdrawiam ;-)
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Cze 24, 2009 14:56   

lineumaciel napisał/a:
Peti napisał/a:
Połóż oparcie tylnej kanapy i sprawdź, czy też stuka. Jeśli nie, to wnioski wyciągnij sam.


?
Koledze chodzi o to, że tak naprawdę, to że drzwi hałasują, to może być tylko złudzenie, a hałas bierze się z innego miejsca - np. mocowania kanapy lub półki za kanapą ;) .
 
 
MarcinBDG 



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 7
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Sro Cze 24, 2009 15:03   

arturky napisał/a:
Kolejna sprawa wersja samochodu 3d/5drzwiowa szyby regulowane elektrycznie czy mechanicznie?

5 drzwiowy, wyżej napisałem że 4d :D jeździłem sedanem- przepraszam to z przyzwyczajenia :) szybki elektryczne...

u mnie bankowo są to drzwi ;) słuch mam dobry, a z reszta każdy kto wsiada słyszy, że z drzwi. też myślałem, żeby sprawdzić zawiasy tzn te trzpienie ale nie bardzo mam pomysł jak? :/ najlepszym wyjściem była by chyba podmianka na inne. może ma ktoś 214'stke na części? :)
 
 
lineumaciel 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 360
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Sro Cze 24, 2009 15:10   

MarcinBDG napisał/a:
arturky napisał/a:
Kolejna sprawa wersja samochodu 3d/5drzwiowa szyby regulowane elektrycznie czy mechanicznie?

5 drzwiowy, wyżej napisałem że 4d :D jeździłem sedanem- przepraszam to z przyzwyczajenia :) szybki elektryczne...

u mnie bankowo są to drzwi ;) słuch mam dobry, a z reszta każdy kto wsiada słyszy, że z drzwi. też myślałem, żeby sprawdzić zawiasy tzn te trzpienie ale nie bardzo mam pomysł jak? :/ najlepszym wyjściem była by chyba podmianka na inne. może ma ktoś 214'stke na części? :)



Ja obstawiam te trzpienie będę wybijał i toczył nowe, bo pomysły mi się skończyły.

Ma takie wrażenie że jakby miały luzy na tych zawiasach i pracowały w poziomie.

[ Dodano: Sro Cze 24, 2009 15:12 ]
Cytat:
Koledze chodzi o to, że tak naprawdę, to że drzwi hałasują, to może być tylko złudzenie, a hałas bierze się z innego miejsca - np. mocowania kanapy lub półki za kanapą ;) .



Konkretnie bierze się z drzwi. A z tyłu z półki ;-)
_________________
pozdrawiam ;-)
 
 
 
MarcinBDG 



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 7
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Sro Cze 24, 2009 15:19   

lineumaciel napisał/a:
Ma takie wrażenie że jakby miały luzy na tych zawiasach i pracowały w poziomie.


dobrze ubrałeś to w słowa. ten samochód zdaje się mieć dość podatne na odkształcenia nadwozie przy przeciążeniach... :/ jak uda Ci się to naprawić koniecznie daj znać.
 
 
Marko 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 28
Skąd: Gliwice



Wysłany: Nie Cze 28, 2009 21:58   

witam miałem identycznie to samo kombinowałem jak koń pod górkę i zlokalizowałem przyczynę , podłozyłem zawiasy cienką blaszką i cisza !! !
 
 
 
lineumaciel 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 360
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Nie Cze 28, 2009 23:38   

Marko napisał/a:
witam miałem identycznie to samo kombinowałem jak koń pod górkę i zlokalizowałem przyczynę , podłozyłem zawiasy cienką blaszką i cisza !! !




Też o tym myślałem, powiedz mi czy na trzpieniach były jakieś luzy?
_________________
pozdrawiam ;-)
 
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Pon Cze 29, 2009 07:53   

U mnie podobny halas powodowaly zamki w tylnych dzwiach.Mozna posmarowac rygle ale ma krotko pomaga.Na dluzej pomaga okrecenie rygla zamka tasma izolacyjna tak ze dwie warstwy i co jakis czas wymieniac tasme,starcza na dosyc dlugo.Regulacja niewiele pomaga bo wlasnie jek ktos wspomnial pracuja raczej w poziomie.Warto sprobowac bo koszt zaden :wink:
 
 
Marko 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 28
Skąd: Gliwice



Wysłany: Pon Cze 29, 2009 10:03   

lineumaciel napisał/a:
Też o tym myślałem, powiedz mi czy na trzpieniach były jakieś luzy?



Przy ręcznym ruszaniu dzwi na czpieniach nie było luzów , doszedłem to tego gdy wrzuciłem bieg i ruszaliśmy ręcznie samochodem do przodu i do tyłu dokładnie było słychać skąd wydobywają się odgłosy . Czpieni nie rozbierałem bo nie umiałem sie do nich dobrać więc wyciołem z cienkiej blachu litere U i włorzyłem pomiedzy zawiasy na próbę i tak juz zostawiłem :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R220 SDI] Problem z drzwiami
Bordos Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pią Kwi 23, 2010 15:13
colin1983
Brak nowych postów [R25] - Problem z drzwiami tylnymi - zamek centralny
mati08 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Paź 10, 2013 21:42
jakub1992
Brak nowych postów [R214i 1997r] problem z tylnymi drzwiami
wojzel Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 13 Pon Kwi 26, 2010 20:52
colin1983
Brak nowych postów [R200 1.4Si 97r] małe problemy z drzwiami, lusterkiem
właśnie kupiłem
keny_james Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Cze 11, 2008 23:42
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink