Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200/R25/Streetwise] stan paliwa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200/R25/Streetwise] stan paliwa
Autor Wiadomość
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Sty 20, 2010 12:43   

MaTiX_lama,

Ale nie wystarczy tylko dodać kabelek trzeba ścieżkę przeciąć tez :razz:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sty 20, 2010 12:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaTiX_lama 




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 49
Skąd: Tarnowskie Góry

Rover 200

Wysłany: Sro Sty 20, 2010 12:49   

Nie rozumiemy się :wink: Nie musiałem robić żadnego moda, bo fabrycznie już miałem tak połączone (kontrolka fabrycznie jest połączona z ABS IN zamiast OUT), a pomimo to świeci się cały czas :/
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Sty 20, 2010 12:58   

MaTiX_lama, Zrób fote jak to u ciebie wygląda z tylu.

Po w tych zegarach w na zegarze gdzie idzie ABS-IN i OUT jest taki mały układ scalony nalutowany i jak gdzieś nie przerwiesz połączenia miedzy in i Out to będzie się non-stop świeciło.

[ Dodano: Sro Sty 20, 2010 12:58 ]
Problem jest prosty, jak świeci non-stop ABS to moda nie ma i tyle :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Sro Sty 20, 2010 15:57   

MaTiX_lama napisał/a:
Spotkał się ktoś już kiedyś z takim przypadkiem?



przetnij sciezke i zrob ten mod z kabelkiem a bedzie wszystko gralo.
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
MaTiX_lama 




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 49
Skąd: Tarnowskie Góry

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 21, 2010 18:24   

Ech... Już nie wiem jak to mam napisać, żebyśmy się zrozumieli... Może fotki wszystko wyjaśnią...
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Sty 21, 2010 19:22   

Zrób proszę zdjęcie twojego starego licznika i wrzuć tutaj bo jakieś dziwne sa te twoje nowe liczniki :shock:

[ [i]Dodano: Czw Sty 21, 2010 19:22 ]

Byla w tych twoich nowych zegarach w ogole lampka do ABS :?: [/i]

Porównałem te twoje zegary i musi działać jak jest tak jak teraz :shock: Od wtyczki idzie syg ABS jak na starych :/ Chyba ze twoje stare maja PIN na wtyce w innym miejscu.

A wsadz stare zegary z powrotem i zobacz czy świeci dalej ABS, może sie cos zepsuło na ABS i nie działa albo wypróbuj czy sie ABS włączy bo śniegu kupę jest to można testować :mrgreen:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
MaTiX_lama 




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 49
Skąd: Tarnowskie Góry

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 21, 2010 19:39   

Remi55 napisał/a:

Byla w tych twoich nowych zegarach w ogole lampka do ABS :?:

Była i działała...

Remi55 napisał/a:

Porównałem te twoje zegary i musi działać jak jest tak jak teraz :shock: Od wtyczki idzie syg ABS jak na starych :/ Chyba ze twoje stare maja PIN na wtyce w innym miejscu.

Momencik... Obydwie fotki z poprzedniego postu przedstawiają nowe zegary. W tym poście dopiero wrzucam dwie fotki starych zegarów.

Remi55 napisał/a:

A wsadz stare zegary z powrotem i zobacz czy świeci dalej ABS, może sie cos zepsuło na ABS i nie działa albo wypróbuj czy sie ABS włączy bo śniegu kupę jest to można testować :mrgreen:

ABS na pewno działa, bo słyszę go, jak mocnej przyhamuje na śniegu :wink: Na starych zegarach kontrolka gasła zaraz po odpaleniu silnika, więc było ok.
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Sty 21, 2010 19:56   

MaTiX_lama, ok wszystko jasne :wink:

Kupiłeś jakieś dziwne zegary :neutral:

Rozkręć twoje stare zegary i wyciągnic obrotomierz będzie tam układ salony dla ABS który miałeś na początku w swoich starych zegarach. Przełóż go do tych nowych zegarów przetnij na nowych zegarach ścieżkę i polacz 4 srube, na ktore jest dziurka w nowych zegarach do lampki.

oglądnij sobie zegary z allegro typowe dla Rovera 200 nie maja takiego czegos jak ABS in i Out (stare zegary bez LCD), nowe zegary z LCD czyli te od Rovera 25 maja dopiero ABs in i ABS out. Takie tez trzeba bylo kupic z ABs in I ABs out to bys nie mial problemow, nie musial bys nawet moda robic :wink:

[ Dodano: Czw Sty 21, 2010 19:50 ]
Ma to wyglądać tak:

[ Dodano: Czw Sty 21, 2010 19:56 ]
Tylko nie wiem czy stary obrotomierz będzie pasował bo jakoś inne położenie on ma śrubek :shock:

Jak nie będzie pasował to wytnij z starego licznika ten układ od ABS i go stylu przyklej na nowe zegary i połącz tak jak tobie pokazałem. Tylko trzeba w tedy ABs in i OUt zrobić jak na starych zegarach czyli jeszcze dodatkowy kabelek musisz dac pod wtyczkę i do ABs in podłączyć.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
MaTiX_lama 




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 49
Skąd: Tarnowskie Góry

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 21, 2010 20:10   

Układ śrubek faktycznie jest inny, ale akurat ta śrubka, którą trzeba dodać wydaje mi się, że jest w tym samym miejscu w obydwu licznikach... No nic, jak będę miał chwilę wolnego to to obadam :wink: Dzięki bardzo za pomoc :wink: Jak to zrobię to dam znać, czy działa. Pewnie innym też się taka wiedza przyda :wink:
Dzięki jeszcze raz i pozdro :wink:
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Sty 21, 2010 20:13   

Ale jakieś dziwne te liczniki są, dodaj jeszcze zdjęcia nowego i starego licznika od przodu :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
MaTiX_lama 




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 49
Skąd: Tarnowskie Góry

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 21, 2010 20:22   

Remi55 napisał/a:
Ale jakieś dziwne te liczniki są, dodaj jeszcze zdjęcia nowego i starego licznika od przodu :wink:

Może i są dziwne, ale ważne, ze wszystko (poza tą kontrolką) działa :mrgreen:
W tym starym liczniku mi się wskazówka od paliwa ułamała, jakby się ktoś pytał, czemu tak dziwnie na zdjęciu wygląda :razz:
Ostatnio zmieniony przez MaTiX_lama Czw Sty 21, 2010 20:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Sty 21, 2010 20:24   

dziwne dziwne, przód jest indentyko ale tyl już całkiem inna historia :neutral:

Trzeba by było do EPC zobaczyć
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 21, 2010 20:54   

Remi55 napisał/a:
Trzeba by było do EPC zobaczyć


szczerze Ci powiem że też jestem w szoku... ja długo polowałem na licznik od R25 sam Remi55, wiesz zresztą... i przeglądałem kilkanaście jak i nie kilkadziesiąt liczników i jakoś taki układ jak Tobie MaTiX_lama, nie widziałem... kurde ciekawe ciekawe a powiedz mi jakie są tam kontrolki może to najnowsza wersja jakaś albo cuś... dziwne to
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
MaTiX_lama 




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 49
Skąd: Tarnowskie Góry

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 21, 2010 21:01   

Matius napisał/a:
a powiedz mi jakie są tam kontrolki

Generalnie tam, gdzie były wstawione żarówki to kontrolki są chyba takie same jak w zegarach z R200. Teraz za bardzo nie mam możliwości, żeby sprawdzić te bez żarówek, bo na dworze już ciemno i zimno i nie bardzo chce mi się teraz licznik w aucie rozbierać :wink: Jak będę robił ten mod z kontrolką ABS to przy okazji porobię fotki tych kontrolek :foto: Ewentualnie mogę teraz zrobić fotki kontrolek z tego oryginalnego licznika z R200...
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Sty 21, 2010 21:05   

MaTiX_lama,

Tak zrob fote obrotomierza z tylu jak to tam wygląda is ie wyjaśni wszystko :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
MaTiX_lama 




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 49
Skąd: Tarnowskie Góry

Rover 200

Wysłany: Wto Sty 26, 2010 14:00   

Próbowałem dzisiaj coś podziałać z tą kontrolką ABS. Myślałem, że po prostu podmienię układ obrotomierza i wstawię ten ze starego licznika, no ale niestety po rozebraniu nowego licznika okazało się, że układ obrotomierza jest połączony ze wskaźnikiem prędkości i wyświetlaczem LCD, więc nijak nie dało rady tego przełożyć... Jednak w tym układzie w nowym liczniku zauważyłem, że na płytce obok śrubek (w tym tej jednak brakującej) są oznaczenia ABS IN i ABS OUT, więc pomyślałem, że jeśli połączę to tak jak w starym liczniku (ABS IN do gniazdka, a ABS OUT do kontrolki) to powinno działać. Jednak wyszło na to, że teraz kontrolka ABS wcale się nie świeci, nie zapala się nawet na chwilę po przekręceniu kluczyka... Poniżej wrzucam fotki wnętrza nowych zegarów, kontrolek w tych zegarach, oraz moda jakiego zrobiłem.
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Sty 27, 2010 00:21   

MaTiX_lama,

Chyba kup inne zegary bo pierwszy raz widzę żeby obrotomierz oraz prędkościomierz były na jednej płytce. Nawet schematu do tego nie mamy :neutral:

podłączenie jest ok ale chyb jakoś inaczej to u ciebie działa i kurde jaki układ CHIP wsadzili jak mini laptop :razz:

Ja niestety nie wiele pomogę bo nie mam takich zegarów :shock: Musiał bym to mieć kolo siebie to może by się udało to jakoś zrobić. :sad:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Drill 



Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 36
Skąd: Bolesławiec



Wysłany: Sro Sty 27, 2010 12:08   

po moim ostatnim modzie podswietlenia wkazówka paliwa nie opada tylko zatrzymuje się idealnie na środku ;/ dopiero jak samochod odpale to wraca do poziomu stanu paliwa :P to są dopiero jajca :P
 
 
 
MaTiX_lama 




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 49
Skąd: Tarnowskie Góry

Rover 200

Wysłany: Sro Sty 27, 2010 14:01   

Drill napisał/a:
po moim ostatnim modzie podswietlenia wkazówka paliwa nie opada tylko zatrzymuje się idealnie na środku ;/ dopiero jak samochod odpale to wraca do poziomu stanu paliwa :P to są dopiero jajca :P

Pewnie źle ją włożyłeś :razz: Mi po rozebraniu licznika, wyciąganiu wskazówek i ponownym ich włożeniu żadna dobrze nie pokazuje :wink: Ale mam na to patent :mrgreen: Trzeba zdjąć tą szybkę z licznika, ale mając cały czas podłączony ten licznik w samochodzie. Wtedy odpalamy silnik i wkładamy wskazówki tak, żeby dobrze pokazywały. Trzeba trochę poczekać, aż silnik się nagrzeje i wtedy wkładamy wskazówkę od temp. tak, żeby pokazywała, trochę przed połową skali, obrotomierza, żeby pokazywał 850obr/min i benzyny, jeśli pamiętamy ile było. Natomiast trzeba trochę poeksperymentować z licznikiem prędkości. Najlepiej próbować różnych ustawień i potem przejechać się kawałek, sprawdzając z GPSem, czy dobrze pokazuje prędkość :mrgreen:

Remi55 może jeszcze nie wszystko stracone :wink: Wpadłem dzisiaj na taki pomysł, żeby może po prostu dołożyć układ obrotomierza ze starego licznika do nowego i odpowiednio to połączyć. Tak, żeby za obroty był odpowiedzialny układ z nowego, a za ABS ten ze starego :wink: Trochę z tym będzie zabawy, ale może zadziała :wink:
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Sty 27, 2010 14:11   

MaTiX_lama, A jakieś daty produkcji są te zegary nowe? gdzie powinna być naklejka z nr i roku plastiku :mrgreen:

Wygląda mi to trochę na to ze zegary są z Roverku po koniec 2004 roku jak taki układ jedno elementowy jest.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] tunel srodkowy konsola czy podejdzie od streetwise?
mi-lu Tuning wizualny 12 Wto Lis 03, 2015 18:09
flow
Brak nowych postów Zr a streetwise
tuners Tuning wizualny 7 Czw Gru 29, 2011 13:12
tuners
Brak nowych postów [STREETWISE] tuning zewnętrzny
Vigoslaw Tuning wizualny 33 Pią Lis 14, 2014 10:15
NoPE
Brak nowych postów Zmiana wyglądu 25 -> Streetwise
Gość Tuning wizualny 3 Wto Cze 16, 2009 16:23
Krzysi3k
Brak nowych postów [streetwise] przyciemnianie szyb
fighter Tuning wizualny 1 Wto Wrz 02, 2014 09:11
Adrian



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink