Forum Klubu ROVERki.pl :: [ All R ] Woskowanie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ All R ] Woskowanie
Autor Wiadomość
bundylp 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 149
Skąd: okolice - Lublin

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 18, 2010 20:41   [ All R ] Woskowanie

Witam, mam pytanie dotyczące "dbania o karoserie" Każdy z Nas wie jaka jest teraz pogoda
(przymrozki) do tego w ruchu miejskim wiecznie brudne auto. Raz w tygodniu odwiedzam myjnie bezdotykową aby odświeżyć R i spłukać "rozpuszczalnik" (sól). Tuż przed opadami śniegu zabezpieczyłem mojego R nakładając wosk i czy teraz po umyciu samochodu wykonalne i sensowne jest nawoskowanie go? Mam garaż, panuje w nim temp. troszeczkę wyższa niż na zewnątrz. W jakich warunkach (temp.) powinno się woskować karoserie ?
Używam wosku CARNAUBA CAR WAX w paście.

http://www.formula1.com.p...d=372&Itemid=12

Z góry dziękuję za odpowiedź
_________________
"bundylp" = " bandi "
Nie taki Rover straszny jak go malują :P
Ostatnio zmieniony przez bundylp Pon Sty 18, 2010 20:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 18, 2010 20:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
hertz25 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 538
Skąd: Maków Maz

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 18, 2010 20:47   

woskowanie najlepiej w dodatniej ,ja kupuje wosk na cpn w zoltej puszcze niepamietam nazwy jak naloze to tylko potem szmatka i juz blysk :mrgreen: wczesniej zakupilem jakis podobno super wosk za 50zl i co ,musialem chyba maske z 20 min pucowac zeby niebylo smog :evil:
_________________
....special stereo system ....
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 18, 2010 20:55   

ponizej 7 stopni to troche niema sensu woskowac bo blaha strasznie zimna:-D i to slabo na krotko sie bedzie 3mac
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Sty 18, 2010 20:57   

bundylp napisał/a:
Tuż przed opadami śniegu zabezpieczyłem mojego R nakładając wosk i czy teraz po umyciu samochodu wykonalne i sensowne jest nawoskowanie go?
Tego typu woski utrzymują się dość długo na karoserii i nie ma potrzeby częstego woskowania. Oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań do częstego woskowania. Jeśli masz w garażu temperaturę w okolicach +10 stopni, to możesz śmiało woskować. W niższych nie ma się co męczyć ;) .
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Nie Lip 11, 2010 21:40   

Odkopie trochę temat, bo z tego co się zdążyłem zorientować to chyba najmłodszy temat zahaczający produkty do woskowania naszych lakierów.

Konkretnie mam pytanie do wszystkich forumowiczów czy ktoś miał już możliwość testowania tego wosku z tej konkretnej aukcji allegro.pl oraz innych produktów tego sprzedającego ?

http://allegro.pl/item111...is_renault.html

Z opisu na aukcji wynika że jest w stanie zlikwidować zarysowania z lakieru które ukazując się w tak zwane słońca-półkola, na pewno każdy lub większość z nas wie o co chodzi.
No niestety muszę się za to zabrać bo mnie to bardzo ale to bardzo meczy. :)

Na początku zastanawiałem się nad podejściem troszeczkę bardziej profesjonalnym a zarazem droższym gdyż chciałem zakupić dwa produkty firmy Meguiars, i nadal się nad tym zastanawiam. :)

Jeżeli ktoś już miał styczność z produktami z linku do aukcji allegro.pl proszę niech się podzieli z nami jak to wygląda.
 
 
 
emerka 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 96
Skąd: Śląsk



Wysłany: Nie Lip 11, 2010 21:52   

ja mam styczność z produktami Meguiars - jeśli chcesz naprawdę super efektu, to warto zainwestować w tą firmę. Polecam zastosowanie glinki, potem któregoś ze środka co usuwania rys, mikrorys, nastepnie politure (polecam Poorboys Black Hole - na ciemnych lakierach efekt wymiata) i na to wosk.
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Nie Lip 11, 2010 21:58   

emerka, masz styczność jako użytkownik czy jako sprzedawca?? Wiem że te produkty są bardzo dobre jednak trochę w kosztach jest dużo, ale z drugiej strony lepiej nie raz wydać więcej i być zadowolony niż dwa razy za jakieś g...

To może jako znawca wytłumaczysz mi czy jest możliwe do osiągnięcia taki efekt jaki jest pokazany na aukcji przy zdjęciu 50/50 tym woskiem co jest oferowany przez sprzedającego ?
 
 
 
Lopez390 



Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 36
Skąd: Werbkowice



Wysłany: Nie Lip 11, 2010 22:36   Re

Miałem kiedyś wosk z tej aukcji wosk nie wymaga dużego wysiłku auto ładnie się błyszczało ale te zdjęci z aukcji to spora przesada ale fakt faktem ze sporo tych rysek z ciąga.
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Nie Lip 11, 2010 22:46   

Lopez390, ooooo wielkie dzięki za odpowiedz, chciałbym jeszcze tylko uściślić, dokładnie taki sam wosk kupiłeś co podałem w linku do aukcji ??
Powiedz jak wyglądała sprawa z nakładaniem jego na karoserie, jak z ściąganiem go na gładko?
I jeszcze jedno, mówisz że zdjęcie 50/50 na aukcji to lekka przesada, nie osiągnie się takiego efektu na bazie tego wosku.

A może używałeś Farecli G3 ?? ? Czy ona była by lepsza ?? Z tym chyba że ona jest nanoszona na mokro i raczej ręcznie się tego dobrze nie zrobi? Daj znać co o tym sądzisz.
 
 
 
Lopez390 



Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 36
Skąd: Werbkowice



Wysłany: Nie Lip 11, 2010 22:53   

Taki sam nawet chyba z tej samej aukcji nałożenie jak i sama polerka nie sprawia kłopotu, nakłada i poleruje się tak jak inne woski w paście nie zostawia smug. Wosku miałem okazje użyć tylko raz na paroletniej fabi w metalicu potem wosk się popsuł, a mianowicie się rozwarstwił oddzieliła się od niego woda, prawdopodobnie od wysokiej temperatury ale pewności niema. Mogę c. jeszcze polecić firmę TurtleWax całkiem przyzwoite kosmetyki,
 
 
emerka 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 96
Skąd: Śląsk



Wysłany: Nie Lip 11, 2010 22:59   

te zdjęcia z aukcji sa po to, żeby zachęcić, ale w 99% przypadkach ten efekt jest mozliwy, lecz po zastosowaniu kilku produktów.

Miałem kontakt i jako sprzedawca i jako użytkownik (jeśli chcesz to przesle Ci jutro zdjęcia mojego R75 po stosowaniu pakietu meguiars + politura Poorboys.

Sam wosk w nakładaniu i polerowaniu jest bardzo przyjemny. Ale najwiecej zależy od przygotowania powierzchni. Jeśli będzie w 100% czysta, wtedy wosk nakłada się jak po szkle, a jesli będzie brudna, z jakimiś paprochami, wtedy zostaną smugi.

Szczerze od siebie polecam glinkowanie, daje to najlepszy efekt w kwestii czyszczenia i przygotowania powierzchni. Wszystkie pasty typu Tempo są super, ale tylko do usuwania rys i pozostawiania w miejscu użycia mnóstwa mikro rysek (koliste tzw. swirlsy).
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Nie Lip 11, 2010 23:04   

Dobra to napiszę w ten sposób, moim priorytetem jest zlikwidowanie właśnie takich kulistych rys które w słońcu są najbardziej uwydatnione a następnie nałożenie wosku aby wydobyć głębie koloru.

Więc tak mam możliwość na Garecle G3 ale obawiam się syfu i nanoszenia ręcznego na mokro, jeżeli nie ona to proszę o konkretne propozycje( marka model preparatu) aby zlikwidować na moim lakierze kuliste rysy które mnie załamują :cry:
 
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Nie Lip 11, 2010 23:58   

Do mycia Meguiar's Gold Class bardzo dobry szampon nie pozostawia białego nalotu po wyschnięciu i nie usuwa warstwy wosku aktualnie taki stosuję. Później glinka jak wyżej napisane do usuwanie nalotów na lakierze. Co do kolistych rys to jeszcze nic nie stosowałem ale podobno dobry jest Swirlx również firmy Meguiar's. Jak już pozbędziesz się rys to na lakier dajesz politurę np. Deep Crystal też od Megsa i na sam koniec najważniejsze czyli wosk osobiście zastanawiałem się nad kilkoma i ostatecznie wybrałem Collinite 476 sam jeszcze nie używałem czekam aż autko będzie polakierowane jednak widziałem efekty i jest gruuuubo, a na dodatek długo się utrzymuję... Aaaa i najważniejsze do mycia albo bardzo miękka szczotka albo specjalna rękawica bo nic nam nie da długotrwałego efektu jak co chwile będziemy rysować lakier od nowa...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Joshua121 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 105
Skąd: Śląsk\Dobieszowice



Wysłany: Pon Lip 12, 2010 10:58   

Ja ogólnie to gorąco polecam poczytać trochę to forum http://forum.kosmetykaaut.pl/index.php

Warto kupić glinkę usuwa ona zabrudzenia z smoły i zmywa wszystko częgo nie umyjesz wodą + dobry wosk Collinite 476 tak jak Pływak poleca + politura ,żeby nadać autu wet look.
_________________
Kupie przedni zderzak do R200 w kolorze JRJ
, przednią europejską lampę lewą kontakt pw :)
 
 
VanOrtega 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 130
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Sie 07, 2010 15:17   

to ja polecam świetny wosk samochodowy firmy NuFinish.
Świetny wosk, działa intensywanie i chroni karoserie do 52 myć auta.
A co do efektu, to po uzyciu tego wosku mozna sie przegladac w lakierze:D

a tak to wyglada
 
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Sob Sie 07, 2010 15:54   

Jeśli chodzi o lakier metalic, to ja z kolei polecam od siebie wosk TURTLE WAX METALIC oraz FORMULA 1 CARNAUBA CAR WAX oba świetnie się nakładają oraz polerują a efekt jest naprawdę zadowalający. Za te pieniądze naprawdę trudno znaleźć coś lepszego, przed samym woskowaniem należy umyć porządnie samochód, a po wyschnięciu można przelecieć lekko lakier pastą lekkościerną typu K2 TEMPO a potem na to wosk, to taki tańszy sposób, ale efekt super, koszt wszystkiego to ok 30zł, więc polecam :wink:

_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
emerka 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 96
Skąd: Śląsk



Wysłany: Sob Sie 07, 2010 16:33   

Ja polecam zestaw który ostatnio sam zastosowałem:
- Glinka Meguiars
- scratchX
- politura DC #1 Polish
- wosk NXT 2.0
- meguiars quik detailer
efekt poniżej:





 
 
Mazak 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 486
Skąd: Hastings/Warszawa

Rover 600

Wysłany: Nie Sie 08, 2010 21:49   

Mając chwilę wolnego pobawiłem się w woskowanie ,woskiem kupionym za 16.99zł firmy "K2" czyli dolna półka cenowa i oto co osiągnąłem :???: ( :foto: tel.)
_________________
To ja Alex z chłopakami w ręku kierownica ,szosa przed nami...
 
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Pon Sie 09, 2010 01:17   

Mazak, jest dobrze :grin: , następnym razem spróbuj TURTLE WAX METALIC i/lub FORMULA 1 CARNAUBA CAR WAX ok 20zł za tę kaskę nie powinieneś być zawiedziony :grin: dają radę.
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
dr 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 61
Skąd: Ryki/Piaseczno



Wysłany: Wto Sie 10, 2010 17:05   

Ja oczywiście polecam produkty AutoGlym.
Nie będę pisał nic więcej żeby nie było że zachwalam swoje :wink:
Wystarczy poczytać opinie na ich temat na forach o tematyce kosmetyków samochodowych.
Link w stopce.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416 '98] woskowanie
Gość Tuning wizualny 35 Wto Lip 28, 2009 14:00
Mix



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink