Forum Klubu ROVERki.pl :: Auto Mariana_K - wydzielony
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Auto Mariana_K - wydzielony
Autor Wiadomość
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 07, 2009 10:48   

A co będzie? ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 07, 2009 10:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Sie 07, 2009 10:50   

hmmm stawiam na trzy diamenty :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 07, 2009 11:23   

Hmmm... On też? ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Sie 07, 2009 12:21   

Marian_K, nie ma problemu, zapytam i dam znać :ok:

Marian_K, myślisz o 3 diamentach w wersji Sportback?
 
 
 
Marian_K 




Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pią Sie 07, 2009 12:27   

Cytat:
Marian_K, myślisz o 3 diamentach w wersji Sportback?
Dokładnie tak :) aczkolwiek, im dłużej myślę, tym mam więcej wątpliwości.... ach - pożyjemy zobaczymy.

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 07, 2009 13:00   

Ale Lancer Sportback to chyba trochę mały jak na rodzinkę? ;)

Ja myślę o Outlander'ze jak mi się tylko sytuacja zawodowa ustabilizuje. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Sie 07, 2009 13:08   

maciej, Outlander też jest :mniam: Znajomy z "byłego" projektu kupił sobie takiego rok temu i miałem okazję obejrzeć, rzeczywiście sympatyczna sztuka.

Co do Sportback'a, nie oglądałem nigdy dokładnie, ale na pierwszy rzut oka wydaje się być wystarczający dla rodziny 2+1.
 
 
 
Marian_K 




Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pią Sie 07, 2009 13:39   

maciej napisał/a:
Ale Lancer Sportback to chyba trochę mały jak na rodzinkę?
To zależy ... każdy ma inne oczekiwania. W środku Lancer ma naprawdę bardzo dużo miejsca - w tej klasie aut bezkonkurencyjny. Przynajmniej dla mnie ta ilość miejsca w środku jest wystarczająca. Pozostaje kwestia bagażnika - i stąd moje wahania...

maciej napisał/a:
Ja myślę o Outlander'ze
Niestety nie ta kategoria cenowa. Planuję zamknąć wydatek w kwocie do 70 tys. Zresztą nie wiem czy mając więcej gotówki zamiast Outlandera nie skusiłbym się na ... Peugeota 3008 ... :wink: zresztą w kwocie ok 90 tys. jest już naprawdę spory wybór 'fajnych' aut.
Nawet taki 'autobus' jak C4 Picasso chodzi mi po głowie bo można kupić jakiś demonstracyjny w tej cenie...

emes napisał/a:
Co do Sportback'a, nie oglądałem nigdy dokładnie, ale na pierwszy rzut oka wydaje się być wystarczający dla rodziny 2+1.
Hmm... od jakiegoś miesiąca rodzina to 2+2 - druga córka mi się urodziła :mrgreen:
Tak jak wspomniałem - wewnątrz naprawdę Lancer bardzo pozytywnie zaskakuje ilością miejsca, tylko ten bagażnik....

Generalnie - spory dylemat co kupić.

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 07, 2009 14:06   

Marian_K napisał/a:
Niestety nie ta kategoria cenowa.

u mnie to będzie jakaś forma leasing'u na firmę, więc nieco inne "warunki finansowania". ;)
Marian_K napisał/a:
Planuję zamknąć wydatek w kwocie do 70 tys.

Czyli nowy Sportback?

To po co tak daleko od domu?

Czy używany w lepszej wersji?
Marian_K napisał/a:
Zresztą nie wiem czy mając więcej gotówki zamiast Outlandera nie skusiłbym się na ... Peugeota 3008 ... :wink:

ssoooo???
Francuz zamiast Japończyka (choć z niemieckim sercem ;) )???
Marian_K napisał/a:
Hmm... od jakiegoś miesiąca rodzina to 2+2 - druga córka mi się urodziła :mrgreen:

No to żeś się kolego nie pochwalił!! :P

Gratulacje!!! :D

A tak czysto praktycznie, choć bez polotu, to na Twoim miejscu miałbym dwa typy:
- Octavia Tour combi - w rozsądnym wyposażeniu z 1.6 LPG to 55-60 tys. zł, a z 1.9 TDi to jakieś 65 tys. zł - mój ojciec kupił za 53 tys. 1.6 LPG z klimą, centralnym zamkiem, alarmem i ładnym lakierem ;)
- Kia Cee'd SW - kolega kupił "full wypas" jak na to auto (klimatronic, 2.0 CRDi 140 KM, elektryka itp.) za 72 tys. albo jakoś tak

Oba auta nowe-salonowe.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Marian_K 




Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pią Sie 07, 2009 15:47   

maciej napisał/a:
Czyli nowy Sportback?
Albo nowy, albo roczny w wyższej wersji wyposażenia - dlatego trochę dalej od domu szukam.

maciej napisał/a:
Francuz zamiast Japończyka
Wsiądź do 3008-ki, a zobaczysz czy Cię nie zauroczy... :wink: Zresztą jak kupowałem R75 to wszyscy pukali się w czoło, że anglik... :wink:

Jeśli chodzi o Twoje typy to:
1. Octavia odpada - po prostu jak ją widzę na ulicy to jakoś mi głowę odkręca w drugą stronę... za dużo tego jest i nuuuuudny do bólu
2. Kia Ceed SW - byłem, widziałem... jakoś.... jak to określiłeś "bez polotu"

Haha - wiem, marudny jestem, ale jak mam wydać 70 tys. to chcę żeby oprócz funkcji użytecznej (transport z punktu A do B) widok samochodu cieszył oko i wprawiał mnie w dobry nastrój :) ... ale może jeszcze zejdę na ziemię... zobaczymy :razz:
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 07, 2009 16:13   

Marian_K napisał/a:
Jeśli chodzi o Twoje typy to:
1. Octavia odpada - po prostu jak ją widzę na ulicy to jakoś mi głowę odkręca w drugą stronę... za dużo tego jest i nuuuuudny do bólu
2. Kia Ceed SW - byłem, widziałem... jakoś.... jak to określiłeś "bez polotu"

Toż napisałem, że to typy czysto praktyczne - rodzinne. :)

Po prostu za tą kwotę masz bardzo funkcjonalne, nowe auta, ale pozbawione już zdecydowanie chorób wieku dziecięcego, a jednocześnie bardziej niż przestronne, zarówno w kabinie, jak i w bagażniku.

Oboma jeździłem i prowadzą się co najmniej poprawnie i mocy starcza, nawet w Octavii 1.6. :)

Też wolę auta nietuzinkowe, ale nie bardzo sobie wyobrażam podróż z dwójką dzieci na wakacje czymś co ma mniej niż 500l bagażnika i nie jest kombi, ale ja to rozpieszczony jestem. ;)

Wiem, wiem, kiedyś się dało - moi rodzice to potrafili nas do malucha w taką podróż zapakować, ale tylko raz, bo zwykle była Skoda S100 dziadka do dyspozycji. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Marian_K 




Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pią Sie 07, 2009 16:30   

Cytat:
Po prostu za tą kwotę masz bardzo funkcjonalne, nowe auta, ale pozbawione już zdecydowanie chorób wieku dziecięcego, a jednocześnie bardziej niż przestronne, zarówno w kabinie, jak i w bagażniku.
W kabinie nie mają szans z Lancerem. Ustawiam przedni fotel pod siebie (1,84 metra) i z tyłu zdecydowanie najwięcej miejsca na nogi jest w Lancerze... Co prawda na głowę trochę brakuje :mrgreen:
maciej napisał/a:
Też wolę auta nietuzinkowe, ale nie bardzo sobie wyobrażam podróż z dwójką dzieci na wakacje czymś co ma mniej niż 500l bagażnika i nie jest kombi, ale ja to rozpieszczony jestem. ;)
Wychodzę z założenia, że na wakacje jedzie się raz do roku, więc w razie czego można "trumienkę" na dach kupić i po kłopocie. Na co dzień taki kufer jest zbędny, więc chyba wolę mieć na co dzień uśmiechniętą gębę na widok fajnego auta niż raz do roku chodzić dumny, że zapakowałem się do bagażnika.... :razz:

Zapomniałem dodać że w weekend jadę oglądać nową Megankę kombi :wink:
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 07, 2009 16:55   

Marian_K napisał/a:
W kabinie nie mają szans z Lancerem. Ustawiam przedni fotel pod siebie (1,84 metra) i z tyłu zdecydowanie najwięcej miejsca na nogi jest w Lancerze... Co prawda na głowę trochę brakuje :mrgreen:

No z Lancerem nie porównywałem, ale jak dla mnie w obu autach ilość miejsca jest co najmniej poprawna, a zanim Twoje dzieci będą potrzebować takiej ilość miejsca to jeszcze 2 razy auto zmienisz, za to ilość miejsca w bagażniku Ci się wtedy zmniejszy, bo nie będziesz musiał wozić wózka. ;)

Ja bym jednak na razie stawiał na bagażnik, a nie miejsce z tyłu. ;)
Marian_K napisał/a:
Wychodzę z założenia, że na wakacje jedzie się raz do roku, więc w razie czego można "trumienkę" na dach kupić i po kłopocie. Na co dzień taki kufer jest zbędny, więc chyba wolę mieć na co dzień uśmiechniętą gębę na widok fajnego auta niż raz do roku chodzić dumny, że zapakowałem się do bagażnika.... :razz:

hehe... Jak zawsze zapomniałem, że ja nie jestem normalny i pełną pojemność bagażnika wykorzystuję najrzadziej raz w miesiącu, a zwykle częściej przy jakimś weekendowym wypadzie ze znajomymi.

Ciekawe, czy posiadanie dzieci mnie utemperuje pod tym względem... ;)
Cytat:
Zapomniałem dodać że w weekend jadę oglądać nową Megankę kombi :wink:

A fuj... ;)

Kupuj Lancera!!! ;) :D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Sob Sie 08, 2009 13:18   

Jesli moge cos od siebie, to nowy lancerek liftback jest pieeekny. Kumpel z pracy sobie kupil teraz czarniutkiego. Musze powiedziec ze baaardzo faje autko. Troche w srodku plastikowy, ale ma tez pare fajnych rozwiazan np. drugie dno w bagazniku idealne na kontrabande ;) lub co lepsze - sporo sprzetu audio. Drugie dno mozna opuscic i powiekszyc przestrzen bagazowa. Pierwszy raz widzialem takie rozwiazanie (moze malo widzialem) i bardzo mi sie spodobalo.

Pozdrawiam
 
 
 
Marian_K 




Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Nie Sie 09, 2009 00:03   

maciej napisał/a:
zanim Twoje dzieci będą potrzebować takiej ilość miejsca...
Widzisz Maciej - z tą ilością miejsca dla dzieci nie jest tak słodko jakby się wydawało: że mały potrzebuje mniej... Wiadomo, że dziecko siedzi w foteliku, a fotelik sam w sobie sporo miejsca zajmuje. Poza tym foteliki dla małych dzieci mają możliwość delikatnego położenia, tak aby dziecko mogło spać podczas jazdy - no i jak jest mało miejsca w samochodzie, to po rozłożeniu takiego fotelika - nie mieszczą się dziecku nogi, albo są ściśnięte między fotelikiem a oparciem przedniego fotela, więc wygodne to nie jest...

maciej napisał/a:
Jak zawsze zapomniałem, że ja nie jestem normalny i pełną pojemność bagażnika wykorzystuję najrzadziej raz w miesiącu, a zwykle częściej przy jakimś weekendowym wypadzie ze znajomymi.
No i właśnie dlatego każdy ma inne/własne kryteria, którymi kieruje się przy wyborze samochodu :smile: aczkolwiek dobrze jest posłuchać innych bo to zawsze bardziej obiektywne/inne spojrzenie na problem.

Meganki nie udało mi się zobaczyć - może po niedzieli :razz:

kruszon napisał/a:
Jesli moge cos od siebie, to nowy lancerek liftback jest pieeekny.
Kruszon - to może i Ty się skusisz :wink: ?

Jak narazie największy problem z zakupem Lancera jest taki, że.... żonce się nie podoba!!!
Pocieszające jest to, że jak pierwszy raz pokazałem jej R75 to też jej się nie podobał, a potem go pokochała :mrgreen: .

Teraz słyszę od niej: życzę Ci żebyś Roverka nie sprzedał!!!! Ach te 'baby' :mrgreen:

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Nie Sie 09, 2009 00:46   

Marian_K napisał/a:
Widzisz Maciej - z tą ilością miejsca dla dzieci nie jest tak słodko jakby się wydawało: że mały potrzebuje mniej... Wiadomo, że dziecko siedzi w foteliku, a fotelik sam w sobie sporo miejsca zajmuje. Poza tym foteliki dla małych dzieci mają możliwość delikatnego położenia, tak aby dziecko mogło spać podczas jazdy - no i jak jest mało miejsca w samochodzie, to po rozłożeniu takiego fotelika - nie mieszczą się dziecku nogi, albo są ściśnięte między fotelikiem a oparciem przedniego fotela, więc wygodne to nie jest...

Dokladnie tak jest. Jesli przedni fotel jest odsuniety za bardzo do tylu to nasz mlody ma bardzo malo miejsca na nogi siedzac z tylu podczas gdy moja zona po wyjeciu fotelika i posadzeniu swoich czterech liter zamiast mlodego z fotelikiem spokojnie sie miesci :)
Marian_K napisał/a:
Kruszon - to może i Ty się skusisz :wink: ?

No ja bede czegos wiekszego musial poszukac w na przlomie listopada i grudnia bedzie nas juz czworo co dla poczciwej R45 "Panterki" moze byc ciezkie do zniesienia ;)
Mysle zeby zrobic myczek taki ze zonce i na wyjazdy 5 drzwiowa RAV4 (bardzo jej sie podoba i chce JUZ mimo ze prawka jeszcze nie ma ;)) a moją R45 zamienić na bolid pt. ZR 160 :)
Ewentualnie zamiana na jednego kombiaczka najlepiej ZT-T :błagam: Ale o ile zonka prawko zrobi to wiem ze beda ciagle wojny. Poza tym przy 2jce dzieci w roznym wieku to jednak chyba 2 autka lepiej :)

Pozdrawiam
 
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Sie 09, 2009 08:57   

Marian_K napisał/a:
Teraz słyszę od niej: życzę Ci żebyś Roverka nie sprzedał!!!! Ach te 'baby' :mrgreen:


:rotfl:
 
 
 
Marian_K 




Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Czw Sie 27, 2009 11:06   

No i jest!!!!

Lancer Sportback 1.8 w wersji Intense :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jak narazie jestem zauroczony i nie jestem w stanie obiektywnie nic powiedzieć, więc nie będę zachwalał... powiem tylko że na kołach 18 wygląda PIĘKNIE i... budzi grozę na drodze oraz zainteresowanie.

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
Ostatnio zmieniony przez Marian_K Czw Sie 27, 2009 11:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wild_weasel 




Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Czw Sie 27, 2009 11:08   

Marian_K, gratuluję! :D Niech Ci dobrze służy i obfituje w miejsce w środku ;)
_________________
It's all right...
 
 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Czw Sie 27, 2009 11:14   

Foteczki poprosimy :D

Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Wydzielony wątek ekologiczny ;)
Ant Offtopic 11 Pią Maj 11, 2007 09:32
Paul
Brak nowych postów Wątek wydzielony z tematu memphisto
[R200] Proszona pilna pomoc - mam problemy po sprzedaży
Perez Offtopic 18 Nie Cze 05, 2011 09:16
bolcik
Brak nowych postów Wątek wydzielony z tematu Remi55
Gość Offtopic 67 Pią Cze 24, 2011 18:30
Remigiusz
Brak nowych postów wydzielony > Polonez 1.4 rover , przekładka silnika do ro
slawekmarcin Offtopic 34 Sro Gru 19, 2007 21:15
Gość
Brak nowych postów Kolejna dyskusja LPG kontra diesel (wydzielony)
Wydzielone z tematu http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=47129&postdays=0&postorder=asc&a
kasjopea Offtopic 81 Pią Lis 27, 2009 14:32
sobrus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink