Forum Klubu ROVERki.pl :: SOLVED [R214] Klapa bagażnika się nie zamyka :(
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
SOLVED [R214] Klapa bagażnika się nie zamyka :(
Autor Wiadomość
jasiu87
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sie 17, 2008 22:58   SOLVED [R214] Klapa bagażnika się nie zamyka :(

Przeglądałem forum i nigdzie nie znalazłem rozwiązania tego problemu... fakt mój bagażnik żeby zamknąć musiałem nie raz porządnie trzasnąć. Do czasu czyli dzisiaj gdy mój tata pakował jakieś klamoty do bagażnika, chciał zamknąć bagażnik i nie dało sie nawet po porządnym trzasku :( proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony przez Brt Czw Sie 21, 2008 12:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sie 17, 2008 22:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
secio 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 387
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Pon Sie 18, 2008 00:03   

U mnie tez zaczyna sie pojawiac ten problem. Uzywajac szukajki na forum znalazlem informacje, ze trzeba dostac sie do mechanizmu zamka i tam cos zobaczymy ;) . Generalnie, chodzi o jakas sprezynke ktora bedzie brudna, zasniedziala. Trzeba poczyscic, nasmarowac. Tyle teorii, bo sam jeszcze sie tym nie zajalem.
Doraznie, zauwazylem, ze pomaga ponaciskanie zamka. U mnie wtedy zaskakuje.
Jak zajme sie tym w praktyce wczesniej niz Ty, dam znac konkretniej.

PS.
Zauwazylem, ze oprocz problemow z zamknieciem nie mozna wsadzic kluczyka za zamka bagaznika. Tez masz ten objaw ?

Mariusz
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10889
Skąd: ZGL / szczecin




Wysłany: Pon Sie 18, 2008 00:04   

musisz dopasować ucho od zamka (to coś za co lapie zamek).
jest ono przykręcone na dwie śruby torx. Być moze ktoś juz spasowywał i jest zbyt lekko przykręcone, a nawet jak jest porządnie przykręcone potrafi się ruszyć....
fabryczne pasowanie powinno być zaznaczone, ale po 10 latach klapa i karoseria mogły się trochę zwichrować, więc może trzeba poprawić fabrykę ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
bizkid 




Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 75
Skąd: śląsk



Wysłany: Pon Sie 18, 2008 10:18   

jasiu87 napisał/a:
musiałem nie raz porządnie trzasnąć.

Mam to samo, troche pomoglo jak odkręciłem ucho od zamka rozwieciłem troche otwory zeby móc przesunąc ucho nieco w góre, zeby zamek go wcześnij chwytał.
secio napisał/a:
trzeba dostac sie do mechanizmu zamka i tam cos zobaczymy . Generalnie, chodzi o jakas sprezynke ktora bedzie brudna, zasniedziala. Trzeba poczyscic, nasmarowac. Tyle teorii, bo sam jeszcze sie tym nie zajalem.

za to sie tez musze zabrać.
_________________
http://www.rimmerbros.co....5-MG-ZR--m-1614
 
 
brendiks 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 60
Skąd: Kalisz-Jeleśnia



Wysłany: Wto Sie 19, 2008 15:34   Zamek

Odkręć osłonę plastikową(2 wkręty).

Naciśnij otwieranie zamka.Włóż śrubokręt między szczęki zamka i zobacz czy zaskakuje.Jeśli zaskakuje regulacja ucha na dole.Jeśli nie załapuje i puszcza...

Jeśli siedzisz na tyle swojego auta i jesteś zwrócony w strone otwartej klapy to naśrodku masz zamek a po lewej stronie guzik od otwierania.
ściągnij obudowę zamka (8 oczko chyba)

Jest tam mała zapadka, która powinna wejśc w swoje miejsce czyli zablokować się żeby zamek trzymał na "uchu" teraz masz tam śrubokręt..jeśli nie zaskakuje i zauważysz że linka nie wraca...
Po lewej stronie klapy masz mechanizm z guzikiem klapy.Zobacz czy plastikowa tuleja na zamku zachacza o "tłoczek".Jeśli jest ok to Porządnie nasmaruj WD 40 ruszając zamkiem.
Sprawdz czy lina jest odpowiednio napięta i nie utrudnia powrotu i czy zapadka działa.
Porządnie nasmaruj zamek(środek i zapadkę ze sprężynką)

Na chłopski rozum jak rozbierzesz i zobaczysz na jakiej zasadzie działa Sam zczaisz dlaczego nie działa.

Mam to za sobą:)
Roboty na 30 min (wraz z myśleniem:)

Pozdrawiam
_________________
Lovelek
 
 
 
Jabbaros 



Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 11
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Sie 19, 2008 21:53   

Mam to samo. Jest to wielce wkurzajace. Po regulacjach pozycji dolnego rygla i wymianie zamka pomoglo tylko tyle, ze klapa sie zamyka ale zamek puszcza na wertepach, co jest jeszcze bardziej wkurzajace. (dobrze ze cala klapa nie idzie do gory w czasie jazdy hehe)
Nie probowalem psikac wd40 na ta linke co leci w pancerzu do guzika i okolice - ktory sie naciska zeby otworzyc klape. Moze to cos da.
Strasznie upierdliwa dolegliwosc.
Moze ma ktos kompletnie nowy zamek z linka i guzikiem, albo wie gdzie mozna kupic taka nieuzywke?
pozdr
jacek
jabbar@supermedia.pl
 
 
jasiu87
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sie 19, 2008 23:23   

Uwaga ! Uwaga ! :) Problem rozwiązany :)
Wolne dzisiaj miałem w pracy więc postanowiłem sam wsiąść sprawy w swoje ręce...
Zacznijmy od tego, że NIE TRZEBA NOWEGO ZAMKA :)
Sprawa okazała się banalnie prosta :)
Rozkręciłem plastiki na klapie zacząłem się dobierać do zamka :) okazało się że z zamkiem wszystko OK więc szukałem przyczyny głębiej... i tak doszedłem od linki centralnego w zamku do linki w mechanizmie właśnie ów centralnego. Tam jest w tym mechanizmie takie (nie wiem jak to nazwać) pierdółka która powinna odbijać jak linka wraca przy naciśnięciu guzika od klapy... i to jest przyczyna :P ten cały haczyk jest tak zardzewiały, zaśniedziały że nie chciał się po prostu cofać :) dobry odrdzewiacz WD40 jakieś inne smarowanie i po sprawie, składamy i po problemie :P
Pozdrawiam Michał
 
 
brendiks 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 60
Skąd: Kalisz-Jeleśnia



Wysłany: Sro Sie 20, 2008 19:16   

No i gitara :)
_________________
Lovelek
 
 
 
jasiu87
[Usunięty]






Wysłany: Czw Sie 21, 2008 11:54   

to poproszę o SOLVED w temacie :)
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Sie 21, 2008 12:22   

proszę bardzo ;) sam możesz to zrobić przy pomocy "edytuj" w pierwszym poście ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
_Lucas_ 




Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Szkocja

Rover 200

Wysłany: Sob Sie 22, 2009 17:58   

Miałem ten sam problem dzisiaj go rozwiązałem bo wcześniej zamek po wielu trzaśnięciach zamykał dzisiaj już nie chciał, wystarczyła regulacja dolnego rygla, lekko w lewo patrząc do bagażnika, wszystko ładnie się teraz zamyka i nie ma problemu.
_________________
Moje autko na PJ Rover 211 SE 8V
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r214] klapa bagażnika stuka;/
themartino Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Nie Cze 15, 2008 19:19
Adrian355
Brak nowych postów [R200 1,4Si 97r] tylna klapa się nie zamyka
Tigernp Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Lut 04, 2009 15:53
Tigernp
Brak nowych postów [R25] Nie zamyka zamek bagażnika (zasilanie siłownika)
rafsart Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pią Sie 28, 2015 20:19
jerzy53
Brak nowych postów [R25 5D] Klapa bagażnika
Steff Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Nie Kwi 19, 2009 19:19
Steff
Brak nowych postów [R25] Klapa Bagażnika
Guciek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Wto Sty 17, 2012 14:32
Guciek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink