Forum Klubu ROVERki.pl :: [R All] Pomoc w wyborze opon 205/40/17
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 12:30
[R All] Pomoc w wyborze opon 205/40/17
Autor Wiadomość
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 07:50   

kpt napisał/a:
keczu z 10 lat temu montowano w DU kumho i hankooki, i to wlasnie kumho mialy gorsza opinie.
Moze i tak,mi chodzilo jaki skok jakosciowy zrobily koreanskie opony.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 07:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Wrz 03, 2009 00:08   

keczu, to jeszcze mi napisz czy te opony kumho są z rantem ochronnym?
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Czw Wrz 03, 2009 01:07   

wtrace swoje 3 grosze o oponach z ktoreymi mialem stycznosc :)

tojki T1R jak i ostania ich produkcja troche przereklamowana... fakt to sa dobre opony ale wiele osob ktore nawet na nich nie jezdzily niosa jak wiatr same pochlebne opinie a mozna w nizszej cenie dostac lepsze opony chyba ze mowimy o R888 to zupelnie inna bajka... nr.4

ktos wspomnial o nokianach z zawiazanymi oczami w kazdy model czy zimowki czy letnie czy sportowe jak w dym chyba najlepsze opony na ktorym mialem okazje jezdzic jedyny minus cena :( nr.1

Uniroyal Rainsport 1 dobra opona majaca wielu zwolennikow ktorzy nie zamienili by jej na dana inna takze na tym forum :) nr.3/4

Kumho ecsta kolejna dobra opona z pierwszej piatki. nr.3/4 Pływak maja rant ochronny :)

bridgestone potenza chyba najbardziej niezawodna na kazde warunki nr.2

yokohama co tu duzo pisac chyba kazdy wie :)nr.1/2

nankang opona ktora jeszcze 1,5 roku temu w polsce posztowala taniej niz kormoran dzisiaj kosztuje tyle samo albo wiecej niz Tojka... zyskala duza popularnosc wsrod samochodow powyzej 200km wytrzymalosc dunlopa trzymanie yokohamy i wtedy cena kormorana co chciec wiecej polowa SR na tym jezdzila :) nr.3

i kibel jak to niektorzy pisza na ktorym obecnie jezdze poniewaz ze starych nic juz nie zostalo a tzreba bylo kupic na szybko 4 sztuki nowych durun czyli wzor i mieszanaka brigstona za 2/3 ceny. Opinia na pewno to nie jest to samo mieszanka jest troche twardsza co skutkuje gorsza trakcja przy szybkim ruszaniu, nie sa tak szybkie w zakretach chociaz to bardzo subiektywne odczucie przy normalnej jezdzi nie zauwazalne. W deszcz zachowuja sie niemal identycznie wiec jak nie maja to byc opony do szalenstw to polecam w 100% jesli jest innaczej to coz zbieraj hajsy :) na nr.1/2/3 wedle budzetu :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Czw Wrz 03, 2009 07:51   

Pływak napisał/a:
keczu, to jeszcze mi napisz czy te opony kumho są z rantem ochronnym?
Tak,maja fant.Ja mam profil "55" wiec jeszcze maja,nie wiem jak przy wyzszym profilu.
 
 
Mortal 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 60
Skąd: Śrem / pod Poznaniem

Rover 200

Wysłany: Czw Wrz 03, 2009 08:13   

To jeszcze ja sie podlacze do watku. Sprawa nie jest pilna, ale po sezonie zimowym bede potrzebowal nowe opony na lato. Co polecacie w rozmiarze 225/45/R18 - i moze jakas firme w okolicach Poznania co dobrze i za przyzwoite pieniadze sprzeda i zalozy te cuda.

Pozdrawiam

Szymon
 
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Czw Wrz 03, 2009 20:35   

dobryziom napisał/a:
nankang opona ktora jeszcze 1,5 roku temu w polsce posztowala taniej niz kormoran dzisiaj kosztuje tyle samo albo wiecej niz Tojka... zyskala duza popularnosc wsrod samochodow powyzej 200km wytrzymalosc dunlopa trzymanie yokohamy i wtedy cena kormorana co chciec wiecej polowa SR na tym jezdzila :) nr.3

Dalej są tanie i jest na to chyba jeden główny powód - słabe hamowanie na mokrym - potwierdzone w testach ADAC i w opiniach użytkowników...
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Wrz 03, 2009 20:42   

Dobra Panowie wybór padł na Kumho Ecsta zobaczymy jak się będą sprawować :)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Bidi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Wrz 03, 2009 21:13   

dodam Swoje 2 grosze;] jesli ktos chce oponki ktore na suchym daja rade i sa tanie to polecam Marangoni Zeta Linea ale na mokrym kaszana :) bardzo zadowolony bylem z opon na mokre isuche a byly to HANKOOK K-105 na poczatku bylem any nastawiony bo to koreanskie ale pojezdzilem troche i polecam :) co do Yokohamy nie musze mowic tak jak mowil dobryziom, to juz inna klasa opon i kasa:)
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 10:00   

marcinmarcin napisał/a:
dobryziom napisał/a:
nankang opona ktora jeszcze 1,5 roku temu w polsce posztowala taniej niz kormoran dzisiaj kosztuje tyle samo albo wiecej niz Tojka... zyskala duza popularnosc wsrod samochodow powyzej 200km wytrzymalosc dunlopa trzymanie yokohamy i wtedy cena kormorana co chciec wiecej polowa SR na tym jezdzila :) nr.3

Dalej są tanie i jest na to chyba jeden główny powód - słabe hamowanie na mokrym - potwierdzone w testach ADAC i w opiniach użytkowników...


czy ja wiem czy takie tanie w siedemnastce okolo 320pln za sztuke w tej cenie masz troche opon do wyboru np. Kumho ECSTA.
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
ascaris 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 173



Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 10:49   

Ja też dodam swoje kilka groszy :)

Niedawno zaopatrzyłem się w aluski 15' i oczywiście pojawił sie problem wyboru opon. Szukałem, pytałem, przeglądałem i ostatecznie stałem się posiadaczem Dunlopków SP Sport Fastresponse 195/55R15
Wiadomo cena wyższa bo profil 55 ale całość prezentuje sie bardzo ładnie :)

Narazie ciężko mi te opony ocenić bo mam je dopiero 2 tygodnie ale nie widzę nic niepokojącego
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 09:37   

aloha :D

no i cóż.....wczoraj była u nas dłuuuga ulewa, lało jak z węża. Idealne warunki do testowania opon :twisted: no i znowu Koledzy-znawcy się pomyliliście i to gruuubo. Auto jeździ jak przyklejone, lepiej niż na Barumkach zdecyowanie. Bardzo poprawiło się hamowanie, co mnie ogromnie cieszy :) po zmianie hamulców (teraz są na wykończeniu i niestety, jedna strona hamuje gorzej) postaram się sprawdzić jeszcze raz, jak to wygląda :)

Czyli reasumując, zakup udany w 100%, jedyną wadą jest hałas, są to głośne opony. Nie wiem jak inne 17' się zachowują w Coupe, bo jest to auto bardzo kiepsko wyciszone i wszystko słychać, porównanie mam tylko z autami z wyższych półek (Passek CC) więc nie wypowiem się czy to jest normalne czy nie :)

pzdr ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 11:05   

Każdy chwali co swoje - to jest pierwsza zasada forum, nawet jeśli jest zupełnie inaczej w rzeczywistości... ;)
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 11:32   

trzeba miec odwage i honor, żeby przyznać się do błędu :] koniec z mojej strony, ze ścianą się nie da rozmawiać.
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 21:33   

po dzisiejszej wyprawie torowej zmieniam opinie o mojej oponie na suchym było całkiem przyzwoicie chociaż inne opony wyraźnie pokazały swoja przewagę ale o tym zaraz, to na mokrym tragedia straty straty straty na mokrą nawierzchnie i szybka jazdę beeeee. Opony które zakrólowaly na dzisiejszym torze to firestone i brigstone najlepsze czasy :)

PS oczywiscie wiadomo ze większość osób używa opon do zwykłej codziennej jazdy ale taki test daje możliwość sprawdzenia jej w ekstremalnych warunkach i wyraźniej ukazać różnicę.

[ Dodano: Sob Wrz 05, 2009 21:43 ]
Markzo napisał/a:
aloha :D

Czyli reasumując, zakup udany w 100%, jedyną wadą jest hałas, są to głośne opony. Nie wiem jak inne 17' się zachowują w Coupe, bo jest to auto bardzo kiepsko wyciszone i wszystko słychać, porównanie mam tylko z autami z wyższych półek (Passek CC) więc nie wypowiem się czy to jest normalne czy nie :)

pzdr ;)



nie pamiętam żebym mial jakieś opony w siedemnastkach które były by ciche... to kawal laczka wiec hałas zawsze będzie:) Tak jak mówisz w coupe jest to bardziej odczuwalne z powodu kiepskiego wyciszenia, zmieniłem to teraz jest dużo ciszej :) kosztem wagi ale trudno ( dach, podłoga, drzwi, nadkola).
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 21:59   

Markzo napisał/a:
koniec z mojej strony
I bardzo dobrze. :hejka:
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 22:26   

Dobryziomie, tak pi razy drzwi, o ile "przytył" tomcat po wyciszeniu pod CA? przy Twoich 230KM pewnie to nieodczuwalna różnica jednak dla mnie to dość istotne ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 22:33   

a ja po czytaniu roznych tematow, dyskusjach z ziomkami co duzo jezdza i ogarniaja auta wybralem toyo t1r i co .... i w sumie bez reweli, nie zgodze sie z brt , bo na suchym daje rade bardzo dobrze , to na mokrym jest juz ledwo srenio, hamowanie, zakrety... w klekocie czuc czy trzyma czy nie, bo mi przod strasznie wyjezdza jak opona nie trzyma O_o

pewnie toyo poleca na tyl. a na przod powedruja yokohamy... troche drozsze, ale wiem ze smigaja na suchym jak wsciekle, a na mokrym daja rade , tez bez reweli ale mam nadzieje ze bedzie lepiej niz w toyo, jak nie to plus bedzie taki ze na suchym nieco zyskam

powiem sszczerze, ze na mokrym to lepiej bylo na bf goodrich-ach co mialem wczesniej O__o no nic... opini tyle co uzytkownikow :D kazdy musi wybrac sam :) ja toyki sprobowalem i bede szukal dalej , bo mie nie zadowolily . nie pale lakow, nie scigam sie spod swiatel, ale po zakretach auto ma zaaaaaaa....khm szybko jechac ;) potem sie zatrzymac - tyle potrzebuje :D

a o hankookach nawte nie chce slyszec , najgorsze opony na jakich do tej pory mialem mozliwosc jezdzic :/ zostaly zmienione , nie ze wzgledu na zuzycie tylko bezpieczenstwo , bo nie hamowaly, nie trzymaly sie dorgi - w aucie mojego taty, ktory specjalnie nie jezdzi zbyt szybko, ani nie wariuje, ale samo hamowanie ... dramat O_o jak ja sie zabralem tym autem na sprawdzenie , po zakretach, to w pierwszym luku mi sie cieplo zrobilo ;( nie polecam nikomu !
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
TIGER 


Striptizer zlotowy


Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 314
Skąd: Sędziszów Młp.

MG ZT

Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 22:46   

Jak jeszcze jeździłem swoimi ZRkami bo były w przeszłości dwie to też miałem BF-Goodriche założone i naprawdę byłem z nich zadowolony. Obecnie też coś szukam ale oprócz BF-Goodrich chodzą mi po głowie Nankang.
_________________
POZDRAWIAM TIGER - "POWER IS BACK".
 
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 00:04   

Panowie.Piszcie model opony jak wyrazacie swoje opinie bo zucanie tylko markani nie ma sensu.Firmy maja opony typu "fuel saver" ktore z natury maja gorsza trakcje,ale mniejsze opory toczenia,opony powiedzmy normalne wlasnie takie do taty samochodu i opony do szybszych autek,ktore sa powiedzmy szczytem mozliwosci danej firmy jesli chodzi o opony komercyjne(o tych typowo sportowych nie wspominajac) lepsza trakcja,ale szybsze zuzycie. Zaloze sie ze porownyjac jakiegos Nankanga jakis "sportowy" model(ktorego nie polecam) do np. Goodyera NCT5(fuel saver) pewnie Nankang wypadnie lepiej.Pozdr.
maniaq napisał/a:
hankookach nawte nie chce slyszec
wiec jaki model?
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 12:11   

Markzo napisał/a:
Dobryziomie, tak pi razy drzwi, o ile "przytył" tomcat po wyciszeniu pod CA? przy Twoich 230KM pewnie to nieodczuwalna różnica jednak dla mnie to dość istotne ;)


takie małe OT wyszło kolo 15 mat jeszcze przeliczę w domu po tym co zostało bo kupiłem za dużo ile mata jedna wazy hmm musiałbym zważyć ale chyba w dziale audio juz ktoś podawał trzeba by poszukać :)

Co do opon Nankang zapewne chodzi o NS2 najpopularniejszy sportowy model (ulubieniec Hond) jedyny minus opona strasznie szybko schodzi ale dobre opony jak wiadomo tak maja 1-2 sezony dobrej szybkiej jazdy.
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [All] Rozmiar opon
Przełożenie z tyłu na przód
Cherman Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 12 Sob Kwi 11, 2009 10:27
Roj
Brak nowych postów [R All] konserwacja opon
muzyczny_rover Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 7 Sro Lis 19, 2008 10:18
muzyczny_rover
Brak nowych postów [Wybor letnich opon]
Pawkaz Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 2 Nie Lut 27, 2011 14:44
Dario
Brak nowych postów [R ALL] Zamiana rozmiaru opon
Armandoo Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 1 Sro Gru 01, 2010 21:38
Gość
Brak nowych postów [ALL] różne rozmiary opon
drlubicz Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 14 Wto Lip 20, 2010 19:26
keczu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink