Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wyświetlacz komputera
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wyświetlacz komputera
Autor Wiadomość
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Sie 25, 2009 11:28   [R75] Wyświetlacz komputera
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam, przeglądałem trochę postów i jakoś żaden mnie nie przekonał w jednej kwestii. Na moim wyświetlaczu na desce pojawiają się paski co utrudnia odczyt wskazań komputera, i teraz moje pytanie co najlepiej zrobić i czy coś się da zrobić:
1. Wymiana tylko wyświetlacza?
2. wymiana całych zegarów- i czy muszą być wtedy jakoś szczególnie dopasowane(pomijam diesel-benzyna)?
3. Czy może jeszcze jakaś inna operacja?

Jeżeli ktoś miał z tym do czynienia i wymieniał owy wyświetlacz proszę o porady oraz wskazówki.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Gru 08, 2010 18:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 25, 2009 11:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 25, 2009 11:34   

Poczytaj ten temat, może znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania :) Pozdrawiam
http://www.roverki.pl/article.php?sid=470
 
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Sie 25, 2009 12:27   

no tak, ten art. to ja już czytałem, ale tam jest mowa o jakiś eeprom , a mi wyłącznie interesuje to czy można samą płytkę tzn. wyświetlacz "wylutować" i wpasować w to miejsce nowy wyświetlacz ( bo sam wyświetlacz chyba nie gra roli jaki jest, nie wiem czy dobrze to rozumuję, a jakie komunikaty i to co będzie wyświetlał to zadanie chyba innej części?)
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 25, 2009 13:13   

"Przy rozbieraniu zegarów uważajcie na taśmę wyświetlacza LCD!!! to jest wyświetlacz OEM’owy i jak go uszkodzicie to zegary można wyrzucić do kubła. Nie da się również tej taśmy przelutować ponieważ jest ona wgrzewana w płytkę drukowaną zegarów. Polecam przed rozebraniem całkowitym licznika przyklejenie tej taśmy do płytki jakąkolwiek taśmą klejącą ... zabezpieczy ona taśmę LCD przed jej urwaniem się."

Z tego cytatu ze wspomnianego wcześniej artykułu wynika że LCD połączony jest z płytką za pomocą wgrzewanej taśmy czyli nie da siię tego przelutować. Zresztą w artykule są namiary na autora, napisz meila i będziesz wszystko wiedział.
 
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Sie 25, 2009 13:28   

kurcze no fakt nie zajarzyłem że ta taśma to jest to, dzięki napisałem meila do tego gościa może coś pomoże
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 25, 2009 13:30   

Napweno pomoże i doradzi :)
Pozdro
 
 
 
domel-x 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 505
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Wto Sie 25, 2009 17:47   

tylko kolego napisz co i jak ok :wink:
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Sie 25, 2009 18:03   

Jak coś będę wiedział dam znać.
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 25, 2009 19:12   

Szymon programował mi licznik gdyż miałem padnięty wyświetlacz. Rozmawiałem z nim na temat wymiany samego wyświetlacza i stwierdził że wylutowanie samego wyświetlacza jest bardzo trudne gdyż taśma bardzo szybko się rozwarstwia pod wpływem temperatury i jak sam próbował to udało mu się za trzecim razem. Dwa pierwsze poszły w kibel.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Sie 25, 2009 20:22   

właśnie czekam na maila od niego, ile kosztuje taka przyjemność i czy zegary mogą być obojętnie jakie oczywiści w moim przypadku diesla, ale reszta nie ma znaczenia. Jak było u ciebie?
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 26, 2009 08:37   

Co do zegarów to mogą być obojętnie jakie byle produkowane do połowy 2001 (ta wersja bez halogenów) bo w innych wyskakuje error. Nie ma znaczenia czy benzyna czy diesel. Co do ceny programowania to rozmawiaj z Szymonem bo to jest kwestia dogadania.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Legwan1989 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Słupsk

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 15, 2013 20:12   

Ktoś już miał do czynienia z tą firmą ?

http://oferia.pl/usluga/i...le-i-urzadzenia

i ich strona:

http://aceef.pl/index.html

a może polecacie inne firmy ?
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 15, 2013 21:05   

Legwan1989, o widzę że w opisie naprawiają do R75 warto było by skorzystać cena przystępna
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 15, 2013 21:26   

Ja miałem do czynienia w sensie kontaktu emailowego - ten oceniam na bardzo dobry, człowiek z którym korespondowałem wydaje się że wie o czym pisze. Wybieram się tam z moim wyświetlaczem jak już się ciepło zrobi. Emailowo ugadany jestem na naprawę w cenie 100pln przy czym ja na miejscu demontuje i montuje licznik (bez jego rozbierania). Nie zdecydowałem się na wysyłkę. Mam do nich ok 150km w jedną stronę, naprawa ma zająć nie więcej jak 2h. Zatem przy dobrych wiatrach w 6-7h uda się załatwić temat.
 
 
 
Legwan1989 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Słupsk

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 15, 2013 21:56   

Ja także kiedyś z nimi mejlowałem. Ja mam do niego daleko. Facet pisał że w takich przypadkach ludzie wysyłają do niego licznik a później on odsyła. Z tym że tego już się trochę obawiam...
Punx, to po zabiegu zdaj relację jak poszło więc może i ja zaryzykuje :D
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 16, 2013 18:33   

Ok, zdam relację. Ciekawe czy on przekleja nową taśmę czy naprawia metodą "na igłę" - czyli rozgrzewa klej i nakłuwa miejsca styku. Te 100pln to chyba za niska kwota jak na wymianę taśmy.
 
 
 
Legwan1989 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Słupsk

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 16, 2013 18:43   

Można się o to zapytać. Ostatnio szukałem w okolicach Poznania bo tam też często bywam. Znalazłem jedną firmę ( http://liczniki.org.pl ), życzą sobie 400 zł za regenerację.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Kwi 03, 2013 13:12   

Linie na naszych wyświetlaczach pojawiają się na skutek dwóch rodzajów uszkodzeń. Oba dotyczą braku przewodności pomiędzy płytką PCB zegarów a samym wyświetlaczem. Pomiędzy płytką a wyświetlaczem jest inwerter na taśmie PET.

Uszkodzenie polegające na odklejeniu się taśmy od PCB, to robota na 20-30 min. i 150 zł za poprawę tego to sporo :) Z takim uszkodzeniem poradzi sobie każdy potrafiący obsługiwać się lutownicą, cyną, kalafonią i "pincetą". Należy też wykazać się cierpliwością i precyzją.

Drugi rodzaj uszkodzenia, to utlenienie się połączeń klejonych pomiędzy taśmą inwertera a samym wyświetlaczem. Za naprawę tego 150 zł to jak za darmo ;) Tu się liczy know how, dostęp do narzędzi, doświadczenie i za to z powodzeniem można dać taki pieniądz ;) Na sieci jest kilka poradników jak dokonać naprawy tego rodzaju usterek. Próbowałem i ... nie podjąłbym się tego zarobkowo ;)

Więc jeśli firma z linku powyżej potrafi zrobić oba rodzaje usterek - to warto skorzystać i mieć spokój na kolejne kilka lat ;)

Wychodzi taniej niż kupno zegara od anglika, przekładka cyferblatów i eepromu lub programowanie od zera.

Próbowałem na sieci szukać takich wyświetlaczy z taśmami - gotowych ale nie ma :( Samych taśm też nie ma. Można ew. dopasować taśmę z innego modelu. Bardzo jestem ciekaw naprawy tej usterki ;) Może zaryzykuje wyślę jeden wyświetlacz, zapłacę i zajrzę do środka ;)

Jeśli chodzi o blednięcie wyświetlacza, to już chyba nic poza jego wymianą nie można zrobić :)

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 03, 2013 15:19   

MaReK, jak masz parę zegarów z wyświetlaczem to z kasy forum wyślij jeden do regeneracji :) siemion na pewno się zgodzi:)
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 08, 2013 16:51   

Byłem w sobotę w Zielonej Górze naprawić swój wyświetlacz, który wyglądał tak jak na fotkach opisanych "przed naprawą". Cała operacja naprawy mogła odbyć się na dwa sposoby, albo czekałbym ok 4h na naprawę mojego wyświetlacza albo zostałby mi wymieniony wyświetlacz na sprawny (naprawiony już wcześniej). Po zaprezentowaniu "na żywo" tego drugiego zdecydowałem się na wymianę, która trwała ok 1h. Całość prac mogłem obserwować siedząc na krześle obok, poszło sprawnie i bez żadnych niespodzianek. Widać, że człowiek zna się na rzeczy, mój licznik był 1190 który został przez niego naprawiony. Za naprawę zapłaciłem 100pln i zostawiłem swój wyświetlacz, koszta dojazdu w moim przypadku to ok 130pln, w międzyczasie były ze dwa telefony w sprawie napraw, padła propozycja wysyłkowej naprawy koszt to 120pln - płatność przy odbiorze. Na dodatek dostałem 12 miesięcy pisemnej gwarancji.

Nabrałem zaufania do tej firmy, fachowiec godny polecenia, działa szybko i nie obawia się pracy gdy ktoś mu patrzy się na ręce, co zdarza się coraz rzadziej. Na swoim komputerze ma sporo zdjęć naprawionych wyświetlaczy z różnych aut w tym i z innych R75.
Ostatnio zmieniony przez Punx Pon Kwi 08, 2013 16:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wyświetlacz komputera
średnie spalanie/chwilowe spalanie
argail Rover serii 75, MG ZT 8 Pon Lut 11, 2008 15:29
Rowan
Brak nowych postów [R75] Nie gaśnie wyświetlacz komputera
koci_flak Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Mar 15, 2017 20:20
koci_flak
Brak nowych postów [R75] Wyświetlacz komputera pokładowego
riki Rover serii 75, MG ZT 23 Czw Sty 16, 2014 21:45
markdania
Brak nowych postów [R75] Wyświetlacz komputera pokładowego - regeneracja
mario1977 Rover serii 75, MG ZT 25 Wto Wrz 08, 2015 20:09
sknerko
Brak nowych postów [R75] Wyświetlacz komputera dziwnie zamazany
czort Rover serii 75, MG ZT 10 Pon Gru 21, 2015 08:55
sknerko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink