Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Webasto dymi i strzela
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Webasto dymi i strzela
Autor Wiadomość
Marek_75 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 199
Skąd: Tczew

Rover 75

Wysłany: Wto Gru 22, 2009 21:54   

bez silnika, jak tylko wetknąłem kostkę to zaczęło chodzić i się zatrzymało po chwili.
Po odpaleniu mniej więcej podobnie. jak na pracującym silniku odłączyłem i podłączyłem kostkę to chwilę chodzi i się wyłącza. silnik jest trochę ciepły bo niedawno wróciłem z drogi i na dworze chyba z 3 stopnie w plusie. jutro jak wszystko będzie zimne zobaczę.

Z wydechu zimne chyba szło, zobaczę jeszcze - może chodzi ale nie grzeje dlatego komp odłącza czy coś w ten deseń... ?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Gru 22, 2009 21:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
saute 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 169
Skąd: wolbrom



  Wysłany: Sro Gru 23, 2009 10:19   

to podgrzewanie silnika webastem , to w rowerach totalna porażka ... jak tak czytam posty , większość ma z nim jakieś problemy i ja zresztą też .... u mnie jest zimne jak trup ... nie pomaga dostarczanie napięcia na ten szarozielony kabel , ani masy ... najśmieszniejsze jest to , że w serwisie webasto podłączyli się swoją kostką do sterownika i odpaliło bez problemu i webasto pięknie działa , jak róznież wszystkie inne elementy z nim związane ... dlaczego nie działa w aucie ?? ?... oni sami nie potrafili tego powiedzieć i polecili mi przerobić je na niezależne postojowe... sumując coś konstruktorzy roverka spier........
_________________
w R75 czuję się jak za kokpitem łodzi podwodnej kpt. Nemo :D
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sro Gru 23, 2009 15:01   

saute, dlatego w BMW w M47N montowano elektryczny podgrzewacz zamiast webasta, bo lepiej się sprawdza :wink:
U mnie od kupna działało i działa bardzo dobrze.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
saute 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 169
Skąd: wolbrom



Wysłany: Sro Gru 23, 2009 15:25   

Rowan , ale taki elektryczny podgrzewacz , to tylko na pracującym silniku ,jak jest ładowanie, bo inaczej szlag by trafił aku. i nie da się go przerobić na ogrzewanie postojowe .... webasto jako takie jest ok. ale najlepiej je przerobić na niezalezne ogrzewanie , co też zrobię.
_________________
w R75 czuję się jak za kokpitem łodzi podwodnej kpt. Nemo :D
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sro Gru 23, 2009 15:49   

saute, no tak, ale ja biorę pod uwagę wersję do dogrzania silnika.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Marek_75 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 199
Skąd: Tczew

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 23, 2009 16:01   

jak otwieram auto pilotem to sie to ustroistwo załącza i chodzi przez chwilę. tak ma być ? Ile razy zamknę i otworzę zamki z pilota to się odpali i chwilę chodzi... bez sensu chyba

saute napisał/a:
sumując coś konstruktorzy roverka spier........

ps. to chyba konstruktorzy webasto są za to odpowiedzialni
 
 
 
saute 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 169
Skąd: wolbrom



Wysłany: Sro Gru 23, 2009 16:16   

Marek_75 , raczej konstruktorzy roverka , bo coś kiepsko zestroili webasto z resztą :)
_________________
w R75 czuję się jak za kokpitem łodzi podwodnej kpt. Nemo :D
 
 
 
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



Wysłany: Sro Gru 23, 2009 19:54   

Marek_75 napisał/a:
jak otwieram auto pilotem to sie to ustroistwo załącza

też tak miałem - oznacza to nic innego jak uszkodzony sterownik Webasto !

Uważam, że najlepszym rozwiązaniem (po naprawie/uruchomieniu piecyka) jest zrobienie niezależnego sterowania odpalaniem. Jedynym punktem wspólnym z całą elektroniką auta jest ECM. Z doświadczenia wiem, że sprawdza się proste sterowanie poprzez programator - po prostu podaje napięcie zasilające/sterujące (bez wpływu sterowania komputera silnika) i reszta dzieje się w samym piecyku (sterownik sprawia, że wentylator pracuje z różnymi prędkościami, pompka paliwa podaje paliwo impulsowo z różną częstotliwością a kołek grzewczy zapala paliwo i kontroluje czy jest płomień w komorze spalania).

Po krótce napiszę jakie odgłosy wydaje sprawne Webasto:
- po uruchomieniu słychać wentylator na wyższych obrotach (przewietrza komorę spalania) przez kilka sekund
- wentylator zwalnia obroty i po kilku sekundach (czas grzania) słychać rzadkie stukanie pompki paliwa, które wraz ze wzrostem obrotów wentylatora także zaczyna wzrastać częstotliwość tego tykania pompki
- pojawiają się ciepłe spaliny z wydechu, a dalej to już w zależności od temp. cieczy chłodzącej - albo obniża sprawność o 50% oraz przechodzi w stan uśpienia/oczekiwania.
_________________
Pozdrawiam
Edward
 
 
 
witia24 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 192
Skąd: opole



Wysłany: Czw Gru 24, 2009 02:20   ok

jak otwieram auto pilotem to sie to ustroistwo załącza

ja mam tak samo piec zimny jak naprawic ten sterownik pomocy, bo w te mrozy to sie nawwed niedogrzewa i pali z 12 miasto
 
 
saute 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 169
Skąd: wolbrom



Wysłany: Czw Gru 24, 2009 08:37   

witia24 , nie jest wcale powiedziane , ze masz walnięty sterownik ..... ja mam wszystko dobrze, a ustrojstwo nie działa .... sprawdzalem webasto w autoryzowanym serwisie webasto .... powiedzieli mi , że chyba coś źle współpracuje z kompem auta i żeby przerobić na niezalezne , ogrzewanie postojowe .... czasem u niektórych w takich wypadkach pomaga odłączenie akumulatora i po ponownym podłaczeniu webasto rusza ... pewnie resetują się jakieś błedy.... samo webasto możesz zresetować odłączając od niego kostkę zasilającą , sprawdź też bezpiecznik webasta
_________________
w R75 czuję się jak za kokpitem łodzi podwodnej kpt. Nemo :D
 
 
 
witia24 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 192
Skąd: opole



Wysłany: Czw Gru 24, 2009 13:08   ok

webasto i bezpiecznik odłanczalem , aku nie czy cos moge zaablokowac jak odlacze aku kluczyk radio itd
 
 
saute 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 169
Skąd: wolbrom



Wysłany: Czw Gru 24, 2009 17:54   

witia24 , tu masz trochę o odłaczeniu aku. http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=45186
_________________
w R75 czuję się jak za kokpitem łodzi podwodnej kpt. Nemo :D
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 23, 2010 22:36   

Mój mechanik od webasta po dwu miesięcznej walce w końcu się poddał. Ale ustalone jest, że brak jest wysterowania pompki paliwa z elektroniki webasta, cała reszta chodzi i jest sprawna. Jest ktoś kto się podejmie naprawy tego? czy sobie odpuścić szukać innego?
A może ktoś ma uszkodzone webasto, ale ze sprawną elektroniką do sprzedania?
 
 
 
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



Wysłany: Wto Sty 26, 2010 13:04   

Witaj, mi nie udało się znaleźć nikogo, kto takie rzeczy naprawia - podobno nie ma takich. Producent nawet serwisom nie zdradza tajemnicy rozwiązań jakie zastosował.
Elektronikę kupiłem nową - teraz świetnie chodzi, aż miło :)
Warto zainwestować w diesla i zarazem stworzyć komfort sobie :)
_________________
Pozdrawiam
Edward
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Sty 26, 2010 14:02   

Edward25 zapytaj patrysgn był gdzieś w servisie z webasto. Z Tarnowa do Krakowa aż tak daleko nie jest.

http://forum.roverki.eu/v...er=asc&start=20
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 26, 2010 14:57   

edward25, gdzie udało Ci się kupić nową elektronikę i le musiałeś zapłacić?
Jeśli chodzi o tą naprawę, to wszystko się da, jak wiesz na elektronice jest pamięć Motoroli, można by z niej sczytać numer BIN ale co z tego jak nie wiadomo co z nim dalej zrobić, być może numer ten się resetuje i trzeba by drugiej elektroniki, żeby sczytać i na nowo wgrać ten numer. Osobiście nie znam nikogo, kto zechciałby pożyczyć elektronikę na kilka tygodni, co więcej ktoś natruł na forum, że otwarcie wieczka z elektroniki spowoduje jej rychłe uszkodzenie.
Jedyna opcja to podjechanie na komputer diagnostyczny i odblokowanie webasta, koszt 100zł i webasto zadziała, lub koszt ten sam i nie zadziała. Znając życie to na pewno stówka poleci z kieszeni i nic nie zyskam, także wolę już kupić drugie urządzenie, ewentualnie elektronikę. Z tym, że ja mam model 92255B a ten jest mało typowy i ma inne podłączenie na kostce
 
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 26, 2010 18:00   

kris-tofer napisał/a:
ja mam model 92255B a ten jest mało typowy i ma inne podłączenie na kostce


:shock: tego to nie wiedziałem.Czyli co,są dwa rodzaje webasta różniące się przede wszytskim rodzajem gniazdka,czy jeszcze czymś innym?
_________________
"jedyna"po reinkarnacji ;-)
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 26, 2010 21:01   

Są trzy modele. Różnią się pinami na kostce np. u mnie pod 3 pinem jest zasilanie z ECM przez czujnik temperatury a w innych modelach jest na 1 pinie to zasilanie. Na mój gust rachu ciachu kabelki, inaczej pokleić i gitara :)
 
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 14, 2010 16:07   

W końcu się zdobyłem i "wziąłem się"za to moje webasto.Pojechałem w poniedziałek do warsztatu w Piekarach Śl. który specjalizuje się w webasto,wymontowali mi piecyk i wzięli do sprawdzenia.Dzisiaj zadzwonili mi że piecyk jest już gotowy i mogę przyjechać jutro na założenie.Powiedzieli mi że coś było z palnikiem.Ale co mnie zastanawia,to że powiedziano mi że usterka tego nie wynikła sama z siebie,przyczyna leży gdzieś po stronie auta :shock: i jutro będzie szukał. Macie jakiś pomysł co mógł mieć na myśli?
_________________
"jedyna"po reinkarnacji ;-)
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Paź 14, 2010 16:18   

Widziałem twój piecyk na półce po prawej stronie za drzwiami u elektronika.Chłopak moim zdaniem nie należy do tytanów tej specjalności,ale zobaczymy co zdziała.
Jeśli coś u ciebie nie tak,to chyba tylko czujnik termopary,bo zbyt niskie napięcie zasilania raczej nie wchodzi w rachubę.
Mam do ciebie prośbę: wrzuć mi na priwa,czy ci się opłacało,bo krzyknęli za naprawę mojego sterownika "minimum" 350, a tak jak pisałem, inni biorą za to 240 zeta.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Webasto dymi i pali bezpiecznik
henryk Rover serii 75, MG ZT 63 Nie Gru 28, 2014 15:24
zbygru
Brak nowych postów [R75] Strzela w kolektor ssacy
daniolas Rover serii 75, MG ZT 15 Pią Lut 12, 2016 21:32
daniolas
Brak nowych postów [r75] Strzela,zatyka się i nie idzie
sebol11 Rover serii 75, MG ZT 12 Pią Sty 13, 2017 11:56
daniel18c
Brak nowych postów [R75] Wydech strzela ? silnik szarpie babie
reniatka266 Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Lip 28, 2010 21:30
zuber84cool
Brak nowych postów [R75] Strzela przy skręcaniu opon - pęknięta sprężyna
dragonnn1 Rover serii 75, MG ZT 16 Sro Lis 18, 2009 10:44
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink