Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Świecąca się czerwona kontrolka SRS
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Świecąca się czerwona kontrolka SRS

coś nie tak z poduchami czy elektroniką
Autor Wiadomość
Bulway 




Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 114
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Paź 18, 2009 23:07   [R75] Świecąca się czerwona kontrolka SRS
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam,
wybrałem się w trasę by odwiedzić znajomych, ok 300km w jedną stronę. podczas jazdy do znajomych po przejechaniu ok 100-150 km zapaliła mi się kontrolka oznaczająca że drzwi nie są zamknięte, sprawa dość dziwna bo zapaliła się w trakcie jazdy, ja nigdzie się nie zatrzymywałem i żadnych drzwi nie otwierałem. Oczywiście od razu zjechałem na pobocze, wszystko pootwierałem, pozamykałem i kontrolka dalej się świeciła, podczas dalszej jazdy zauważyłem że przy skręcie w prawo, kontrolka gaśnie. Zatrzymywałem się dwa razy jeszcze w trakcie trasy, jednak za każdym razem gdy ponownie uruchomiałem silnik, kontrolka dalej się świeciła (gasła tylko na zakrętach w prawo). w końcu gdy zaparkowałem pod domem znajomych w tajemniczy sposób zgasła i działa teraz poprawnie (wtedy gdy trzeba). Uznałem że gdzieś musi nie stykać jakiś czujnik. Po mieście znajomych zrobiłem ok 30km i wszystko było ok, natomiast w drodze powrotnej, gdy tylko zapaliłem silnik pojawiła się kontrolka od SRS i nie zgasła jak to w zwyczaju. Paliła się całą drogę powrotną i dalej się pali w trakcie jazdy.

Chciałbym prosić o informację, jak mogę sprawdzić czy elektronika mi w aucie szaleje, czy to tylko zbieg okoliczności w którym któryś z czujników od drzwi wysiadł i jakiś kabelek od poduszki powietrznej się obluzował (opcja z obluzowanym kabelkiem oczywiście zmyślona, pojęcia o tym nie mam ;) )... proszę o pomoc, co może być przyczyną.

dodam jeszcze ze w trasie nie miałem żadnego wypadku, nic/nikogo nie potrąciłem itd itp.
miła i przyjemna jazda z wnerwiającą kontrolką :)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 05, 2010 17:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Paź 18, 2009 23:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Paź 18, 2009 23:13   

kontrolka drzwi :arrow: najczęściej czujnik domknięcia maski z przodu wariuje ew. styk na nim
kontrolka srs :arrow: najczęściej kostki pod siedzeniami przednimi nie stykają (uwaga lepiej dla bezpieczeństwa naprawiać przy odpiętym akumulatorze, po odpięciu aku może radio poprosić o kod)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Paź 18, 2009 23:16   

Bulway napisał/a:
zapaliła mi się kontrolka oznaczająca że drzwi nie są zamknięte,
prawdopodobnie a raczej na pewno nie kontaktuje krańcowy od maski (jest pod gumowym mieszkiem przy mocowaniu grilu
Bulway napisał/a:
pojawiła się kontrolka od SRS
popraw kostki łączeniowe od SRS ( żółte) pod siedzeniami
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Bulway 




Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 114
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Paź 18, 2009 23:31   

ok, jutro sprawdzę i dam znać, dzięki wielkie :)
 
 
 
marynabiala 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 178
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pon Paź 19, 2009 18:20   Re: [R75 2.0CDT '99] świecąca się czerwona kontrolka SRS

Mialem to samo, nalezy odlaczyc akumulator -odczekac 15-30 min , odlaczyc kostki pod siedzeniami lewym i prawym - wypsikac kontaktem i dwa trzy razy wlozyc i wyjac kostke . Po wlozeniu zalaczyc aku . Rok mija i mam spokoj
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 19, 2009 19:43   

SeniorA napisał/a:
prawdopodobnie a raczej na pewno nie kontaktuje krańcowy od maski

Nawet gdy ewidentnie wskazuje że to np.prawe przednie drzwi?Chyba że mówisz o komunikacie na wyświetlaczu bez komputera pokł.
_________________
"jedyna"po reinkarnacji ;-)
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Paź 19, 2009 20:10   

jedyna napisał/a:
Chyba że mówisz o komunikacie na wyświetlaczu bez komputera pokł.
Myślę o standardowej tablicy wskaźników, bo Bulway nic nie pisze o komunikacie słownym ''DOOR OPEN''.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Bulway 




Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 114
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Paź 19, 2009 23:05   

Hej dopiero wróciłem i nie miałem czasu zając się problemem.

SeniorA ma racje, chodzi o diodę na wyświetlaczu, a nie napis 'DOOR OPEN''

marynabiala jutro moge nie dać rady, ale w czwartek zrobie tak, krok po kroku
 
 
 
Grzesiek_Gdynia 



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 45
Skąd: Gdynia

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 23, 2009 07:17   

No u mnie świecenie tej kontrolki oraz jej gaśnięcie w zakrętach i na każdej wiekszej dziurze wiązało się tylko i wyłącznie ze sławetnymi złaczkami pod siedzeniem. Chyba za 3 probą udało mi się z tym uporac i jakos styk działa. Ostatnio stoje w korku obok mnie przejezdze jakas Pani ( calkiem mlodzierzowa :grin: ) wiec chcac nie chcac zerknalem na jej Roverka a tam z kabiny czerwona lampka srs. Chyba kazdy juz tym tematem walczyl
 
 
Bulway 




Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 114
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Lis 21, 2009 17:05   

Co do mojego problemu, nic nie zrobiłem - samo zgasło i już się nie zaświeciło :)
 
 
 
solkim 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 53
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 21, 2009 18:08   

Mam podobny problem w tym, że na moim komputerze pojawia się kontrolka oswartej maski przy dużych prędkościach powyżej 160-170 km/h. Gdy zwolnie .. znika. Co mnie nie martwi, bo nie staram się żyłować mojego R75.
Jednak ostatnio pojawił się inny komunikat, który mnie zaniepokoił. Przy około 170 km/h pojawił się czerwony komunikat (mam ustawione na niemiecki więc mogę przekręcić) Motor offer. Gdy zwolniłem zniknął. Przy ponownym nabraniu prędkości znowu się pojawił.

Wiecie o co chodzi?
 
 
dyla_m 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 27
Skąd: Mikołów

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 21, 2009 19:04   

solkim napisał/a:
Mam podobny problem w tym, że na moim komputerze pojawia się kontrolka oswartej maski przy dużych prędkościach powyżej 160-170 km/h. Gdy zwolnie .. znika. Co mnie nie martwi, bo nie staram się żyłować mojego R75.


Ja bym się może raczej przejmował, sprawdź wyregulowanie zamka maski z przodu i czy aby na pewno dobrze te zamki trzymają i zamykają. To, że ta lampka zaświeca się przy dużych prędkościach, może być spowodowane wlatywaniem powietrza pomiędzy maską, a atrapą i unoszeniem jej, żeby to się nie skończyło tak, że zamki puszczą, a maska podczas jazdy się otworzy :sad:

Ale to moja delikatna sugestia - lepiej dmuchać na zimne, niż mieć mało przyjemne "kuku".

[ Dodano: Sob Lis 21, 2009 19:01 ]
Cytat:
Jednak ostatnio pojawił się inny komunikat, który mnie zaniepokoił. Przy około 170 km/h pojawił się czerwony komunikat (mam ustawione na niemiecki więc mogę przekręcić) Motor offer. Gdy zwolniłem zniknął. Przy ponownym nabraniu prędkości znowu się pojawił.

Wiecie o co chodzi?


A co do tego musisz podać jak brzmi dokładnie komunikat, bo Motor Offer - oznacza Oferta Silników, więc to nie może być ten komunikat.

[ Dodano: Sob Lis 21, 2009 19:04 ]
solkim napisał/a:
Jednak ostatnio pojawił się inny komunikat, który mnie zaniepokoił. Przy około 170 km/h pojawił się czerwony komunikat (mam ustawione na niemiecki więc mogę przekręcić) Motor offer. Gdy zwolniłem zniknął. Przy ponownym nabraniu prędkości znowu się pojawił.

Wiecie o co chodzi?


A nie pisało przypadkiem tak - motorhaube öffnen bo to oznacza otwarta pokrywa (maska) silnika.
 
 
 
solkim 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 53
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Nie Lis 22, 2009 08:08   

Dzięki za poradę.
W tygodniu będę jechał do mechanika to poproszę o sprawdzenie tego. Po pojawieniu się komunikatu sprawdzałem maskę i trzyma się dobrze (na szczęście :grin: ).
Jednak (tak jak sam mówisz) lepiej dmuchać na zimne.
Komunikat pewnie brzmi podobnie do tego co napisałeś :smile: . Zresztą łączy się to w logiczną całość bo po zniknięciu komunikatu pojawia się ikona otwartej maski lub bagażnika.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Świecąca kontrolka air bag
ostr Rover serii 75, MG ZT 18 Pią Lis 23, 2007 17:50
piter34
Brak nowych postów [75]Świecąca się kontrolka poduszki
Q-bak Rover serii 75, MG ZT 8 Sob Wrz 21, 2013 13:31
Q-bak
Brak nowych postów [R75] Ciągle świecąca się kontrolka ESP
MariuszK Rover serii 75, MG ZT 0 Sro Wrz 07, 2016 10:16
MariuszK
Brak nowych postów [75] Świecaca sie kontrolka oleju i tragedia
Felon123 Rover serii 75, MG ZT 35 Czw Mar 13, 2014 10:17
antek124
Brak nowych postów [R75] Świecąca kontrolka awarii hamulców
adamcio1209 Rover serii 75, MG ZT 9 Pon Lut 28, 2022 00:16
dzelo23



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink