Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Proszę pomóżcie! Brzęczenie.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Proszę pomóżcie! Brzęczenie.
Autor Wiadomość
RaD256 




Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 31
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Wto Paź 20, 2009 03:07   [R75] Proszę pomóżcie! Brzęczenie.
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam wszystkich chętnych pomóc:) Mam roverka 75 2.0 V6 automat. Ostatnio w zakresie obrotów 1900-2100 pojawia się dziwny jakby brzęczący dźwięk. Dzieje się tak tylko i wyłącznie w trakcie jazdy. Na postoju w trakcie "gazowania" dźwięk się nie pojawia wogóle. Ponadto żadnych innych "dolegliwości" narazie autko nie wykazuje. Jakieś pomysły co może być tego przyczyną??
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Lis 28, 2010 22:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 20, 2009 03:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
wieslaw_b. 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 64
Skąd: Sulechów



Wysłany: Wto Paź 20, 2009 10:25   

Sądziłem, że tylko u mnie coś takiego występuje. Mam podobne, w granicach 2 tysięcy obrotów silnika coś brzęczy w okolicach poduszki pasażera i schowka.
Co ciekawe po osiągnięciu w kabinie temperatury 20 stopni Celsjusza przestaje brzęczeć.
Próbowałem znaleźć przyczynę ale bez skutecznie. Może ktoś to namierzył.
_________________
Wiesław B. (wawwie@wp.pl)
Poszukuję przewodów ze skrzynką przekaźników do wentylatora chłodnicy Rover 75, jeśli ktoś ma na zbyciu to chętnie odkupię.
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 20, 2009 12:07   

Ja również slysze "brzęczenie " przy podobnych predkościach. Kiedys pisali o tym na forum. Trzeba by poszukac. dźwięk jest taki jakby jakies smigiełko wentylatorka o coś zawadzało. Nie mam obecnie czasu by poszukać o tym tematów. Z czasem tym się zajme bo miły dźwięk dla ucha to nie jest.
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
iktorn73 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 530
Skąd: Warszawa/Magdalenka



Wysłany: Wto Paź 20, 2009 13:53   

Mam podobnie tylko że u mnie tak jakby trzeszczy.
 
 
Pszczolka 




Dołączyła: 02 Paź 2009
Posty: 13
Skąd: Pszczółki



Wysłany: Wto Paź 20, 2009 16:59   brzęczenie

U mnie słychać takie metaliczne brzęczenie od strony skrzynki biegów, na różych obrotach, luzie gazie, zależy jak stanę. Mechanik powiedział że to łącznik elastyczny w układzie wydechowym do wymiany jest i on tak brzęczy ale z tym można jeździć. Nie wiem czy to wam pomoże bo nie wiem jak brzęczy u was :razz: Może jak to od strony schowka to jakiś plastik luźny i obija się.
 
 
cyklonst 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 34
Skąd: białystok



Wysłany: Wto Paź 20, 2009 17:01   

Witam!!
Ja też mam to brzęczenie z okolic poduszki pasażera lub schowka. Mam też na to sposób :mrgreen: . Spróbujcie w trakcie jazdy jak usłyszycie to brzęczenie otworzyć schowek pasażera. Wiadomo że idzie zima i temp. otoczenia znacznie spadła. tworzywa sztyczne mają to do siebie że w niskich temperaturach robią się twardsze i pocierając o siebie brzęczą piszczą itp. Jeśli brzęczenie ustanie to po kłopocie. Wystarczy przykleić pasek taśmy na gąbce (a może gąbki na taśmie :oops: ) w miejscu styku krawędzi schowka i deski, tak aby po zamknięciu krawędzie nie ocierały o siebie.
_________________
...a ty lowelku jedź...
 
 
RaD256 




Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 31
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Wto Paź 20, 2009 18:07   

Hmmm niestety to nie żaden schowek :/ ten dźwięk wydobywa się spod auta. Gdy mijam budynek słychać to wyraźniej:/ jakieś pomysły??

[ Dodano: Wto Paź 20, 2009 18:07 ]
A i jest to nie zależne od prędkości tylko od obrotów:/
 
 
 
Pszczolka 




Dołączyła: 02 Paź 2009
Posty: 13
Skąd: Pszczółki



Wysłany: Wto Paź 20, 2009 18:13   brzęczenie

RaD256 jak dla mnie to coś może być z wydechem, drgania przy jeździe powodują podobne dźwięki jak coś pod spodem jest poluzowane - najlepiej na kanale to sprawdzić. A co do jazdy przy budynku to myślę że dźwięk odbija się od budynku i wraca do ciebie dla tego jest głośniej, ja się zawsze łapie na domysłach co się stało z silnikiem że tak głośno! gdy jadę z otwartym oknem i mijam coś :razz:
 
 
krzych 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 163
Skąd: Poznan-Irl



Wysłany: Wto Paź 20, 2009 19:26   

Widze,ze ta dolegliwosc nie dotyczy tylko mojego autka. :roll:
 
 
RaD256 




Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 31
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Wto Paź 20, 2009 21:47   

Krzych nie jesteś sam:) Pszczołka niestety ten brzydki dźwięk słychać na zewnątrz samochodu gdy mój ojciec prowadził i przejechał koło mnie jest on dość donośny. Na kanale przy gazowaniu auta nic nie słychać "cisza". Dokręciłem obudowę od katalizatora, tą aluminiową co jest przytwierdzona do osłony silnik dodatkowymi śrubami i uszczelniłem silikonem 1200 stopni. reszta obudów wydaję się nie mieć luzów... naprawdę strasznie mnie to irytuje ale za razem intryguje co może powodować tego typu odgłos:/
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Wto Paź 20, 2009 23:08   

RaD256, to może pochodzić z kolektora wydechowego.Rura kolektorowa przed katalizatorem ma wewnętrzną drugą rurę, która mogła się oberwać i w pewnym zakresie obrotów drga ( częste w kV6 ).Naprawa polega na przecięciu wydechu przed katalizatorem i pospawaniu wewnętrznej rury i potem całości. Może też być pęknięty łącznik elastyczny wydechu ( harmonijka z blachy ), który jest dwuwarstwowy i wewnętrzne pęknięcie a najczęściej oderwanie , nie jest widoczne. W moim R tak było i wymieniłem łącznik elastyczny.Często źródłem takich dźwięków jest rozlatujący się katalizator.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
RaD256 




Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 31
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Sro Paź 21, 2009 00:24   

Hmm senior a czy jest jakiś sposób by sprawdzić który z elementów jest uszkodzony ?? Bo wymiana tych 3 rzeczy do tanich nie należy:)
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Paź 21, 2009 08:14   

RaD256,
RaD256 napisał/a:
Hmm senior a czy jest jakiś sposób by sprawdzić który z elementów jest uszkodzony
najłatwiej można sprawdzić łącznik, wystarczy mocno uchwycić rurę wydechu za katalizatorem i mocno nią poruszać w tył/przód.Jeśli udaje się ją przesuwać, albo słychać jakieś dźwięki, to raczej do wymiany.Rurę przed katalizatorem naprawia się , jak napisałem wyżej. Katalizator jest najmniej prawdopodobny,zależy od przebiegu , wystarczy go opukać młotkiem gumowym i posłuchać.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
damiwr 




Pomógł: 27 razy
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Sro Paź 21, 2009 10:43   

Czytam i czytam i jakoś sprawdzałem u mnie to wczoraj i ja nic takiego nie słyszę :/

moim zdaniem to nie rura bo przecież było napisane że na postoju nie słychać tego przy zwiększaniu obrotów.

Ciekawi mnie to co to może być ja nie wiem na razie jeszcze myślę. :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Paź 21, 2009 19:17   

damiwr napisał/a:
moim zdaniem to nie rura bo przecież było napisane że na postoju nie słychać tego przy zwiększaniu obrotów.
Trzeba wiedzieć ,że uklad wydechowy podczas obciążenia pracuje inaczej niż na tzw. biegu jałowym.
RaD256 napisał/a:
Jakieś pomysły co może być tego przyczyną??
damiwr, ja podaję znane mi powody brzęczenia,a u każdego może być co innego.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 21, 2009 19:27   

SeniorA, Masz racje że u każdego może być coś innego. Ja jednak jestem przekonany o tym że u mnie "brzęczenie" słychac bardzo wyraźnie gdzieś z pod szybia. Nie mam czasu tym się zając,jednak w najbliższym czasie poszukam powodu i napewno podziele się wiedzą.
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Paź 21, 2009 19:32   

staf napisał/a:
jakies smigiełko wentylatorka o coś zawadzało
to jest coś innego i może to być serwomotor od sterowania klapkami nawiewu w panelu klimy.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 21, 2009 19:34   

SeniorA napisał/a:
staf napisał/a:
jakies smigiełko wentylatorka o coś zawadzało
to jest coś innego i może to być serwomotor od sterowania klapkami nawiewu w panelu klimy.

To bardzo prawdopodobne.
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Paź 21, 2009 19:39   

tu jest więcej na ten temat http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#405096
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 21, 2009 19:47   

Wielkie dzieki SeniorA, szukanie przyczyny rozpoczne od tego co podałeś mi w linku. Jeszcze raz dzięki. :wink:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Denerwujące brzęczenie
menior Rover serii 75, MG ZT 20 Nie Cze 24, 2012 10:58
haszczyc
Brak nowych postów [MG ZT] Brzęczenie nad schowkiem
j0zek Rover serii 75, MG ZT 11 Czw Mar 05, 2015 15:19
j0zek
Brak nowych postów [R75] Szumy i brzęczenie w podszybiu
Dziadek Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Lut 23, 2009 11:05
SyntaX
Brak nowych postów [MG ZT 190] wydech i jego brzęczenie
wingregor Rover serii 75, MG ZT 0 Sro Paź 08, 2014 19:53
wingregor
Brak nowych postów [r75] Stukanie, brzęczenie w okolicach dachu
amigojwr Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Mar 12, 2014 13:43
amigojwr



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink