Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Denerwujące brzęczenie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Denerwujące brzęczenie
Autor Wiadomość
menior 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

  Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 20:20   [R75] Denerwujące brzęczenie
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Od dosc dawna nie moge sobie poradzic w moim R z denerwujaca dolegliwoscia,przy ok. 1800 obrotow(tylko) z okolic poduszki pasazera dobiebga glosne,denerwujace brzeczewnie :evil: Wpierw bylem przekonany ze to z zaslepki tej poduszki i na tym sie skoncentrowalem,jednak nawet po jej wyciagnieciu denerwujacy dzwiek dobiega dalej :evil: tak jakby ze srodka czy okolic,czy ktos ma pojecie skad te brzeczenie moze sie brac bo ten dzwiek wyprowadza mnie juz z rownowagi :olaboga:
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lis 22, 2010 22:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 20:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
seyfer 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 735
Skąd: PCT

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 08:44   

sprawdź czy to nie będzie czasem czujnik na środku zaraz przy szybie. Sam z tym cholerstwem walczę :/
_________________
była..600-tka ;)
 
 
 
menior 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 19:14   

sprawdze,ale chalas wydobywa sie raczej nizej po prawie stronie gdzie jest poduszka pasazera,zastanawia mnie czemu akurat przy 1800 obr. co wtedy sie dzieje z silnikiem co powoduje takie wibracje w kabinie :?:
 
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 20:02   

Miałem niedawno problem z brzęczeniem w kokpicie, okazało się że pada poduszka silnika (tylna). Po wymianie poduszki brzęczenia ustały :mrgreen:
Sprawdź u siebie, może to to samo
 
 
menior 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 20:42   

Wlasnie Witgut poduszki mam zamiar sprawdzic :grin: A jak u Ciebie odkryli ta poduche?
 
 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 21:30   

menior, czy to "brzęczenie" to coś w stylu dźwięku suchego liścia w rurze od odkurzacza?
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 21:46   

menior napisał/a:
A jak u Ciebie odkryli ta poduche?

Po jakiś dwóch tygodniach, od momentu gdy zaczęło brzęczeć, wystarczyło zerknąć z poziomu kanału, i wszystko było jasne. Wcześniej nie miałem czasu wpaść do mechanika. :wink:
 
 
menior 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 22:06   

Piotrass napisał/a:
menior, czy to "brzęczenie" to coś w stylu dźwięku suchego liścia w rurze od odkurzacza?

Nie raczej nie opisalbym tego brzeczenia tak,bardziej jakby jaies plastykowe czy metalowe elementy o siebie obijaly
 
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 22:25   

U mnie na luzie brzeczalo ok 800obr z przawej strony.Okazalo sie ze klapka schowka a konkretnie ten plastykowy element ktory przytrzymuje klapke schowka przy otwarciu aby dalej sie nie otworzyla,taka plastykowa prowadniczka z lewej strony klapki.Otworz schowek i chwyc ta prowadniczke
 
 
menior 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 22:41   

grota10 napisał/a:
U mnie na luzie brzeczalo ok 800obr z przawej strony.Okazalo sie ze klapka schowka a konkretnie ten plastykowy element ktory przytrzymuje klapke schowka przy otwarciu aby dalej sie nie otworzyla,taka plastykowa prowadniczka z lewej strony klapki.Otworz schowek i chwyc ta prowadniczke

Schowek juz przebadalem,nie stamtad pochodzi brzeczenie :bezradny:
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 22:44   

menior napisał/a:
grota10 napisał/a:
U mnie na luzie brzeczalo ok 800obr z przawej strony.Okazalo sie ze klapka schowka a konkretnie ten plastykowy element ktory przytrzymuje klapke schowka przy otwarciu aby dalej sie nie otworzyla,taka plastykowa prowadniczka z lewej strony klapki.Otworz schowek i chwyc ta prowadniczke

Schowek juz przebadalem,nie stamtad pochodzi brzeczenie :bezradny:



demontowałeś cały schowek ? za schowkiem masz trochę plastiku i kabli, może coś się odczepiło i stuka jedno o drugie ? - między schowkiem a bezpiecznikami
_________________
Pamparampam
 
 
 
menior 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 20:27   

Calego nie demontowalem,bo chalas pochodzi wyraznie z gory,ale moze faktycznie za schowkiem cos jest :roll:
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 20:30   

menior napisał/a:
Calego nie demontowalem,bo chalas pochodzi wyraznie z gory,ale moze faktycznie za schowkiem cos jest :roll:


Jest jest i widać dużo że tak powiem do tyłu i do góry, tam szukaj, zdemontuj i jedź i nasłuchuj, najlepiej w dwie osoby
_________________
Pamparampam
 
 
 
menior 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 20:35   

zeby sie tam dostac caly schowek musze rozbierac :boisie: czy od tego schowka na bezpieczniki sie tam dostane ?
 
 
 
wieslaw_b. 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 64
Skąd: Sulechów



Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 20:50   

menior - w moim R-75 mam takie sam brzęczenie, tak kolo 2000 obr.
Źródła hałasu szukałem długo, wyjąłem nawet radio i od tej strony sprawdzałem, ale bez skutecznie :roll: . W pewnym okresie po osiągnięciu w kabinie temperatury 20 stopni brzęczenie ustawało.
Jak rozwiążesz zagadkę daj znać.
_________________
Wiesław B. (wawwie@wp.pl)
Poszukuję przewodów ze skrzynką przekaźników do wentylatora chłodnicy Rover 75, jeśli ktoś ma na zbyciu to chętnie odkupię.
 
 
menior 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 20:51   

A pozatym bylem dzis sprawdzic poduchy i one sa jak najbardziej ok,jedyne co znalezli to zuzyte tuleje czy tez sworznie nie wiem ktore z nich,jak myslicie czy od tego moga byc wibracje? Oni twierdza ze raczej nie
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 20:53   

heh he ja tez mam takie coś. Bardziej brzęczy jak jest silnik zimny i właśnei przy niższych obrotach. Ale jak docisnę ręką drzwiczki tego schowka jakby przestawało. Widać coś tam poluzowane jakieś jest albo co. Też mnie to wkurza czasem ale co zrobić.
 
 
menior 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 21:05   

wieslaw_b. napisał/a:
menior - w moim R-75 mam takie sam brzęczenie, tak kolo 2000 obr.
Źródła hałasu szukałem długo, wyjąłem nawet radio i od tej strony sprawdzałem, ale bez skutecznie :roll: . W pewnym okresie po osiągnięciu w kabinie temperatury 20 stopni brzęczenie ustawało.
Jak rozwiążesz zagadkę daj znać.

Zgadza sie ! U mnie tez ten chalas raz jest wiekszy a raz mniejszy a czasem wcale,obawiam sie zeby rozwiazac zagadke trzeba by bylo rozbierac pol deski rozdzielczej,ja sie na to nie odwaze a i nie znajde mechaniora ktory by sie chcial tym zajac :/ Przyjdzie chyba radio podglosnic :bezradny:

[ Dodano: Czw Wrz 23, 2010 21:05 ]
markozalko napisał/a:
heh he ja tez mam takie coś. Bardziej brzęczy jak jest silnik zimny i właśnei przy niższych obrotach. Ale jak docisnę ręką drzwiczki tego schowka jakby przestawało. Widać coś tam poluzowane jakieś jest albo co. Też mnie to wkurza czasem ale co zrobić.

W moim przypadku dociskanie schowka nic nie daje,dzis pokazywalem to mechaniorowi (w serwisie Rovera) smial sie i stwierdzil ze Roverki tak juz maja :mrgreen:
 
 
 
kozlowski84 



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1



Wysłany: Sro Kwi 25, 2012 21:41   

Mam to samo. przy około 1800 obrotów z prawej strony denerwujące brzęczenie. (na każdym biegu)
Tak samo myślałem że to zaślepka poduszki pasażera. po jej zdemontowaniu okazało się że ten dźwięk dobiega jakby zza poduszki (coś głębiej brzęczy)

Na razie ustaliłem że u mnie brzęczy bliżej przedniej szyby jak docisnę półkę pod szybą to brzęczenie jest mniejsze-stłumione ale nie ustaje.

wydaje mi się że to może być ten kanał nawiewów co daje nadmuch na szyby w drzwiach, on biegnie aż spod przedniej szyby do drzwi. tam jest pełno plastików trzeszczących. ciężko tam się dostać. można otworzyć drzwi z prawej strony, zdjąć tą dużą uszczelkę i zajrzeć w ten kanał. (widać nawet światło wpadające przez nawiewy przedniej szyby).

na razie tylko tyle.

jak będę miał więcej czasu to będę dalej działał w tym kierunku bo wkurzające to jest. :evil:

[ Dodano: Sro Kwi 25, 2012 21:41 ]
w końcu udało mi się to dziś zrobić :grin: szukałem kilkakrotnie co to może być. cały czas brzęczało w okolicach 1800 obrotów.

u mnie pod schowkiem jest taka klapka uchylana mocowana na dwa wciski, po jej otwarciu mamy dostęp do wnętrza kokpitu. tam jest pełno elektroniki ewidentnie brzęczenie stamtąd dobiegało. aby je zlokalizować potrzebna druga osoba co trzyma cały czas nogę na gazie. żeby zajrzeć tam od spodu pod kokpit trzeba prawie położyć się na dywaniku. :lol:

U mnie brzęczała taka wtyczka z kablami podłączona do jakiejś dużej białej kostki chyba metalowej (nie wiem co to jest).

u was akurat może brzęczeć co innego ale łatwo zlokalizować poprzez przytrzymanie po kolei wszystkich tych wnętrzności kokpitu podczas gdy druga osoba trzyma pożądane obroty.

pozdrawiam!
 
 
maciej.s 



Dołączył: 10 Cze 2011
Posty: 51
Skąd: Gliwice



Wysłany: Nie Cze 24, 2012 01:18   

Odgrzeje kotleta bo lubię schabowe :twisted:

U mnie był to dźwięk trudny do zlokalizowania zaczynał się gdzieś w okolicy schowka a kończył przy nawiewach środkowych. Podobnie jak u poprzedników w okolicach 1800 obr.

Po rozebraniu wszystkiego co się da, łącznie ze schowkiem okazało się że:
za poduszką powietrzną pasażera biegnie rura rozporowa do niej jest przymocowany taki sterownik/skrzyneczka na blasze która wali niemiłosiernie w tę rurę. Wziąłem kawałek dętki rowerowej wsadziłem między ów blachę a rurę i mam ciszę. Najlepszy dostęp niestety od schowka.

Hehe chciałem znaleźć jakieś zdjęcia i trafiłem na taki post:

http://www.ephestione.it/...irbag-rover-75/

i wszystko jasne! :mrgreen:

Powodzenia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Denerwujące brzęczenie podczas jazdy!!!
Gość Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Lis 24, 2010 17:17
Piotrass
Brak nowych postów [MG ZT] Brzęczenie nad schowkiem
j0zek Rover serii 75, MG ZT 11 Czw Mar 05, 2015 15:19
j0zek
Brak nowych postów [MG ZT 190] wydech i jego brzęczenie
wingregor Rover serii 75, MG ZT 0 Sro Paź 08, 2014 19:53
wingregor
Brak nowych postów [R75] Proszę pomóżcie! Brzęczenie.
RaD256 Rover serii 75, MG ZT 54 Wto Kwi 27, 2010 08:09
Uglyboy
Brak nowych postów [R75] Szumy i brzęczenie w podszybiu
Dziadek Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Lut 23, 2009 11:05
SyntaX



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink