Forum Klubu ROVERki.pl :: [R420 D '96] Uszczelka przedniej szyby + woda
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R420 D '96] Uszczelka przedniej szyby + woda

Woda przy styku podsufitki z osłoną przedniego prawego słupka.
Autor Wiadomość
Kabotyn 




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 36
Skąd: Szczecin/Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Paź 27, 2009 16:14   [R420 D '96] Uszczelka przedniej szyby + woda

Witam,
zauważyłem wodę na miejscu pasażera (pod dywanikiem). Przeczyściłem podszybie, ale woda nadal się dostawałą do samochodu. W końcu zlokalizowałem przeciek - mam mokrą podsufitkę na łączeniu przedniego prawego słupka z dachem. Tam woda wlatywała za osłonę słubka, dalej pod panel przedni i kapała zza schowka. Obejrzałem to miejsce z zewnątrz i jedynym miejscem przez jakie dostaje się woda musi być jakaś dziura pod uszczelką przedniej szyby. Wydaje mi się że wody leci sporo. Zdjęcie dokłądnie obrazuje miejsce przecieku.

Moje pytanie jest takie, czy da się (dać się da ale czy zrobi to amator, z ograniczoną liczbą narzędzi) wyjąć tą uszczelkę (i jak to zrobić?), zasylikonować dziurę i włożyć uszczelkę jeszcze raz?

Pozdrawiam, Artur
Ostatnio zmieniony przez Kabotyn Pią Lis 06, 2009 16:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 27, 2009 16:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Wto Paź 27, 2009 17:10   

Nie jest to typowa uszczelka tylko maskownica, listwa (szyba jest klejona). Tez mialem przeciek w tym miejscu i musialem wyciagnac boczna listwe (nie obylo sie bez polamania zatrzaskow) i lekko odsunac gorna. Udalo mi sie to zalatac silikonem i jest spokoj, choc po tej operacji boczna listwa trzyma sie na jednym zatrzasku. Gdybym mial to robic ponownie pewno wybralbym sie do magikow od szyb.
 
 
 
Kabotyn 




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 36
Skąd: Szczecin/Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Paź 27, 2009 17:13   

Czyli ta listwa trzyma się na zatrzaskach, i wyjmuje się ją "na siłę"?
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Wto Paź 27, 2009 17:16   

Tak, boczne sa na zatrzaskach.
 
 
 
Kabotyn 




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 36
Skąd: Szczecin/Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Paź 27, 2009 17:22   

Dzięki, jutro za dnia będę działał :)
Czy jak (tfu tfu) połamię zatrzaski i listwa nie będzie chciała się trzymać to można ją jakoś na klej przytwierdzić? Czy może bedzie szansa że fachowiec od szyb przytwierdzi mi ją "od ręki" za symboliczną kwotę?

Pytam bo nie znam skali roboty :)
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 27, 2009 19:19   

Witam. Miałem taką samą sytuację rok temu. Jak zdjąłem jedną listwe i zobaczyłem co jest pod nią to od razu pojechałem do fachowca. Dobrze zrobiłem. Wyjęli mi szybę i pokazały się 2 dziury w karoserii. Wyczyścili, zamazali klejem, wkleili tą samą szybę i już rok mam spokój. Koszt 130zł. Pozdrawiam i powodzenia.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
Kabotyn 




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 36
Skąd: Szczecin/Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 28, 2009 22:56   

Udało mi się zdjąć tą listwe. Byłem przygotowany na najgorsze.... A tu miła niespodzianka :P
Tylko mała plamka rdzy i uszczerbek kleju od szyby w miejscu potencjalnego przecieku.
Wszystko zasylikonowane i teraz czekam na deszcz aby wytestować...

Pozdrawiam, Artur
 
 
balcer 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 84
Skąd: Krk/O-c Św.

Rover 400

Wysłany: Nie Lis 01, 2009 08:51   

Na wstępie to witam wszystkich, dopiero raczkuję na tym forum :)
Mam trochę inne pytanko. W moim r400 zatrzaski tych maskownic były popękane i w trasie przy większej prędkości jedna z nich zwyczajnie odleciała, więc nawetklejenie na stałe odpada. Pytanko się tyczy gdzie mogę dostać nowe, bądź kompletne maskownice przedniej szyby, gdyż idą mrozy i boję się, że jak najdzie woda to poleci i szyba, a dodatkowo moja 400-tka wygląda jak kaleka z brakującą częścią:P Pytałem w sklepach z częściami motoryzacyjnymi, ale bez skutku. Czy samochodowy szklarz może dysponować nowymi zamiennikami? Wiadomo, nie będę płacił kilkaset zł za kawałek listwy z zatrzaskami, więc może u kogoś oferującego części do Roverków, obawiam się jedynie, że taka używana uszczelka, będzie już sparciała i nie spełni swojej roli...

Liczę na szybką odp i pozdrawiam ;)
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Lis 01, 2009 11:21   

balcer napisał/a:
Czy samochodowy szklarz może dysponować nowymi zamiennikami?

w zakładach montujących szyby samochodowe powinni mieć
względnie w serwisach hondy od Civica. Zarówno zatrzaski jak i uszczelki będą pasować. :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
TomC 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Nie Lis 01, 2009 12:44   

Ja zatrzaski kupiłem w zwykłym motoryzacyjnym. Jest polska firma, która robi różnego rodzaju spinki, kołki, zaczepy do wszystkich marek. Co do listew... Gdzieś chyba mam jedną, wolną, nadstanową. Nie pamiętam tylko która to strona.
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
balcer 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 84
Skąd: Krk/O-c Św.

Rover 400

Wysłany: Nie Lis 01, 2009 16:04   

TomC, a gdzie taką listwę dorwałeś? :)
 
 
TomC 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Nie Lis 01, 2009 17:41   

balcer napisał/a:
TomC, a gdzie taką listwę dorwałeś? :)

Tam skąd większość części przyszła do naszych autek. Prywatny import kolegi Mombrey'a
Która strona jest Ci potrzebna to sprawdzę i na pewno się dogadamy. :wink:
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
balcer 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 84
Skąd: Krk/O-c Św.

Rover 400

Wysłany: Nie Lis 01, 2009 20:56   

TomC, najlepiej prawa i lewa, bo w drugiej górny klips też jest nieteges i prędzej czy później trzeba będzie wymienić. A jaki jest orientacyjny koszt kompletu takich dwóch maskownic, interesują mnie kompletne z zatrzaskami ;) Jutro postaram się pojeździć po szklarzach samochodowych i szrotach, a nie chciałbym przepłacić i wolę wiedzieć pi razy drzwi ile coś takiego jest warte.
 
 
TomC 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Nie Lis 01, 2009 21:14   

Zatrzaski kupisz w motoryzacyjnym. Szukaj z firmy Romix. Tu jest link do katalogu firmy: http://www.romix.pl/index...d=37&&Itemid=29
Pobierz dział 8 i w katalogu poszukaj B17475. To są spinki główne z listwy a gniazda tych spinek mają symbol B21110. Koszt kilka zł.
balcer napisał/a:
interesują mnie kompletne z zatrzaskami ;)
Tak to tylko w Erze :razz: Delikatny demontaż potrafi załatwić kilka spinek więc na idealny komplet nie ma co liczyć.
Jutro sprawdzę, które z listew mam i w jakim stanie.

Szybka wyszukiwarka spinek. http://www.spinkisamochodowe.pl/
Wpisujesz Honda i listwy szyby. :cool:
 
 
 
balcer 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 84
Skąd: Krk/O-c Św.

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 02, 2009 11:21   

Pojeździłem dzisiaj po mieście, powkurzałem się, nigdzie nie mają takich listew, spinki bez problemu, więc pozostaje kupić używkę z neta, bo nówka tylko w serwisie i jak się domyślam to cena byłaby zaskakująca ;) Więc TomC jak znajdziesz to chętnie bym przygarnął prawą listwę, lewa jest, wymienię tylko zatrzaski i podkleję na nowo. Jak co czekam na PW ze szczegółami ;)
Pozdr.
 
 
Kabotyn 




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 36
Skąd: Szczecin/Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Lis 05, 2009 20:33   

No i pada....
I nadal cieknie :/ A więc to nie w tym miejscu był problem... W weekend zdejmę listwę z góry szyby i zobacze co tam jest...
Ma ktoś jakieś pomysły skąd może się brać woda od środka na górze prawego przedniego słupka? Wody jest sporo, myślę że przy średnim deszczu szklanga wody uzbiera sie w około dzień.

Pozdrawiam
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Lis 05, 2009 20:36   

sprawdź pod plastikową listwą w rynience na dachu... tam lubi sobie przerdzewieć (spadek po hondzie :/ )
no i jeszcze odpływy podszybie... czy aby nie leci przez wlot wentylacji...
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Kabotyn 




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 36
Skąd: Szczecin/Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Lis 05, 2009 20:42   

Tą rynienke już oglądałem - jest OK. Przez wentylacje też nie leci bo mam wode na podsufitce :/ A pozatym podszybie czyściłem (i ku mojemu zdziwieniu się nie przeraziłem :D )

Tak właśnie teraz pomyślałem, nie mam tylnego spryskiwacza więc na dachu mam dziure - to może być to?
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Lis 05, 2009 20:49   

skoro na podsufitce, to szyba też raczej odpada...
moze po prostu pękł wężyk od spryskiwacza... ??
czy go fizycznie tam nie ma?

[ Dodano: Czw Lis 05, 2009 20:49 ]
a w ogóle... masz szyberdach?
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Kabotyn 




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 36
Skąd: Szczecin/Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Lis 05, 2009 20:58   

W tym miejscu wężyka nie ma, z tego co przeglądałem rave'a wężyk do tylnego spryskiwacza idzie lewą stroną dachu, a u mnie mokro się robi po prawej stronie tuż przy styku podsufitki z plastikową osłoną prawego przedniego słupka. Tam potem woda leci za osłoną, wpada za "panel pasarzera" i część leci zaschowkiem, a część leci bokiem i wypływa po ściance wprost na dywanik.

Przyznam że zastanawiające jest miejsce przecieku bo ostatnio uszczelniałem część styku szyby z samochodem i przyznam ze woda pojawiła się w takim miejscu ze nie mam już pojęcia skąd się bierze :/

Szyberdachu nie mam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] Woda spod przedniej szyby
bioly99 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sob Kwi 11, 2009 14:52
bioly99
Brak nowych postów [R45] Uszczelka przedniej szyby
Rov45 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pon Lut 12, 2024 19:52
Rov45
Brak nowych postów [Rover 416 SI] Uszczelka górna szyby przedniej
adi7778 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sob Kwi 26, 2014 18:55
szoso
Brak nowych postów [R416] odchodzi uszczelka przedniej szyby
r0wl3n Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 12 Pon Maj 28, 2012 08:42
bizon
Brak nowych postów [R420] Wymiana przedniej szyby
Luigi Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Wto Lut 05, 2008 19:15
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink