Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Tempomat - doposażenie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Tempomat - doposażenie
Autor Wiadomość
michalie 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 287
Skąd: kielce



Wysłany: Sob Lis 14, 2009 20:37   [R75] Tempomat - doposażenie
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam chciałbym sie szczegółowo dowiedzić co potrzeba aby doposazyć auto w tempomat
planuje wyrwać taki z jakiegoś anglika i tera nie bardzo wiem co i gdzie tego szukac
Pewnie przydał by sie przełacznik przy sprzegle guziki przy kierowniczy czy tez cała kiera guzik na konsoli srodkowej i co jeszcze i gdzie ich szukac
Dziekuje i pozdrawiam




Z poważaniem

Michał
Ostatnio zmieniony przez apples Sro Kwi 11, 2012 09:33, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 14, 2009 20:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Deamian 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 477
Skąd: Józefów k/Łukowa

Rover 600

Wysłany: Sob Lis 14, 2009 20:59   

http://forum.roverki.eu/v...hlight=tempomat

[ Dodano: Sob Lis 14, 2009 20:59 ]
http://forum.roverki.eu/v...hlight=tempomat
_________________
Na najprostsze rozwiązania najtrudniej wpaść.
Chyba dlatego ten świat jest taki pokręcony. ;)
 
 
 
michalie 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 287
Skąd: kielce



Wysłany: Sob Lis 14, 2009 21:17   

Znam te linki czytałem je ale nadal wszystkiego nie wiem :/
W którym miejscu znajduje sie sterownik co by go było mozna wymontować

Zdaje sie ze bede potrzebował tych elementów : dwa pierwsze mysle ze znajde :)) ale gdzie w aucie szukać tych dwuch drógich
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 14, 2009 22:34   

Moduł jest pod deską rozdzielczą i znajdziesz go na dowolnym szrocie z anglikami, które mają tempomat. Myślę że to nie jest zbyt chodliwy towar więc nie powinni za dużo krzyczeć
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
michalie 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 287
Skąd: kielce



Wysłany: Nie Lis 15, 2009 23:13   

Czyli trzeba wyjac zegary ?? czy tak
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Lis 15, 2009 23:20   

trzeba zaprogramować zegary pod tempomat bo ianczej nie bedzie Ci go widziało. Robi to Szymon RoadKing we Wrocławiu.. Ogólnie chyba ciężka sprawa z montażem tego ale PHJOWI kiedyś pisał że do zrobienia i koszt był jakiś niewielki
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 16, 2009 08:55   

Moduł jest pod schowkiem po stronie pasażera. Zegaru trzeba wyjąć do przeprogramowania.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Lis 16, 2009 10:23   

http://www.mgf.ultimatemg...ntrol/index.htm
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
michalie 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 287
Skąd: kielce



Wysłany: Pon Lis 16, 2009 16:08   

A jeżeli wyciągne też zegary i je wmontuje do siebie to jak mniemam nie bede musiał nic programować ,a swoje zegary bede miał w rezerwie :)

Czytałem posty PHJOWI na ten temat ale pare drobnych szczegółow mi brakowało.
Tera już wszyskto jasne
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 16, 2009 17:58   

Zukowaty napisał/a:
trzeba zaprogramować zegary pod tempomat bo ianczej nie bedzie Ci go widziało

u mnie tempomat fizycznie jest, ale już go nie mogę włączyć. Wszystkie czujniki posprawdzane i sprawne. Podobno komputer silnika nie widzi prędkości samochodu, czyli wychodził by na to, że coś jest z licznikiem?
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pon Lis 16, 2009 22:32   

kris-tofer napisał/a:
że coś jest z licznikiem?

Nie. Coś jest z czujnikiem prędkości pojazdu VSS. Jeśli się mylę to mnie poprawcie. http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=296495
Podjedź na T4 i powinno pokazać jego usterkę. Poza tym włącz diagnostykę w zegarach i pod pozycją 7.2 masz aktualną prędkość...tylko to chyba z koła bierzę. Niech mnie ktoś wspomoże w temacie :wink:

[ Dodano: Pon Lis 16, 2009 22:32 ]
michalie napisał/a:
A jeżeli wyciągne też zegary i je wmontuje do siebie to jak mniemam nie bede musiał nic programować ,a swoje zegary bede miał w rezerwie

Jeśli zegary będą również z diesla to wtedy możesz je przełozyć. Jest jeszcze jeden warunek: powinna być taka sama wersja wyposażenia-zawiera się w tym: komputer na zegarach, kontrola trakcji, tempomat, skrzynia automat/manual. Ogólnie chodzi o funkcje, które są wyświetlane na zegarach.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 18, 2009 09:51   

Zukowaty napisał/a:
czujnikiem prędkości pojazdu VSS

mówisz tu o czujniku ABS na prawym przednim kole tak? bo on podaje info na temat prędkości samochodu do licznika. Gdyby ten czujnik był walnięty to prędkościomierz nie podawał by prędkości samochodu, a tu działa u mnie. Pozatym po podpięciu nie T4 ale zwykłego kompa z programem CDIF wykryło mi usterkę obu czujników ABS ale po lewej stronie auta, a czujnik VVS jest po prawej. Dobrze piszę? :)
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Lis 18, 2009 12:11   

Zukowaty napisał/a:
Niech mnie ktoś wspomoże w temacie :wink:
sygnał VVS z czujnika prędkości ( ABS - prawy przód ) jest w pinie 6 kostki 12 pinowej zegarów, przewód biało/szary.Czujnik przy prawym kole-przód, daje sygnał w postaci 39000 imp/milę do modułu szybkościomierza , który przetwarza go na wskazania szybkościomierza.Po przeliczeniu sygnał przekazywany jest do innych sterowników magistralą CAN i K-BUS.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 18, 2009 14:48   

SeniorA, może być tak, że szybkościomierz pokazuje prędkość samochodu, ale jest i tak zwalony czujnik VVS/ABS bo tempomat nie działa? Moduł tempomatu bierze informacje o prędkości auta z komputera silnika, który rzekomo (jak mówił mi mechanik po podpięciu kompa) nie widzi prędkości samochodu. Wniosek z tego taki, że po drodze z licznika do komputera silnika ginie gdzieś informacja o prędkości samochodu? lub licznik nie wysyła tej informacji?
Może coś się skopało w liczniku, bo przed jego wyciągnięciem tempomat działał, a gdy go wyciągnąłem i wsadziłem spowrotem już nie... A kostki są podpięte, bo one na takim zatrzasku siedzą i nie ma możliwości żeby wyskoczyły (chyba :))
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Lis 18, 2009 17:08   

kris-tofer, jeśli wskaźnik prędkości działa to czujnik VVS jest dobry.Idąc dalej , jak działają funkcje komputera pokładowego, funkcja zamykania zamków po przekroczeniu 7 km/h i np. praca wycieraczek w zależności od prędkości , to moduł przetwarzający sygnał w liczniku jest też dobry. ECM otrzymuje potrzebne informacje ze sterownika tempomatu i sterownika ABS , a ECM ustala dawkę paliwa do utrzymania prędkości.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 22, 2010 16:23   

zamki z automatu nigdy mi się nie zamykały, może nie mam tej funkcji; wycieraczki owszem przechodzą w stan pracy przerywanej po prawie zatrzymaniu się. VVS jest dobry, czujniki pod pedałami stykają, zielona lampka na głównym włączniku tempomatu świeci, to dlaczego się nie załącza? przy teście liczników i kontrolek lampka od tempomatu zaświeca się

[ Dodano: Sro Lis 18, 2009 19:19 ]
i nie sądzę żeby to była wina niedziałającego ABSu

[ Dodano: Pon Lut 22, 2010 16:23 ]
Tempomat zadziałał po wymianie lewego przedniego czujnika ABS, a więc to on informuje tempomat o prędkości samochodu. Pozdrawiam :)
 
 
 
kosiacki 



Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 91
Skąd: łowicz



Wysłany: Nie Sie 28, 2011 08:16   

Cześc widzę że dawno nie było tu żadnego wpisu więc obawiam się że nikt mi nie odpowie montuję tempomat,wszystko mam założone i muszę zmienic wyłącznik przy sprzęgle bo jest uszkodzony wyjąłem podłączyłem nowy ale może jest ktoś taki mądry i powie mi jak go włożyc czy powinien wejśc bez żadnego dodatkowego demontażu bo ja nijak tego nie mogę dokonac
pozdrawiam
_________________
Gogo
 
 
slawek_wegner 



Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 14
Skąd: poznań



Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 21:37   [Mg ZT-T] Tempomat - doposażenie
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Witam mam problem z montażem modułu tempomatu ponieważ nie moge zlokalizowac kostki do modułu wszystko pozostałe jest łącznie z czujnikiem przy pedale sprzegła. Zrzuciłem nawet całą deske jest tylko mała kostka fakt 12 pinowa nawet idzie ja wpiąć ale na zdieciach z innych tematów wyglada na malutka podobna do tej w kierownicy, dodam iz sprawdzałem kolory przewodów z strona angielskich kolegów i brakuje tylko jednego czarno-żółtego. Mam wiec pytanie czy moze były różne kostki czy może mi czegoś brakuje?
Ostatnio zmieniony przez apples Sro Kwi 11, 2012 09:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 11:12   

Jak to zrozumieć - "zrzuciłem całą deskę"?

Zrób zdjęcie tej kostki(gdzie ona jest?), i tego co masz nad bezpiecznikami nad nogami pasażera. Bo to jak mamy odgadnąć co tam masz czy nie masz? Jak dokładałem u siebie to wtyczka było nad bezpiecznikami - i jeszcze nie słyszałem o takim CDT, który tej wtyczki nie posiadałby.
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
slawek_wegner 



Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 14
Skąd: poznań



Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 14:48   

Problem rozwiazany to jest ta mała kostka o której pisałem wyglada tylko na to iz brakuje jej czegos ale ma opisaną kolejność pinów i na module też tak jest wiec da sie to złożyc oby tylko ruszyło:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Tempomat - doposażenie, dokładka
Spyder Rover serii 75, MG ZT 20 Pią Kwi 18, 2008 22:08
Spyder
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Doposażenie
michar123 Rover serii 75, MG ZT 1 Sro Mar 13, 2013 23:41
apples
Brak nowych postów [R75] Doposażenie w halogeny przednie
taba19 Rover serii 75, MG ZT 43 Nie Lis 05, 2017 17:34
mimo66
Brak nowych postów [R75] czujnik deszczu sensor deszczu instalacja doposażenie
rafalmis1 Rover serii 75, MG ZT 81 Sro Lip 13, 2016 19:19
adam_26
Brak nowych postów [MG ZT] Tempomat
cino20 Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Paź 14, 2008 10:45
cino20



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink