Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Brak mocy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Brak mocy
Autor Wiadomość
pablo987654321 



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: uk



  Wysłany: Nie Lis 15, 2009 01:24   [R75] Brak mocy
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Mój R75 jezdzi za wolno.
Problem polega na tym ze mój R75 ma krótkie biegi.
Mechanik powiedział ze to wina sprzęgła, wymieniłem wszystko nawet dwumas, i nic się niezmieniło. Samochód zachowóje się tak jak by miał jeden bieg za mało. Jest dynamiczny, tylko ze osiągięcia predkości za małe. Do setki zbiera się bardzo szybko, naprawde czuc jego moc, tylko ze po przekroczeniu 110km/h zachowuje się tak jak by mu moc odebrano.
Ostatnio zmieniony przez apples Nie Maj 22, 2011 13:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lis 15, 2009 01:24   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Robert_ 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 181
Skąd: Wieliszew k.Warszawy

Rover 400

Wysłany: Nie Lis 15, 2009 10:17   

Ja na twoim miejscu zainteresowałbym się jaką masz skrzynię biegów.
Jeździsz tym autem od początku? Może Twój poprzednik zrobił przekładkę, a może została tak zestrojona żeby lepiej przyspieszać.
_________________
Lubisz jeździć?To jeździj, ale rób to tak aby inni też mogli czerpać przyjemność z
jazdy.
 
 
pablo987654321 



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: uk



Wysłany: Nie Lis 15, 2009 19:45   

Robert_ napisał/a:
Ja na twoim miejscu zainteresowałbym się jaką masz skrzynię biegów.
Jeździsz tym autem od początku? Może Twój poprzednik zrobił przekładkę, a może została tak zestrojona żeby lepiej przyspieszać.


Sprawdzałem ale to nie skrzynia, a samo "zestrojenie " niejest takie proste?!?
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Nie Lis 15, 2009 20:21   

pablo987654321, skrzynia, a nie sprzęgło.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
pablo987654321 



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: uk



Wysłany: Nie Lis 15, 2009 23:10   

Hej może wiesz jak sprawdzic i jak rozróżnić skrzynie benzyniaka od diesla?!?
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Lis 16, 2009 09:40   

Cytat:
Problem polega na tym ze mój R75 ma krótkie biegi.

czy możesz podać jakie masz prędkości na poszczególnych biegach przy np. 3000obr na silniku ?? to może wyjaśnić temat przełożeń skrzyni :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pon Lis 16, 2009 11:02   

Jak dla mnie to pracuje tam skrzynia od Pb...tylko kto to tam upchnął
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pon Lis 16, 2009 16:26   

Zukowaty, w gruncie rzeczy chyba było prościej niż się to wydaje, bo skrzynia od benzyny wydaję mi się, że mniejsza jest. A mi tez się tak wydaje, że właśnie od benzyny skrzynie ma.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
pablo987654321 



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: uk



  Wysłany: Pon Lis 16, 2009 20:24   

to nie skrzynia, jezeli na rozgrzanym silniku i pozycjy drążka biegów w pozycji luz, wciskam gaz do samej podłogi i obroty ledwo dochodzą do 3500 to oznacza ze niewiem co to moze byc

[ Dodano: Pon Lis 16, 2009 20:24 ]
Brt napisał/a:
Cytat:
Problem polega na tym ze mój R75 ma krótkie biegi.

czy możesz podać jakie masz prędkości na poszczególnych biegach przy np. 3000obr na silniku ?? to może wyjaśnić temat przełożeń skrzyni :ok:


jak juz pisałem do 100km/h zbiera sie bez zarzutu ale po przekroczeniu 100 na piątce ledwo wyciąga 130km/h, stego co mi wszyscy odpisuja wskazuje na skrzynie ale niestety to nie to, a tu wyjasniam ponownie
Jeżli na rozgrzanym silniku na parkingu biegi w pozycji neutralnej tzw. LUZ wciskam pedał gazu a obroty ledwo dochodzą do 3500 tysiąca to oznacza ze to niemoze byc ani sprzęgło ani skrzynia,bo wtedy niepracują teraz pytanie CO TO MOZE BYC?, naprawde chciałbym wiedziec.
Może to być uszkodzone Turbo albo,poprostu pompa paliwowa co daje zbyt niskie cisnienie paliwa, a może jeszcze cos innego .
Byłem w dwóch warsztatach i w jednym powiedzieli ze to skrzynia, w drugim ze niewiedzą ,a wserwisie że to na stówe sprzęgło wymieniłem i troche popłynołem najwiecej na dwumasie,

A tu wspaniały komętaż o zasmiecaniu fora ,dzieki. Naprawde przekopałem całe forum i nic tylko sprzegło i skrzynia. Napisałem na forum bo naprawde potrzebuje pomocy i niechce znowu niepotrzebnie wydawac pieniędzy, po to są fora bo może ktos juz miał taki przypadek, i może akurat udzieli cennych informacji.

Jeszcze małe pytanko a czy wogółe ktos kiedys miał juz zamienioną skrzynie w R75 ,mo to 2.0 CDTi

Jeżeli byłbys mi naprawde pomóc to byłbym naprawde wdzięczny. Pozdrawiam
 
 
wieslaw_b. 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 64
Skąd: Sulechów



Wysłany: Wto Lis 17, 2009 10:29   

Wygląda na to, że jest problem w układzie zasilająco-sterującym.
Musisz diagnozować wykluczając sprawy oczywiste. Wspomne chociażby o właściwym ciśnieniu powietrza w kołach.
Zacznij od sprawdzenia przewody powietrza dolotowego, czy są drożne, w jakim stanie jest filtr paliwa i powietrza (koniecznie obejrzyj filtr powietrza).
Przejedź się i sprawdzenia jakie prędkości obrotowe silnika osiągasz na poszczególnych biegach, na niskich powinny dochodzić do maxa (4,5 tys) - zakładam że sprzęgło się nie ślizga.
Zrób jazdę na odpiętym przepływomierzu i zobacz czy jest różnica.
Przeczyć zawór na pompie wtryskowej, jeden z forumowiczów zaleca to jak codzienny pacierz :grin:
Sprawdź czy pracuje turbina chociażby poprzez przytrzymanie rury z intercoolera i zobacz czy wzrasta w niej ciśnienie przy obrotach - powiedzmy - od 2 tys. obrotów silnika.
Jeśli nie znajdziesz przyczyny to może komputer do rowerków coś znajdzie.
Powodzenia!
_________________
Wiesław B. (wawwie@wp.pl)
Poszukuję przewodów ze skrzynką przekaźników do wentylatora chłodnicy Rover 75, jeśli ktoś ma na zbyciu to chętnie odkupię.
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Wto Lis 17, 2009 11:32   

A miałem się zapytać do ilu kręci obrotomierz ale wydało mi się to niepotrzebne :bezradny:
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Lis 17, 2009 15:31   

wieslaw_b. napisał/a:
Przeczyć zawór na pompie wtryskowej, jeden z forumowiczów zaleca to jak codzienny pacierz :grin:

Odpada już mówiłem.

[ Dodano: Wto Lis 17, 2009 15:31 ]
pablo987654321 napisał/a:
jak juz pisałem do 100km/h zbiera sie bez zarzutu ale po przekroczeniu 100 na piątce ledwo wyciąga 130km/h,

No tak, a jakie są wtedy obroty?
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Robert_ 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 181
Skąd: Wieliszew k.Warszawy

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 18, 2009 00:02   

Kolega wieslaw_b., ma rację.
Sprawdź najpierw to co możesz sam
wieslaw_b. napisał/a:
właściwym ciśnieniu powietrza w kołach

wieslaw_b. napisał/a:
sprawdzenia przewody powietrza dolotowego
wieslaw_b. napisał/a:
w jakim stanie jest filtr paliwa i powietrza

Ewentualnie test z odpiętym przepływomierzem.
I jak najbardziej test komputerem. :!:
Jeżeli jest coś z elektroniką/alektryką to komp/czujniki powinny to wychwycić i powiedzieć co boli Twoje auto.
:idea: Powiem szczerze, że gdzieś już słyszałem o podobnym zdarzeniu.Postaram się coś znaleć na ten temat(nawet jeśli będzie się tyczył innej marki pojazdu to może coś nam powie).
_________________
Lubisz jeździć?To jeździj, ale rób to tak aby inni też mogli czerpać przyjemność z
jazdy.
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sro Lis 18, 2009 02:55   

Jest plus całej tej sytuacji. Skoro teraz tak zachwycasz sie osiągami do100km/h pomyśl co będzie jak auto przestanie być kastratem. :twisted:

[ Dodano: Sro Lis 18, 2009 02:55 ]
Jesteś w UK to obowiązkowy wjazd na Testbook'a i wszystko jasne.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
tommsz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 169
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Lis 18, 2009 13:07   

koniecznie sprawdź wtryskiwacze
_________________
Tomek
 
 
 
pablo987654321 



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: uk



Wysłany: Sro Lis 18, 2009 23:46   

Witam wszystkich i dziękuje za wszelką pomoc;-)

Wydaje mi się że jestesmy blisko w wyjasnieniu tej fascynującej zagadki.

A teraz do rzeczy, komputer nic niewykazał podłączałem go w dwóch różnych warsztatach. Filtry od paliwa, powietrza i oleju tez wymieniałem, aczkolwiek przyznaje że po wymianie filtra paliwa dostał trochę więcej mocy.
Przepływomierz też wymieniałem i próbowałem jeżdzic z odłączonym ale niebyło odczuwalnych zmian.
Zdemontowałem ostatnio kolektor dolotowy, i przezyłem mały szok wsrodku prawie cały zapchany czymś czarnym, wyczysciłem od razu tę małą częsc która łączy sie z turbo i pierwszy raz usłyszałem i poczułem ze turbo zaczeło działać, działało tak jakies pół godziny i znowu przestało. poczułem różnice na trzecim biegu stała sie dłuższa, ale czwórka i piątka bez zmian.
Pozostaje mi przeczyscic cały układ dolotowy z kolektorem włącznie i zobaczymy wtedy co mu jeszcze dolega, a wtryskiwacze pozostawie na pózniej.
Jak tylko to wszystko wyczyszczę to zaraz się odezwę i napisze czy cokolwiek uległo zmianie.
Pozdrawiam i do usłyszenia wkrótce
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Czw Lis 19, 2009 00:26   

Zobacz EGR. Może jest cały czas otwarty?
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
pablo987654321 



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: uk



Wysłany: Pią Lis 20, 2009 01:07   

Zukowaty napisał/a:
Zobacz EGR. Może jest cały czas otwarty?


Dzięki za informacje ale tutaj niezbędna będzie Twoja pomoc, bo niewiem zabardzo jak to wygląda i gdzie sie znajduje.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Lis 20, 2009 09:50   

Wszystko opisane :wink:
http://forum.roverki.eu/v...3&highlight=egr
http://tuning-diesels.com/75Zt/R75home.htm#SM
 
 
pablo987654321 



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: uk



  Wysłany: Nie Lis 22, 2009 17:22   

apples napisał/a:
Wszystko opisane :wink:
http://forum.roverki.eu/v...3&highlight=egr
http://tuning-diesels.com/75Zt/R75home.htm#SM


Witam i dzięki za pomoc, na to wychodzi ze juz czysciłem zawór ale o tej małej kostce z filtrem(czujnikiem) niemialem zielonego pojęcia. jutro sie tym zajme i dam znac. Jeszcze raz wielkie dzięki

[ Dodano: Nie Lis 22, 2009 17:22 ]
Witam!
Wyczyściłem tą małą kostke, róznica jest naprawde duża, prawdopodobnie będe musiał kupic całkiem nową i wymienic.
Wczoraj jak go sprawdzałem wrescie na czwartym biegu przekroczył 100km/h, (110)ale dalej niechciał pójsc, to samo na piątce 140km/h przy 4000 tyś. obrotów i dalej ciężko.
Mam małą prośbe do Ciebie jak byś mógł mi napisac jak u Ciebie wygląda to na 5 biegu przy 4000tyś. obrotów, bo mi się wydaje że u mnie obroty są trochę za wysokie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wypadanie zapłonu, brak ładowania, brak mocy.
Ramzes120 Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Lip 22, 2019 20:17
Ramzes120
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] brak mocy
vonglass Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Gru 11, 2012 20:52
apples
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [i]Brak mocy[i]
R_Bujak Rover serii 75, MG ZT 1 Sro Gru 04, 2013 16:10
szoso
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Brak mocy
plonex25 Rover serii 75, MG ZT 1 Wto Paź 02, 2012 17:34
apples
Brak nowych postów [R75] Brak mocy
boomi19lca Rover serii 75, MG ZT 55 Wto Paź 20, 2015 23:54
tomek92k2



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink