Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.4Si 97r ] Problem z instalacją gazową 4gas
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 1.4Si 97r ] Problem z instalacją gazową 4gas
Autor Wiadomość
hudy23_1985 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 361



Wysłany: Pią Gru 11, 2009 21:45   [R200 1.4Si 97r ] Problem z instalacją gazową 4gas

Witam
Mam w swoim rowerku instalacje gazową 4gas i mam mały problem
Auto na bęzynie chodzi Ok a na gazie silnik przy gwałtownym dodaniu gazu przydławia sie tak na 0.5 sekundy co przy ruszaniu skutkuje zgaśnieciem auta!!!
Byłem u gazownika wymienił sondę lamba jeden wtryskiwacz ale problem powrucił po kilku dniach!!!
Mam program do komputera a kabel mogę miec od gazownika
Czy mozna tą usterke jakoś usunąć ??
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Gru 11, 2009 21:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
praktis 



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 736
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Sob Gru 12, 2009 10:56   

Pewnie, że się da. Instalacja jest na gwarancji?
_________________
Kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle ...
 
 
kael 



Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 4
Skąd: Mysłowice



Wysłany: Sob Gru 12, 2009 11:15   

Pół roku temu miałem dokładnie taki sam problem, na luzie po naciśnieciu gazu obroty delikatnie najpierw spadały aby po chwili normalnie iść w góre... Długo się gazman zastanawiał dlaczego tak jest, wymieniłem świece, kable itp. Okazało się że winny jest dotrysk paliwa, komputer instalacji dostaje info że ma wrzucic dodatkową ilość gazu i na moment zalewa go zbyt duza iloscia gazu.... Mozna rozwiazac ten problem programowo, musi wgrac taki program aby dotrys był ustawiany, mozna go ustawić między wartościami 1.7-2.5.
Tak na marginesie u mnie mimo zabawy z dotryskami musiał wymienić instalacje na stag 300+ pojeździłęm 1000 km i znowu szarpie... skonczy sie najprawdopodobniej wymontowaniem instalacji :)
 
 
 
praktis 



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 736
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Sob Gru 12, 2009 13:41   

To fakt, trudno o dobrego gazownika.
_________________
Kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle ...
 
 
hudy23_1985 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 361



Wysłany: Sob Gru 12, 2009 15:22   

Autko kupiłem juz z gazem i tak miał montowany gdzie z wielkopolsce wiec o gwarancji nie ma mowy!!!
Musze sam znaleźć rozwiazanie :/
Kolego kael moze coś wiecej napiszesz o tym dowtrysku?
A tak na marginesie to stag-300=4gas
Newet program diagnostyczny jest ten sam
 
 
kael 



Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 4
Skąd: Mysłowice



Wysłany: Sob Gru 12, 2009 15:50   

Wygląda to tak, instalacje sekwencyjne najbardziej popularne w pl to instalacje w przedziale cenowym 2000-3500 w nich o czasie i ilości wtryskiwanego gazu kieruje komputer instalacji LPG. I niestety w tym jest problem, w niektórych silnikach ROVER, mazda występują tak zwane dotryski, czyli gdy jest taka potrzeba czyli np. jedziemy pod góre i chcemy przyspieszać to normalnie komputer benzynowy chce dodać bardzo niewielka ilość paliwa aby przyspieszanie było sprawne. Natomiast komputer LPG ma z tym problem bo wrzuca normalną ilość gazu i zalewa autko na ułamek sekundy. Żeby upewnić się ze to dotrysk powiedz czy oprócz obajwów na luzie występują delikatne szarpniecia gdy:

-wspinasz się obrotami od 1.5tys pod góre
-wystepuja poszarpywania przy zmienianiu biegu na wyższy i przyciśnieciu gazu? (najbardziej odczuwalne gdy auto jest obciążone, wtedy komputer samochodu wie że mu nie "starcza" siły i korzysta z dotrysków intensywniej

Zrób taki test, jedz po prostej drodze ok 40km/h wrzuć bieg 4 i próbuj przyspieszać jeśli poczujesz poszarpywania między 1,5 - 3tys obrotów to ja stawiam na dotryski.

Jeżeli np. poszarpywania w czasie jazdy występują po gwałtownym skręcie a na prostej raczej nie to może to być wina membrany reduktora, wiesz ile na nim autko już jeździ?

Jeżeli to reduktor to wymiana jeżeli dotryski to można wgrać program obsługujący dotryski i spróbować je ustawić ale to indywidualna sprawa, w niektórym silniku bedzie super jeździło natomiast w drugim jest to nie do ustawienia (mozna jedynie zmniejszyć objawy)

Z drugiej strony piszesz że ktoś założył instalacje LPG już wcześniej, tak sie zastanawiam, jeżeli to programowanie dotrysków to znaczy że to poszarpywanie mu nigdy nie przeszkadzało?! :shock: fakt że ktoś jeździł na tym wczesniej może wskazywać że to jakieś zużycie elementu, mimo rad mechaników i gazowników przyczyny szukaj w instalacji LPG a nie w mechanizmach samochodu... To jest klasyczna wymówka, jeżeli czegoś nie potrafią poprawnie zdiagnozować to rzucają ze to jakaś straszna awaria mechaniczna auta ktorej naprawa jest kosztowniejsza niż samochód.... i maja problem z głowy:)

Napisz jaką masz listwe wtryskową i czy gazownik podpinając auto pod komputer mowi że mapy gazu/PB są zgodne

Wszystkie te informacje mam niestety z własnego doświadczenia, dlatego moge się oczywiście mylić, ale mój roverek przeżył do tej pory 3 sekwencje 2 listwy wtryskowe i 2 reduktory przez pół roku i poszarpywaniom nie ma końca
 
 
 
hudy23_1985 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 361



Wysłany: Sro Gru 16, 2009 15:12   

Byłem na ustawieniu i niby po ustawieniach mapy gazu sie pokrywała a co do listwy wtryskowej to valtek ale jak typ to nie wiem!!!
Auto jak kupiłem to miało gaz od 6 miesiecy

[ Dodano: Sro Gru 16, 2009 15:12 ]
Witam Ponownie
Wczoraj odbierając auto u mechanika(problem z cewką, opisany w innym poście), zapytałem o ten 4gas!
Powiedział ze po swietach zobaczy do niego, ale mówi ze to badziewie do tego te wtryski valteka są za wolne i twierdzi że te sterowniki potrafią sie rozkalibrować
Czy ktoś wie jak to ustawić zeby dało sie tym autem jeździć ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 1.4Si 97r] Instalacja gazowa
owenik Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 33 Pią Gru 12, 2008 22:47
ywis
Brak nowych postów [R200 1.4/98r/V8] Instalacja gazowa
mats Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 37 Pią Sie 07, 2009 08:58
bambi
Brak nowych postów [R200 1.4i 98r] Instalacja gazowa.
kwak1000 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Maj 27, 2010 14:51
borsi
Brak nowych postów [r200 1.4 8V] Instalacja Gazowa
1.4 75KM za i przeciw LPG
Daroo Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Sro Sie 27, 2008 14:39
Korczus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink