Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] ABS - wymiana przedniego czujnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] ABS - wymiana przedniego czujnika
Autor Wiadomość
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Sty 12, 2010 18:54   

Przednie mają mocowania dosyć dobrze zaprojektowane. Tylne trochę zwisają i po paru latach użytkowania mogą się przetrzeć przy mocowaniu obok wahacza.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 12, 2010 18:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
xytras 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2004
Posty: 56
Skąd: Wronki



Wysłany: Czw Sty 14, 2010 12:30   

witam ponownie - otóż wszystko działa oprócz kontroli trakcji - tzn okazuje się że błąd ABS sie wykasował, prędkościomierz działa i wskaźnik kilometrów również ale świeci sie kontrola trkacji - czy może to mieć coś wspólnego z czujnikiem położenia/ przechyłu podwozia który mam uszkodzony ??
 
 
 
owcze 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 127
Skąd: Gdynia



Wysłany: Czw Sty 14, 2010 19:23   

xytras napisał/a:
ale świeci sie kontrola trkacji


moze wystarczy wlaczyc trakcje przyciskiem ? ;)
 
 
xytras 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2004
Posty: 56
Skąd: Wronki



Wysłany: Sro Sty 20, 2010 11:50   

niestety czujnik ma ułamane ramiona - chodzi o czujnik poziomowania - zostało to jakoś złożone do kupy ale brak oryginalnych części powoduje iż po kilkudziesięciu metrach jazdy znowu zapalaja sie kontrolki trakcji oraz abs - czy ktos wie czy to jest zamiennik jakiś z BMW jak ewentualnie szukac ?? ?
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Sro Sty 20, 2010 13:03   

xytras napisał/a:
witam ponownie - otóż wszystko działa oprócz kontroli trakcji - tzn okazuje się że błąd ABS sie wykasował, prędkościomierz działa i wskaźnik kilometrów również ale świeci sie kontrola trkacji - czy może to mieć coś wspólnego z czujnikiem położenia/ przechyłu podwozia który mam uszkodzony ??


usterka przechyłu nie ma nic wspólnego z trakcją , te czujniki są tylko i wyłącznie do lamp.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Sty 20, 2010 13:04   

RBW000010
Sensor assembly-front height
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Nie Cze 05, 2011 11:11   

Podepnę się pod temat:
Nie dawno miałem wymieniano klocki z tyłu i niestety nie udało się uratować czujnika ABS z lewego tylnego koła. Przez jakiś czas jeżdżę bez tego jednego czujnika.
Sporadycznie zacina mi się prędkościomierz - szczególnie przy ruszaniu, świeci mi się kontrolka od TC, szwankuje wskaźnik poziomu paliwa, podczas przekręcenia kluczyka na pozycje I (wtedy kiedy wszystkie kontrolki się zapalają) mruga mi i cyka kontrolka od ABSu. Przycisk od TC nie działa, nie działa też tempomat. Ostatnio to nawet zdarza się że kontrolka ABSu zapala się podczas jazdy lub tak lekko jarzy ale bywa i tak że nie zapala się.
Powstaje pytanie teraz: Na pewno muszę kupić jeden czujnik na tył, ale czy kupować od razu też czujnik na przód (prawe przednie koło) i wymieniać obligatoryjnie?
 
 
dawid7890 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 26
Skąd: Tarnobrzeg



Wysłany: Pon Cze 06, 2011 16:41   

Czujnik abs jest bardzo prosto wyciągnąć bynajmniej w moim rowerku tak było nic nie dało sprawdzenie wszystkich czujników nie działał licznik trakcja i świecił się ABS . Postanowiłem wymienić cala pompe ze sterownikiem abs ktory znajduje sie pod spodem lecz nigdzie nie moge takiej dostać tj pompy o tych samych numerach niestety inna nie podejdzie . Byc moze da cos wyjecie stykow od sterownika abs na pompie abs i przeczyszczenie styków :)

[ Dodano: Pon Cze 06, 2011 16:41 ]
xROnx jesli jestes pewien ze tylko czujnik z tylu jest uszkodzony sprawe zalatwi jego wymiana i po klopocie
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pon Cze 06, 2011 16:47   

dawid7890 napisał/a:
xROnx jesli jestes pewien ze tylko czujnik z tylu jest uszkodzony sprawe zalatwi jego wymiana i po klopocie

Jedynie czego jestem pewien to tego że w prawym tylnik kole nie mam podpiętego czujnika bo nie "przeżył' wymiany klocków. Więc to na pewno. A reszty nie jestem w 100% pewien.
Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana tego czujnika z tyłu a potem podpięcie się pod testbooka. Bo tak to mogę wymieniać nawet wszystkie czujniki a potem okaże się że coś innego i kasa nie potrzebnie wydana na te czujniki...
 
 
dawid7890 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 26
Skąd: Tarnobrzeg



Wysłany: Pon Cze 06, 2011 16:54   

Poki pamiętam chciałem dodać- również problem który mnie nękał dotyczacy trakcji ku przestrodze innych .Po wjechaniu na pięknej polskiej drodze w dziurę zauważyłem ze wyskoczyła mi kontrolka wyłączonej trakcji mi się trakcja również było parę podejrzeń kiedy ja wyłączyłem samochód normalnie jechał lecz po włączeniu hamował przy prędkości 80 na godz , po sprawdzeniu wszystkich czujników okazało się ze felga jest lekko ugięta a roverek wyłapywał te lekkie drgania i zachowywał się tak jak w poślizgu

[ Dodano: Pon Cze 06, 2011 16:54 ]
xROnx napisał/a:
dawid7890 napisał/a:
xROnx jesli jestes pewien ze tylko czujnik z tylu jest uszkodzony sprawe zalatwi jego wymiana i po klopocie

Jedynie czego jestem pewien to tego że w prawym tylnik kole nie mam podpiętego czujnika bo nie "przeżył' wymiany klocków. Więc to na pewno. A reszty nie jestem w 100% pewien.
Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana tego czujnika z tyłu a potem podpięcie się pod testbooka. Bo tak to mogę wymieniać nawet wszystkie czujniki a potem okaże się że coś innego i kasa nie potrzebnie wydana na te czujniki...





Moim zdaniem to zalatwi sprawe jesli sam jestes pewien a moze Twoj mechanik sam cos uszkodzil przez przypadek a teraz chce to jakos zaokraglic zeby wyszla nie jego wina :) )Zreszta kazdy czujnik spelnia jakas role nie bedzie go podpietego wszystkie przyrzady z nim powiązane bede po prostu głupieć . Odp sama sie nasuwa :)
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pon Cze 06, 2011 20:14   

dawid7890 napisał/a:
Odp sama sie nasuwa

No niby tak. jednak w moim przypadku było tak że gdy kupiłem R TC już się świeciło. Sprzedający mówił że trzeba wymienić klocki z tyłu bo już się kończą. 2 dni po zakupie klocki te wymieniłem bo faktycznie praktycznie już ich nie było... reszta historii jest już opisana przeze mnie :)
 
 
dawid7890 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 26
Skąd: Tarnobrzeg



Wysłany: Pon Cze 06, 2011 20:19   

Pewne ze wymiana z tylu czujnika zalatwi sprawe skoro tylko trakcja ma cos do powiedzenia .
 
 
Waldi146 



Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd: Kwidzyn



Wysłany: Wto Gru 13, 2011 21:06   

Polutowałem przetarte przewody z lewego i prawego przodu od czujników ABS przy moim R75. Miałem nadzieję, że ABS i tempomat zaczną działać, Niestety nie zaczęły. Zaznaczam, że prędkościomierz cały czas działa. Kontrolka ABS oraz dioda na przycisku od tempomatu nie świecą. Pewnie ktoś wyjął żaróweczkę lub odłączył diodę. Czy ktoś ma pomysł co dalej robić ? Nie mam w pobliżu dostępu do T4.
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Wto Gru 13, 2011 21:12   

Waldi146 napisał/a:
Polutowałem przetarte przewody

Z informacji jakie uzyskałem od PHJOWI nie należy lutować przetartych przewodów gdyż może to pogorszyć sprawę.
Najpierw bym poszukał przyczyny z ABSem.
Waldi146 napisał/a:
Kontrolka ABS oraz dioda na przycisku od tempomatu nie świecą

A ABS w ogóle działa? tj jak zahamujesz gwałtownie pulsuje pedał hamulca?
 
 
Waldi146 



Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd: Kwidzyn



Wysłany: Wto Gru 13, 2011 21:22   

ABS nie działał i nie działa. Jeżeli nie można lutować przewodów to tylko wymiana czujników ?
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Wto Gru 13, 2011 21:29   

Waldi146 napisał/a:
ABS nie działał i nie działa

zobacz czy masz cały bezpiecznik od ABSu(pod schowkiem pasażara jest cała tablica)
jeśli będzie cały no to obstawiałbym padnietą pompe ABS. w 100% stwierdzi to jedynie T4
Waldi146 napisał/a:
Jeżeli nie można lutować przewodów to tylko wymiana czujników

jeżeli masz przerwane przewody to tak. jeżeli tylko izolacja jest przetarta należy ją zabezpieczyć i prawidłowo ułożyć we wszelkich "trzymakach" :)
 
 
Waldi146 



Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd: Kwidzyn



Wysłany: Wto Gru 13, 2011 21:38   

Dzięki, jutro sprawdzę bezpiecznik, w zasadzie powinienem od tego zacząć. Sprawdzając miernikiem na wtyczce od strony czujnika to powinno być przejście elektryczne czy nie ?
 
 
arkady 




Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 98
Skąd: Toruń



Wysłany: Wto Gru 13, 2011 21:55   

szykuje mi sie wymiana czujnika tylniego po wymianie lozyska wyskakuje kontrolka co myslicie o takim?

http://allegro.pl/czujnik...1978501177.html
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Wto Gru 13, 2011 23:07   

U mnie działa od siedmiu miesięcy
_________________
rom
 
 
arkady 




Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 98
Skąd: Toruń



Wysłany: Wto Sty 03, 2012 14:18   

problem z odkreceniem srubeczki chyba przykrecona byla na tasmie montazowej czym radzicie ja potraktowac? czy lepiej dac do mechanika? chyba duzo nie skasuje za wymiane czujnika?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wymiana czujnika w skrzyni biegów
tommsz Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Sie 12, 2008 09:32
tommsz
Brak nowych postów [2.0 V6] Wymiana czujnika temperatury silnika
bubas83 Rover serii 75, MG ZT 1 Pią Paź 07, 2016 07:56
rafalmis1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Wymiana łożyska przedniego
domellooo Rover serii 75, MG ZT 2 Sob Wrz 11, 2010 02:27
domellooo
Brak nowych postów [R75] Wymiana przedniego zawieszenia
Grafito Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Lis 10, 2016 19:45
adam_26
Brak nowych postów [r75] Wymiana gum stabilizatora przedniego
thorgalxxx Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Maj 07, 2012 20:39
thorgalxxx



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink