Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Prędkościomierz
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Prędkościomierz

1996r.
Autor Wiadomość
Gegan 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 36
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pon Lut 22, 2010 21:23   [R620] Prędkościomierz
Typ: Di Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Witam.

Ostatnio byłem w dość spontanicznej podróży (Warszawa-Gniezno)... Mniejsza o cel i szczegóły, ale był to dla mnie pewnego rodzaju potwarz.
Dotychczas swoim Roverkiem (620di) jeździłem wyłącznie po mieście z dumą prezentując jego godność i blask, wierząc jednak, że pod maską też coś ma.
Na Autostradzie jednak ledwo pociągnął więcej niż 130km/h... Nie wiem czy to normalne, ale wyprzedające mnie Yarisy to jednak pewnego rodzaju porażka.

Teraz na temat (bo wierzę, że tamto to kwesta turbiny):
Mój wskaźnik prędkości umiera. Zdarzyło mi się to pierwszy raz jakiś tydzień temu. Jechałem sobie i nagle wskazówka opadła do zera (przy 2250rpm na czwórce jechałem )km/h :D )... Trochę się zdenerwowałem, ale stanąłem na światłach i gdy ruszyłem wszystko wróciło do normy.
Teraz nawiążę do w/w trasy;
Wyprzedzając liczne tiry trudno nie podnosić obrotów... okazało się że gwałtowne naciśnięcie prawego pedała skutkuje opadaniem wskazówki.
Idąc dalej postanowiłem zbadać kiedy to następuje... Kiedy silnik osiągnie ok 2750rpm i doda się gazu, prędkościomierz protestuje i idzie w kimę.
Dodam też, że ruszając nie widzę jego reakcji aż do osiągnięcia ok 20km/h, kiedy to wskazówka podskakuje z zera.

Nie wiem już. Poradźcie coś... Mam obawy, że albo komputer zawodzi, albo jest to związane z turbiną która zamiast brzęczeć (jak to turbiny) piszczy (jak pocierany palcem świeżo umyty talerz).
Mam również wrażenie, że zwiększyło się zużycie paliwa (choć może być to kwestia wyczulenia moich nerwów).

Serdecznie pozdrawiam i mam nadzieję, że mnie pocieszycie, bądź mi pomożecie.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Lut 12, 2011 22:22, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 22, 2010 21:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Lut 22, 2010 21:31   

Doprecyzuj dane modelu w temacie, bo to w tym przypadku ważne. Być może szwankuje Ci sam impulsator w skrzyni biegów, być może to jednak kwestia napędu prędkościomierza w skrzyni. Zacznij od podmiany impulsatora. Co do słabych osiągów, to na początek sprawdź szczelność węży intercoolera i tego małego lejka na turbinie. Możesz też sprawdzić czy nie ma błędów zapisanych w komputerze - wg artykułu na stronie klubowej w dziale "Porady na temat..".
 
 
Gegan 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 36
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pon Lut 22, 2010 21:46   

thef, Dzięki za pomoc, jednak nie jestem na tyle kompetentny, żeby zrobić w silniku coś poza dolaniem płynów eksploatacyjnych.
Trochę mnie jednak przestraszyłeś, bo miesiąc temu miałem zmieniane sprzęgło (więc wyjmowano skrzynię biegów), co, wnioskuję, może się wiązać z usterką. Trochę będzie trudno (chyba że impulsator nie wymaga zdejmowania skrzyni).
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Lut 22, 2010 22:00   

Impulsator jest wkręcany w skrzynię więc jego wyjęcie nie wiąże się z jej zdejmowaniem. Sprawdź może najpierw czy wtyczka jest dobrze wpięta w ten impulsator, może ktoś kto robił sprzęgło nie wpiął jej dobrze, bądź jej styki są zabrudzone. Może też być tak, że trochę go uszkodzili przy całej zabawie, trzeba po prostu tam najpierw zajrzeć. Poszukaj na forum tematów o impulsatorze, jest trochę na ten temat i powinieneś co nieco się dowiedzieć jak to wygląda i jak to ugryźć. Ważny jest także rocznik auta, bo w starszych wersjach jest impulsator z pompką, która współdziała z układem wspomagania i reguluje jego siłę w zależności od prędkości samochodu. W nowszych wersjach z tego zrezygnowano, zatem impulsator się trochę różni (starszy typ jest obecnie bardzo trudno dostępny i żeby go zastąpić nowszym trzeba np. spiąć wężyki od wspomagania).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Prędkościomierz
brak odczytu
mario1974 Rover serii 600, Honda Accord 1 Czw Lip 09, 2009 18:51
SeevS
Brak nowych postów [R620] prędkościomierz
colwers1 Rover serii 600, Honda Accord 5 Pią Maj 08, 2009 14:22
Brt
Brak nowych postów [R620] Prędkościomierz
wlodi1991 Rover serii 600, Honda Accord 12 Czw Lip 29, 2010 14:39
Gość
Brak nowych postów [R620] Falujący Prędkościomierz
Selus_ Rover serii 600, Honda Accord 1 Wto Paź 04, 2011 21:30
karolj
Brak nowych postów [R620] Nie działa Obrotomierz i Prędkosciomierz
novik1991 Rover serii 600, Honda Accord 6 Czw Cze 11, 2015 17:21
jurtur



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink