Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Poduszka silnika - wkład łapy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Poduszka silnika - wkład łapy

wkład łapy
Autor Wiadomość
M.G.A. 



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 12
Skąd: Wodzisław Śl

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 16, 2011 13:36   

Witam.Dołączę do tematu,gdyż jakiś czas temu też przerabiałem ten problem.Padła mi poduszka,wymieniłem sam wkład,TEDGUM oczywiście,no i oczywiście za twardy,można było choroby wibracyjnej się nabawić.Najlepiej więc zrobić wspomniane otwory-osłabienia od razu,zanim jeszcze zamontujemy całą łapę i na własnej skórze doświadczymy "cudownych" wstrząsów.Najlepiej też od razu usunąć całą gumę we wgłębieniach.Ja robiłem to doświadczalnie,wierciłem otwory,zakładałem łapę,sprawdzałem poziom wibracji,wymontowywałem,znowu wierciłem i tak kilka razy, aż uzyskałem żądany efekt.Oczywiście jak wspomniano na początku tematu,wkład trzeba wymienić przy pomocy prasy,natomiast sam montaż w samochodzie to całkiem prosta sprawa,oczywiście potrzebny kanał lub porządny najazd i podnośnik żeby w czasie montażu trochę podnieść sam silnik.
Pozdrawiam samochodowych "dłubaczy" :lol:
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 16, 2011 13:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 18, 2011 00:11   

M.G.A. napisał/a:
Padła mi poduszka,wymieniłem sam wkład,TEDGUM oczywiście,no i oczywiście za twardy,można było choroby wibracyjnej się nabawić.

Ja również wymieniłem sam wkład TEDGUM,bez wycinania otworów i wibracje żadne nie występują u mnie
_________________
"jedyna"po reinkarnacji ;-)
 
 
M.G.A. 



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 12
Skąd: Wodzisław Śl

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 18, 2011 07:56   

jedyna, Może więc trafiłeś na wkład z miększej gumy? Ciekawe zatem ilu z nas wymieniało omawiany element i jakie były spostrzeżenia :?:
 
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 18, 2011 08:36   

Wszystkie wkłady są z tej samej gumy.Ja przed wymianą kontaktowałem się z TEDGUM.Na poprzedniej stronie zamieściłem jaką otrzymałem odpowiedź:
jedyna napisał/a:
Wiecie coś czy poprawili już te otwory?Napisałem do nich,ale narazie czekam na odpowiedź.
A tak przy okazji,jak będą już te otwory,mechanik da radę bez prasy ją wymienić?Dużo jest z tym roboty?


Otrzymałem dzisiaj odpowiedź:
"Jak na razie robimy te poduszki wg. "starej metody" gdyż na 300
sprzedanych sztuk mieliśmy tylko jedno zgłoszenie o tym że wkład jest
za twardy. Czekamy na opinie innych użytkowników żeby mieć pewność
przed zmianą formy."
_________________
"jedyna"po reinkarnacji ;-)
 
 
M.G.A. 



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 12
Skąd: Wodzisław Śl

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 18, 2011 08:45   

jedyna, Może więc chłpocy z Tedgumu mają problem z powtarzalnością produkcji?

[ Dodano: Wto Sty 18, 2011 08:45 ]
Mówią ze mieli tylko jeden sygnał,ten nie był ode mnie.Ja zrobiłem co opisałem i nawet nie myślałem żeby im coś sugerować czy sygnalizować.Ilu z wymieniających zrobiło to samo?
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Sty 18, 2011 12:25   

M.G.A. napisał/a:
Mówią ze mieli tylko jeden sygnał,ten nie był ode mnie.
Od kolegi phuss.
 
 
M.G.A. 



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 12
Skąd: Wodzisław Śl

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 19, 2011 17:34   

To ja zaraz będę drugim który to zrobi.A może jeszcze ktoś wymieniał wkład Tedgum i też "wycinał"?
 
 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 20, 2011 19:14   

M.G.A. napisał/a:
jedyna, Może więc trafiłeś na wkład z miększej gumy? Ciekawe zatem ilu z nas wymieniało omawiany element i jakie były spostrzeżenia :?:


ja też wymieniałem i nie kojarze bym wycinał gumę - ale nie bylo to też zalane wszystko - raczej była cientka guma - taki odpad po wtryskarce ....dragań nie było
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
M.G.A. 



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 12
Skąd: Wodzisław Śl

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 20, 2011 19:20   

maryba, a u mnie właśnie ta guma we wgłębieniu/wcięciu była dość gruba,jakieś 10 mm.
 
 
 
PD 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 270
Skąd: Rybnik



Wysłany: Sro Lut 16, 2011 23:55   

i pomyslec ze to z mojego auta poduszka posluzyla jako wzor formy dla poduszki z tedgum`u;]
_________________
Był R75 CDT 2.0 2001r. automat sedan, jest R75 Tourer CDT 2.0 , 2001r.
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Lut 17, 2011 09:38   

PD napisał/a:
i pomyslec ze to z mojego auta poduszka posluzyla jako wzor formy dla poduszki z tedgum`u;]
:piwko:

Niebawem będę chciał zdobyć wymiary wkładu poduszki od mocowania tylnego mostu w Freelanderze. Kształt wkładu jest identyczny tylko nie wiem jak z rozmiarem.
 
 
Pawel84 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 168
Skąd: Busko Zdrój

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 14, 2011 16:06   

Witam! Dziś wymieniłem wkład, z tedgum, muszę przyznać iż nie musiałem nic wycinać gdyż Tedgum sam wyciął pozostałości gumy, która może mieć wpływ na wibracje. Sądzę że firma wzięła pod uwagę posty kolegów i usuwa pozostałości z produkcji.
 
 
mis_dj 




Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 38
Skąd: Tychy



Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 00:28   

Ja właśnie dzisiaj zakupiłem wkład w INTERCARS z TEDGUMu i nie ma wyciętego elementu. To na pewno nie jest niedokładność produkcyjna bo ma co najmniej 1 cm grubości. Po wymianie sprawdzę jaki będzie efekt. Jak będzie trząsło wytnę otwory i po sprawie. Martwi mnie tylko czy po wycięciu otworów nie zmniejszy się żywotność wkładu?
_________________
MISiek
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 15:50   

mis_dj napisał/a:
Martwi mnie tylko czy po wycięciu otworów nie zmniejszy się żywotność wkładu?
Nie powinno.
 
 
M.G.A. 



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 12
Skąd: Wodzisław Śl

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 14:01   

Wczoraj usunąłem całą gumę we wgłębieniach.Na fotce przedstawiam fragment wyciętej gumy-około 10 mm. Mimo to niewielkie wibracje nadal są odczuwalne na kierownicy.Na oryginalnej,choć już zużytej poduszce jednak było to mniej odczuwalne.Zauważyłem też w trakcie pracy niepokojące pęknięcie gumy(foto).Wchodzi ono jakieś 7mm w głąb.Na tej poduszce zrobiłem ledwie 5000 km....:sad:
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 15:58   

M.G.A. napisał/a:
Zauważyłem też w trakcie pracy niepokojące pęknięcie gumy(foto).
Moim zdaniem, dni jej są policzone.
M.G.A. napisał/a:
Wchodzi ono jakieś 7mm w głąb.Na tej poduszce zrobiłem ledwie 5000 km....:sad:
Guma została osłabiona i prawdopodobnie dlatego pojawiły się pęknięcia.
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 20:05   

Wg mnie musisz poszukać innego powodu bicia, być może poduszka nie jest mu winna.
 
 
mis_dj 




Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 38
Skąd: Tychy



Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 23:42   

Właśnie zamierzam wymienić dolną gumę ale na razie nie mam kiedy więc trochę oszukałem moje autko. Mianowicie drgania przenoszą się wiadomo na kierownicę i karoserię. U mnie trochę to wprowadzało dyskomfort przy wolnych obrotach (600 obr/min wg wskaźnika) tymczasowo pod pedał gazu przykleiłem filcową stopkę. Taką jak się podkleja aby meble nie rysowały podłóg. Grubość około 3mm. Obroty w chwili obecnej są w granicach 800obr/min i drgania zniknęły. Jak wymienię poduszkę to wyjmę stopkę i po sprawie. Nie zauważyłem jak na razie skutków ubocznych wyźszych obrotów. Myślałem że komputer jakoś skoryguje tę oszukańczą próbę ale jak na razie jest ok.
_________________
MISiek
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 22:40   

Kolega AAND podesłał mi linki z rozwiązaniem wkładów łapy przez angoli http://cgi.ebay.co.uk/ROV...=item3a640967ad



Wychodzi trochę drogo, bo duża tuleja kosztuje £30.95, a mała £21.95
Ciekawe czy lepiej się sprawdza niż wkład z Tedgumu.
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 19, 2011 12:59   

ja też włożyłem poduszkę z tedgumu i bicia przy ruszaniu były od nowości tej poduszki. Teraz jest bardzo delikatnie przypęknięta, ma około pół roku. Mnie się wydaje, że jak wycinacie te boki w poduszce, to guma trzymająca dużo szybciej pęknie, bo ma większe wibracje i wychylenia pochodzące od silnika, szczególnie jak ktoś daje ostro szarpie samochodem na biegach.
U mnie stukoty przy ruszaniu mogą pochodzić jeszcze od koła dwumasowego, czym nie przejmuję się wcale :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Poduszka silnika - wkład TEDGUM
apples Rover serii 75, MG ZT 22 Pon Wrz 02, 2013 10:57
Gacurro
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Poduszka silnika
sebols Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Wrz 02, 2010 13:05
witgut
Brak nowych postów [R75] poduszka silnika
zimek-1985 Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Cze 08, 2016 11:10
prebenny
Brak nowych postów [R75] Poduszka silnika
Domino88 Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Mar 22, 2010 23:01
kris-tofer
Brak nowych postów [Rover75] poduszka silnika
grota10 Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Wrz 28, 2016 21:27
AdaskoC



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink