Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Tylne amortyzatory
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Tylne amortyzatory
Autor Wiadomość
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Maj 28, 2011 17:25   

Ja zakupiłem standard sprzedawany przez IC czy TomaTeam - KYB.
Mimo, że mam ZT i teoretycznie powinienem mieć twardsze amory, zaryzykowałem i założyłem je. Nie czuje specjalnej różnicy na minus. Na pewno auto nie lata już na nierównościach i nie ucieka. Jeśli chodzi o komfort, myślę, że sprężyny mają tutaj więcej do powiedzenia.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 28, 2011 17:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marekxx 




Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 20
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Sob Maj 28, 2011 17:51   

MaReK napisał/a:
Ja zakupiłem standard sprzedawany przez IC czy TomaTeam - KYB.
Mimo, że mam ZT i teoretycznie powinienem mieć twardsze amory, zaryzykowałem i założyłem je. Nie czuje specjalnej różnicy na minus. Na pewno auto nie lata już na nierównościach i nie ucieka. Jeśli chodzi o komfort, myślę, że sprężyny mają tutaj więcej do powiedzenia.


Na podnośniku muszę sprawdzić jakie sprężyny mam z tyłu to morze się coś rozjaśni...
 
 
podi87 



Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 15
Skąd: Zamość



Wysłany: Nie Maj 29, 2011 14:08   

Witam. 2 miesiące temu miałem ten sam problem.
Wymieniłem tylne amorki na MONROE + odboje i osłony. Za wszystko zapłaciłem 360zł

Co do twardości KYB - kayaba w książce montażowej podaje, ze wszystkie amortyzatory tej firmy są twardsze od montowanych fabrycznie. Lecz jest to bardzo mała różnica.
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Cze 29, 2011 15:49   

Co się stanie jeśli wymienię tylko amortyzator tylni z jednej strony. Lewy ma 37% a prawy 67%. Człowiek jak sie nie zna to głupieje a chcę to zrobić szybko. I jeszcze jedno czy też muszę kupić te odboje i osłony? Nie wiem w jakimj są stanie bo mi nie powiedziano.
Stuki słyszę z prawej strony a amor mam walnięty lewy, czy może być takie złudzenie?
A co powiecie o amorkach QH bo takie znalazłem i pasowały by mi?
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 19:55   

markozalko napisał/a:
Co się stanie jeśli wymienię tylko amortyzator tylni z jednej strony. Lewy ma 37% a prawy 67%.


Będzie nie bezpiecznie. Generalnie auto będzie się różnie zachowywało na zakrętach zależnie lewy czy prawy.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Cze 29, 2011 23:03   

markozalko napisał/a:
Lewy ma 37% a prawy 67%.
przyjmuje się , że róznica skuteczności na jednej osi nie powinna przekraczać 15%.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
dziara01 
Klubowicz




Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 30
Skąd: Glogów



Wysłany: Wto Sie 30, 2011 17:17   

Witam wszystkich:)mam kilka pytań: jakie amory tylne do mojego rowerka 75 2000 rok CDT 2,0 poj. manual ,bo zauważyłem wyciek,a słyszałem,że w sprzedaży są jakieś gazowe.Na moje oko wyciekł to olej...Co możecie mi polecić w dobrej cenie,jakiej firmy.Nie mam dojścia do kanału ani garażu, czy można to zrobić na lewarku?Czy potrzebuje jakieś specjalne klucze?Za wszelką pomoc z góry dziękuję bo takie czasy,że każdy grosz się dla mnie liczy ...Pozdrawiam wszystkich na forum:)
 
 
Warager 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 93
Skąd: Szczecin

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 31, 2011 08:58   

Można zrobić wymianę na lewarku (z zabezpieczeniem) pod warunkiem, że nie masz zapieczonej dolnej śruby.

Ja zakupiłem w sklepie "iparts" dwa amorki tył kagera, jeden miał wadę fabryczną (trzymał niby ciśnienie, ale słychać było bicie na byle dołku). Zgodnie z wymogami reklamacji sklepu musiałem zdemontować w warsztacie - FV + koszt wysyłki (około 60 zika). Po 2 miechach rozpatrzyli mi reklamację - dostałem drugi amorek, jestem przed zamontowaniem. Mam nadzieję, że nie jest wadliwy.
Kasa za demontażu i wysyłkę nie do odzyskania. Nie polecam kupowania amorków kager przez neta. Mam nauczkę, że lepiej dorzucić te pare dych niż się bujać później z reklamacjami.
Jakbym nie miał starego sprawnego to przez 2 miechy samochód pod blokiem na lewarku chyba by stał...
 
 
dziara01 
Klubowicz




Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 30
Skąd: Glogów



Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 10:37   

Wymieniłem tylne amorki na Kayaba,Wymiana dobrze poszła nie licząc odkręcania dolnych śrub-były mocno zapieczone.Trochę WD-40,ze dwa strzały młotkiem i puściło :mrgreen: Wymiana nie jest skomplikowana,spokojnie można ją przeprowadzić na lewarku plus jakieś dodatkowe zabezpieczenie,na przykład ze 2 cegły albo pieniek.Amorki fajnie się spisują jednak jeden drobny szczegół mnie męczy,w dolnej części amortyzator różni się budową od oryginalnego.Jest węższy,a tuleja ta co jest w środku ma wymiar starego amorka.Moje pytanko-czy nie powinno być tam po obu stronach jakiejś podkładki,czy amortyzator na tej gumie i tulejce nie będzie się przesuwał?
 
 
Boz 



Dołączyła: 13 Kwi 2010
Posty: 6
Skąd: Pszow



Wysłany: Nie Paź 23, 2011 16:43   

Witam
Mam problem z moim R75 i może ktoś miał już coś podobnego.
Podczas jazdy podskakuje na każdej nawet najmniejszej nierówności drogi tak jakby nie miał amortyzatorów. Można wyczuć nawet najmniejszą składkę asfaltu bo kołysze nim na boki. Poza tym od czasu do czasu słychać w okolicach tyłu trzeszczenie jakby plastik ocierał o plastik.
Byłam już w dwóch stacjach diagnostycznych i sprawdzałam amortyzatory.... wszystko jest niby ok. Chociaż coś się miłemu panu ze stacji diagnostycznej nie podobało z prawego tyłu ale nie był w stanie mi powiedzieć dokładnie co.
Będę wdzięczna za wszelkie informacje bo mam w planach zabrać mojego mechanika na przejażdżkę :lol: gdyż twierdzi że to tak ma trząść, ale on jeździ Samurajem po wertepach więc nie jest obiektywny :sad:

[ Dodano: Nie Paź 23, 2011 16:43 ]
Witam
Już się wszystko wyjaśniło i mam znowu autko jak nowe. Prawy amortyzator się klinował mimo iż nie było żadnego wycieku a na stacjach diagnostycznych było wszystko ok.
W naprawie pomogło wzięcie mechanika na przejażdżkę :lol:
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 23, 2011 16:51   

Boz napisał/a:
Poza tym od czasu do czasu słychać w okolicach tyłu trzeszczenie jakby plastik ocierał o plastik.
chyba mam podobnie w słychać to z tyłu ... na wybojach i na kostce brukowej hmm
 
 
Boz 



Dołączyła: 13 Kwi 2010
Posty: 6
Skąd: Pszow



  Wysłany: Nie Paź 23, 2011 17:21   

Cytat:
chyba mam podobnie w słychać to z tyłu ... na wybojach i na kostce brukowej hmm


Na razie nie wiem co to jest ale mam w planach w tej sprawie zabrać w najbliższym czasie mechanika na przejażdżkę :lol:
Jak się dowiem czegoś konkretnego dam znać.
 
 
kosiacki 



Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 91
Skąd: łowicz



Wysłany: Pią Lis 11, 2011 09:14   

Podepnę się do tematu,Boz mam pytanie co znaczy amortyzator się klinował ja mam taki problem że przy kręceniu kierownicą powiedzmy z punktu wyprostowanych kół mam stuki parę dni temu na forum powiedziano mi że to drążek kierowniczy osiowy pojechałem do mechanika i pokazał mi widziałem że to chyba amortyzator przy kręceniu kierownicą sprężyna bo pokazał mi z lewej strony a mówił że obie jakby się blokowała następuje stuknięcie o którym pisałem i sprężyn przesuwa się wokół swej osi dlatego pytanie czy miałeś taki sam objaw ,czy tak powinno byc,chcę się upewnic bo to jest warsztat,który nie robi Rovera
_________________
Gogo
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 11, 2011 10:14   

może łożyska amortyzatorów masz zatarte i przy skecie spreżyny o góry w kilichu nie obracaja sie swobodnie tylko strzelają dopiero po mocnym skeceniu kołami.
 
 
kosiacki 



Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 91
Skąd: łowicz



Wysłany: Pią Lis 11, 2011 10:22   

No właśnie Pieta widac u góry sprężyna przy skręcaniu się nie posuwa lecz przeskakuje chyba strzeliłeś w dychę,no i w związku z tym czy kupowac nowe amortyzatory cz naprawiac te które mam
_________________
Gogo
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 27, 2013 12:05   

Witam, mam takie pytanie - ostatnio robiąc przegląd facet powiedział mi że mam wyciek z tylnego lewego amorka i że powinienem go wymienić, znalazłem takie 2 fajne oferty, która waszym zdaniem jest lepsza?:

1. Monroe
http://allegro.pl/amortyz...3205729275.html

2. TRW
http://allegro.pl/amortyz...3175912667.html

Osobiście bardziej jestem za tymi TRW bo to u mnie w mieście więc mogę podjechać zobaczyć, żadnych wysyłek itp...tylko jak one będą się sprawdzać?
 
 
domel101 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 479
Skąd: prudnik

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 01, 2013 18:01   

Witam. czysta teoria, jeżeli podniosę auto na podnośniku i z dużą siłą popcham koło do góry, wcisnę je tak jakby do auta a ono po paru sekundach zacznie powoli swobodnie opadać tzn, że amorek się skończył, bo prawa strona opada w mgnieniu oka. mówimy o amorkach tylnych. bo diagnosta jeszcze powiedział, że tuleja któraś mogła się "zapiec". ale to chyba niemożliwe. Dzięki

[ Dodano: Wto Paź 01, 2013 18:01 ]
a i dodam, że ta lewa tylna strona jest mega sztywna i twarda jakby zamiast amorka był wstawiony pręt, wszystko czuć i autko podskakuje jak żabka
 
 
 
TomaszM 




Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 272
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 01, 2013 18:54   

Skrzywiony amor (lub przesuniety wahacz) i przez to klinuje, przy zuzytym ale prostym sprężyna by 'wyrzuciła' koło w dół;
auto albo dostało gonga w koło i zrobiono tylko blacharkę, albo krawężnik bokiem.
 
 
domel101 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 479
Skąd: prudnik

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 01, 2013 19:17   

nie no zauważyłem to po przymusowej wymianie opon z 18 na 15 a wcześniej jechałem na dojazdówce z zapakowanym autem (150 kg).wpadnięcie w dziurę lub podobna przygoda zakończyła by się uszkodzeniem felgi 18 a i wiedziałbym o sytuacji bo żona nim jeździ, a ona jeździ jak z jajkiem na masce a mi się nie przytrafiło nic takiego. ale może od tych felg 18 coś poszło skok amorka może był inny i amorek już jest leciwy i powiedział "pier...., nie robię" byłem pomierzyć jak są poustawiane koła względem budy auta i różnica porównawcza jest w granicy 2mm także jest OK. a dzisiaj leżałem długo pod autem i nie widziałem nic niepokojącego. wczoraj jak pojechałem na stację diagnostyczną do znajomego na oględziny to badanie amorka wyszło tragicznie a prawy taż rewelacji nie miał. a dzisiaj wizualnie nawet autko wyżej stoi i koła są normalnie.
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 01, 2013 20:50   

domel101 napisał/a:
badanie amorka wyszło tragicznie
więc sam sobie odpowiedziałeś :P
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Amortyzatory tylne
karol77787 Rover serii 75, MG ZT 10 Pią Maj 27, 2016 19:49
rafalmis1
Brak nowych postów [R75 Tourer] Tylne amortyzatory
Thor14 Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Lut 08, 2017 18:06
sylwiatyk
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Amortyzatory tył
Gość Rover serii 75, MG ZT 2 Sob Kwi 06, 2013 17:07
apples
Brak nowych postów [MG ZT] amortyzatory
nukedclx Rover serii 75, MG ZT 14 Nie Wrz 08, 2019 14:32
borsuk88
Brak nowych postów [R75] - amortyzatory DELPHI / BWI
R75 Rover serii 75, MG ZT 0 Czw Mar 31, 2016 23:05
R75



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink