Forum Klubu ROVERki.pl :: [Freelander] Wyciek z przekladni
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Freelander] Wyciek z przekladni
Autor Wiadomość
Kot 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 579
Skąd: Siedlce

Rover 400

Wysłany: Wto Mar 23, 2010 18:04   [Freelander] Wyciek z przekladni
Typ: TD4 Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Witam mam nastepujacy problem ... z przekladni kierowniczek wycieka plyn... moze ktos mi przyblizyc ten temat lub wskazac co to moze byc ... ??
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Gru 21, 2010 00:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 23, 2010 18:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Mar 23, 2010 18:31   

Może lecieć na uszczelniaczach, na wężu lub mogła pęknąć. Najlepiej podjedz do warsztatu gdzie zajmują się regeneracja i ocenią. Dużo ubywa płynu?
 
 
Kot 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 579
Skąd: Siedlce

Rover 400

Wysłany: Wto Mar 23, 2010 18:33   

mysle ze uszczelniacze a wiesz jak mozna ewentualnie usunac ta usterke ?? bo dosc mocno cieknie... wspomaganie chodzi jak nalezy a przewody raczej suche ....
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Mar 23, 2010 18:36   

Najlepiej oddać do regeneracji. Nowa przekładnia do freelandera kosztuje ok 2300zł
Wymienić samemu może być ciężko, gdyż nie wiem czy są zestawy naprawcze. Koszt regeneracji ok 700 - 900zł w tym montaż/demontaż, płyn i ustawienie zbieżności.
 
 
Kot 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 579
Skąd: Siedlce

Rover 400

Wysłany: Wto Mar 23, 2010 19:42   

Wg mnie ta przekladnia jest od opla, bo samochod to przekladka :) wiec bedzie taniej :)
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Mar 23, 2010 20:25   

I dlatego się sypnęła. Te przekładnie podobno nie wytrzymują długo we Freelanderze.
 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Wto Mar 23, 2010 21:22   

A potem będzie drożej bo albo skończysz na drzewie, albo kogoś skrzywdzisz...
Dalej kupujcie 'OKAZYJNE SUPER STANY' za 18.900 z allegro :lol: Poza tym jak masz od opla , to bankowo masz zniszczony wieloklin od kolumny kierowniczej, bo jest inny w oplu i w LR

Jak masz od opla , to wywal to jak najdalej od auta i kup od LR nawet używaną do regeneracji.
 
 
Legion1349 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 246
Skąd: Katowice

Land Rover Freelander

Wysłany: Sro Mar 24, 2010 16:21   

apples napisał/a:
Nowa przekładnia do freelandera kosztuje ok 2300zł
nie ma czegoś takiego jak nowa przekładnia do freelandera (oczywiście na alledrogo.pl sprzedawcy piszą że to nówki), bo ich nie produkują, możliwe jest tylko kupienie używki, czyli w najczęstszym przypadku przekładni już po regeneracji lub przerobionej przekładni RHD.


win32 napisał/a:
A potem będzie drożej bo albo skończysz na drzewie, albo kogoś skrzywdzisz...
to jest standardowy tekst osób które nigdy nie miały freelandera z przekładnią od opla :mrgreen: a większość z nich nie wie nawet że przekładnia konkretniej od zafiry ma identyczne wytrzymałości co "oryginał" lr. Promień skrętu jedynie ma minimalnie mniejszy, a to jedyne może wyjść na dobre reduktorowi i wiskozie.
win32 napisał/a:
Poza tym jak masz od opla , to bankowo masz zniszczony wieloklin od kolumny kierowniczej, bo jest inny w oplu i w LR
niekoniecznie, da się zrobić bez "niszczenia" wieloklina.
_________________
Nie gore-tex, a chęć szczera, zrobi z Ciebie globtrotera!
 
 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Sro Mar 24, 2010 18:12   

Kolego legion . Przekładnia od opla jest od opla. A przekładanego freelandera uważam za rzeźbę w stobole - sorry. Ale od produkowania samochodów jest fabryka , a nie pan józek który twierdzi że się zna... Jeżeli rózni się parametrami (choćby skrętem) to nie jest częścią do tego samochodu.

I nikt mi nie wmówi że freel poprzekładce jest fenomelnalnym bezawaryjnym samochodem... patent osób których albo nie stać na normalne auto a chcą mieć , albo tych sprzedających żeby łatwo zarobić na nieznających się...

Jak ktoś chce jego wola - ale musi się z tym liczyć że ma 'dorabiane' auto i są z tego pewne konsekwencje.

Poza tym , lepiej nawet kupić używaną LR i oddać na spokojnie do remontu...
Ostatnio zmieniony przez win32 Sro Mar 24, 2010 18:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Mar 24, 2010 18:25   

Legion1349 ale ty .....

Zadzwoń tu http://www.4land.pl/kontakt/ wiem ze można wyrwać za ok 1800zł
tu
http://www.allegro.pl/show_user.php?search=Aand sprowadzi z Anglii
i
http://www.aqt24.eu/customsearch1/list mimo że sami regenerują to maja też oryginalne
oraz są jeszcze z 2 firmy które dostarcza Ci do domu.

Interesowałem się tematem dla kolegi więc wiem co piszę.

[ Dodano: Sro Mar 24, 2010 18:25 ]
Nie wiem czy wiesz ale firma TRW np. tez nie sprzedaje przekładni "nowych". Są to zazwyczaj przekładnie po regeneracji w fabryce TRW dlatego warunkiem zakupu w przystępnej cenie jest zwrot starej przekładni. Kiedyś robił tez tak LUK ze sprzęgłami.
 
 
Kot 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 579
Skąd: Siedlce

Rover 400

Wysłany: Sro Mar 24, 2010 20:14   

a jeszcze jedno ... gdy tam byla oplowska to czy taka sama podejdzie np od vectry B ??

[ Dodano: Sro Mar 24, 2010 20:14 ]
a i czy wyciek moze byc spowodowany jakas błachostka i obejdzie sie bez koniecznosci wymiany??
 
 
Legion1349 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 246
Skąd: Katowice

Land Rover Freelander

Wysłany: Sro Mar 24, 2010 20:24   

Apples nie musisz mi tych linków podawać bo swego czasu w tym siedziałem i sam świadomie zrezygnowałem z przekładni oryginalnej regenerowanej h.... wie ile razy, wolałem już nowego opla. Win jak od opla to zła ale jak od crv to się wszyscy podniecają że taka świetna? Nikt nie mówi o przekładaniu auta przez pana józka. Parametry mówią same za siebie. Nie mniej jednak kwestia czy ktoś się decyduje na magiel od opla czy "oryginalny" jest sprawą osobistą osoby która się decyduje na przekładkę. A zawsze największymi przeciwnikami będą osoby które z tą przekładnią żadnej styczności nie miały. Powiesz że to nie bezpieczne? Ile freelanderów rocznie się w polsce przerabia? kilka tysięcy, o ilu wypadkach słyszałeś? Ja o żadnym a to że kolesiowi odpadło koło i miał klamkę po prawej stronie nie znaczy wcale że padła przekładnia i tym bardziej ze to był opel.

[ Dodano: Sro Mar 24, 2010 20:24 ]
jeśli nie ma osłony pod silnikiem to możliwe że coś wpadło pod tą karbowaną gumę i uszkodziło jakiś simering.
_________________
Nie gore-tex, a chęć szczera, zrobi z Ciebie globtrotera!
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Mar 24, 2010 20:54   

Legion1349 napisał/a:
Apples nie musisz mi tych linków podawać bo swego czasu w tym siedziałem i sam świadomie zrezygnowałem z przekładni oryginalnej regenerowanej h.... wie ile razy, wolałem już nowego opla.
Legion1349 napisał/a:
nie ma czegoś takiego jak nowa przekładnia do freelandera

Napisałem aby pokazać że nie trzeba rzeźbić aby mieć przekładnie i że nowe są dostępne, więc dalsza dyskusja jest zbędna. Przynajmniej w tej kwestii.

[ Dodano: Sro Mar 24, 2010 20:54 ]
Kot napisał/a:
a i czy wyciek moze byc spowodowany jakas błachostka i obejdzie sie bez koniecznosci wymiany??

Raczej tak. Kwestia czy oddasz do regeneracji lub czy sam wymienisz uszczelniacze. Koszty wymiany uszczelnienia są takie jak napisałem wcześniej. Możesz zaoszczędzić parę złoty demontując samemu. Ja swoją regenerowałem http://www.nagengast.pl/ Można do nich wysłać kurierem. Najpierw jednak podjedz gdzieś na kanał aby zlokalizować dokładnie wyciek.
 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Sro Mar 24, 2010 21:11   

Nie, od CRV też nie jest świetna... żadna część która nie jest przeznaczona do danego modelu nie jest świetna. Nawet pomimo standaryzacji są różnice.

Miałem do czynienia z kilkoma przekładkami... i były w nich mniejsze lub większe błędy i jakieś rozmaite patenty - Niektóre wpływały na komfort, a niektóre na bezpieczeństwo... I niestety jestem wrogiem takich rozwiązań.

Wszystko jest pięknie i fajnie , przychodzi zima, albo mija kilka miesięcy (zależnie od użytkowania auta) , i się okazuje że luty puszczają , są przebicia, płyny zaczynają ciec , elektryka siada itd , gdzieś się leje woda do środka, paruje/nie , zamki zdychają - można tak bez końca. A najczęściej są to usterki trudne do znalezienia i czasochłonne . A co ciekawe nie występują w autach wiekowo podobnych - tylko 'nie dłubanych'

I potem przyjdzie taki i jęczy że LV to badziewie bo się psuje...
 
 
Kot 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 579
Skąd: Siedlce

Rover 400

Wysłany: Sro Mar 24, 2010 21:33   

Apples... bylem... przewody sa suche... cieknie z pod gumowej osłony na srodku magla ... a mozesz mi na PW napisac cos wiecej o kosztach regeneracji ??
 
 
Legion1349 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 246
Skąd: Katowice

Land Rover Freelander

Wysłany: Czw Mar 25, 2010 15:12   

apples zgodzę się dyskusja nie ma celu bo to lekki offtop, nie miałem ani nie mam zamiaru się wykłócać bo to bez sensu, ale jak dla mnie przekładnia nawet od TRW i tak nie jest i nigdy nie będzie nówką, a niestety często zdarza się że regenerowane przekładnie klękają (znam kilka przykładów - na przykładzie freelandera, nie wiem jak jest z innymi autami) i nigdy nie wiadomo ile taka pożyje. Win demonizujesz trochę przekładki, ale rozumiem że jesteś ich przeciwnikiem, fakt faktem masz rację z tymi różnymi patentami. Sam też widziałem różne dziwne rozwiązania typu zaklejanie otworu po serwie pianką montażową czy też obudowa klimy przerabiana rozgrzanym śrubokrętem, nie mniej jednak lr i tak jest dość awaryjnym samochodem, nie mówię tu o awariach związanych ze złym przełożeniem auta tylko np układ przeniesienia napędu czy też niektóre elementy tylnego zawieszenia. BTW co przy przekładce jest nitowane? Bo prawdę mówiąc nie kojarzę co przy przekładce można by nitować.
_________________
Nie gore-tex, a chęć szczera, zrobi z Ciebie globtrotera!
 
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 07:37   

Jak chcesz to mogę załatwić przekładnię do Freelandera - używkę z Niemiec w cenie około 700-800zł
Odezwij się do mnie po 12 maja.
Mam też dojście do Freelanderów - Europa 1,8 Benzyny po HGF - różne części Niemiec.
Wersje 3 dzwiowe różne kolory ceny w granicach 1500EUR.
Roczniki 2000-2002.
Myślę że warto - ja jeden borę dla siebie.
Coś więcej będę wiedzieć po 15 maja.
Grunt to dobrze go naprawić po HGF.

Czekam na fotki od znajomego z Niemiec.
 
 
Kot 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 579
Skąd: Siedlce

Rover 400

Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 11:07   

SyntaX, dzieki,przekladnia juz zrobiona ewentualnie mam pytanie o jedna czesc ale to walne na PW :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [Freelander] Wyciek oleju
tomalo Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 4 Nie Maj 25, 2008 15:16
AndrewS
Brak nowych postów [Freelander] Wyciek oleju
tomalo Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 11 Pon Lut 09, 2015 20:18
Yogi92



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink