Forum Klubu ROVERki.pl :: [R827] Tylny zacisk -wymiana uszczelek
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R827] Tylny zacisk -wymiana uszczelek
Autor Wiadomość
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Pon Mar 29, 2010 09:15   [R827] Tylny zacisk -wymiana uszczelek
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.7 Rok produkcji: 1994

Zrobiłem sobie niepotrzebny kłopot, zepsułem osłonkę gumową tłoczka w tylnym prawym zacisku. Rozcięcie jest jest na 3cm na dole osłonki. Mój przyrząd do wkręcania tłoczków na wiartarce nie zadziałał tak jak planowałem.

Z tego co znalazłem w sieci mogę jedynie kupić cały zestaw naprawczy:


moje pytanie 1:
czy da się wymienić taką osłonkę na szybko, tzn na samochodzie bez zbytnej utraty płynu.

tzn.
-wykręcam tłoczek
-wyjmuję starą osłonkę
-nakładam nową osłonkę na spód tłoczka i wkładam osłonkę do cylinderka, następnie wpycham i wkręcam tłoczek
-w tym momencie pęcherzyki powietrza zaczynają już wędrować rurką w kierunkiu pompy hamulcowej więc dosyć szybko będę musiał wkręcić tłoczek i zacząć odpowietrzać.

Pytanie 2:
jaka jest różnica gdy wypchnę tłoczek naciskając hamulec, albo wykręcę? Czy późniejsze wkręcanie będzie tak samo łatwe? Czy będzie to miało wpływ na regulator ręcznego, jak lepiej zrobić?

Pytanie 3:
czy warto też wymienić wewnętrzną uszczelkę tłoczka? tzn czy zdążę.

Pytanie 4:
zdarzyło mi się że zamocno wypchnąłem tłoczek (naciskając na pedał hamulca) i nie mogłem go później wkręcić, tzn był opór i tłoczek stanął, myślałem że to już koniec. Więc lekko dałem w drugą stronę tzn odkręcanie i znów zacząłem przykręcać , tłoczek znów trafił na opór ale jakimś cudem załapał i dalej wkręcał się już lekko. Zaznaczam że tłoczki nie są zapieczone, obracają się bez oporów, więc skąd był ten duży opór gdy wypchnąłem zadużo tłoczek? Czy tak sam efekt będę miał gdy wyjmę go zupełnie, tzn nie będę go mógł z jakichś powodów wkręcić, nie wiem może ta śruba się jakoś cofa? Albo trzeba mieć przyrząd który jednocześnie wciska i wkręca.

ps. uszczelki i osłonki już w przeszłości wymieniałem ale w normalnych zaciskach, z wkręcanymi nie miałem do czynienia.
Z góry dzięki za ewentualne porady.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Sty 05, 2011 08:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Mar 29, 2010 09:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
soviet100
[Usunięty]






Wysłany: Pon Mar 29, 2010 09:37   

W razie czego mam cały zacisk tanio Ci go mogę puścić .

A w a takie naprawy sie nie baw bo tak się nie da.
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Pon Mar 29, 2010 10:09   

czyli aby wymienić osłonkę muszę wyjmować cały zacisk i rozkręcać na czynniki pierwsze? Tzn rozumiem nie da się wykręcić tłoczka a później go spowrotem normalnie wkręcić?
Dzięki za ofertę, jeśli miałbym wymieniać cały zacisk to właściwie mógłbym narazie tak jeździć z dziurawą osłonką, bo sam zacisk działa prawidłowo, nie jest zatarty.
 
 
UniculTLX 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 176
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Mar 29, 2010 10:42   

Kiedyś bawiłem się w taką regenerację zacisków, ale nie w roverze... Wyciągnąłem cały zacisk, czyściłem, zmieniałem uszczelki i trochę to trwało. Z tego co widziałem w roverowym zacisku ciężko będzie wymienić samą uszczelkę bez wyciągania tłoczka - chociaż gdyby maksymalnie ów tłoczek wkręcić, może i by dało radę wyciągnąć starą uszczelkę i wepchnąć nową w rowek mocujący (robiłem takie coś, ale też w innym aucie, lecz nie sądzę, żeby było to niewykonalne w roverku).

I tak lekko podepnę się pod temat - ze względu gdyż ponieważ poprzedni właściciele mojego rovera nie praktykowali zaciągania ręcznego zatarły się popychacze tłoczków w tylnych zaciskach. Psikałem tam WD40, próbowałem rozruszać - zaczęły chodzić, ale bardzo ciężko. Da rade coś z tym zdziałać bez rozkładania całości na czynniki pierwsze?
 
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Wto Mar 30, 2010 08:35   

Wymiana osłonki bez wyciągania tłoczka jest raczej niewykonalna bo z tego co widzę to tłoczek rozpiera osłonkę i wciska w rowek mocujący.

Główne moje pytanie to czy jak wypchnę/wykręcę tłoczek: czy będę go mógł spowrotem bez problemów wkręcić? bo może np coś tam w środku przeskoczy i okaże się że się nie da bez rozkręcania całości.
Chciałbym to zrobić szybko, na samochodzie bo boję się zapowietrzenia, już raz przez to przechodziłem, aktualnie pedał mam wysoki, nic nie jest zapowietrzone.

Odnośnie zatartej dźwigienki ręcznego, to swoje rozruszałem takim sposobem.
-wypychanie tłoczka pedałem hamulca (uwaga aby nie wyleciał)
-wkręcanie tłoczka spowrotem
(powtórzyć kilka razy)
-kilka dni jazdy bez dotykania się do ręcznego (w celu samoregulacji)
-następnie ręczny chwytał bardzo dobrze
trochę info w tym temacie: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=48195

[ Dodano: Wto Mar 30, 2010 08:35 ]
odpowiedź ze sklepu:
Cytat:
>
Witam.
Niestety nie posiadamy w ofercie tego zestawu,i nie mamy obecnie możliwości
go zamówić.
--
Pozdrowienia,
Tarczpol


spróbuję napisać do NASA , powinni mieć jeszcze jakieś części zamienne do sputnika Rover który został na Marsie.
 
 
Konix 



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 473
Skąd: Katowice



Wysłany: Wto Mar 30, 2010 13:50   

blue827 napisał/a:
spróbuję napisać do NASA , powinni mieć jeszcze jakieś części zamienne do sputnika Rover który został na Marsie.


Wystarczy napisać do wielkiego czerwonego ;)
http://www.biggred.co.uk/austinrovershop.html
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Wto Mar 30, 2010 14:25   

Dzięki za link, popytam jeszcze w Polskich sklepach, np intercars ma niby w katalogu tylko że zerowy stan, ale może mi sprowadzą. Ostatecznie zamówię z UK. hmm.. myślałem że zaciski są lucasa a wg tej stronki 'bigred' to Girling, skolei w necie znalazłem że Girling został przejęty przez Lucasa, ale widocznie chodzi o ten sam typ zacisku.
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 16:28   

ja niestety nie rozbieralem tylu, a bede musial cos probowac, bo reczny mam slaby na lewym tylnym

w przypadku naszych wozkow co raz czesciej jest tak, ze na stronie towar niby jest, ale jak przychodzi co do czego, to nie ma :-(
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Pią Kwi 02, 2010 19:03   

Udało się kupić na zamówienie w Intercarsie. Uszczelki były luźno wrzucone do pudełka, bez żadnej plastikowej torebki. Porównując do zdjęcia z pierwszego posta widać że brakuje jednej małej gumki chyba do uszczelnienia linki ręcznego.
W zestawie są również gumki osłaniające śruby (bolce) mocujące zacisk wyglądają identycznie jak oryginalne, w przeciwieństwie do zaluźnych gumek Quickbrake, opisywałem w tym temacie: >>click


Z tego całego zestawu będę wymieniał tylko osłonkę tłoczka, ta krawędź powinna wejść do rowka w środku cylinderka:


jak ją rozciągałem to wydawała mi się trochę krótsza niż oryginalna, tzn że tłoczek mógłby się mniej wysunąć, ale to dopiero się okaże gdy wyjmę starą.
Może też wymienię uszczelkę wewnątrz cylinderka jak będzie na wierzchu, tzn że będę mógł szybko wyjąć starą i włożyć nową.

Ale nadal nie wiem czy uda mi się to zrobić tak jak napisałem na początku, tzn czy nie będzie problemów z ponownym wkręceniem tłoczka. Narazie wstrzymuję się z naprawą bo niedługo mam przegląd więc wolę nic nie rozgrzebywać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R827] Tylny lewy czujnik ABS
zastępczy czujnik od BMW
blue827 Rover serii 800 6 Wto Lut 17, 2009 22:27
blue827
Brak nowych postów [R827] Wymiana kierownicy..
..wymiana kierownicy na mulitimedialną..
lestat192 Rover serii 800 2 Czw Mar 18, 2010 23:57
Tomek1212
Brak nowych postów [R827] Wymiana zawieszenia
Zielakk Rover serii 800 1 Sob Cze 21, 2014 07:53
soviet100
Brak nowych postów [R827] Remont silnika czy wymiana
Galeon zostaje we flocie. Zaczynamy dopieszczanie! :)
kwiat_paproci Rover serii 800 23 Sob Lut 07, 2009 21:57
Gość
Brak nowych postów [R827] Wymiana oleju i filtra w automacie
Tomek1212 Rover serii 800 11 Pon Mar 08, 2010 18:44
Greeg1987



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink