Forum Klubu ROVERki.pl :: Proszę o ocenę r 75
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o ocenę r 75
Autor Wiadomość
52miro 



Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 4
Skąd: słubice



Wysłany: Pią Cze 04, 2010 14:46   Proszę o ocenę r 75

Witam,

jestem tu nowy, jakieś 2 tyg śledze komentarze w internecie na temat tego auta,natknąłem się na Wasza stronę i jestem z niej mile zaskoczony.Ostatnie trzy lata jeździłem golfem III i uznałem, że czas na zmiany.Szukam Rovera 75(116 lub 131 KM) rocznik 2000-03 w cenie między 15-20 tys zł. Bardzo podoba mi się wersja z jasną, skórzaną tapicerką. Jeśli chodzi o sprawy motoryzacyjne to jestem laikiem stąd prosze Was o profesjonaną ocenę aut oraz rekomendację. Z góry dziękuje.
Co powiecie na to?

Dzwoniłem i gość powiedzał, że wszystko jest bajka. Jak powiedziałem, że pojade 230 km żeby zobaczyć to przypomniało mu sie że przy otwieraniu centralny otwiera tylko drzwi kierowcy a zamyka wszystkie....

[ Dodano: Pią Cze 04, 2010 14:46 ]
http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C13464950
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Cze 04, 2010 14:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Smoke 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 17
Skąd: Okolice Rzeszowa



Wysłany: Pią Cze 04, 2010 16:34   

Witaj, źle spasowany lewy błotnik .
 
 
mike-l 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pią Cze 04, 2010 17:25   

Autko prezentuje się ładnie i tyle, z tych zdjęć ciężko coś większego wywnioskować. Za słaba jakość. Dobrze wyposażone (choć tylko podstawowe audio - dla niektórych to minus ale jak dla mnie gra ok). Skóry ładne, zadbane. Szkoda, że sprzedający nie poczekał aż auto wyschnie po myciu i potem robił fotografie (acha tu brak zdjęcia silnika). Sprzedający zapomniał dopisać, że ma czujniki cofania.
Zastanawiający jest przebieg 190 tyś km, u nas są same auta z przebiegiem 150-190 tyś km. Plaga jakaś. Jak dla mnie to warte zainteresowania (jeśli się mieszka w miarę blisko!!), ale jak każde używane należy z nim pojechać do stacji diagnostycznej. Szczególnie należy sprawdzić silnik, naprawa diesla to straszny koszt.
Jeszcze taki drobiazg: założono nowe dywaniki (ten od strony kierowcy nawet nie pasuje...) a w bagażniku leżą chyba stare strasznie usyfione.
(z tym otwieraniem drzwi to może chodzi o taki myk: naciskasz raz guzik otwiera się zamek kierowcy, drugi raz wszystkie, zamykasz - wszystkie)
 
 
52miro 



Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 4
Skąd: słubice



Wysłany: Pią Cze 04, 2010 20:40   

Dziękuję za bardzo cenne wskazówki.
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 04, 2010 21:53   

Jak dla mnie nie dostrzegam:
1.Brak znaczków z oznaczeniem silnika na przednich drzwiach
2. Ułamany przełącznik regulacji fotela pasażera

Poza tym wiele więcej nie widzę.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Klaun_Szyderca 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 99
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Cze 07, 2010 21:19   

Wygląda w porządku, przebieg wiarygodny, środek zadbany, fajny kolor (taki jak mój :mrgreen: ) . Przydałyby się większe zdjęcia.
Facet zapomniał wspomnieć o regulowanych elektrycznie fotelach, z czego fotel kierowcy ma pamięć ustawień.

Z tym otwieraniem tylko drzwi kierowcy to może jest tam jakaś nieszczelność w układzie pneumatycznym zamka centralnego i jest za małe ciśnienie żeby wypchnąć pozostałe zamki. Trochę to będzie upierdliwe otwieranie pozostałych drzwi ręcznie :neutral: . Ja mam tak ale tylko z drzwiami pasażera z przodu. Przy drugim naciśnięciu otwierają mi się tylko drzwi tylne i trzeba trzeci raz nacisnąć żeby otworzyć drzwi pasażera. Przy zamykaniu centralny zamyka wszystkie od razu.

Jeśli by się okazało, że to jedyny poważny mankament tego auto, to można spróbować to naprawić, ale mój mechanik się czegoś takiego nie chciał podjąć u mnie w aucie.

Przy sprawdzaniu samochodu zwróć uwagę na przetarcia na kierownicy, pedałach, skórze - to da ci jakieś przybliżone pojęcie o przebiegu auta.
Sprawdź czy działa wentylator chłodnicy na I biegu (jeśli nie to będziesz mógł nieco zbić cenę - przeszukaj forum jak się sprawdza ten wentylator). Najlepiej się nim przejedź po placu i zobacz czy nie szarpie przy ruszaniu (koło dwumasowe) i czy sprzęgło nie łapie za nisko. Sprawdź czy wszystkie biegi wchodzą w porządku. I na koniec jeszcze jedna rada: WEŹ ZE SOBĄ MECHANIKA I/LUB POJEDŹ NA STACJĘ DIAGNOSTYCZNĄ PRZED KUPNEM.
Wystrzegaj się stacji diagnostycznych zaprzyjaźnionych ze sprzedawcą.
Pozdro :wink:
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 07, 2010 22:23   

Klaun_Szyderca napisał/a:
Z tym otwieraniem tylko drzwi kierowcy to może jest tam jakaś nieszczelność w układzie pneumatycznym zamka centralnego i jest za małe ciśnienie żeby wypchnąć pozostałe zamki. Trochę to będzie upierdliwe otwieranie pozostałych drzwi ręcznie :neutral: . Ja mam tak ale tylko z drzwiami pasażera z przodu. Przy drugim naciśnięciu otwierają mi się tylko drzwi tylne i trzeba trzeci raz nacisnąć żeby otworzyć drzwi pasażera. Przy zamykaniu centralny zamyka wszystkie od razu.


W R75 nie ma pneumatyki a najczęściej jest to problem z jednym z silniczków w zamku.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Klaun_Szyderca 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 99
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Cze 10, 2010 00:09   

Dzięki za info. Może sobie kupię jakąś używkę z allegro.
 
 
 
mustang 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 18
Skąd: cieszyn

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 12, 2010 11:31   

Witam ja zwróciłbym uwagę na kierownicę, według mnie jest wymieniona ja mam przejechane 15 tyś więcej i 3/4 kierownicy jest wytarte. Poza tym odcień z poduszką jest inny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Prosze o ocenę
Antek_amb Chcę kupić ROVERka 4 Pią Paź 05, 2012 15:35
Antek_amb
Brak nowych postów [MG ZT] Proszę o ocenę
Krystian1982 Chcę kupić ROVERka 3 Czw Kwi 04, 2013 22:45
rafalmis1
Brak nowych postów [R 45] Prosze o ocene
greku Chcę kupić ROVERka 4 Sob Mar 20, 2010 15:24
greku
Brak nowych postów [MG ZR 160] Prosze o ocene
goryl Chcę kupić ROVERka 23 Sro Gru 04, 2013 13:09
leszczu
Brak nowych postów MG ZR proszę o ocenę
Sir_Pabloz Chcę kupić ROVERka 6 Pią Lip 06, 2012 23:55
kruszon



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink