Forum Klubu ROVERki.pl :: [Freelander] Klimatyzacja ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Freelander] Klimatyzacja ?
Autor Wiadomość
amik 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 109
Skąd: luban



Wysłany: Sob Cze 19, 2010 22:45   [Freelander] Klimatyzacja ?
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

witam chciałem uruchomić klimatyzacje i mam problem , ponieważ jak kupiłem auto klima nie była sprawna gość powiedział że wystarczy nabić ale nie zawracałem sobie tym głowy . Teraz jak przyjrzałem się dokładnie okazało się że przewód który idzie od chłodnicy do sprężarki jest ucięty a drugi który wychodzi z sprężarki jest spawany ( chyba przerabiany ) i teraz nie wiem jakie to mają być przewody już jeden kupiłem i lipa nie pasuje mam taką zamontowaną sprężarkę http://images35.fotosik.p...6853d4e3med.jpg na Alegro widziałem wiele różnych sprężarek włącznie z taką jak ja mam więc może ktoś wie jakie te dwa przewody mają być poratujcie bo już nie mam pomysłu jak dobrać te przewody Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Gru 22, 2010 23:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Cze 19, 2010 22:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Cze 20, 2010 10:02   

A masz końcówki od tego.
Ja mam diesla silnik TD4
Jak masz węże poucinane a są końcowki to ja bym się nie bawił w dopasowywanie na allegro.
Daj do zaprawienia.
Ja mam w swoim (Przekładka) zarobione na wężach od ... maszyn rolniczych od hydrauliki.
Nie ma bata by cos puściło, sa o wiele mocniejsze od oryginału.
Bardzo często w sklepach rolniczych maja na miejscu prasę do zaciskania, albo polecą jakiś zakład.
Ja robiłem na przewodach Volvo.
Są cienkie, estetyczne, daja się układać.
 
 
amik 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 109
Skąd: luban



Wysłany: Nie Cze 20, 2010 14:09   

kolego SyntaX jest w moim mieście taki warsztat Hansa Flexa trudnią się naprawą siłowników i przewodów gościu powiedział mi że może mi połączyć przewód a wtedy chodziło mi o przewód który idzie do parownika mimo że kupiłem wersje Europejską i tak w parowniku po przekładce przewody są odwrotnie grubszy na dole a powinien być na gorze i gość powiedział że można uciąć obrócić o 180 stopni ale nie daje gwarancji że będzie trzymać więc po długich poszukiwaniach znalazłem kogoś kto mi przedłużył tą cienką rurkę dospawał okolo 30 cm rurki , to to miał bym z głowy i właśnie teraz zong z tą od chłodnicy do sprężarki tak to wyglądało jak kupiłem frelka nawet to nie było przykręcone bo niema możliwości dojścia kluczem a nacięcie na śrubie było dorobione nie wiem już co mam zrobić może kupić sprężarke z odpowiednimi przewodami ale to dodatkowy koszt dochodzi sprężarka może nie potrzebnie Zaczyna mnie to juz wnerwiać Pozdrawiam i jeszcze jedno jest taki jakiś czujnik przy puszce parownika bo do tego wszystkiego jeszcze urwała mi sie ta rurka to chyba jest wypełnione jakimś gazem do czego to służy :sad:
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Cze 20, 2010 21:20   

No to faktycznie problem, bo raczej nie będzie trzymało.
Ja mam 2 Freelandery. W tym z 2002r mam europejski parownik i europejskie rurki.
W tym z 2006r. przedłużałem rurki.
Nieciekawa perspektywa, ale ja chyba bym kupił parownik i rurki od anglika i je przedłużał. Chyba tak będzie najtaniej i najlepiej niż jakieś kombinowanie. :bezradny:
Napisz mi czy ten jak to nazywasz :czujnik" nie był może z boku obudowy parownika.
Bo jeżeli tak to to jest sterowanie od klapki otwierającej nawiew wew/zew
Ja bym kupił parownik od nowszego modelu (taki jak na fotkach)
Mogę go Tobie przerobić tak jak na fotkach, ale musiał byś mieć angielskie rurki do tego i je odpowiednio przerobić.
 
 
amik 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 109
Skąd: luban



Wysłany: Sro Cze 23, 2010 17:48   

witam ponownie parownik mam inny niż na zdjęciach od ciebie i jest dobrze przerobiony silniczek od otwierania nawiewu zewnętrznego znajduje się na górze a ten niby czujnik to się dowiedziałem ze to (((( termostat ... z urwana rurką kapilarą - gaz się ulotnił - trzeba szukać innego na wymianę , termostat steruje włączeniem sprężarki )))) tak że to nie problem pozostaje tylko te przewody przy sprężarce w tygodniu nie mam czasu się tym zająć musiałbym brać wolne a wtedy koszta jeszcze większe zastanowie się co robić albo wszdze kase albo sobie odpuszczę Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie

[ Dodano: Sro Cze 23, 2010 17:48 ]
witam może mi ktoś powiedzieć ktoś kto ma freelandera 1.8 z którego miejsca wychodzi przewód do sprężarki klimatyzacji u mnie nie jest podłączona i nie widzę żadnego luźnego przewodu prosze bo już mam serdecznie dość tej klimatyzacji czym dalej tym więcej problemów Pozdrawiam :beczy:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [Freelander] Klimatyzacja
yaroo Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 3 Czw Lip 26, 2012 18:39
SyntaX
Brak nowych postów [Freelander TD4] Klimatyzacja
GrossLand Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 4 Nie Mar 11, 2012 23:03
GrossLand



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink