Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] W CB radiu słychać obroty silnika...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: apples
Pią Paź 19, 2012 18:43
[R75] W CB radiu słychać obroty silnika...
Autor Wiadomość
Loo 




Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 107
Skąd: Lubin



Wysłany: Czw Cze 24, 2010 19:00   [R75] W CB radiu słychać obroty silnika...
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam
Sprawa wygląda następująco: zmieniłem ostatnio CB Radio (poprzednie ukradli) na President Johnny II ASC+antena Sirio ML 145. Wszystko jest w jak najlepszym porządku do momentu gdy nie włączę radia, a konkretnie wzmacniacza. Wówczas w CB słychać obroty silnika tudzież jak niektórzy uważają alternator. Problem ewidentnie tkwi w moim samochodzie ponieważ podmieniałem radio i problem nadal występował, a gdy podpiąłem się pod inne źródło prądu - problem znikał. Dodam, iż CB jest odpowiednio ustawione i nie ma znaczenie czy napięcie nadawane jest przez gniazdo zapalniczki czy bezpośrednio z aku. Podmieniałem także wzmacniacz, jednak bez skutku. Fachowiec od CB zdiagnozował problem w alternatorze, twierdząc że szczotki (szczotkotrzyumacz) do wymiany. Twierdzi, że alternator nie wyrabia z napięciem gdy jest podłączony wzmacniacz. Ma to uzasadnienie w tym, że problem występuje zaraz po zapaleniu samochodu. Gdy auto jest w trasie - problem ustępuje. Tłumaczę to sobie tak, że wówczas jest wystarczające napięcie wytworzone przez alternator więc nie ma spadków napięcia. Wyżej wspomniany fachowiec zmierzył również napięcie na aku przy zapalonym silniku i włączonym wzmacniaczu, spadki sięgały do 13,2.

I pojawia się pytanie czy to rzeczywiście problem w alternatorze (przebieg auta to 190 tys)?

Jeśli tak to czy istnieje możliwość wymiana samych szczotek? Z tego co pisał se7en86 możliwa jest tylko wymiana szczotek, ale wraz z regulatorem, a koszt to ok. 400 zl
http://forum.roverki.eu/v...2db800e3ef6808b

Ktoś ma jakiś pomysł?

PS. Jeśli moderatorzy uważają, że temat należy przenieść do działu Car Audio to proszę o zmianę :)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Lis 25, 2010 14:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 24, 2010 19:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pawel84 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 168
Skąd: Busko Zdrój

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 24, 2010 19:29   [R 75 2.0 cdt, 2001] w CB radiu słychać obroty silnika...

Hej może podepnij kondensator anty zakłóceniowy do zasilania CB radia. Zapytaj kogoś w klepie car audio na pewno doradzą...
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 24, 2010 19:35   

Loo napisał/a:
a gdy podpiąłem się pod inne źródło prądu - problem znikał
odpowiedziałeś sobie sam :) jeśli pod innym źródłem zasilania szumy nie występują to nie ma to zawiązku z alternatorem, przynajmniej wg mojej wiedzy i tak na zdrowy rozsądek :)
 
 
 
Loo 




Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 107
Skąd: Lubin



Wysłany: Czw Cze 24, 2010 19:39   

masz na myśli coś takiego:

http://allegro.pl/item109...o_cb_radia.html
http://allegro.pl/item108..._skuteczny.html

myślałem nad tym, w sumie to najprostsze i najtańsze rozwiązanie więc jutro podjadę po coś takiego i sprawdzę

[ Dodano: Czw Cze 24, 2010 19:39 ]
kris-tofer napisał/a:
Loo napisał/a:
a gdy podpiąłem się pod inne źródło prądu - problem znikał
odpowiedziałeś sobie sam :) jeśli pod innym źródłem zasilania szumy nie występują to nie ma to zawiązku z alternatorem, przynajmniej wg mojej wiedzy i tak na zdrowy rozsądek :)



tak, ale miałem na myśli źródło z innego samochodu więc CB pracowało pod innym alternatorem (sprawnym)
 
 
_papa_ 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 424
Skąd: Płock

Rover 600

Wysłany: Czw Cze 24, 2010 21:33   

A ja przeszukując elektrodę natrafiłem na taką informację:
Zrób prosty test. Jeśli pod odpięciu anteny i włączeniu zapłonu słyszysz szumy, to ewidentnie trzeba zastosować filtr do radia. A jeśli nie to na bank problem ze słabą masą anteny.
PS. Masz antenę z podstawą magnetyczną, czy uchwytem montażowym?
 
 
 
Loo 




Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 107
Skąd: Lubin



Wysłany: Pią Cze 25, 2010 13:40   

Antena jest na podstawie magnetycznej. Wydaje mi się, że problem nie tkwi w antenie, gdyż tak jak wcześniej pisałem zrobiłem taki test: antena na mojej klapie podpięta pod CB w moim samochodzie ale kabel zasilający podpięty pod gniazdo zapalniczki w samochodzie stojącym obok. Wówczas obrotów silnika nie było słychać...

[ Dodano: Pią Cze 25, 2010 13:40 ]
Dziś zakupiłem filtr przeciwzakłóceniowy, lecz nic to nie pomogło.
 
 
_papa_ 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 424
Skąd: Płock

Rover 600

Wysłany: Sob Cze 26, 2010 17:15   

Loo napisał/a:
antena na mojej klapie podpięta pod CB w moim samochodzie ale kabel zasilający podpięty pod gniazdo zapalniczki w samochodzie stojącym obok. Wówczas obrotów silnika nie było słychać...


Ale to jest oczywiste, że nie będzie zakłuceń. Zasilasz radio z innego obwodu niż antena, a spróbuj połączyć masy oby samochodów i zobaczysz co wtedy będzie.. A co do filtru to jest to chyba dobre rozwiązanie u mnie pomogło. Oczywiście wymiana szczotek w alternatorze jako pierwsza.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Kod w radiu
endriu50 Car-audio, nawigacje, radia CB 12 Sob Lut 06, 2010 00:36
marynabiala
Brak nowych postów [R75] Problem z trzaskami w radiu.
Black_Eryk Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Wto Mar 15, 2011 21:05
Black_Eryk
Brak nowych postów [R75] Podłączenie kostek w radiu
kerbi Car-audio, nawigacje, radia CB 14 Sro Sie 25, 2010 19:37
marynabiala
Brak nowych postów [R75] Zmieniarka cyfrowa w radiu Symphony
Nigiri Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Pon Wrz 11, 2023 16:58
Nigiri
Brak nowych postów [R25 1.4 16V 2000r] Pojawia sie MUTE w radiu
carlito11 Car-audio, nawigacje, radia CB 11 Sob Cze 19, 2010 12:43
R-200



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink