Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 75] Pytań kilka + ocena
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 75] Pytań kilka + ocena
Autor Wiadomość
spooky 




Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 11
Skąd: Mława



Wysłany: Pią Lip 02, 2010 04:48   [Rover 75] Pytań kilka + ocena

Jestem bardzo zainteresowany kupnem Rovera 75. Przeczytałem już sporo artykułów i postów na tym forum, ale mam jeszcze kilka pytań odnośnie tego modelu.

- czy jest realna możliwość dobrego zakupu w cenie do 20k? W necie jest dużo ogłoszeń (aż się zdziwiłem, że taka ilość) w tej granicy cenowej, ale zastanawiam się czy faktycznie wszystkie są w świetnym stanie. Ja nie potrzebuję najbardziej wypaśnej wersji, wystarczy przyzwoite wyposażenie (nawet skóry nie musi być ;-)) . W przypadku R75 podobają mi się nawet praktycznie wszystkie wersje kolorystycznie, co w przypadku modeli innych marek nie było już takie oczywiste. Ale naturalnie kolor jest sprawą zdecydowanie drugorzędną.

- gdzie kupić? Ogólnie mam wielką niechęć do wszelkiej maści giełd/komisów i wolałbym kupić autko od osoby prywatnej. Czy może jednak w przypadku mało spotykanej marki sprzedawcy nie oszukują tak bardzo i można kupić porządny egzemplarz? Czy opłaca się sprowadzać Roverka bezpośrednio z zagranicy? Zna ktoś kogoś (osoba prywatna, firma) kto się zajmuje sprowadzaniem tego modelu w dobrym stanie? Jakieś zaufane źródła?

- jestem niemal zdecydowany na diesla. Moc silnika nie ma dla mnie dużego znaczenia. A może powinna mieć?

- czy stan techniczy samochodu można sprawdzić na każdej stacji? Chodzi o doświadczenie mechaników. Skoro auto jest rzadkością to czy wszyscy sprawdzą go w należyty sposób?

- jak wygląda sprawa z rocznikiem? Czy należy unikać modeli wyprodukowanych w konkretnym roku czy wszystkie są jednakowo dobrze tworzone? Czy będzie duża różnica między siedemdziesiątkąpiątką z '99 i 03' i - powiedzmy - takim samym przebiegiem? Czy jednak lepiej nastawiać się na nowsze modele?

Na pewno o czymś zapomniałem, ale wszystko jest do nadrobienia.

A teraz do rzeczy, czyli ogłoszenia, które mnie zainteresowały. Choć muszę przyznać, że większość ogłoszeń jest dla mnie godna uwagi i zachwycam się coraz to nowymi fotkami.
Nie będę też ukrywał, że nie jestem specjalistą motoryzacyjnym. Dlatego mam wielkie obawy przed zakupem i jestem przerażony myślą, że po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów nagle coś się posypie. Dlatego proszę o opinie do następujących ogłoszeń:

1
http://moto.allegro.pl/it...is_2001rok.html

2
http://moto.allegro.pl/it...cja_pilnie.html

3
http://moto.allegro.pl/it..._bmwokazja.html

4
http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C12884158

5
http://moto.gratka.pl/tre...3eb538c7722b9,1

Czemu ludzie w ogóle sprzedają te piękne samochody?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 02, 2010 04:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Klaun_Szyderca 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 99
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Lip 02, 2010 09:40   

Ad1. Tak, jesteś w stanie kupić zadbany egzemplarz w cenie ok. 20 tys + ubezpieczenie.
Ad2. Najlepiej kupować od klubowicza lub osoby zarejestrowanej na Roverki.pl ;) . A jeśli nie ma to od osoby prywatnej, nie od profesjonalnego sprzedawcy. W komisach zrobią wszystko żebyś kupił u nich samochód często w sposób nieetyczny.
Ad3. Diesel + sprawny przepływomierz (ewentulanie z cyfrowym kompensatorem) + chiptuning jeździ więcej niż zadowalająco. Zawsze będzie trochę mulasty na niskich obrotach nawet po chipie, ale jak trzeba wyprzedzać to idzie jak burza (po czipie oczywiście). No i spalanie rewelacyjne biorąc pod uwagę masę auta.
Ad4. Ogólnie stan auta można sprawdzić na stacji (oczywiście niezależnej stacji a nie takiej, z którą sprzedawca ma sztamę), ale jak będą jakieś ukryte i dobrze zakamuflowane wady to nawet stacja ci tego nie wykryje. Najlepiej podjechać do warsztatu, który się specjalizuje w Roverkach i ma komputer T4. Tam można odczytać oryginalny przebieg, bo niestety prawie wszystkie auta sprzedawane w Polsce mają kręcone liczniki.
Ad5. Z rocznikami to lepiej kupować po lifcie. Auta zawsze będą bardziej dopracowane, ale nie ma jakichś dużych różnic. W dieslach różnica polega na tym, że czujnik z przepływomierza przeniesiono na intercooler i dlatego przepływomierze w poliftowych modelach psują się znacznie rzadziej. Plus jakieś pierdoły stylistyczne w środku i na zewnątrz. Generalnie im mniejszy przebieg i im młodszy tym lepiej (oczywista oczywistość ;) .

Co do aut:
1. Fatalne zdjęcia, nic nie widać. Słabe wyposażenie, nieoryginalnie obszyta kierownica (zrobiona do tego raczej brzydko). Lakier nie zielony butelkowy tylko morski metalik.
O przebiegu się nie wypowiem bo nie mam pojęcia czy oryginalny. Poproś o więcej zdjęć wnętrza.
2. Ciekawy kolor skóry, dość bogate wyposażenie ale brakuje zdjęć zmieniarki, regulacji foteli. Gość podaje, że auto ma komputer pokładowy, ale nie da się powiedzieć po tym zdjęciu. Przebieg mało wiarygodny wystarczy spojrzeć na obtarcia na kierownicy. Można obejrzeć.
3. Zajebisty kolor, ale słabe wyposażenie. Co to za kierownica?! WTF. Przebieg wiarygodny biorąc pod uwagę wiek auta (ale może być wyższy!). Mało zdjęć.
4. Auto przygotowane do sprzedaży. Lakier w ładnym kolorze, ale wygląda jakby był polerowany przed sprzedażą. Z wyposażenia wypatrzyłem tylko kompa i chyba podgrzewane fotele. Za mało zdjęć wnętrza. Kierownica w ogóle nie zużyta. Przebieg nie podany. Te auta nigdy nie miały ESP, conajwyżej ASR.
5. Stosunkowo słabo wyposażony, na plus radio Alpine. Ciekawy i rzadki lakier. Wygląda na zadbany. Można go obejrzeć.


Pozdro
Ostatnio zmieniony przez Klaun_Szyderca Pią Lip 02, 2010 10:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
seyfer 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 735
Skąd: PCT

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 02, 2010 10:08   

1. ma na pewno obszywana kierownice, więc przebieg może być zaniżony, chociaż mój ma podobny przebieg niby autentyczny a kierownica jest mimo wszystko wytarta. Ktoś w każdym razie sie mało starał obszywając kółko kierownika :grin:

[ Dodano: Pią Lip 02, 2010 10:08 ]
do piły mam ~ 30 km ale bede tam najwcześniej za tydz bo czasu nic nie mam :/
_________________
była..600-tka ;)
 
 
 
spooky 




Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 11
Skąd: Mława



Wysłany: Sob Lip 03, 2010 04:31   

Dzięki za odpowiedź. Jakoś niebawem zamierzam odwiedzić warszawskie lokalizacje, by na żywo zobaczyć co i jak. I jeszcze to z Ostrołęki kusi, więc też je uwzględnię w planach.

A co jeszcze myślicie o tym:
6
http://www.kupsprzedaj.pl...ert3932720.html

7
http://moto.allegro.pl/it...limatronik.html

8
http://warszawa.gumtree.p...QAdIdZ213205995
 
 
Klaun_Szyderca 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 99
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Lip 03, 2010 11:33   

6. Kierownica jest z innego auta, bo radio to podstawowy Philips, a kiera ma sterowanie z nawigacji. Ewentualnie na odwrót - radio z innego auta, ale patrząc na wyposażenie skłaniałbym się do opcji nr. 1
Facet pisze, że prawie full opcja - nie jest nawet blisko. Wyposażenie raczej ubogie poza szyberdachem i ASR. Facet pisze, że auto ma komputer pokładowy - nieprawda.
Środek czysty (pewnie po profesjonalnym czyszczeniu). Przebieg mało wiarygodny, ale na to nawet nie ma co patrzeć. Trzeba byłoby się przyjrzeć z bliska i ocenić stan na podstawie zużycia wnętrza, pedałów, gałki zmiany biegów. CENA PODEJRZANIE NISKA! Obstawiam, że auto ma przebieg o wiele wyższy niż w opisie. Zdjęcia za małe, żeby powiedzieć coś więcej. O lakierze się nie wypowiem - wygląda ok, ale fotki za małe.
7. Ten wygląda ładnie, ale przebieg jakiś z kosmosu - 150 tys. km?? Hehehe powodzenia życzę. Wyposażenie ubogie, ale jest komputer pokładowy. Tylne szyby na korbkę niestety. Nie ma czegoś takiego jak podgrzewana przednia szyba w R75. Brak zdjęć zmieniarki i tyłu samochodu z czujnikami - dziwne. Jeśli nie zależy ci na wypas wyposażeniu to można oglądnąć, bo bardzo ładny i rzadki kolor lakieru. Środek czysty i zadbany. Auto ma stosunkowo mały przebieg patrząc po zużyciu kiery i drążka (ale raczej nie 150 tys).
8. Fatalnie zrobione ogłoszenie i źle zrobione zdjęcia - widać, ze facet nie jest sprzedawcą hehehe (zwróć uwagę na byki ortograficzne :)) . Auto posiada tempomat i elektryczną roletę tylną. Radio Alpine (to lepsze montowane w R75). Z zewnątrz wygląda ok, ale przed wyjazdem poproś o lepsze zdjęcia wnętrza bo w zasadzie nie widać nawet, czy ma elektryczne tylne szyby. Kiera obszywana (brzydko) i ciężko ocenić przebieg. Może być oryginalny, chyba że koleś kupił z przekręconym licznikiem.

[ Dodano: Sob Lip 03, 2010 11:33 ]
A przede wszystkim:

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15124

Najlepiej wydrukować sobie stronę w kolorze przed wyjazdem po samochód ;)
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Lip 03, 2010 12:07   

Klaun_Szyderca napisał/a:
6. Kierownica jest z innego auta, bo radio to podstawowy Philips, a kiera ma sterowanie z nawigacji. Ewentualnie na odwrót - radio z innego auta, ale patrząc na wyposażenie skłaniałbym się do opcji nr. 1
Kierownica jest OK. Nie mam NAVI i mam takie samo sterowanie.
 
 
spooky 




Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 11
Skąd: Mława



Wysłany: Czw Lip 08, 2010 20:56   

Ok, już trochę pooglądałem autek i ogłoszeń i teraz mam bardziej sprecyzowany gust. Wobec tego liczba ogłoszeń, które spełniają moje oczekiwania drastycznie spadła. Wybieram już tylko oferty od osób prywatnych, raczej ze skóra i co najmniej z podgrzewanymi fotelami. Oczywiście diesel, CDT będzie dla mnie wystarczający.

Wybieram się do Ostrołęki (link wyżej) choć bez emocji, bo auto nie może się sprzedać od dłuższego czasu. A do tego dwie oferty dodatkowo:

Konin
http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C14021136

Co prawda koleś trochę nie ogarnia, bo pisze, że jest to CDTI i 116 KM oraz na pewno nie jest to full opcja, ale chyba niewielu mu brakuje. Szkoda też, że taki lakoniczny opis, ale czekam na odpowiedź na pytanie o historię auta.

Bielsko-Biała
http://www.auto.pl/gielda/offer.php?kod=1szja

Fajny kolorek z zewnątrz i wewnątrz. Z wyposażenia też bardzo ładnie, gdyby wszystko było prawdą to super oferta. Ale ogłoszenie wisiało na otoMoto (http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:bARdViDmDu8J:otomoto.pl/rover-75-cdt-C13363891.html+504112535&cd=4&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a) i chyba nie poszło. Co sądzicie?

Coś jednak czuję, że trochę jeszcze minie czasu nim trafi mi się odpowiedni egzemplarz ;/
 
 
Klaun_Szyderca 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 99
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Lip 10, 2010 15:16   

1. W sumie auto ładne, przebieg może być wiarygodny. Niezgodności z opisem: brak kompa pokładowego.
Brakuje nalepki CDT po prawej stronie. Brakuje mi zdjęcia z boku z obu stron. Lakier wygląda w porządku (o ile po zdjęciach można to ocenić). Posiada tempomat i podgrzewane i elektrycznie regulowane fotele. No i jeszcze ten opis "nic nie stuka nie puka, silnik dynamiczn ale oszczędny" - hehehe. Silnik CDT może i jest dynamiczny i oszczędny zarazem ale dopiero jak zrobisz chiptuning. W przeciwnym razie to jest tylko oszczędny ;) .
No i oczywiście to co sam zauważyłeś, że ogłoszenie wisi jako CDTi.
2.Ten drugi może być interesujący, ale bardzo niewiele zdjęć gość wystawił. Faktycznie ma te podgrzewane i elektrycznie regulowane fotele, roletę tylnej szyby i tempomat. Poproś o więcej zdjęć. Bardzo dobre radio.
 
 
 
spooky 




Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 11
Skąd: Mława



Wysłany: Pon Lip 12, 2010 09:48   

A jeszcze na szybko takie coś:

http://moto.allegro.pl/sh...item=1143211682

Jak wygląda sprawa z przerobionymi anglikami? Jest się czegoś bać, na coś szczególnie zwracać uwagę? Skoro kilka lat jeździło po deszczowej Anglii, część (według opisu) tylko po mieście, więc na nie do końca rozgrzanym silniku (Ciechanów nie jest wielkim miastem ;-)) . Nie wiadomo też za bardzo jakie jest wyposażenie (poprosiłem o fotki), ale po opisie wnioskuję, że szału nie ma. No ten 'tuning'...
 
 
iktorn73 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 530
Skąd: Warszawa/Magdalenka



Wysłany: Pon Lip 12, 2010 10:00   

Niestety jest czego się bać :) . Ktoś przerabiał w warsztacie pół samochodu :) ,maglownica,lampy,wiązki elektryczne,całe wnętrze samochodu z przodu,lusterka,pedały hamulca,gazu itd. itp. . warto kupić takie auto tylko po naprawdę okazyjnej cenie,a ja sprzedałem swoje R75 z 2000r w stanie bardzo dobrym i bardzo dobrze wyposażone za 17000 PLN,musisz skalkulować czy opłaca się ryzyko :) .
 
 
spooky 




Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 11
Skąd: Mława



Wysłany: Pon Lip 12, 2010 10:06   

Ajajaj, no to lipa trochę. Gdybym najpierw oglądał takie auta, a później Twoje to z pewnością bym się skusił, a tak to bałem się kupić pierwszy oglądany samochód ;[ Szkoda, że tak szybko poszło, ech.
 
 
iktorn73 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 530
Skąd: Warszawa/Magdalenka



Wysłany: Wto Lip 13, 2010 10:33   

Myślę że masz sporą szansę kupić ładne auto w tej cenie,może nie z 2002 roku ale z 2000 pewnie tak :) . Lepiej kupić ładne o rok starsze niż kiepskie młodsze
 
 
spooky 




Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 11
Skąd: Mława



Wysłany: Sob Sie 07, 2010 13:36   

Proszę jeszcze o rzut oka na to ogłoszenie:

http://www.auto.pl/gielda/offer.php?kod=1s4r8

Więcej zdjęć tu:
http://picasaweb.google.p...feat=directlink

Poza 8 poduszkami w opisie chyba wszystko ok? Jeszcze tylko to spalanie 8l mnie zastanawia. Przecież to jest 2.5 silnik i do tego automat, ale sprzedający upiera się, że jest realne.
Co Wy na to?
 
 
mike-l 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Nie Sie 08, 2010 11:16   

Zdjęcia słabej jakości...i brak fotki lewej strony samochodu (sic!!) o silniku i bagażniku nie wspominając... Ale auto na pewno fajne wyposażone :) Choć brak lusterka fotochromatycznego.
Co do silnika to nie 170 KM tylko 177 ;) A spalanie 8l/100km jest możliwe ale raczej w takiej sytuacji: jedziesz 50 km na pustej trasie, z wiatrem w plecy na najwyższym biegu, jeszcze z górki jakieś 70km/h, bez hamowania, bez wyprzedzania to może Ci się uda. Spala Ci na tych 50km 4 litry a średnią na 100 daje 8 litrów. Acha i masz jeszcze manuala a nie automat;) Czyli taka bajeczka :P
W takiej sytuacji - ogłoszenie ubogie w ważne informacje - bardzo bym się zastanowił :/
Ciekawe co to za instalacja, jak jest założona, jej komponenty, serwisowanie - można się nadziać na straszną minę. A nowa sekwencja to od 3 do 5 tyś. zł.
 
 
spooky 




Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 11
Skąd: Mława



Wysłany: Pon Sie 09, 2010 03:39   

Dobra, a w takim razie coś takiego:

http://moto.allegro.pl/it...gant_skora.html

Trochę duży przebieg jak na benzyniaka (gaz od 2007), ale poza tym wygląda spoko (no, o ESP nie będę się kłócił ;-)) jak na mój gust.
 
 
mike-l 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pon Sie 09, 2010 10:26   

Nareszcie porządne ogłoszenie! :grin: Sporo fotek i większość :ok:
Co do auta, to w końcu ktoś się przyznaje, że przekroczył 200 tyś km. (nawet 222! jejku zaraz się rozpadnie ;) ).
- wyświetlacz komputera - brak części linii pionowych, częsta wada ale tu brakuje sporo.
- zwykłe lusterko
- opony LingLong (zimówki) - CHIŃSZCZYZNA!!Ja bym je wywalił, szkoda zdrowia i życia
(z opisu wynika, że jest jeden komplet opon....)
- brak czujników parkowania
- w opisie mowa jest o jednym kluczyku - dorobienie drugiego to problem i duży koszt!!
- trochę brudny w środku ;)

Warte obejrzenia z bliska, za tę cenę wydaje mi się, że jest ok.
Pozdro![/b]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów Rover 45 - kilka pytań
xsannti Chcę kupić ROVERka 13 Czw Kwi 21, 2016 16:00
sknerko
Brak nowych postów Rover 75 - kilka pytań
jeva Chcę kupić ROVERka 9 Pon Cze 15, 2015 15:44
sknerko
Brak nowych postów Rover 25 - kilka ogólnych pytań
geckon Chcę kupić ROVERka 15 Pon Lut 28, 2011 17:17
geckon
Brak nowych postów [Rover 200]Kilka podstawowych pytań
sledz27 Chcę kupić ROVERka 2 Nie Kwi 03, 2011 23:38
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink